Vintage HiFi

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
johny52
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage HiFi

Příspěvek od johny52 »

TAB:
Opravdu nechápu proč to tak hrotíte.Všiml jsem si jen že nemàte zàjem repasovat ten Marantz a poznàmku,že se na to necítíte jsem s odkazem na jiný servis nemyslel nijak zlé...Označit to jako sprostou lež mi nepřijde adekvàtní,proto ta slovní hříčka sprostà lež...prostá pravda.Přejí vše dobré...

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Johny52: Dobře ale pochopte, že to nevypadalo férově, protože jsem nepsal, že nemám zájem provést opravu. Pokud bude pán chtít tak se může na mě obrátit nebo si vybrat konkurenci. Nenabídl jsem mu to, protože to je reklama a kdyby přeci chtěl tak kontakt zde na mě najde a nemusím se přeci někomu vnucovat nebo podbízet. Reklamu si můžu dělat ve svém vlákně nebo webu a nechci ji dělat tady v diskusi. Snažím se dodržovat pravidla a proto jsem upozornil jen svým příspěvkem, že Vintage má svá úskalí.

Takže ted je vše vyjasněné a přeji hezký večer. :)

ADUS46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ADUS46 »

TAB, netušil jsem,že jsi opravář a tudíš v obraze.Mě je 73 let a původem televizní opravář, který vyrostl na elektronkách.Pochop, že jako mladík jsem obdivoval hifi stroje v Tuzexu na které jsem neměl a teď si představ, že na stará kolena si mohu mnou obdivované stroje zakoupit, s tím, že si je opravím a pak prodám.Opravy se mě většinou daří, prodej ne.S opravenými stroji se nemohu rozloučit.Až budeš starší snad to pochopíš.Až na vyjímky Tvé příspěvky beru.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT »

Docela dobré vlákno. Ale abychom nezacházeli až kamsi k dvoulampovkám a snad až k Marconimu, navrhoval bych jako výchozí bod Wiliamsonovu konstrukci zesilovače (z roku 1947). To bylo poprvé, kdy se promyšleně a cílevědomě podařilo navrhnout zesilovač s nízkým zkreslením a určením pro kvalitní reprodukci . (hodně dnešních lampáčů pořád vychází z této koncepce). Dalšími body by mohlo být zavedení vinylových desek (33/45rpm), s tím spojený vývoj preciznějších gramofonů s lehkými přenoskami, FM vysílání (poprvé kvalitní signál z rádia) a nástup stereofonie.
Byla tady řeč o nápisech HIFI na zařízeních s odkazem na německou normu DIN 45500. Z dnešního hlediska nevyhovující a nedostačující pro požadavky kvalitní reprodukce , ale byl to mezník ,který poprvé určil požadavky na zařízení pro kvalitní reprodukci zvuku.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Asi tak nějak *thumbs up*
Můj příspěvek s "Ideál rádiem" z roku 1938 byla jen reakce na lechosovu Sabu. Chtěl jsem tímto extrémem jen naznačit, čeho by se toto vlákno (ne)mělo týkat.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

ADUS46: Potom to ale vše vysvětluje a plně vás chápu. Na to nemusím být starší. Rozumím tomu, že jste rád, že tyto stroje máte, můžete je opravovat, poslouchat a vlastnit. Nicméně nemohu dnes třeba mladému začínajícímu hifistovi takový komponent doporučit. K tomu musíte mít vztah, vědět jak s ním zacházet a kde je jeho místo.. To je zas ta druh strana kterou musíte vidět vy.

TRANSIWAT Zajímavá úvaha. Ano Německá DIN norma byla tehdy velký a podstatný základ pro obecné určení kvality přístroje = určitý standart. A ted přemýšlej (v dobrém slova smyslu) nebylo by velmi přínosné na základě nových zkušeností a snadných možností kvalitního měření parametrů stanovit nová pravidla, novou latku?? Nemáš také ten pocit, že by to bylo potřeba??? Wiliamsonovo zapojení nám dnes nepomůže...

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

To asi nikdo neudělá. *taktone* To by šla veškerá spotřebka z marketu do háje, včetně domácího kina. To by si výrobci a prodejci spotřební elektroniky kopali hrob. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Ano. Výrobci také nestanovili starou normu DIN, EISA...To musí udělat někdo jiný a donutit výrobce je dodržovat určitý standart a ten kdo ho dodrží se může tímto chlubit..

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to TAB :
co je to norma EISA ?

A pak ještě drobnost. Není to standart, ale standard. Standarta visí na Hradčanech.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Renown: *thumbs up* .

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Renown píše:to TAB :
co je to norma EISA ?

A pak ještě drobnost. Není to standart, ale standard. Standarta visí na Hradčanech.
Někdy tam visí i trenky. :D

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT »

TAB píše:ADUS46: Potom to ale vše vysvětluje a plně vás chápu. Na to nemusím být starší. Rozumím tomu, že jste rád, že tyto stroje máte, můžete je opravovat, poslouchat a vlastnit. Nicméně nemohu dnes třeba mladému začínajícímu hifistovi takový komponent doporučit. K tomu musíte mít vztah, vědět jak s ním zacházet a kde je jeho místo.. To je zas ta druh strana kterou musíte vidět vy.

TRANSIWAT Zajímavá úvaha. Ano Německá DIN norma byla tehdy velký a podstatný základ pro obecné určení kvality přístroje = určitý standart. A ted přemýšlej (v dobrém slova smyslu) nebylo by velmi přínosné na základě nových zkušeností a snadných možností kvalitního měření parametrů stanovit nová pravidla, novou latku?? Nemáš také ten pocit, že by to bylo potřeba??? Wiliamsonovo zapojení nám dnes nepomůže...
Vintage hifi bych také nedoporučil hifistovi, který je laik v elektronice. Repase takového stroje do excelentniho provozniho stavu něco stojí, nevyplatí se to.
Ale pokud elektronice rozumí, je vhodné, když tím začne. Hodně se naučí, začne chápat hifi po technické stránce a vytvoří si přirozenou odolnost vůči různým sarlatanskym predrazenym nesmyslům , kterymi je dnes degenerovano hifi a highend prostředí. A za aparátky třeba z osmdesátých let v obýváku se stydět nemusí.
Patřim do generace co jsme začínali elektronikou všeobecně a zájem o hifi techniku byl vyústěním získaných znalostí. My jsme si svá první zařízení stavěli. Pro studenta byly mnohdy cenove nedostupne i produkty Tesla, natož skvosty zTuzexu.

Nová hifi norma? To považuji za nereálné. To by se firmy a prodejci nedohodly. Nikdy.
Ale na druhé straně přece různá nahrávací studia, rádia, veřejnoprávní rozhlas, televize.... musí mít stanoveny nějaké vnitřní normy, kde jsou stanoveny dolní hranice které musí být dosaženy . Nevím, neznam, spíš mě zajímá, jak to vlastně je.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Omlouvám se za chyby :). Přepsal jsem se u slova standard zde jen jednou tak snad to nikoho nepohoršilo :D Jasně EISA je ocenění ale je to nic neříkající skoro to má nulovou hodnotu. Objektivně to nic moc neříká o skutečné kvalitě produktu a každá firma se tím chlubí a mám i někdy pocit, že se tím spotřebitel hodně řídí.... Ale co těch nařízení, asociací a samozvaných skupin co určují standard nebo nějaká pravidla je mnoho. Je toho mraky tak proč nemůže vzniknout také asociace která by navázala na starou HiFi normu?

Odpovědět