Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od MartinSt4 » 26 srp 2011 07:43

Slavek69 píše:Nevím nevím, jestli jsi schopen u nás koupit novou pračku do 9000,- Kč, vzhledem ke kurzu koruny vůči dolaru. Asi nee.
+ doprava + clo+ dph pokud je to mimo EU. Okki stojí 10 000, ta minimální úspora nestojí za to.

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 26 srp 2011 12:04

Úspora za Disco Antistat a KAB je proti Oki cca 4 tisíce a to za to stojí. Mimoto výhradní dovozci to jistě mají za cca méně než poliviční ceny i vč. cla a DPH. Asi tak. Prostě na nás hrabou. Nevšiml jsem si, že by s nižší cenou dolaru klesaly i ceny hi-fi komponent. Je to prostě u nás ultrazlodějina. Přiznejme si to konečně a nuťme prodejce, aby se chovali tržně.

MPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MPK » 26 srp 2011 13:00

...nutím, vždy už ve dveřích žádám slevu ! :mrgreen:

CaveDweller
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaveDweller » 26 srp 2011 13:21

Nejsem nijak zainteresován na prodeji plnohodnotných praček, nejsem dealer ani kamarád výrobce :D

Ale nedá mi to. Ty 4 tisíce úspory za to podle mě prostě NESTOJÍ !!! To si fakt radši měsíc počkám a došetřím, třeba na tu základní Okki Nokki, což vůbec není špatná pračka.
Obrázek

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 26 srp 2011 13:35

Nesnažte se přesvědčit jeden druhého o opaku. Každý z Vás hospodaří s penězi jinak a tak jste také ochotni jinak ony peníze utrácet.

Já osobně měl nějakou dobu Knosti Disco Antistat, ale jakmile se mi sbírka LP rozrostla, začala to být pěkná dřina. Nyní používám Okki Nokki a ten rozdíl v pohodlnosti obsluhy tam je znát. Zdali je adekvátní k ceně, toť otázkou. Já jsem s ní velice spokojen.

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket » 01 říj 2011 10:51

idelani pracka je rucni...
ocelovy kartac nebo strcit na 2 dni do lavoru se savem pak zirame na vysledek
uspech zarucen ve vycisteni... :lol:

Kreny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kreny » 27 pro 2011 17:45

zdravim, mam dva dotazy.

Dozral cas na koupi pracky lec momentalne mam tak na manualni pracku od pro-jectu. Uz se na to ptal kolega prede mnou, ale nemel stesti na odpoved. Ma nekdo prakticke zkusenosti s timto typem? Nebo je lepsi pockat a koupit KAB EV-1 ? Neco drazsiho by asi neproslo schvalovacim vyborem (manzelkou), ale na KAB si budu muset jeste nejaky cas pockat.

Pokud byste doporucili radeji pockat na KAB, nenasel by se nekdo z Ostravy ci okoli, kdo by mi za uplatu me milacky (cca 20 ks) vycistil? Jsou to desky vyrobene v letech 65-85 a nektere by umyt potrebovaly jako sul *fnuk*

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 04 úno 2012 12:24

Pratele, dovolte mi nekolik poznamek. Nevim sice, kdo z vas kolik LP vlastni, ale rad bych pridal alespon jednu z mych zkusenosti. LP´s sbiram jiz od svych ca. 14-ti let a do dnesniho dne jich uz mam neco malo pres 1.100 ks.
Za stavu nejakych 400 ks jsem se zacal zabyvat otazkou cisteni. Zakoupil jsem tedy "pracku" Knosti - Dico Antistat. Vydaje s postovnym priblizne na nejakych 40€. Samozrejme jsem take vymenil i vnitri obaly desek.
A vysledek? Do dnesniho dne jsem u ni zustal a celou svou sbirku mam hotovou. Po cirka dalsich 200 ks jsem vymenil vnitrni kartacky, a za stavu 900 ks koupil dalsi pracku. Celkove vydaje za 25 let jsou asi (kdyz vezmu i vnitrni obaly a asi 15l kapaliny) 500,-€. Za zbytek jsem si nakoupil ta LP. :-) A vrete nebo nevrerte - vysledek je vice nez uspokojivy. Nic mi nepraska (ani mnoho pokladu z blesiho trhu to neprehani). Praskani je, alespon myslim, spise o nastaveni a stavu hortu. Mel uz jsem doma dost prenosek od Audiotechnica pres Denony az po Ortofony. Ted mam Lyru Delos (a patrne u ni i zustanu a to nejen kvuli tomu nadhernemu tichu v prazdnych drazkach.) Ani zadna z vyse jmenovanych to po vyprani s praskanim nikdy neprehanela.
A jeste na okraj: Daroval jsem jednu tuto "pracku" i memu otci k Vanocum. Jeho sbirka je asi tak 150 ks, jede to na NC 440 s Audiotechnicou AT95. Po vyprani asi 50 desek mi potvrdil, ze sve desky nepoznava, ze je takhle jeste nikdy neslysel. A to je mu 76let.
Nemam co bych k tomu dodal, svou zkusenost si proste musi kazdy udelat sam...
Nazdarek.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 04 úno 2012 14:17

Pokud ti to tak vyhovuje a jsi spokojený, proč měnit! *thumbs up* Navíc je to dosti levná záležitost (oproti pračkám s odsáváním), takže si to může každý vyzkoušet a rozhodne se co dál.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 04 úno 2012 15:03

Jsem posledni, kdo by nesel dal, kdyby nebyl spokojeny. Pravda je, ze to odsavani vezme i ten posledni bordel z drazy. Do tehle hloubky se ale vetsina hrotu ani stejne nedostane a uplne dole stejne zadny zaznam neni. To, co moje jehla jeste vyora, je sice nepekne, da se ale snadno odstranit karbonovym kartackem a behem toho orani to zadne praskani ani sum nezpusobuje. Nekolik mych kamaradu vynilacu z okoli si kdysi poridilo spolecne Clearaudio Matrix. Vyprali vse co meli doma a pak ji zase, kvuli pomerne drahe vodicce a dalsim nakladum prodali a...poridili si kazdy pro sebe..... Disco antistat. :-) Takova je zivot. Netvrdim ani, ze ty profesionalni masinky nejsou dobre a vzhledem k jejich technickemu vybaveni je jejich cena (nekdy) opodstatnena. Ale ten rozdil v konecnem vysledku obou reseni v porovnani s cenou je neumerny.
A u dobre muziky prominu rad i to obcasne lupnuti. :-)

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 25 úno 2012 17:17

Nemáte někdo tip, zda se dá v ČR někde sehnat něco podobného? http://www.garage-a-records.com/proddet ... rm&cat=130

Mám na gramu trn na to raménko, které minulý majitel někde ztratill, tak než ho "utrhnu" jestli by se nedal smysluplně použít.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 25 úno 2012 18:37

Na Aukru v sekci gramofony.Cena okolo 1000,-kč.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 25 úno 2012 19:43

A vida, to jsem přehlédl *thumbs up*

Odpovědět