Poslech přes sluchátka

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
bacil2
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslech přes sluchátka

Příspěvek od bacil2 »

Myslím, že tu začíname byť hodne OT
*headbang*

@ Fidji99: skús radšej presvedčiť priamo toho tvojho "dobrého známeho", nech sa tu s nami podelí o vlastné "sluchátkové názory" ... celkom by ma zaujímali

lada
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lada »

Fidji99 píše:
02 črc 2022 08:18
bacil2 píše:
01 črc 2022 20:04
... áno, to je výsledok "vedeckého výskumu" u Harmana, ktorý je momentálne "in" ... vychádza sa z určitých podmienok pri posluchu a použitej technológie, s ktorými sa dá súhlasiť ale aj celkom dosť polemizovať ... mimochodom nie je problém nájsť sluchátka veľmi blízke harmanovmu targetu s dosť mizerným zvukom a naopak dobre hrajúce sluchátka vzdialené tomuto "harmanovmu ideálu" - samotná frekvenčná charakteristika kvalitu zvuku ešte negarantuje

... v každom prípade je dobré laickej verejnosti ponúknuť nejaký mainstream (skutočnosť, že ideálna pravda/zvuk neexistuje je pre väčšinu hifistov frustrujúca) ... a aj amirm potom môže zo svojich meraní vyrábať tie bizarné rebríčky kvality
Moja skusenost/nazory su dost ovplyvnene jednym dobrym znamym, ktory pred nejakou dobou sluchatkam prepadol. Nie je to ziadny technokrat [ma napriklad velmi rad ten elektronkovy sluchatkac od Feliks Audio] atd, a je tak trochu extremista a ako ho dlhe roky poznam, veciam sa venuje poriadne a do hlbky [napokon tak si aj zarobil peniaze, aby sa podla nalady mohok rozhodovat ze ci Utopie, Audeze alebo tieto Stealthy]

A ten je tiez nazoru, ze Stelthy su asi najlepsie sluchatka co ma doma. Pocul som ich zopar krat unho, a neviem si zivo predstavit, ako nieco moze hrat VYRAZNE lepsie. Hraju fakt velmi, ale velmi dobre.

Je velmi zaujimave, ze sa so subjektivneho hladiska velmi zhoduje s Amirom, [az na Amirovu trochu prestrelenu posadnudost basmi, kde preferuje trochu menej]. A dokonca sa zhoduje aj s tymi EQ navrhmi , co Amir zvykne navrhovat a uznava, ze po ich pouziti aj tie velmi drahe sluchatka hraju vyrazne lepsie.

Ja mam relativne velmi dobry pristup k studiovym monitorom, co je kategoria, ktoru Amir tiez meria - a ja sa napriklad tiez s jeho subjektivnymi nazromi tiez zhodnem [napr. na Neumanny, Genelecy atd]. Za to ze seka tie svoje merania cinskych DAC so SINAD 3500, tak to neznamena, ze sa nevyzna a nepocuje vyrazne lepsie ako priemerny subjektivista a zlate ucho. Napokon, ma na to trening.
Než Stealthy se mi zdají ještě lepší LCD 5 ale já musím mít uzavřené jinak bych je vyměnil.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

bacil2 píše:
04 črc 2022 10:27
Myslím, že tu začíname byť hodne OT
*headbang*

@ Fidji99: skús radšej presvedčiť priamo toho tvojho "dobrého známeho", nech sa tu s nami podelí o vlastné "sluchátkové názory" ... celkom by ma zaujímali
Ked si niekto kto to mysli vazne, potrebuje podiskutovat tak ide skor k Amirovi alebo na head-fi. A to aj v pripade, ze je rozprava po slovensky, co bohuzial pripad tohto mojho dobreho znameho a byvaleho kolegu nie je. Tuto na hifi roome sa mi zda ze sa skor specializujeme na poradenstvo pri vybere bazarovych kuskov.

Inac netreba sa toho ASR az tak bat, pocul som, ze existuju talizmany a zaklinadla, ktore ti vratia schopnost pocut rozdiely medzi poistkami a tak, aj ked navstivis satanov pelech a jeho kralovstvo temnych grafov.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

tesarpa píše:
01 črc 2022 08:54

... Tím, že jsem úplně uvnitř, tak se mi poslech tak moc líbí (samozřejmě si pouštím jen věci, které mně baví), že už nejsem úplně schopen rozlišovat mezi dobrými sluchátky a skvělými sluchátky, protože i ta "jen dobrá", jsou prostě už tak dobrá, že už neposlouchám zařízení, ale hudbu...
@tesarpa: veľmi dobrý postreh ... zodpovedá aj mojim posluchovým skúsenostiam ... navyše myslím, že aj zvuková kvalita niektorých cenovo relatívne dostupných sluchátok sa za posledných cca 5-10 rokov dostala na celkom slušnú úroveň

Odpovědět