Sestava probíjí

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od dadaft »

Leony5 píše:
28 úno 2019 13:12
Zákeřný člověk, s ním raději nediskutovat *taktone*
Zákeřný člověk? Nemyslím, že by Pitrs za něco z toho mohl, ani ho nijak nezesměšňuju, jako ty obviňuješ mě ze zákeřnosti. Prostě si koupil nebo půjčil věci, které surfují na posedlosti hifistů "čistým napájením", a ty věci jsou buď nekvalitní, nebo nedomyšlené. Jako neodborník to sám nedokáže posoudit. Je to ostuda firem, které to vyrobily a prodaly...

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 990
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od Leony5 »

dadaft: Tím jsem nemyslel tebe proboha.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od dadaft »

Přijmi omluvu.

svartenatt
Příspěvky: 881
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od svartenatt »

Pěkné vlákno. BVa, sekal, bryston, davidhighend, dadaft, Leony, že ať vám to hraje. Ostatní ať dobře pálí kabely a převodníky.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od dadaft »

No, já bych si třeba oddělovací trafo před zesák nedal, moje zkušenost je, že jde dynamika do háje (drahé pračky proudu jsem nezkoušel, nemám na to). Před přehrávače nevím, zdálo se mi, že to nepatrně zjemňuje zvuk, ale ve slepém bych určitě neuspěl.
Mám samostatný přívod měď 2,5mm2 s vlastním jističem pro přehrávač(e) a samostatný přívod čistě pro zesák,,,,,,,,,, a spokojenost.

svartenatt
Příspěvky: 881
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od svartenatt »

Vše lze změřit a z toho vyvodit dopad na zvuk. Ti co slyší zlepšení zvuku bez technického opodstatnění, volí jen z možností nedokonalosti zvuku.


Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od PítrsPraha »

Takže závěry téhle taškařice :-).

Mluvil jsem po telefonu přímo s technikem, který měl můj DAC na stole. Měl k dispozici schéma zapojení, které jsem sem dával, měření powerbanky provedená PMA (ještě jednou děkuji) i popis posloupnosti zapojení a následných událostí.

- RME opravu oficiálně odmítlo uznat jako záruční. Platím 3200 Kč, což nepotěší, ale pořád je to hluboko v mezích, nad kterými jsem schopen mávnout rukou a říct si "stalo se".
- dle neoficiálních slov technika RME chování powerbanky dle dostupných informací a jeho zkušeností s podobnými powerbankami nepředstavuje žádné riziko pro RME. Není to ale on, kdo rozhoduje o (ne)uznání záruční opravy.
- pokud platí výše uvedené, neuměl technik RME přesně určit příčinu selhání transilu.
- nabídl mi možnost celou sestavu přivézt, zapojit shodným způsobem a celek proměřit a zkusit zjistit, co se kam a proč dostalo. K tomu vzhledem k ceně opravy nemám žádnou motivaci a moje zvědavost mi za 3-4 dny strávené cestou a pobytem v DE nestojí.

Opravený RME ADI-2 PRO AE je na cestě ke mně a já se těším, až ho doma zapojím a porovnám s RME ADI-2 DAC, který jsem si za ten měsíc vcelku dobře naposlouchal. Pak se rozhodnu, který se u mně doma zabydlí a který půjde do světa.

Zazvnonil zvonec a příběhu je konec ;) .

DJRix
Příspěvky: 28
Registrován: 20 lis 2012 17:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od DJRix »

Pokud odmítli záruku, museli ti sdělit, co jsi udělal špatně a proč ji zamítají. Stalo se tak ?

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od bryston »

Pitrs

Příští týden mají u Lidla super powerbanku. Možná by ti mohla být k užitku. :idea: *sunglases*

kubas
Příspěvky: 272
Registrován: 28 črc 2010 13:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od kubas »

To je jako odpověď?

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od pompo »

svartenatt píše:
28 úno 2019 19:22
Vše lze změřit a z toho vyvodit dopad na zvuk. Ti co slyší zlepšení zvuku bez technického opodstatnění, volí jen z možností nedokonalosti zvuku.
:lol: :lol: :lol:

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava probíjí

Příspěvek od jimmi »

bryston píše:
08 bře 2019 14:55
Pitrs

Příští týden mají u Lidla super powerbanku. Možná by ti mohla být k užitku. :idea: *sunglases*

Napísal aby provokoval BOXER.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti