Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
forfans
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od forfans » 09 zář 2010 16:32

Nevím, nevím, ale ručně to nějak drhnout- nikdz to neuděláte všude stejně !!! Když už tak originál pračku od Clearaudio.Nebo budeme LP za 500 kč a více drhnout rejžákem ???? Co myslíte ????

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 11 říj 2010 09:40

V pátek došla pračka Knosti. Byl jsem moc zvědavý na Berkovo doporučení a tak jsem se pustil ihned do praní.
Nejdříve jsem začal na starých deskách. Pět minut čachtání v Knosti za pomocí kartáčů z kozy, potom odsátí a nakonec lehké přeprání-opláchnutí / abych odstranil zbytky tekutiny z vaničky /v pračce Nitty Gritty.
Výsledek byl nad očekávání velmi dobrý. Nakonec mi asi nezbude nic jiného, než takto očistit všechny LP. Do Vánoc bude co dělat.
Chtěl bych jenom poznamenat, že se takto vyplatí prát i nové desky. Dojde ke slyšitelnému zlepšení zvuku i u desek praných běžným způsobem.

JPP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPP » 26 lis 2010 13:06

Zdravím poníženě tuto zajímavou sessi.

Rád bych se podělil se svým možná historizujícím nicméně efektním postupem. Podotýkám, že se nejedná o bonmot, ale o můj návod vám, mužům milujícím čistotu.
Tedy přikročme k popisu:

1) nakup 1 ks. velejemného tekutého mýdla bez silikonu a podobných přejsad čerchmantskej (ideální poměr cena/výkon je nákup přírodního mýdla DM- Alverde- Handwasch gel, 50kč/250ml)
2) vytypuj si rekord takový, který ač má zdravou brázdu, jest začiněn bordelem i podobným a jeho sedekuce by mohla navrátit ztracenou kondici
3) Důležité - NELPI na papírové etiketě rekordu, nedej ji moc píti, ale zároveň čisti důkladně.
4) Přistup blíže vvany, sepni vodu o Tč=36-46 stupňův (ta cos by v ní i smočil brvu bez popálení ale né studenou jsi-li otuživ)
4a) Dbej by proud byl pln vzduchu i bublin, né proud Tatranský!
5) Smoč ten kruh řádně a nenech utéci všechnu vodu z něj
6) Máš li ruku inženýrskou nanes řádně tekutého mýdla na vrstvu vody a hlaď né víc než venušin pahorek všechny plochy nebožáka, máš li prsty hrubé s brázdou silnou přizví dítko neb ženu
7) Nech to pracovat po 30 vteřin, nebo více, nebo méně - nenech uschnout!
8) Tím samým proudem jako v 4) a 4a) mýdlo vymyj, drž ten výlis ale né v zemské rovině, kolmo k mediu čistoty, ale nech tu vodu jemně klouzat po drážkách
9) Jestlis čistil poctivě, nešetřil na mýdle, vodě neb jiných důležitejch věcech, voda sama z platně steče! Nevěš ji na šnůru a nemandluj - sděl toto též své choti, není li to zrzka neb vlasu popelavého a tys´ji svěřil úkol 6)-8) pro dítka platí nutnost sdělení toho pro všechna provedení, i národnost.
10) chceš-li můžeš pomoci položením polovlhké desky mezi poctivé froté ručníky. Staří mužové činu přehrávali ihned a na co nejvíce otáček - by tak vypudili zbytky kapaliny.
11) opakuj to jeli toho třeba a neboj se toho, neb nejsi li stár a tvá ruka není zničena souchotinou nemůže se tvýmu sprasenýmu rekórdu nic stát.

Včera sem si takhlenc udělal radosti do sytosti a konečně pořádně vyčinil SHQ - jazzové nebajky z léta páně 72. To ještě holkám rostly vlasy a v konrádu se prodávali toliko svejčky.

JPP
Ostrava taky Jih
(Vejškovickej Hifiklub)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 26 lis 2010 14:55

Kde jsi byl, celou tu dobu???
Piš piš piš.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq » 30 lis 2010 09:45

ve specializovanych (ale videl jsem uz i v supermarketech) zubnich prodejnach se prodavaji kartacky, ktere maji stetiny zakonceny do spicky. http://www.profimed.cz/cs/obchod/pro-ci ... y-a-dasne/
vyse jste zminovali super kartacky curaprox 5460, tak tento je jeste lepsi :) a v supermarketu jsem videl podobny, ne tuto znacku, ale pod 100,-

user
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od user » 15 led 2011 12:50

Zdravím,
Máte niekto skúsenosti s týmto zariadením ? Vyzerá to celkom lákavo, ale chýba tomu
nejaké to odsávanie tak neviem či sa to oplatí.
http://www.ketos.eu/index.php/component ... 0/id,2534/
Obrázek

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 15 led 2011 14:30

Mám doma podobnou, Disco Antistat. Po ní jsem dostal Okki Nokki. Rozdíl tam je, po vyprání na Okki je deska čistá, žádný prach v drážkách. Což se mi s Disco Antistat nepovedlo, vždy tam trochu bordelu zůstalo. Další mínus je, že s Disco se moc nevyplatí prát menší počet desek a u většího množství to je zase dosti namáhávé. Se Spin Cleanem by se mohlo dát pracovat rychleji, je trošku odlišná. A pokud nechceš dávát 10 tisíc za pračku s odsáváním, je to dobrá volba.

slavo75
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo75 » 09 úno 2011 19:45

Zdravím!
Tento systém sa mi tiež celkom pozdáva a zvažujem, že by som si ho zaobstaral. Privítal by som však nejaké konkrétnejšie poznatky a skúsenosti od niekoho, kto s touto práčkou má skúsenosti, prípadne by vedel definovať jej klady a zápory. Zaujímal by ma váš názor - prečo áno, prípadne prečo nie.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 09 úno 2011 22:17

Mám pračky Disco Antistat a Nitty Gritty.
První pračka je sice levná, ale praní v ní není moc ekonomické. Po vyprání asi dvaceti LP je prací tekutina dost špinavá a nepomůže ani přiložená "filtrace". Protože toto zařízení neřeší odsátí tekutiny, může se stát, že případný kal uschne na vyprané desce. Náhradní kapalina stoji cca 600 Kč.
Doporučuji silně znečistěné, nebo mastné LP z výrobního lisovacího procesu, nejprve proprat ve vaničce Disca a potom znovu vyprat samozřejmě s odsátím tekutiny na plnokrevné pračce LP. Věřte, potom se budou desky lesknout jako dětské prdélky.

Každá sranda chce své. Kdo si myslí, že s tím vydrbe, vydrbe akorát tak sám se sebou.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 10 úno 2011 07:30

Neměl jsem peníze na pračku s odsáváním, proto jsem si koupil Disco Antistat. Není to dokonalé mytí, ale jako nouzovka postačí. Další mínus je, že se nevyplatí prát jen jednu desku. Chce jich to víc najednou. A taky z toho po delší době bolí ruka. :) Jenže jsem chtěl mít aspoň trochu čisté desky, jelikož jsem jich většinu bral z bazaru, tak něco domů přijít muselo. Určitě si k tomuhle kup i kartáček na jehlu.

PS: Koukám, že skoro to samé jsem psal o pár postů nahoře. ;)

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 17 črc 2011 23:53

Před dvěma měsíci jsem koupil Knosti Disco Antistat. Vypral jsem s ním cca 40 LP. Dostal jsem je hrozně zasviněné. Původní majitel je snad používal jako tácky pod párek. Vyprání v této mašince přineslo velké zlepšení, desky vypadaly čistě, ale nebylo to to pravé ořechové. LP při přehrávání stále hodně práskaly. Minulý týden mi dorazil KAB EV-1. Tak jsem včera znovu pral. LP jsem projel nejdříve v Knosti. Protočil 10x tam a 10x zpátky. Potom jsem odsál kapalinu z LP na KABu z jedné a hned z druhé strany desky 5x doleva a 5x doprava. Dokonale vysál všechnu kapalinu. Velmi pohodlné. Desky jsou opět jako nové a práskání je to tam. Celková investice cca 5500,- Kč.

CaveDweller
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaveDweller » 20 črc 2011 10:56

Vidíš, kdyby sis došetřil 4 tisíce, mohl jsi mít plnohodnotnou novou pračku Okki Nokki.

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 20 črc 2011 22:00

CaveDweller píše:Vidíš, kdyby sis došetřil 4 tisíce, mohl jsi mít plnohodnotnou novou pračku Okki Nokki.
Tu jsem viděl za cca 10500,- Kč. To je skoro jednou tolik. A proč, když stejný efekt dosáhnu za polovinu? Nevidím v tom logiku. Okki Nokki jsem viděl u známého v germánii a nedá se říci, že by stála za ty peníze. Obyčejný vysavač s motorkem, který otáčí talířem. Ony ty pračky LP jsou skutečně hrozně předražené. Na těch cca 150 vinylů, co mám, stačí to co mám v kombinaci s vodníkem VAX. Více nepotřebuji.
Možná to není dost HI-FI přístup, ale to je mi úplně jedno. Těch ušetřených 5 táců raději vrazím do lepší přenosky nebo nových LP.

CaveDweller
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaveDweller » 21 črc 2011 10:51

Souhlasím, že pračky desek jsou předražené, ale vyrobit si ji sám na kolenou taky není zrovna pro někoho kdo je levej (jako já) nic lehkého.

Myslel jsem to tak, že když už uvalím 5500 (50% nové pračky) za takové "polovičaté" řešení jako máš ty (Knosti + Kab) Tzn. vytahuju ze skříně 2 věci + vysavač, musím to napojit, udělat si místo pak to všechno uklidit, mi přijde kompaktní a plnohodnotná LP pračka jako daleko lepší řešení (měsíc bych počkal a došetřil bych).

Víš ono vyprat i těch 150 desek na té ruční pračce bude trvat věky a navíc, ty už si žádný další vinyly nekoupíš?

Nevím co si myslel tím "dost HIFI přístupem", ale já jsem oželel nákup nového gramofonu (mám zatím tesla NC 500) a radši hned ze začátku investoval do pračky LP. Nikdy jsem té investice nelitoval, protože poslechový rozdíl mezi vypranou a špinavou deskou mi žádný jiný komponent nepřinese *taktone*

Já sám jsem koupil rok starou Clear Audio Smart Matrix za cca 11.000 kč a jelikož má skvělý design, tak leží na racku hned vedle gramce *palec* , to nemluvím o tom, že čistit vinyly na tomto zařízení je radost sama o sobě.

Takže abych to shrnul, vy, kdo ještě váháte s nákupem plnohodnotné pračky LP, NEVÁHEJTE!, je to investice kterou nic nepřekoná ;)

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 21 črc 2011 13:49

A já opět nesouhlasím, páč to, co mám nepovažuji za polovičaté řešení. Desky jsem vypral stejně kvalitně, jako na té za 11000,- Kč a ušetřil při tom 5500,- Kč. Za to už je celkem slušná přenoska. Těch 150 LP neperu najednou. Třeba tomu obětuji 3x po dvou hodinách a mám to za sebou. A až si nakoupím další LP, třeba za ty ušetřené peníze, tak ji vyperu bez problémů. Obvykle nakupuji LP v rychlém sledu, cca 10 za měsíc a tudíž je vyperu najednou a ne po jedné desce. Bude to půl hodina i s rozbalením a zapojením měho praní a to není tolik času, aby se mi ta investice vyplatila.

Odpovědět