Regalovky/mensi sloupky k elektronkovemu zesilovaci

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
TAB
Kontaktovat uživatele:

Re: Regalovky/mensi sloupky k elektronkovemu zesilovaci

Příspěvek od TAB »

Ano Sylvania, Ge 6SN7 a hlavně blackplate jsou určitě dál než čínani. Jestli ti sedí východoněmecké RFT ecc83 tak nevím to jsou celkem dost špatné lampy.
Zkus ecc83 Ei, Philips...

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

No sedi mi jejich produkce RWN Neuhaus, ale mam i Sylvania 12AX7 s zlutym potiskem. Zkusim tedy zapadacke 6SN7 (black plate). Diky za tip *thumbs up*.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Je nějaký důvod kombinovat různé značky v každém kanálu? Už několikrát jsem se setkal například s podobným nastavením: "brimar 6sn7gty brown base in v2 and v3
rca grey glass vt231 in v1 and v4".

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Konečně můžu bezpečně poslouchat s ochranou:
Obrázek
a co teprve zlepšení zvuku co mě čeká :lol:.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

No nevím... uvažujte trochu, jak asi taková baňka kmitá, kde a ve kterém směru je největší amplituda a v jakém směru tlumí kroužek. Já ty kroužky taky používám, ale jenom po 1 uprost5ed výšky ecc82. Vliv na zvuk je u mě velký a pozitivní , rozhodně větší než třeba teď diskutované síťové kabely. Ale nezobecňuju to, záleží i na tlumení šasi atd. Na 300B byl vliv malý a spíš negativní, snad proto, že kroužek lze umístit jenom nahoře, kde je skoro naprd. Zakrytím se také může zhoršit chlazení anody, které probíhá hlavně zářením. Zase záleží na odrazivosti okolí.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Slo samozrejme od nadsazku a nic od toho necekam. Nejvice by se mi hodily krouzky na Tesla 6F32, ale ty jsou moc male. Chlazeni jeste zvazim s dam mozna Jen jednu do prostred. Kazdopadne za par korun neni co resit za takove woodoo :). Jinak zesilovac mam jeste na silnych LIDL polstarcich skrz manipulaci i "izolaci".

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Otviram toto vlakno za ucelem zkusit "vhodnejsi" reprosoustavy (citlivost, mensi strmost vyhybky, impedancni vyrovnanost) k Yaqinu. Mistnost je jen 14m2, ale dobre zatlumena. Poslechnu si cokoliv, ale hlavne akusticke, vokalni, jazz ad. kde lampy exceluji.
Dostal jsem tip na starsi Hans Deutsch nebo nejake horny. Nasel jsem regaly Zingali Naples, 93dB, ale neznam vubec zvukovy charakter ani jedne znacky. Zatim jde spis o pokus sparovat lampy s lepe hratelnymi bednami, nez o nahradu stavajicich AC V3M (citlivost 88dB, strmost vyhybky stredobas -12dB, vyskac -18dB).
Diky za sdileni zkusenosti a tipu.

jisk
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jisk »

Řešil jsem podobné, cca stejná místnost, lampáč single end 10-12W. Porovnával jsem ve studiu současně AC V3M, V2M a pak z legrace Dynavoice DM-6 (v té době za 9.200), které stály opodál. DM-6 zvítězily - žívostí a emočním nesuchým projevem. Pro me uši seděli parádně a jednoznačně oproti AC. Na komorní klasiku, akustickou a jazz hudbu ideální. Slušný bass, jen velikost membrány nevytvoří ve větší místnosti a na větší vzdálenost akustický tlak, aby "vlály záclony" :-), spojení kaloty a pásku má taky něco do sebe. Citlivost 91dB, impedance 6 ohmů. To jen pro inspiraci, že je dobré nevynechat i zdánlivě bezejmenné repro. Myslím, že v tvé lokalitě je má Daliborr

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Dekuji za zkusenost! Ano Daliborr je ma a slysel jsem je u nej. Za ty penize hraji famozne, neslyset je myslel bych si, ze jde o dalsi zaplacene recenze. Dostal jsem podobny tip na " skryty hifipoklad"v podobe AQ https://www.aq.cz/aq-pontos-9-p31431/.
Zingali mi byly vymluveny uz od dvou zkusenych hifiku co maji doma AC a slyseli je, coz je pro me berna mince vyradit je z hledacku :).

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

A co Elfton Vigo? Ukázněné čtyřohmovky s citlivostí 91 dB / 2,83 V / m.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Diky za tip Pitrs! Vubec jsem o jejich regalech nevedel, mam tuto znacku spojenou s drahymi sloupovkami :).

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Aby ti nebylo smutno po pásku :D

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Zatim jde jen o pokus, jaky vliv bude mit "parovani" s lampacem, ale muze se stat ze narazim na premozitele V3M :).

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Elftony Vigo jsem nahradil AURUM CANTUS V3F a nelituji toho. Do paneláku dobrá volba. Kamarád hrál Elftony s lampou (Primaluna) a byl spokojen. Taky je měnil za AC.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Super reference, jak se jevi na basech tyto regalove Elftony? Urcite nechci zadnou bouli na vyssich basech, zaroven necekam ze pokori fyzikalni zakony :). Divam se, ze z druhe ruky moc sehnat nejdou cili jedine nove a vyzkouset doma :/.

Odpovědět