Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
fox
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od fox » 04 bře 2016 08:16

PedroMarantz píše:toto ma zaujalo, geniálny doplnok k ručnej práčke.... *palec*
https://www.youtube.com/watch?v=vppVdLf4AS8
... a mezi tím ti ta deska několikrát spadne na zem. :)

enaxy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enaxy » 04 bře 2016 10:27

Nerozumiem prečo by mala spadnúť na zem.
Po prvé to asi nebude robiť grambľavý človek a po druhé je platňa prisávaná k hubici.

Nakoniec som sa nerozhodol pre 3D tlač ale pre úpravu existujúcich hubíc s použitím originál okki nokki strip brush.

letsurf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od letsurf » 11 bře 2016 17:13

Ahoj,

já jsem na víkendové praní připraven! Jestli bude zájem rozjedu výrobu.
http://4komar.rajce.idnes.cz/HIFI#IMG_2 ... 203926.jpg

Pic,
Marek

klot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klot » 15 dub 2016 11:28

Knosti začala prodávat inovovanou pračku. Přidali kličku na točení deskou a těsnění k etiketě. A stojí o litr víc...
http://www.conrad.cz/cistic-vinylovych- ... gramodesky

josek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josek » 06 kvě 2016 09:42

PavelN píše:...

Na praní desek stačí vysavač se sacím výkonem větším než 1400 W. Neptun má regulovatelný výkon a jeho sáček je textilní. Najednou jsem čistil tak max 10 LP, ale sáčku to nijak neublížilo...

Načo treba taký veľký sací výkon? Podľa pohľadu napríklad do Okki-Nokki RCM je nemožné aby mal ten vysávač taký výkon. Zaujímalo aký veľký podtlak v takýchto čističkách vlastne býva. Nemeral to niekto? V návode sa nedočítaš ani aký má odoberaný príkon. To by niečo napovedalo. Mierim k tomu že vnútorný vysávač v DYI práčke by ani zďaleka nemusel mať taký veľký výkon ako uvedený Neptun.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 06 kvě 2016 10:02

Hlavne sací výkon 1.400 W má možno nejaký Kärcher do priemyslových hál, tu si niekto pletie sací výkon s príkonom - Neptun má 1.400 W príkon a na pranie LP určite postačí aj nejaký historický ETA Standard, ono ide hlavne o to, akú rýchlosť prúdenia vzduchu dosiahneš a keď máš úzku štrbinu, netreba hneď preťažovať Temelín.

josek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josek » 13 kvě 2016 07:58

Nájde sa niekto čo by vedel odmerať príkon zo siete? Stačilo by ho odčítať zo štítka čističky Nitty Gritty, Okki-Nokki alebo inej so zabudovaným odsávaním.

bonatius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonatius » 13 bře 2017 10:12

Ahojte,
rozmyslal som pouzit miesto vysavaca na odsavanie kvapaliny z platne tot cerpadlo http://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?action ... l&id=44104.
Co myslite, bude to fungovat? Bude to mat dostatocnu silu, aby odsalo kvapalinu?

kutilka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kutilka » 13 bře 2017 11:06

Podle mne čerpadlo 60W bude mít těžko sací výkon, jako 1200W vysavač...

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 13 bře 2017 12:26

Srovnání Project VC-S versus Okki Nokki

Project VC-S má motor o příkonu 800W, Okki Nokki má 500W
Surface of intake area : Project 320sq.mm Okki 155sq.mm
Suction power : Project 280W, Okki 160W
Air flow through machine : Project 45 liters / second, Okki 20
Vacuum : Project 22kPa , Okki neuvádí
Separator tank volume : Project 1000 records, Okki 40 records
Vodotěsný clamp : Project ano, Okki ne
Vodoznak pro určení hladiny v separační nádobě : Project ano, Okki ne
Odsávací rameno : Project dural, Okki plast
Cena : Project 449 Euro, Okki 449 Euro
Výroba : Project ČR, Okki Čína

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 13 bře 2017 13:02

wtf to sa ako pro-jectu toto podarilo? :D Zväčša to býva naopak. Pekne.

akim5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akim5 » 13 bře 2017 13:10

Renown
A jak je to s možností použití MFSL RECORD BRUSH? http://www.audiofriend.cz/analog/prislu ... brush.html

Je mi jasné, že pračka od Pro-Ject je lépe "vytuněná", ale mně osobně tam chybí ten talíř, který mi vyhovuje právě při použití tohoto kartáče. Problém s nečistotou na talíří jednoduše řeším použitím roll cleaneru.

Co je ale jednoznačné plus pro PJ, je ten větší odsávací výkon, to ta Okki Nokki s tím má problém. Ale už jsem si na to zvykl a mám svůj postup, kdy dokážu i toto eliminovat.

Jsem už na svou Okki Nokki zvyklý, takže by se mi nevyplatilo prodávat ji pod cenou a kupovat novou od PJ. Navíc jak píšu, už jsem zvyklý na ten taliř, na kterém deska leží, takže můžu v klidu používat ten MFSL RECORD BRUSH.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 13 bře 2017 13:58

Já bych pračku bez celoplošného talíře neodsuzoval. Silně znečistěné desky peru na Disco - antistat https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... 0wodDIYJ5g a potom osušuji pračkou s odsávacím mechanismem. Pro tento postup je pračka PJ ideální. Nedovedu si představit, jak by dopadla po obou stranách mokrá deska, kdybych ji položil na talíř.

akim5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akim5 » 13 bře 2017 14:12

fox píše:Já bych pračku bez celoplošného talíře neodsuzoval. Silně znečistěné desky peru na Disco - antistat https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... 0wodDIYJ5g a potom osušuji pračkou s odsávacím mechanismem. Pro tento postup je pračka PJ ideální. Nedovedu si představit, jak by dopadla po obou stranách mokrá deska, kdybych ji položil na talíř.
Já pračku PJ neodsuzuji :-)

Kdybych si mohl před třemi lety vybrat mezi Okki Nokki a PJ, tak bych asi zvolil PJ, ale to ještě nebyla PJ pračka na trhu. Ale jak jsem psal, už jsem zvyklý na svou Okki Nokki. Ten svůj příspěvek jsem psal proto, poněvadž si to nedokážu představit, to použití MFSL BRUSH na té PJ. Tento kartáč je pro mě ideální právě pro hodně znečištěné desky.

TJK
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od TJK » 13 bře 2017 17:23

Já si právě Okkinu malinko "upravil" po vzoru pračky PJ. Tj místo celoplošného taliře jsem si nechal vysoustružit z duralu menší (o průměru malinko větším než je label) a na něj dal 1mm silikonovou podložku která zajišťuje frikci. Někdy opravdu koupím dost špinavou desku a tak talíř nepřichází vůbec do styku se špinavou stranou desky. Kdybych neměl Okki bral bych skoro jistě tu od PJ. Jinak s výkonem Okki nemám vůbec problém. Někdy mi malinko zůstane mokrý flíček který za pár vteřin uschne. Podobné toto bylo u kolegy který má VPI (16,5). Taky mu zůstal mokrý flíček (když jsem si u něj nechával prát desky).

Odpovědět