Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
JV
Příspěvky: 1407
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od JV »

Tvrdiť že sa nedá kúpiť niečo lepšie ako tá 701čka by bola samozrejme hlúposť. Ale v rámci svojej cenovej hladiny je to určite dobrý kauf. To že si to nesadne v rámci nejakej zostavy, prípadne niekomu nechutí jej neutrálne podanie je celkom v poriadku. Poznáte to - někdo má rád holky, jiný zase vdolky.
V rámci bazáru by sa v tej cene určite dali nájsť zaujímavé kúsky a je dosť pravdepodobné že aj lepšie. Ale môže to mať aj nejaké zádrhele, prípadne to môže byť na dlho, atď. Ale nič proti.

Ja mám na 701čke okrem iného rád sluchátkový výstup. Na direkt z toho lezie fajn neutrálny, ale dynamický zvuk. Jediné čo by som snáď vytkol je dialkové ovládanie. Nie že by fungovalo zle, ale je to taký plasťák. Hliník by mu svedčil viac, ale to by som musel ísť do vyššej cenovej. Ešte by som mu vytkol že nefunguje pod menším uhlom. Čo som mal nejaké staršie prístroje, tak tie reagovali aj na odraz od steny, tuto aby som bol pomaly kolmo na čelnú stenu. Zrejme nejaká iná technológia.

Na to porovnanie som tiež zvedavý.

kodama
Příspěvky: 8
Registrován: 14 úno 2024 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od kodama »

Mám tak trochu pocit, že hlava by člověka stran hi-fi příliš neznalého/nezkušeného (jako jsem já) mohla začít bolet spíše po přečtení několika předchozích příspěvků :D. Různorodé názory jsou ovšem v pořádku, takže nic ve zlém.

Yamahu jsem pořídil - řekl bych - výhodně, za necelých 11k, ve výtečném stavu a ještě přes rok v záruce. Pro mé současné potřeby zcela dostačující. Vlastně neočekávám, že bych se někdy v budoucnu ocitnul v oné pověstné nekončící spirále honby za lepším. S předchozími Magnaty 503 jsem vydržel přes 15 let, s KEFy to vidím vzhledem k obrovskému kvalitativnímu skoku minimálně stejně :). Přístroj si nyní určitě ponechám, výhledově srovnám s výrazně lepším zesilovačem známého, na což se moc těším.

Obecně rozumím tomu, že zvuk mohu lepším přístrojem posunout dále, otázkou pak bude, zda mi to za to bude stát - myšleno jak (velkým) rozdílem kvality reprodukce, tak nutností další investice.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Leony5 »

Pokud jednou uslyšíš něco lepšího, věř že ti to pak budě hlodat v hlavě. Ano to, že mě se zvuk Yamahy nezamlouvá neznamená, že někomu jinému se to nemusí líbit také. Jen mám jiný vkus. Tak si to užívej. *palec*

JV
Příspěvky: 1407
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od JV »

kodama píše:
27 úno 2024 08:47
Obecně rozumím tomu, že zvuk mohu lepším přístrojem posunout dále, otázkou pak bude, zda mi to za to bude stát - myšleno jak (velkým) rozdílem kvality reprodukce, tak nutností další investice.
Uvažuješ velmi dobre. Pokial ti peniaze nevypadávajú zo všetkých šuplíkov a skríň a s tým čo máš si momentálne spokojný, tak nemáš čo riešiť.
Každopádne to porovnanie ti môže, ale aj nemusí, vela napovedať.
Ak má človek za dvojnásobok ceny získať zlepšenie o pár percent (aj keď toto sa ťažko kvantifikuje) a ešte ktomu začať rozpredávať svoje orgány, aby na to mal, tak to naozaj nemá zmysel. Iba že by bol totálny fanatik, čo podla toho ako píšeš asi nie si. Ja tiež nie.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od RedBaron »

Leony5 píše:
27 úno 2024 09:34
Pokud jednou uslyšíš něco lepšího, věř že ti to pak budě hlodat v hlavě. Ano to, že mě se zvuk Yamahy nezamlouvá neznamená, že někomu jinému se to nemusí líbit také. Jen mám jiný vkus. Tak si to užívej. *palec*
Je třeba si uvědomit že se ti zejména nelíbil projev repro v dané místnosti. Pokud nebyl zesilovač porouchaný nebo věčně v limitaci, pak jeho přispění k takovému soudu bude nepatrné.

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 526
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od pbaudis »

Leony5 píše:
27 úno 2024 09:34
Pokud jednou uslyšíš něco lepšího, věř že ti to pak budě hlodat v hlavě. Ano to, že mě se zvuk Yamahy nezamlouvá neznamená, že někomu jinému se to nemusí líbit také. Jen mám jiný vkus. Tak si to užívej. *palec*
Vždycky je to o tom, že "pokud jednou uslyšíš něco lepšího"... Ať koupíš cokoliv, vždy bude něco lepšího i ve stejné relaci, ale záleží na tom, jak to slyšíš sám a kolik můžeš investovat. Poslouchat dobře hudbu, nemusí stát milióny.

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 399
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od jirkash »

Herrer píše:
27 úno 2024 05:57
Je dobře, žes spokojenej, Uvidíš, co ti ukáže test s kamarádovým zesíkem. Jak píšou lidi, tady je synergie a osobní zvukové preference alfou a omegou všeho a klidně můžeš zjistit, že zdaleka vyřešeno nemáš. Pokud to myslíš s poslechem vážně, můžeš se posouvat (nejen) v téhle kategorii do aleluja.

Kdysi jsem měl Cambridge 840A, vyzkoušel jsem za 12K bazarový Creek Evolution 50A a celej Cambridge okamžitě mazal z domu. Creek je slaboučkej a měl tendenci při vysokých hlasitostech řvát, ale při "normálním" a tichém poslechu byl za ty peníze úplně jinde. Čistší, přirozenější...
Ja vyreseno mám, celkove jsem doma zkusil desitku zesilovacu, beden ze studii, naposlouchaval u kamaradu jejich sestavy, zesiky a bedny, i mnohem drazsi a za sebe vyreseno mám, Yamaha me zni nejlepe a dokud nelehne, nepujde z domu.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Herrer »

jirkash: Jenom dobře pro tebe *thumbs up*
Nadral reprosoustavy

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 526
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od pbaudis »

JV píše:
27 úno 2024 08:22
Tvrdiť že sa nedá kúpiť niečo lepšie ako tá 701čka by bola samozrejme hlúposť. Ale v rámci svojej cenovej hladiny je to určite dobrý kauf. To že si to nesadne v rámci nejakej zostavy, prípadne niekomu nechutí jej neutrálne podanie je celkom v poriadku. Poznáte to - někdo má rád holky, jiný zase vdolky.
V rámci bazáru by sa v tej cene určite dali nájsť zaujímavé kúsky a je dosť pravdepodobné že aj lepšie. Ale môže to mať aj nejaké zádrhele, prípadne to môže byť na dlho, atď. Ale nič proti.

Ja mám na 701čke okrem iného rád sluchátkový výstup. Na direkt z toho lezie fajn neutrálny, ale dynamický zvuk. Jediné čo by som snáď vytkol je dialkové ovládanie. Nie že by fungovalo zle, ale je to taký plasťák. Hliník by mu svedčil viac, ale to by som musel ísť do vyššej cenovej. Ešte by som mu vytkol že nefunguje pod menším uhlom. Čo som mal nejaké staršie prístroje, tak tie reagovali aj na odraz od steny, tuto aby som bol pomaly kolmo na čelnú stenu. Zrejme nejaká iná technológia.

Na to porovnanie som tiež zvedavý.
Hele, ten ovladač ja mám napůl. Spodní vana je plastová, ale horní kryt je kov. Nemohu si pomoci, ale vršek není plast. Když jsem měl A-S501, tak u toho byl ovladač celoplastový, ale u A-S701 je placka u tlačítek kov.

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 399
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od jirkash »

A-S701 mám a ovladac ma spodek plastový, vrsek je take plastový, ale na vrsku je ten plast vyfrezovan a nalepena tenka vrstva kovu a to bohatě stačí. Zrovna ovladac, jestli je plastovy nebo kovový je jaksi jedno. Je to jako s tlacitky na prednim panelu, volume a select jsou potazena kovem, jsou kovova jen na povrchu, nejsou celokovova.
Bass, Treble, Balance, Loudnes atd jsou celoplastova atd. Nastesti se daji nahradit celokovovymi z jinych modelu Yamahy, kdyz to nekoho drásá.

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 526
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od pbaudis »

Ano, jen jsi z opakoval to, co jsem kolegovi o ovladači napsal já, jen trochu jinak, děkujeme. Nezdál se mi ten jeho plasťák...více nekritizoval.

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 399
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od jirkash »

Nikoliv zopakoval, ale potvrdil, dve rozdilne veci. Plus se rozepsal i ostatnich casech tohoto zesilovace, kdyz ho tak ty plasty drazdi uz jen u ovladace.

Jirik123
Příspěvky: 2
Registrován: 21 říj 2023 22:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Jirik123 »

Doporucil bych repro Usher cp-6311, inzerovany na hifionline.cz Za malo penez hodne muziky!

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Mike_Czech »

Ushery nehrají špatně, mám rád jejich zvuk, ale 6311 určitě není model do 60 m2.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů