Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Yiakubou »

Asi neco jako hratky s elektronkama, zejo :)

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od koudy42 »

Elektronky jsou zabava a hlavne unikatni, mam stejne zelezo a vymenou male sklene banky za cenu levneho kabelu dokazi z tovarniho pristroje vymackat diametralne odlisny zvuk ;). Podle nalady osadim jiny par "banek" a nemam tendence menit cely zesik *2thumbsup*.

mumu
Příspěvky: 485
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od mumu »

Presne tak to zas iní robia skrz DRC, DSP, EQUAL, Dirac atď atď..,tam nemusia meniť ani tie malé banky, tiež je to zábava. Oboje je správne, ak to nakrmi hifidušu 🙂👍.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Herrer »

JV píše:
23 úno 2024 07:27
Herrer píše:
22 úno 2024 15:03
Takže obecně vzato, na radosti, kterou hudba přináší, záleží nejvíc, ale nemá cenu si nalhávat, že s kvalitně investovanými (nemalými) prostředky bývá té radosti o poznání víc. A v téhle cenové kategorii ta křivka pořád stoupá dost strmě. Najít rovnováhu mezi tím, co jsi ochoten/schopen investovat, už je docela kumšt. Vyždímat se dá i z mála relativně dost, ale chce to hlavně poslouchat. Nakonec nikdo nemá tvý uši.
Nepopieram. Na druhú stranu, keď to trochu preženiem, tak jazda sa dá vychutnať aj na kolobežke, netreba hneď ferrari. ;)
To je bez debat a jenom dobře, že to tak je ;)
Nadral reprosoustavy

kodama
Příspěvky: 8
Registrován: 14 úno 2024 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od kodama »

V pátek dorazila Yamaha A-S701. Srovnáním s předchozím Denon AVR-1912 tam jistě posun k lepšímu je.
Pokud bych to měl popsat, zlepšil se stereo vjem, lokalizace zpěvu/nástrojů. Došlo také k posílení v oblasti basového pásma, čehož jsem měl v úmyslu dosáhnout, takže tady také spokojenost. Výkon zesilovače je s velkou rezervou.

Z mého pohledu jsem sestavou dosáhl úrovně, kterou necítím potřebu překonávat (určitě ne, co se týká reproduktorů). Pro zajímavost jsem se ale domluvil se známým, že přiveze svůj zesilovač Music Hall a70.2 a uděláme poslechový test, abych zjistil, zda má třeba smysl jít někdy v budoucnu se zesilovačem o něco dále. Uvidíme, nebo spíše uslyšíme :).

Děkuji všem za rady a fajn debatu.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od koudy42 »

Pak napis dojmy, je to urcite zajimave mit moznost si rozsirit obzory a jeste kdyz to (zatim) nic nestoji ;).

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 526
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od pbaudis »

kodama: já jsem měl zesilovač Denon 520, 800, 900 (žádná sláva), ale až když jsem si koupil zesilovač Yamaha A-S701, tak jsem zjistil, že slyším hudbu uplně jinak. Jasnější, ostřejší a detailní zvuk, mě přesvědčili, že to bylo dobrá koupě. Denon nebyl tak detailní, prostě vypouštěl zvuk, hutnej, celej pohromadě. Když jsem slyšel Yamaha A-S501, kterou jsem koupil za 7 tisíc bazar, tak ta změnila pohled na jinou značku, než je Denon. Zesilovač Yamaha A-S701 je pro mou místnost akorát. A kupoval jsem nový kus za krásných 18 tisíc.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Leony5 »

Já si myslím, že AS- 701 je zvukově jen průměrný zesilovač. Nic ve zlém.

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 526
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od pbaudis »

Můžeš si to myslet, je demokracie. Kdyby si se začetl, co píšu, tak jsem srovnával zesilovače Denon. Já si myslím, že s cenou okolo 20000Kč je to slušný zesilovač i reference jsou vesměs velmi kladné, to si myslím já. Proto jsem ho koupil. Nic ve zlém.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od koudy42 »

Zalezi jak si co sedne, navic zesilovac s integrovanym DACem v teto cenovce je vesmes Yamaha a Onkyo. Kdyby slo o bazar do 20 palackych, tak se da uz slusne vybirat.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Leony5 »

A-S 701 jsem slyšel u kamaráda s celkem slušnou reprosoustavou Říha Nano, přesné označení si již nepamatuji, a zvuk se mi nelíbil. Po pár týdnech Yamahu prodal, a koupil nějaký starší levný dělenec cca za 12 K, a to byla jiná káva.

mesky
Příspěvky: 108
Registrován: 21 říj 2020 07:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od mesky »

Při poslechu Yamahy jsem neměl dobrý pocit. Žádná pohoda spíše nervozita projev bez barvy a později mě z ní bolela hlava. Měl jsem tehdy model ax496 ale schematicky se koncové zesilovače shodují, pouze se liší výkonem. A-S701 má o fous větší filtrační kondenzátory a tuplovaně koncové tranzistory což je fajn ale myslím že výsledný zvuk bude dost podobný. Tenkrát jsem dělal experimenty a podařilo se mi dostat z ní pěkný svižný a jemný neotravný zvuk.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od koudy42 »

Vzal bych neco takove a budes na tom o parnik lepe ....https://elektro.bazos.sk/inzerat/161578 ... sv-500.php, zaroven nepujde o "starou pastiku".

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 399
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od jirkash »

A-S701 jeden z mála zesilovacu (a ne jedinny od Yamahy), který jsem si ponechal a neboli me z neho hlava, pri dlouhodobem poslechu jak na vyssi, tak tichou hlasitost, tak pri poslechu cely den (o vikendech napr.)

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Herrer »

Je dobře, žes spokojenej, Uvidíš, co ti ukáže test s kamarádovým zesíkem. Jak píšou lidi, tady je synergie a osobní zvukové preference alfou a omegou všeho a klidně můžeš zjistit, že zdaleka vyřešeno nemáš. Pokud to myslíš s poslechem vážně, můžeš se posouvat (nejen) v téhle kategorii do aleluja.

Kdysi jsem měl Cambridge 840A, vyzkoušel jsem za 12K bazarový Creek Evolution 50A a celej Cambridge okamžitě mazal z domu. Creek je slaboučkej a měl tendenci při vysokých hlasitostech řvát, ale při "normálním" a tichém poslechu byl za ty peníze úplně jinde. Čistší, přirozenější...
Nadral reprosoustavy

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů