Tesla NC 440

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
Patmann
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla NC 440

Příspěvek od Patmann » 21 lis 2009 23:20

postcard1
výměnný headshell je dle mne horší než komplet,raménko VCELKU dle mne lépe snímá.
Mám gramofon 2Xperience,je tam lepený headshell hliníkový k uhlíkovému raménku,dříve jsem vlastnil gramofony Tesla NC 450,AU/RA G1,oproti nim výrazné zlepšení,gramofon hraje velmi klidně,snese daleko citlivější přenosku...

postcard1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od postcard1 » 22 lis 2009 00:04

Teda pánové, vy mě dáváte. Já jsem si zpočátku myslel, že postavit gramec bude s hotovým šasi procházka rajskou zahradou a teď mám z těch info a doporučení hlavu vedle. Některé modely jsou perfektní ale taky dosti drahé, a já potřebuji gramo abych si nahrál LP moje a mých kamarádů (občas si je i z gramce pustil), a za cenu některých šasi mám další překrásné vintage magiče. Takže si myslím, že pro moji potřebu to asi opravdu bude Pro-Ject 1.3. Určitě vás ale budu trochu otravovat s dalšíma otázkama ohledně podstavce, tlumení atd. Nejhorší snad nebude ani tak ten nákup šáska, ta práce se zabudováním, nejhorší bude ta pomalá, nenápadná verbální masáž manželky - příprava na nový audio kus.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 22 lis 2009 11:41

S milostivou paní Ti rád pomůže Křeček. Umí napsat velmi působivý doporučující dopis.
Tomíčkovi se povedl špičkový DIY gramec.
Nebylo to levné. Ale jistě nestál tolik, jako obdobný model v obchodě.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 09 říj 2010 12:31

Dovolím si obnovit tohle téma. Jelikož jsem před nějakou dobou našel v kotelně zaprášenou Teslu NC440, tak se můžu hlásit k jejím hrdým majitelům. Je mi 23 let a na tomto gramofonu sem, jako malej, poslouchal Spejbla a Hurvínka a podobné pohádky. Takže mám k němu, dalo by se říct, osobní vztah. Gramofón jsem kompresorem ofoukal od prachu, otřel hadrou a zapojil, spolu se zesilovačem Tesla AZS 217. Byla tam nějaka stará přenoska, ale měla ulomenou jehlu, tak se objednala Ortofon OMB 5E, nechala se připájet a hle, gramofón hrál. Bohužel, při otáčení volume, balance, bass, treble na zesilovači se ozve hlasité praskání, začne se vypínat levý, nebo pravý kanál atd. Je znát stáří. A proto bych se chtěl zeptat, zdali neznáte nějakou zručnou osobu, která by mi gramofón (možná i se zesilovačem) zvládla zrepasovat. Třebas i vyměnit konektory za cinche. Samozřejmě za peníze. Sice si plánuju pořídit nový Pro-ject 1.3 genie, ale je mi líto vyhodit tohoto krasavce. Takže díky za rady.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 10 říj 2010 14:38

samoT

Líbí se mi, jaký máš vztah k gramofonu.
Teslu jsi zprovoznil. *thumbs up*
Úpravy prováděné Renownem zlepší její vlastnosti.
Jen zlepší.

Opravu potřebuje zesilovač. V jeho potenciometrech je prach.

Fandím volbě nového RPM1.3 Genie.
Udělá ti radost.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 10 říj 2010 16:27

Eficak

Díky. Objevil jsem stránku, bývalého zaměstnance z Tesly Litovel, který teď provádí opravy gramofónů. Znáte jej někdo, popřípadě máte zkušenosti? http://www.gramofony.wz.cz/index.htm

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 17 pro 2010 20:14

Dnes jsem byl v Litovli u pana Zatloukala. Objednal jsem si u něho gramo tesla nc 440. Když mi ho předával ,málem mi vypadly oči z důlků. Ten gramofon vypadal jak by sjel z výrobní linky. Nový talíř ,nový sub talíř ,nový plexi kryt, nová jehla ,nový řemínek. Nikde ani škrábaneček. Musím akorát vyměnit v zadu pětikolík za konektory cinch. Talíř prý je už vyroben jinou technologijí,takže už se nebortí. Měl jsem doma gramo Project RPM 1 a ten šel rychle z domu. Přehrál ho na celé čáře sony ps 3300. A obsluha řemeničky hrůza. Měl jsem půjčenou 440 od kámoše a ta hrála senzačně. Nejvíc mě fascinovaly ty chromované závažíčka. To raménko je senzační. *hura* A ještě pro zvídavé cena: 3000kč.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 27 led 2011 11:50

Nevíte prosím, kde by se dala sehnat dokumentace k NC440? Potřebuji nějaký výkres uložení raménka vzhledem k osce talíře. Díky.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 27 led 2011 20:26

Na stránkách od člena tohoto fóra monteho jsou dole přílohy pdf. Měl bys to tam najít. http://hifi.duoduo.cz/viewtopic.php?f=2&t=23

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 27 led 2011 20:39

Všem díky za maily s manuály.

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch » 27 led 2011 21:29

Tak manuál už koukám máš,když sem se díval do toho mojeho ,že ti ho nafotím,tak z něj vypadla účtenka ... 11.prosince 1975 stála NC 440 3290,-Kč ;)

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 04 bře 2011 18:07

to: samoT a daliborr a spol.

Moc díky za odkaz a kontakt na pana Zatloukala. Taky jsem nedávno (ne úplně nedávno, ale to je jedno:)) "objevil" po pár letech NC 440 po dědovi. Děda byl pečlivý a lehce puntíčkář, jako já, takže Tesla je v bezva stavu, ale přeci jen, chce to renovaci. Sám jsem před nedávnem napájel cinch a koupil Ortofon Blue přenosku, nicméně poté, co jsem tady slintal nad EFIČÁKovým DIY konceptem jeho NC44, na což si sám netroufnu, tak jsem okamžitě kontaktoval pana Zatloukala a asi příští týden se za ním stavím. Prý mi u stolaře udělá novou šasi, požádal jsem ho i o nějaký "tuning" původního plechovýho spodku a o pérovací nožičky... no určitě se na to mrkne tak nějak od podlahy a já se na to fakt moc těším. Až bude, pokusím se se podělit o zážitek, hodím sem i nějaký foto třebas. Btw. DALIBORRe, nemohl bys nahodit nějaké foto, nad čímže to Ti vypadly málem oči z důlků? :)

btw č. 2: Dost často se někdo shání po řemínku na 440, já taky... pan Zatloukal má, stačí mu poslat dopis s 50 Kč a 10Kč poštovní známkou (a samo zpáteční adresa) a pošle obratem řemínek.

o.

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 19 bře 2011 16:02

... no tak to je nádhera... Já se chci ještě s panem Zatloukalem domluvit na výměně šasi, prý mi to nechá u nějakýho šikuly udělat. Ty čudle jsi tam měl takhle původní? Já mám jinou generaci NC440, vpravo je logo Supraphonu a rozhodně ty čudlíky vypadají jinak.

o.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 19 bře 2011 19:36

Gramofon jsem ještě upravil, udělal jsem cinch výstup, místo gumových nožiček jsem dal hroty a spodní šasi jsem vystužil mosaznou deskou a vlepil tlumící materiál proti vybracím. Novou jehlu Tesla jsem podle rady eficak koupil přenosku AT 91 a hraje to senzačně. *hura* *bravo* Staré věci někdy nepatří do šrotu. :P

Odpovědět