Repro k Musical Fidelity M6SI

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Repro k Musical Fidelity M6SI

Příspěvek od comboy »

Tombas: zkusím to, díky, zkusím i terminály propojit mědí, jak radil terahera
Naposledy upravil(a) comboy dne 09 led 2019 09:53, celkem upraveno 1 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 Combi
Vyskúšaj tie boxy zakloniť, tak aby si počúval 10-20 stupňov pod osou výšky, či sa ten pocit nezmení. Nič to nestojí, je to rýchle a dosť to povie. A má to asi 1000x väčší vplyv (význam) ako prepojky na terminále alebo reprokáble...
2 terahera
Pozri si vlastnosti použitých páskových výšok na stránke AC, všetky sú +- rovnaké... Ak si na to niekto zvykne, tak to možno nevadí, ale rovné a neutrálne to nie je.
Naposledy upravil(a) BVa dne 09 led 2019 09:34, celkem upraveno 2 x.
BVaudio, výroba a predaj

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Když si byl Tomáš ( Comboy ) půjčovat repro kabely, tak mi vyprávěl anabázy s novým repro. Říkal mi , že je má na parketách a prý při chůzi kolem bedem se houpou, což není pravé ořechové. Bedny mají stát pevně a stabilně, to je základ, samozřejmě najít v místnosti pozici pro bedny -- chce to posouvat, až člověk najde ideální pozici. Samozřejmě potom vyhodit plechové propojky a nahradil a až potom bych začal zkoušet vhodnou kabeláž.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

tombas píše:
09 led 2019 08:34
pokud ty hroty měly prokazatelný vliv např. na lepší omezení přenosu vibrací, stabilitu reprosoustavy apod.
Kde by u toho hrotu vzniklo jako lepší omezení přenosu vybrací? Jako že v jeho tvaru, strmosti kuželu, nebo snad že místo běžného kovu byla použitá mosaz, tizan nebo dokonce platina? I kdyby tohle mělo prokazatelný vliv, tak pak se vynoří zase technik kterej začně opovrhovat hroty celkově a začne vynášet báje nožkách z gumy, protože se tak přeci ve strojírenství zbavuje vibrací od těžkých strojů.

Ta stabilita je asi jediná věc těch nastavovacích hrotů na nerovné podlaze o které se hádat neni třeba.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Pytel: ahoj Mirku... Pod každou bednou mám 2x 2ks betonové dlažby, celkem 25kg betonu pod bednou, dlažba je na gumových nohách na plovoucí podlaze, bedny jsou na hrotech na dlažbě. Ani když poslouchám hodně nahlas a postavím se vedle bedny, žádné vibrace skrz plovoučku necítím. Bedny jsem po návštěvě u tebe posunul víc ke zdi do rohu a houpání podlahy se téměř eliminovalo a zvedly se basy.
Jinak ty kabely od tebe u mě přednes výšek nezlepšily :(

sekal

Příspěvek od sekal »

Comboy: Nešly by ty bedny vrátit? Jak si je kupoval, přes eshop?

PavelDosko: Pytel tam má také hezký pravopisný úlet.:)

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

marvinnrv píše:
09 led 2019 09:31
tombas píše:
09 led 2019 08:34
pokud ty hroty měly prokazatelný vliv např. na lepší omezení přenosu vibrací, stabilitu reprosoustavy apod.
Kde by u toho hrotu vzniklo jako lepší omezení přenosu vybrací? Jako že v jeho tvaru, strmosti kuželu, nebo snad že místo běžného kovu byla použitá mosaz, tizan nebo dokonce platina? I kdyby tohle mělo prokazatelný vliv, tak pak se vynoří zase technik kterej začně opovrhovat hroty celkově a začne vynášet báje nožkách z gumy, protože se tak přeci ve strojírenství zbavuje vibrací od těžkých strojů.

Ta stabilita je asi jediná věc těch nastavovacích hrotů na nerovné podlaze o které se hádat neni třeba.
Na špičce hrotu vzniká extrémní tlak od váhy bedny, který vibrace eliminuje. Minimální plocha (určitě méně než 1mm2) vs. hmotnost beden u mě přes 20kg... Alespoň tak jsem to vždy chápal
Naposledy upravil(a) comboy dne 09 led 2019 10:56, celkem upraveno 1 x.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

sekal píše:
09 led 2019 10:18
Comboy: Nešly by ty bedny vrátit? Jak si je kupoval, přes eshop?

PavelDosko: Pytel tam má také hezký pravopisný úlet.:)
Upřímně, už mě to také napadlo, ale mě se přednes AC líbí, jsou velmi detailní a hrajou dobře i hodně nahlas... To mám někdy rád :) Štvou mě jenom ty výšky, projevuje se to nejvíc u činelů, které spíš zachrastí než zacinkají... A občas sykavky...
Jinak bedny mám z inzerátu a ne nové z eshopu.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Takze na rovnakom principe tlmi vibracie aj tenky hrot pneumatickej zbijacky? :-)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Na špičce hrotu vzniká extrémní tlak od váhy bedny, který vibrace eliminuje.
Videl niekto niekde uloženie nejakého stroja, kde je potrebné eliminovať prenos vibrácií, na hrotoch?? Prečo všade dávajú pružné uloženie a prípadne nejaké tlmiče??
P.S. Miero ma predbehol :)
BVaudio, výroba a predaj

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

comboy píše:
04 led 2019 22:31
Těch Xavianů jsem si včera všimnul, díky. Dneska jsem si byl poslechnout se zesikem Aurum Cantus M-103 a odvezl jsem si je domů :P .

Poslech doma je velmi příjemný bez náznaku ostrostí, které jsem se bál. Výšky jsou takové jasné, "jiskrné", ale určitě ne agresivní, netahají za uši. Basů je tak akorát, i když nemám nijak akusticky upravenou místnost. I potichý poslech je fajn, někdo tu psal, že MF neumí hrát potichu, ale umí!!
...
Staci ked si budes citat svoj stary prispevok, a casom si na ne urcite zvyknes.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

PavelDosko: čteš i ten obsah, nebo mi vždycky jen kontroluješ pravopis? Sorry, z češtiny jsem nikdy neměl jedničku, asi protože jsem na půl němec!!

comboy: Jde spíš o to, že čím menší plocha pro přenos těch vibrací, tím menší možnost aby ty vibrace tím místem byly přeneseny. Takže jde jen o to, zmenšít plochu na kterých reprosoustava stojí na minimum, což je u 4 hrotů pár desetin styčné plochy. Jestli vyměním 5setů hrotů, ale jejich styčná plocha je stejná, nemůže to na reprodukci nic změnit.

sekal

Příspěvek od sekal »

Comboy: Aha, to jsem netušil, že je máš z druhé ruky. Alespoň jsi za ně nedal tu zbytečně vysokou částku, co stojí. Jinak tvůj popis subjektivního vnímání reprodukce výšek u těchto beden je poměrně výstižný. Slyším to velmi podobně. Je to vlastnost páskových měničů made by AC/China.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Nechápu, proč srovnávate strojní zařízení někde ve fabrice s reprobednami. U strojů nebo u motorů vznikají vibrace daleko větší a jiného charakteru než u beden. Už jsem tento názor někde četl a vždy mi připadalo, že byl použit jen proto, že někomu došly věcné argumenty

Odpovědět