Tesla NC 440

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
vintage
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla NC 440

Příspěvek od vintage » 13 dub 2012 13:58

To radši ten Ortofon, dnes už Shure stojí za starou belu... Namontovat půjde! Ale možná bych fakt vzal radši OM5 nebo OM10.

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 13 dub 2012 14:39

Můžu se zeptat, proč byste volili OM5 nebo OM10 spíš než ten RED s diamantovým hrotem? Podle ceny se zdá "lepší"... Jestli je to v podání muziky a "hlazení" nedokonalostí desek, tak pak bych byl spíše pro neutrální zvuk a co největší zahlazování lupanců, ale nerad bych přišel o jasný přednes.

To o čem mluvíte je toto? http://www.audiofriend.cz/analog/prenos ... om-5e.html a http://www.hificentrum.cz/vyrobky/620/g ... -om-10.htm ?

Jaký je mezi nimi "pocitový" rozdíl?

Díky!

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 13 dub 2012 15:40

... ještě doplním dva dotazy.

1) Hraje v tom označení Ortofonek nějakou roli to "E"?
2) Ještě mi padla do oka http://www.hificentrum.cz/vyrobky/1331/ ... -pearl.htm . Jak ta si stojí ve srovnání s těma OM5 a OM10?

Díky!

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 13 dub 2012 16:05

Nejde o zahlazování lupanců, ale "zahlazovaní" hluku motoru, nekvalitního ložiska atd.

Ta OM5 je k tesle NC440 ideální a je zbytečný investovat do přenosky jednou tolik :)

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 13 dub 2012 16:11

Rozhodně souhlasím se zbytečným investováním, když mám vintage gramec (i když ve velmi dobrém stavu). Pak je ale otázka, jak to "zahlazování" funguje. Pokud tak, že je ta přenoska slabá a "zahladí" i přednes, tak to bych nerad ;) A s tím souvisí úvaha, jestli se nějak moc liší od AT97. Pokud ne, pak nemá smysl investovat ani do ní. Každopádně AT97 se mi prostě zvukově nějak nezamlouvá. Předtím jsem měl stařičkou Shurku (bohužel už notně ojetou), která ale hrála podstatně líp. Mně na té AT97 pořád připadnou nějaký zastřený výšky a celý je to jaksi nezáživný :|

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 13 dub 2012 16:14

Jinak pokud chceš neutrální zvuk tak zvol Ortofon, neutrální je už OM5. Naopak Sumiko má určité zabarvení, který se může, ale nemusí líbit....

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 13 dub 2012 16:41

Zabarvení kterým směrem? Dokázal byste mi to popsat? Co se týče celkové charakteristiky, tak pokud je to "teplejší" a "semknutější" zvuk, tak mi to nevadí, naopak. Pokud jde ale vyloženě o vypíchnutí basů a výšek a slití nástrojů, tak to bych nerad. Současně podotýkám, že žánrově hraju kdeco, ale hlavně klasiku, pokud to má napovědět ...

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 13 dub 2012 16:53

Levný Sumika mi přijdou vcelku slitý, Ortofon mi přijde na klasickou muziku nejvhodnější. Například vrchol je pro mě Ortofon Jubilee (tuším nová stála 45 tis), lepší přenosku na klasiku neznám. (bohužel rock se na tom moc poslouchat nedal)

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 13 dub 2012 17:10

No abych se pžiznal, jen na klasiku to není, takže spíš ocením univerzálnější přenosku. Asi vemu tu Ortofonku ...

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 13 dub 2012 18:58

Bude to asi znit komicky, ale generatory rady OM a rady 2M se temer nelisi. :D Rozdil v reprodukci (u obou) je zavisly hlavne na jednotlivych typech brusu jehly. Ten zasadni rozdil spociva hlavne v tom, ze rada OM je urcena predevsim pro lehka ramenka typu Dual ULM (Ultra Low Mass), zatimco 2M si rozumi se stredne tezkymi ramenky, ktera na trhu dnes prevazuji. Ramenko na NC 440 je spise z teto kategorie a tak bych se priklanel k reseni "Red". Uchyceni je snazzsi nez u OM, protoze ma zavity a tak neni treba matek. Co ale opravdu nevim je, zda bude pasovat pod headshell.) Nezbyde nez porovnat, zmerit. ;)

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 14 dub 2012 00:40

Prospero: :) Komunikujeme spolu v několika vláknech a opět si Vaší rady cením. Pokusím se nějak porovnat závity, buď empiricky se zapůjčenými přanoskami, což asi nepůjde, nebo na základě nějakých vyhledaných informací. Takže se pokusím porovnat a změřit:)

Díky!

THresil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THresil » 03 črc 2012 21:49

maar:
Rád bych se zeptal, jak to pokročilo s tím porovnáním? Je už nějaká nová přenoska osazena?

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 08 črc 2012 17:04

THresil:

Ahoj. Dneska jsem dovezl gramec z Litovle, byl tam na "generálce". Pan Zatloukal udělal spoustu práce a finálně jsem se s ním lehce poradil o přenoskách a vykašlal se na Redku. Koupil jsem od pana Zatloukala na jeho radu starou Ortofon VMS 20EO. Jehla není rozehraná, takže bych mohl napsat později víc, nicméně při prvním poslechu a srovnání s AT91: rozhodně více basů (a tedy méně "audiofilská", což mi ovšem nevadí, protože moje bedny Tesla ARS 1054 s nimi podstatně šetří :) ), středy vyrovnané a podle mého lépe prostorově posazené, výšky poněkud potlačené, ale tady bych řekl, že po 50 hodinách to bude jiné. Hrot je eliptický, posazení 1,3g, tedy velmi lehké. Zvuk je dle mého celkově takový "analogovější", "staromilečtější". Celkově se ale zvuk mohl změnit i generálkou Tesly, takže to teď není moc objektivní hodnosení přenosky.

Jinak ještě dodám: tahle přenoska se prý lepe hodí na lehčí raménka, ale to je podobné jako u AT91 a zatím žádné omezení nepozoruju.

THresil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THresil » 08 črc 2012 17:19

maar:
Tak to je pěkné... Jen tak bych se rád zeptal..., na kolik vyšla ta generálka a co všechno měnili nebo seřizovali?

maar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maar » 08 črc 2012 17:34

K přenosce ještě dodám: Zvuk se mi zdá celkově vyváženější, nic nikde neleze, ale všechny frekvence se mi zdají adekvátní. Podání jak nástrojů, tak vokálů je přesnější. Když jsem psal ty první poznatky, měl jsem za sebou nějakou klasiku, teď jsem prohnal popík a rock (metal) a rozhodně se mi ten zvuk začíná moc líbit, což jsem nemohl tvrdit o AT91 ani po 100 hodinách poslechu :-( Celkově je teplejší, ale míň rozlezlý (a tedy, audiofilové prominou, takový "zábavnější"). Na druhé straně teda musím říct, že je přenoska mnohem míň milosrdná k bordelu na deskách...

Pokud umíš německy a nebo se Ti chce přepisovat do překladače, tak jsem našel tohle: http://i214.photobucket.com/albums/cc31 ... 20MKII.jpg

Ad generálka: Výměna poťáku na regulaci otáček, výměna nějakých kondíků a nějakých prkotin, o kterých nevím, co jsou :lol: , výměna stroboskopu, nový řemínek, nový hlavní vypínač, vyčištění, nová kabeláž v raménku, nová kabeláž uvnitř a vyvedení do cinchových konektorů (vsazené do zadní kovové stěny), vyleštění víka a nové nožičky (nejsou to hroty, ale normálka kolečka s pérováním, nevím, jak se tomu nadává). Celkově to bylo za 3 dny hotový a cena 3000,-. Přenoska za 1500,-. Komunikace s panem Zatloukalem super a celkově jsem zatím moc spokojen, gramec hraje jako víno ...

Odpovědět