Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od overgrounder » 12 úno 2018 15:50

Ano, dávkovací nádobku musím nějakou šikovnou vychytat, a to, že toho musí být tak "akorát" asi taky. Takže cvik a praxe ;)
Nyní čekám až mi dorazí L'Art Du Son a pak začnu zkoušet nejlepší postup.
V návodu jsem se dočetl, že by se měl roztok nechat působit 2-5 minut.
Opravdu to tak dlouho necháváte? Neodpaří se to za tu dobu, byť tam tedy není alkohol?

akim5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akim5 » 12 úno 2018 16:05

Co se týče správného dávkování, tak používám úplně normální 5ml injekční stříkačku. Mám Okko Nokki a pral jsem s origo přiloženou kapalinou, tak i s Hannl 2000, no a teď peru s kapalinou od ClearAudia, používal jsem vždy tak 2,5-5 ml, těch 5 ml na úplný začátek, aby se navlhčil kartáček, ty další strany tak do těch 4 ml. Chce si to vyzkoušet, ale velkou výhodou té injekční stříkačky je, že vždy můžeš aplikovat přesně to samé množství prací kapaliny.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabiny007 » 12 úno 2018 16:19

JJ, stříkačkou jsem začínal, protože jsem to viděl v manuálu na internetu. Ale při praní většího množství desek mne to zdržovalo, proto jsem přešel na výše uvedenou lahvičku, to dávkování člověk časem snadno odhadne.
overgrounder píše:
12 úno 2018 15:50
V návodu jsem se dočetl, že by se měl roztok nechat působit 2-5 minut.
Já vždy předpokládám, že výrobci nejsou pitomci a proto se řídím jejich doporučením. :-)
Ono se to nezdá, ale než kapalinu naneseš a rozetřeš při otáčkách vpravo/vlevo, tak ti těch pár doporučených minut uteče, ani nevíš jak. Já čas odhadoval podle počtu otoček desky, abych se nějak zabavil :-). Když totiž budeš prát pár desítek desek, tak máš "zábavu" na celý večer, popř. celý den a nemůžeš u toho dělat nic jiného... Právě proto jsem šel nakonec do ultrazvuku, kde proces probíhá automaticky, takže člověk u toho zvládne i jinou činnost, což byl pro mne rozhodující moment při rozhodování. Vlastně mnohem důležitější, než jestli je praní desek s UV "kvalitnější". V tom nemám jasno dodnes...

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 28 úno 2018 15:41

Tak po několikerém čištění mohu potvrdit, že L'Art Du Son funguje výborně. Kartáčuji každým směrem cca 1 minutu a pak nechám 2-3 minuty roztok působit. Povrch je dokonale antistatický, při přehrávání se prach usazuje neznatelně, chce to jen při každé desce nebýt líný a očistit jehlu vodičkou.
Díky tedy za tip!

zabiny007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabiny007 » 28 úno 2018 16:03

JJ, čistota je základ!
Já na průběžné čistění hrotu používám toto :-)
Obrázek

+ doplněk vodička + jedno za čas Flux Hifi Sonic *thumbs up*

Odpovědět