Příšerná kvalita originálních CD

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příšerná kvalita originálních CD

Příspěvek od PítrsPraha »

Vtipný na tom celém je, že tahle debata není o ničem jiném než neschopnosti dvou jedinců si přiznat, že svět se netočí kolem nich . Už to samo o sobě bezezbytku stačí k popření nenaplněného přání "NECHCI BÝT ZA BLBCE".

Tak zjevně okatá, zoufalá a z podstaty věci marná snaha popřít, že prostě tenhle umí hrát líp hokej, tamten umí líp vařit, jiný zase kreslit a další zase slyšet, pak vede k dalšímu a dalšímu prohlubování vlastní zoufalosti v podobě "argumentů" typu mp3 128 kbps je víc než dostatečný, 2x za sebou 6 ze 6 je náhoda, kdo nerezignoval na kvalitu zvuku je zapšklý jazzošukofonista atd. No hlavně, že NEJSTE ZA BLBCE...

Ale není to nic nového, jen odnož profláklého rčení Chcípla mi koza, ať sousedovi chípne taky starého jako lidstvo samo.

Otevřený výsměch lidem, kteří prostě jen líp slyší, v kontrastu se snahou o sebeklam SÁM PŘED SEBOU NECHCI BÝT ZA BLBCE je za hodně dlouhou dobu ta největší absurdita a projev hlouposti, které se na fóru vyskytly.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Byl jsem několikrát přítomen momentu, kdy na burzách někteří upřednostňovali remaster před původním vydáním s odůvodněním, že lépe hraje.
Věc pro mně nepochopitelná, nicméně je tomu tak.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

To máš tak, někdo holky, jiný vdolky. Ne bych to měl stejně, mám taky raději původní vydání, ale proti gustu .... znáš to.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

...a taky hodně záleží, na čem to kdo poslouchá, na jaký zvuk je zvyklý.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

A většina lidí je zvyklá na DR4 a super špunty od iPhone.
Takový je život.
Prostě není třeba nad tím brečet, ale vážit si nahrávek, který trend LW nepodporují. Nikdo z vás LW neovlivní.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Starší tituly hard rocku a v podstatě všechny odnože rocku včetně mainstreamu se dají koupit od labelu Music On CD v původním dynamickém rozsahu, jako by se jednalo o reedice původních vydání.
Syn tam koupil asi třicet titulů, porovnával s mými původními cd a vše bylo v pořádku.
I dnes se ještě dají sehnat v 2nd. původní cédéčka, že není člověk odkázán na ty paskvily, co vychází běžně.
Bohužel u nových titulů, žádná možnost není, nepočítáme li drahá vydání audiofilských labelů.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Neí toho moc, co může hifista dělat pro zlepšení situace s LW.

Proto kupovat co nejvíc kvalitních vydání, ignorovat ta zmršená a rozšiřovat povědomí o kvalitních vydavatelstvích, je správná cesta. Čím větší bude o taková vydání zájem, tím větší bude i motivace k jejich produkci. A tím víc takových alb bude vycházet.

Jen to pasivně přijmout, krčit rameny a říkat holt to tak je, je obecně cesta do záhuby, nejen v hifi.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Z progrocku vyšlo na remasterech opravdu kde co, mam toho na cédéčkách spoustu, vlastním na druhou stranu i dost původních a většinou se u tohohle žánru nejedná u těch remástrovaných o žádný zpraseniny (PinkFloyd, Yes, Genesis, Beatles, jedny Jethro Tull). Třeba jsem měl jenom štěstí, třeba mi nevadí trochu víc bum a cink, když nemám s čím porovnat, třeba to u ne highendovejch strojů netřeba prožívat, každopádně zvuk neunavuje, detail a transparentnost nechybí, čistý pozadí je fajn, prostor a stereo efekt dokonce na eminente, tak su defacto šťastné.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Bazi36,
Tituly,které jmenuješ byly vždy v pořádku, jejich DR byla většinou dvouciferné.
Např Pink Floyd, Beatles, Jethro a Yes byly v remaster lepší, než původní vydání na cd.
Třeba Jethro Tull, nebyly první čtyři tituly na prvním vydání vůbec povedená. Vše se spravilo až po třech letech, při dalším vydání.
Poslední vydání PFz roku 2016, nebo Beatles z roku 2009 vyšli v kvalitě nikdy nevídané.
To se bohužel nedá říci o titulech Judas Priest, Accept, AC/DC, Magnum a mnoho dalších.
Tam se vyplatí koupě původních vydání v 2nd,nebo vinyl. Tam to díky formátu zprasit nelze.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

AlienCZ » včera, 17:16: Nevím, jestli jsi už dokončil analýzu, ale ulehčím ti to. DM je nějakých 30 let moje srdcová kapela a ten skok ze SOFAD na Ultra je zcela slyšitelnej a už nikdy se to potom nezlepšilo. Naopak, s odchodem Wildera a plnohodnotným nástupem produkce Ťuka (Gore) a Bzuka (Hillier), se k rachotu technickému přidal ještě cílený rachot elektronický/syntezátorový, ale to už je jinej příběh, ktrerej tu přeřvanou hrůzu jen umocnil a často povýšil až na neposlouchatelnou břečku. Zkus třeba Come Back ze SOTU. Jako jestli takhle zní vesmír, tak doufám, že se lidstvo nikdy nedostane dál, než na Měsíc :-) Přesto je Gore pořád vynikající skladatel a ten hudební potenciál tam pořád je. Na vinylu je někdy i slyšet i když ani tam už to není ani zdaleka ideální. V digi je to o volume hodně vlevo a někdy i o panáku na kuráž :-/

Každopádně ten přerod jasně kopíruje časovou osu nástupu Loudness War, takže rozhodně ne nějaká náhoda.

Ostatně klidně si udělej experiment i bez měření. Dej si do mechaniky něco z období od prvotiny až po SOFAD, poslouchej na svou ideální hlasitost a pak tam dej Ultra, nebo jakoukoli desku po něm. Budeš ztlumovat. Nelze neslyšet.
Nadral reprosoustavy

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

PítrsPraha píše:
29 led 2021 13:42
Neí toho moc, co může hifista dělat pro zlepšení situace s LW.

Proto kupovat co nejvíc kvalitních vydání, ignorovat ta zmršená a rozšiřovat povědomí o kvalitních vydavatelstvích, je správná cesta. Čím větší bude o taková vydání zájem, tím větší bude i motivace k jejich produkci. A tím víc takových alb bude vycházet.

Jen to pasivně přijmout, krčit rameny a říkat holt to tak je, je obecně cesta do záhuby, nejen v hifi.
Toto je naprostý nesmysl. Když vyjde album mého oblíbeného interpreta a zrovna nebude zvukově v nejlepší kondici, tak si jej koupím, protože je to můj hudební zájem. Když to budu ignorovat, tak ochudím sebe. Jiné vydání neexistuje u nových nahrávek.

Je velmi egoistické si myslet, že s tím jednotlivci můžou něco dělat. To je jako jít demonstrovat do Číny za demokracii. Někteří lidé jsou prostě jednoduší.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To mě baví, tohleto hejtování za každou cenu od složitějšího svartenatta :D . Jedině prohlubuješ, o čem jsem psal v prvním příspěvku téhle strany vlákna. Můj a tvůj text totiž nejsou v žádném rozporu. Každý se týká jiné situace...

Analogie nákupu u kvalitního labelu a demonstrace v Číně snad ani nemůže být méně smysluplná. Nebo snad tobě od státní moci hrozí vězení za to, když si koupíš CD třeba od těch Music On CD? To bys byl jediný :) .

Myslet nebolí (alespoň nás jednoduší).

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Pítrs, tys to nepochopil. Jádrem je smysl snahy na změnu situace. V takových případech je jakákoliv snaha zcela zbytečná. Tak hlavně, že tě myslet nebolí.

LUK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUK »

svartenat, že ty jsi už rezignoval neznamená, že jsme my ostatní na tom musíme být stejně. Mám spousty alb, který jsem nedoposlechnul ani ke třetí písničce a musel to vypnout, protože se to prostě nedá poslouchat. A že je to třeba zrovna můj oblíbenej intepret na tom nic nemění.
Herrer píše:
29 led 2021 14:36
Ostatně klidně si udělej experiment i bez měření. Dej si do mechaniky něco z období od prvotiny až po SOFAD, poslouchej na svou ideální hlasitost a pak tam dej Ultra, nebo jakoukoli desku po něm. Budeš ztlumovat. Nelze neslyšet.
Tohle nemusí být nutně pravda, záleží co s čím budeš porovnávat. Pokud v případě alba Ultra použiješ třeba CD z roku 1997:
http://dr.loudness-war.info/album/view/140293
https://www.discogs.com/Depeche-Mode-Ul ... ease/31636
tak jo, budeš muset v porovnání se staršíma vydáníma předchozích alb zeslabovat, ale pokud u toho Ultra použiješ tohle vydání na SACD:
http://dr.loudness-war.info/album/view/183493
https://www.discogs.com/Depeche-Mode-Ul ... se/1254187
Tak už zas tak moc zeslabovat nebudeš muset ;) a navíc se na tom SACD zcela vyhneš tej obří porci clippingu, která se na tom CD z roku 1997 opravdu vyskytuje v množství větším než vysokém. Já mám třeba Ultra docela rád, ale jedině právě z tohohle SACD *palec*.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

svertenatt:
Takže znovu: Čím větší bude o taková vydání zájem, tím větší bude i motivace k jejich produkci. A tím víc takových alb bude vycházet.
A vedle toho tvé převyprávění: Když si jeden člověk koupí CD, nic nezmění.

Vnímáš ten rozdíl, nebo je to na tebe moc jednoduché? No, nedělám si iluze a je mi to vlastně i jedno, protože lidí, kteří si myslí, že se věci dějí samy, bez přičinění jednotlivců, je naštěstí naprostá menšina...

To je snad nejzákladnější a nejprokázanější obchodní princip. Tak funguje svět. Kdyby svět fungoval podle tvého rezignovaného "jedinec nic nezmění", budeme dodnes žít v jeskyních a jíst jen kořínky.

A nemusíš se mě snažit vyvést z mé jednoduchosti, když použiju tvé inverzní výrazivo. Jsem v ní docela spokojenej. Mj. ji vděčím za sestavu a potažmo zvuk, který ve své poslechovce mám. A asi se umím smířit s tím, že mi má jednoduchost nikdy nedopřeje třeba sestavu tvou, jakožto zástupce těch složitých....

Odpovědět