Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
enregistree
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od enregistree » 21 črc 2011 18:06

Mohu-li vyslovit svuj nazor (mimochodem cena KAB neni 5 500 Kc, se kterou tady ostatni pracky porovnavate, ale spis kolem 4 400 Kc, vcetne dopravy az do domu): Pracka KAB pouziva system a mechanismus cisteni nitty gritty, naprosto stejne soucastky. Ten system me prijde velmi dobry.

Nitty taky dela model pracky s manualnim pohonem (bez motoru), ale s vysavacem. KAB ma dalsi vyhodu a tou je skladnost, da se strcit na pudu nebo kamkoli do skrine a je lehka na transport.

Obrovskou vyhodou je tichy chod - v kombinaci s centralnim domovnim vysavacem. Jakakoli pracka s vestavenym vysavacem dela hluk a ma vyvod pohaneneho vzduchu, tim muze zvirit prach a necistoty v mistnosti, drive byl zminovany i zapach z cistici kapaliny…

U jinych pracek (Okki nevyjimaje) me prekvapilo, ze pri cisteni jedne strany lezi druha strana na filcovem matu nebo jine podlozce na taliri, to se v systemu nitty - KAB nedeje - strana, ktera prave neni cistena, se drazkami niceho nedotyka.

http://www.kabusa.com/ev1.htm

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree » 21 črc 2011 18:32

To Moderator:
Muzu se zeptat, kam zmizel prispevek ze stř 20. črc 2011 9:56:29, byl hned za tim Cavedwellerovym?

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree » 21 črc 2011 19:59

K predchozimu prispevku - dekuji za promptni vysvetleni administratorem: prispevek ze stredy byl smazany na zadost autora.

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 22 črc 2011 00:20

to enregistree: on ten KAB s poštovným, převodem na USD z účtu, clem a DPH je přes 5000,- Kč. Od 5500 se moc neodkulí. Já ji dostal minulý týden a tolik mne stála.

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree » 22 črc 2011 00:39

Slavek69 píše:to enregistree: on ten KAB s poštovným, převodem na USD z účtu, clem a DPH je přes 5000,- Kč. Od 5500 se moc neodkulí. Já ji dostal minulý týden a tolik mne stála.
Pri platbe kartou je cena za platbu nulova.
Pocital jsem, ze je postovne do 40 USD, tim padem celk. cena 4 500 Kc…

CaveDweller
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaveDweller » 22 črc 2011 14:52

Vy tady hořekujete nad předražeností plnohodnotných LP praček a nevadí vám dát za ten kus normálního bakelitu co se jmenuje KAB 5000 korun? :D

Pánové, ruku na srdce, tohle se vážně nevyplatí:

Jen pro ilustraci:
KAB - 4500 Kč + 1200 kč Disco Antistat = 5.700 Kč
Obrázek

Clearaudio Smart Matrix - s trochou štěstí 11.000 Kč, tak jak jsem ji koupil já.
vlastní foto:
Obrázek

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 30 črc 2011 23:16

No a co je v tom za problém? Proč by se to nevyplatilo? Ušetřit cca 5 - 6000,- Kč a mít stejně čisté desky jako ten, kdo těch 5 - 6000,- Kč zaplatí navíc? Stále nechápu. Navíc v jednoduchosti je síla a nemá se moc co podělat. Je spousta lidí, kteří myjí desky ručně v lavorech a popř. luxují vysavačem a také si vystačí a LP mají čisté. Tak jsem si to hold zjednodušil alespoň takhle. Dal jsem do toho přibližně tolik, kolik jsem do toho investovat chtěl a jsem velmi spokojený. Až usoudím, že chci prát na kšeft, tak si koupím pračku, která to bude dělat za mně všechno, ale zatím mi to pro mé potřeby vyhovuje. Navíc na tu krychli stejně už nemám místo. KAB vleze do malé krabky a DISCO jakbysmet, hodím to do šuplete a mám uklizeno. Asi tak.

CaveDweller
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CaveDweller » 01 srp 2011 15:32

V pořádku, pokud ti to tak vyhovuje, není co řešit.

Proč by se mi to nevyplatilo? Protože ten komfort u čištění desky jaký mám já, ty nikdy nezažiješ (ale to ti asi stejně nevysvětlím). Já si na lepší přenosku nebo desky našetřím taky a vůbec mi nevadí, že mi to bude trvat déle než tobě, protože ty jsi ušetřil na pračce a to je věc na které já šetřit nehodlám.

Vyzkoušel mnoho způsobu praní desek "namokro" a teď když mám pračku, lituju, že jsem se do toho někdy pouštěl. Proto všem radím - Neexperimentujte a kupte si pračku rovnou.

Davidus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davidus » 24 srp 2011 08:39

Protože jsem poslední dobou zásoben postaršími deskami, které jsou v některých případech znečištěné tak, že je v takovém stavu na gramofon rozhodně nedám, pořídil jsem si Knosti Disco-antistat. Alespoň na nějaké základní vyčistění, než bude plnohodnotná pračka. Po vyprání pár LP jsem tak trochu v rozpacích, zda to nebyly vyhozené peníze. Desky vypadají po vyprání pěkně a nějaké ty antistatické vlastnosti též mají, ale to je asi tak všechno. Stačilo první přehrání vyprané desky. Po první straně byl hrot tak zanesený, že na úplné odstranění nepořádku z něj bylo potřeba nejen projetí kartáčkem, ale i mokré vyčištění. Pak teprve se dala přehrát i druhá strana. Bohužel se stejným výsledkem. A přitom deska před vypráním nezanechávala na hrotu nic (max. pár "chlupů"). Popisovaný problém se objevil na všech vyčištěných deskách. Nevím, třeba dělám něco špatně, i když jsem dělal vše podle návodu. Spíš vidím problém v tom, že chybí odsávání a tím pádem ten nepořádek zaschne v drážkách, jak zde již bylo zmíněno. Ale nechápu, jak se může objevit tam, kde nic nebylo?

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 » 24 srp 2011 09:03

Jednoznačně chybí odsávaní. Z osobní zkušenosti s OkkiNokki vím, že i neposlouchatelná deska se dá vyčistit tak, že hraje jako nová (pokud není mechanicky poškozená). Podle mého názoru na pračce se moc šetřit nevyplatí, i základní modely poskytnou větší komfort a užitnou hodnotu, než různé "náhražky".

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 24 srp 2011 23:11

Proto jsem si pořídil k Disco Antistat ještě KAB EV-1 a popsaný problém jsem eliminoval. Ale je ještě možnost si pořídit pračku desek za cenu dost dobrého gramofonu. Někteří k tomu zde nabádají a je jen otázka, jak jsou sami zainteresováni na odbytu těchto předražených luxů. Je to zlodějina a jinak se to nazvat nedá. Jak utratit spoustu peněz a nic nemít, to se tady dozvíš rychle, ale běda, když chceš poradit s výběrem receiveru nebo jaké použít na gramo výstupy na cinch. To se tady nedovíš.

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 » 25 srp 2011 10:53

Slavek69 píše:Proto jsem si pořídil k Disco Antistat ještě KAB EV-1 a popsaný problém jsem eliminoval. Ale je ještě možnost si pořídit pračku desek za cenu dost dobrého gramofonu. Někteří k tomu zde nabádají a je jen otázka, jak jsou sami zainteresováni na odbytu těchto předražených luxů. Je to zlodějina a jinak se to nazvat nedá. Jak utratit spoustu peněz a nic nemít, to se tady dozvíš rychle, ale běda, když chceš poradit s výběrem receiveru nebo jaké použít na gramo výstupy na cinch. To se tady nedovíš.
Musím se zásadně ohradit vůči výše napsanému.
K ničemu nikoho nenabádám a už vůbec nejsem na prodeji žádné dostupné pračky zainteresován. Je to moje osobní zkušenost a volba. Ano, i základní modely praček jsou poměrné drahé. Je to o tom jestli to akceptuji nebo ne. Podle mně je praní na KAB odrb, je to můj osobní názor, který nikomu nevnucuji. Rovněž slovo zlodějina bych používal opatrně, ceny praček v zahraničí jsou velmi podobné jako u nás, na rozdíl o jiných jako např. ceny mobilních operátorů.

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 25 srp 2011 14:01

Já nenapsal, že zrovna Vy jste na prodeji praček zainteresovaný, ale že se tady najdou i takoví, to je fakt. Nechápu, proč by praní desek na KAB měl být odrb. Pár vypraných desek a jde mi to už stejně rychle, jako na těch předražených krabicích s luxem. Ne, že by KAB předražený nebyl, ale rozhodně je to menší investice se stejnou užitnou hodnotou, než ty dvoj i několikanásobně dražší. Já netvrdím, že je to zlodějina jen u nás. Ona je to zlodějina i venku, ačkoliv tady je to ultrazlodějina a to se netýká jen praček LP. Už tady nic nenakupuji. Venku to mám o třetinu i o polovinu levnější a to i s cenou poštovného. Stačí se podívat na Aukro, co tam mnozí chtějí za ty staré tzv. hifi komponenty. To co se na eBay prodává za 100 Euro, za to tady chtějí 200 Euro. Kdy už lidi dostanou rozum a přestanou podporovat tydle překupníky a nebudou u nich nakupovat? Oni buď slezou s na reálné ceny a nebo ať táhnou z trhu. A to ani nemluvím o kvalitě servisu u nás. Hnus.

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 » 25 srp 2011 21:01

V pohodě. Ono praní desek je celkem otrava i na "plnohodnotné" pračce (kromě automatických a ty už jsou finančně uplně mimo) Když už pračku vytáhnu, :lol: za výzamných pohledů a poznámek, to už tu budeš zase hučet :lol: většinou peru více desek, a tak mi přece jenom připadá klasická pračka praktičtější. Hlavně menší manipulace s deskou, pohon, menší riziko pokapání okolí čistící tekutinou. Jinak nový model Okki má bytelnou kontrukci, žádný plast. Orientačně jsem se díval po netu cena se pohybuje 520-599 USD, což je zhruba jako u nás.

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 25 srp 2011 22:51

Nevím nevím, jestli jsi schopen u nás koupit novou pračku do 9000,- Kč, vzhledem ke kurzu koruny vůči dolaru. Asi nee.

Odpovědět