Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
armin85
Příspěvky: 1
Registrován: 20 črc 2019 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od armin85 »

Ahojte když jsem ted četl vaše komentaře ohledně zesilovaču a beden tak jsem si řekl že by jsem se taky podělil o pár skušeností to že Yamaha A-S 701 je jenom průměrní zesík tak to je holí fakt je pravda že asi před 20/25 lety jsem začínal jak mladí starou klasikou kterou si asi prošel každy kdo nemněl na drahe zesilovače v tej době osobne jsem mněl TESLA ARS 9204 a gramoradio Tesla dominant 1039A toto bylo moje take první potom jsem přešel na Tesla 9104 a gramec nejaka značka kombajnu tzn.gramo radio a kazeták po čase jsem si kupil Yamaha RX-V430 a bedny Yamaha NS-G 40 MK II a můžu už dnes říct že ono hrálo to ale kvalita nic moc hodně lidí říka že když poslouchá hudbu přes AVR tak je to kvalitny zvuk z mnoha detaily no ale opak je pravda osobne jsem neslišel ješte zvukově hodně kvalitni AVR a je to dane tím že primarne to není zesilovač na hudbu ale na filmy a tam je ten problém ja když jsem si koupil tu Yamahu aj z těma bednama a přinesl jsem si to dom a zapojil to a pustil hudbu tak mně čekal šok také sklamaní jsem ešte nezažil zvuk uplne příšerní jak zhrnce vyšky tam nebylo ani slyšet jenom středy a basy jak z nejakeho ruskeho tranzistoru skratka hnus po určitem čase jsem si sehnal nejdřív 15 pasm. eq. behringer když jsem to trošku vyladil do obrazu mého tak jse to dalo poslouchat ale pořad to bylo jenom nejaky zvuk druhe kategorie potom až po určitem čase jsem si koupil Magnat Quantum 703 a zesilovač Yamahu A-S 700 a tam už ten rozdíl byl opravdu hodne slišet o nekolik tříd viš po čase jsem si koupil EQ. 31 pasmovy behringer FBQ 6200 a za par měsícu jsem sehnal Canton Chrono 590 DC tam znova byl celkem dobry posun kvalitatívne co jse tíče hudby ale jelikož jsem vědel že Yamaha zesilovače jsi skvěle rozumí se značkou Magnat Quantum tak jsem toužil jít do vyššich sfér ale hodně vyšších po určitem čase se mne podařilo sehnat DAC Oppo HA-1 a Yamahu A-S 2000 a tím padem jse mně tehdy otevřeli dveře do nevídaneho světa hudby a kvality kterou jsem tehdy neznal jelikož Oppo a EQ a zesilovač Yamaha mněli už propojeni symetrické XLR tak jsem zainvestoval do kablů audioquest - Red River 2 pare a tu istu značku USB
tak když jsem to po prve pustil z Cantonama tak ta kvalita byla neuvěřitelna AS-700 byla dobra ale A-S 2000 byla skvěla krasne detaily ktere jsem nikdy v živote neslišel ten prostor ty detaile no neco neskutečneho ale pořad my tam neco chybělo nebylo to ono po čase jsem natrefil na inzerát kde jeden pán prodával Yamahu A-S 3000 Refernce a ješte k tomu jsem natrefil na reprobedny Magnat Quantum Signature 1109 a tehdy jsem našel zlaty poklad protože ja jsem vědel že Yamaha a Magnaty k sobě patří až od tej doby jsem pochopil co je opravdu špičkova kvalita zvuku na takej urovni o kterej jsem sníval cely život to není jenom hudba to je opravdoví zážitek vždy když jsi to člověk pustí a to co nekdo říka že nejake tabulky ohledne kvality zvuku a teorie o dokonalej frekvenční křivce je utopia protože hudba je subjektivni pojem ne objektivní lebo každemu jse líbi neco jineho tak že jse to neda nejak kvantifikovat a aj to že neco ma bejt iba do určitej velikosti mistnosti podle mně aj to je blbost lebo nejde o to jak velka místnost to je ale jak to člověk posloucha ale jediné co je opravdu pravda tak to je akustika místnosti to je opravdu dúležite ja osobne nemam žadne upravy a můžu s klidním svědomím říct že mam dokonalou akustiku mam doma koberce dost nabytku zavěsy zaclonu a to bohatě stačí aby byla akustika taka jaka ma bejt na zavěr by jsem řekl asi to že pokud jsi člověk mysli že AVR je kvalitni stereo zesík tak podle mně je to blbost pokud člověk chce jenom kvalitní stereo tak je jediny spusob koupit jsi komponenty ktere jsou primarne určene na stereo a tim padem aj součastky v zesilovači jsou tak koncipovane aj kvalitatívne co jse tyče A-S 700 je to jenom dobry zesilovač pokud človek chce zažit opravdovou kvalitu tak by jsem šel minimalne do A-S 2200 tam ten posun kvality je hodně slišitelni a pokud jsi nekdo mysli že koupě nového 1 komponentu uděla zazrak v kvalite tak jse hodně mylí protože každy ví že kvalitny sestava je tak kvalitny jak je kvalitny nejslabší članek celeho řetezce a v neposlední řade hodne zaleží na tom co člověk posloucha za hudbu lebo ne každy styl hudby jse hodí na danou stereo sestavu ja mam opravdu velke štestí že jsem se trefil do uplne všech atributu danej problematiky mam moju stereo sestavu 3 rok a každy den ju posloucham z radostí ale taky ješte snívam o tom že jse my povede sehnat poslední čast skladačky a tím je Oppo UDP205 a tím padem by to bylo dokonalé a kyž jsi zpomenu z čeho jsem začínal gramec tesla dominant 1039A a Tesla 9204 tak je to až neuvěřitelne tak právě proto říkam že Yamaha A-S 700 je jenom prúmněrny zesilovač kde ani těch detailu moc není opravdu jsem vyskoušel Yamahu až do tech nejvyšších sfer a vym posoudit jak je na tom kvalitatívne

Liamee
Příspěvky: 440
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Liamee »

Hochu kolik ti je? 10? To se nedá číst.

Uživatelský avatar
Booker
Příspěvky: 191
Registrován: 28 bře 2010 15:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Booker »

ChatGPT píše:Uživatel armin85 sdílel své zkušenosti s různými audio zařízeními, zejména se zesilovači a reproduktory, které vlastnil a používal v průběhu let. Začal s vintage zařízením, jako byly gramofony a zesilovače Tesla, a postupně přešel na modernější produkty, včetně zesilovačů a reproduktorů od Yamahy a Magnatu. Postupem času investoval do vyšších kvalitních komponent, jako jsou digitálně-analogové konvertory (DAC) a vysoce kvalitní kabely, aby dosáhl lepšího zvuku. Nakonec dospěl k závěru, že zesilovač Yamaha A-S 700 je průměrný a že skutečná kvalita zvuku spočívá v komponentech zaměřených přímo na stereo poslech, jako je Yamaha A-S 2200. Zároveň zdůraznil význam akustiky místnosti a subjektivní povahy vnímání hudby. Nakonec vyjádřil svou radost z vlastnictví ideální stereo sestavy a svého snu sehnat poslední chybějící kus - Oppo UDP205.

Uživatelský avatar
pbaudis
Příspěvky: 526
Registrován: 23 říj 2021 22:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od pbaudis »

Yamaha A-S701 za svou cenu umí hrát dobře, umí se prodat, ale více od tohoto zesilovače nečekejte.

Kolega píše o 700 o 701 a píše jako žák 5 třídy. A-S701 je zaměřená přímo na stereo poslech, ale nepochybně bude zvuk u A-S 2200 o generaci lepší. Co se tu vlastně srovnává?

mumu
Příspěvky: 485
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od mumu »

Booker píše:
15 kvě 2024 08:42
ChatGPT píše:Uživatel armin85 sdílel své zkušenosti s různými audio zařízeními, zejména se zesilovači a reproduktory, které vlastnil a používal v průběhu let. Začal s vintage zařízením, jako byly gramofony a zesilovače Tesla, a postupně přešel na modernější produkty, včetně zesilovačů a reproduktorů od Yamahy a Magnatu. Postupem času investoval do vyšších kvalitních komponent, jako jsou digitálně-analogové konvertory (DAC) a vysoce kvalitní kabely, aby dosáhl lepšího zvuku. Nakonec dospěl k závěru, že zesilovač Yamaha A-S 700 je průměrný a že skutečná kvalita zvuku spočívá v komponentech zaměřených přímo na stereo poslech, jako je Yamaha A-S 2200. Zároveň zdůraznil význam akustiky místnosti a subjektivní povahy vnímání hudby. Nakonec vyjádřil svou radost z vlastnictví ideální stereo sestavy a svého snu sehnat poslední chybějící kus - Oppo UDP205.
Geniálne zhrnutie, nech žije AI.😄👍

Uživatelský avatar
Booker
Příspěvky: 191
Registrován: 28 bře 2010 15:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Booker »

pbaudis píše:
15 kvě 2024 09:23
Co se tu vlastně srovnává?
Řekl bych, že se tu opět srovnávájí dvě transparentní zařízení s minimálním dopadem na výsledný zvuk celého systému.

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od Yiakubou »

No pokud ti to hraje dle toho mereni, co jsi postnul ve vedlejsim vlakne, tzn. od 90Hz vyrazny propad basu, tak v tvem pripade ma skutecne spousta veci znacne omezeny dopad na zvuk celeho systemu.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové repro + zesilovač do 60m2, 50-60k

Příspěvek od RedBaron »

Nepleteš si frekvenční odezvu s korekční křivkou, že ne? *sunglases*


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů