Za tohle se plně a ze všemi důsledky podepisuji.

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Zamčeno
Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: Za tohle se plně a ze všemi důsledky podepisuji.

Příspěvek od Aleska »

fox píše:....Proto budu jen rád, pokud vznikne pořádná důchodová reforma. Chtěl bych platit minimum a ušetřené peníze vkládat do "svého důchodového zabezpečení"....
Bohatě by stačilo, aby stát vrátil do důchodového systému ty peníze, které z něj vyčerpal na zaplacení něčeho jiného, tzv. "potřebnějšího". Kdyby již od sametové revoluce peníze na důchody a sociální zabezpečení byly důsledně odděleny od státní kasy, nemuselo by se dnes volat po důchodové reformě, prostě by ty peníze byly. V okamžiku, kdy stát na tyto potřeby v rozpočtu uvolní menší sumu než je nutné, pochopitelně nejsou.
Foxi, kdybys' utratil peníze které máš na opravy domu za HiFi, tak taky ti dům chátrá. Ale tos' neudělal, protože jsi hospodář. To politici nejsou, protože se nejedná o jejich vlastní peníze. A jak je známo, z cizího krev neteče.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Foxi, je to moudré, ale jistota to není. Nechci tě strašit, ale ten dům ti může třeba vyhořet. Co pak budeš dělat, jestli ti bude 70, budeš mít v háji srdce a nohy atd.? Chci říct, že jediná (relativní) jistota je solidární průběžný systém. Může se vám to nelíbit, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžete dělat. (Teda proti té skutečnosti, né systému.)

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Nemám problém živit svými odvody současné důchodce, pokud později mě někdo bude takhle živit. Ale mám velký psychický blok živit rozežrané kravaťáky ve finančních fondech, i když i pro mě nějaké drobky zbudou.
*thumbs up*

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Peere, 100% souhlas.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

zero píše:
fox píše:petrl.
Mít hodně peněz ještě neznamená, že ti je všechno kolem šumafuk.
Nemyslím si, že mám hodně peněz. O svůj majetek se musím starat a to stojí nemalé úsilí a finance.
Šumafuk mi to taky není. Chci jenom, abych své finance mohl sám nějakým způsobem ovlivňovat a nemusel spoléhat na almužnu, kterou mi předlužený stát nemusí třeba vůbec vyplácet. Do důchodu nechci odcházet v sedmdesátí letech, protože toho se nemusím taky dožít.
Naši předkové spoléhali na to, že je budou na stáří živit jejich děti. Proto jich měli více, než máme my nyní. Naše generace nemá už o to takový zájem, proto ji nezbývá nic jiného, než se postarat o sebe sama.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Chlapi, já se nechci z nikým hádat, ani se nijak chlubit, nebo povyšovat. Chtěl jsem jenom naznačit, že to jde i jinak.
Dům může samozřejmě vyhořet. spadnout na něj letadlo, může se stát hodně věcí. Ale kdybychom uvažovali jenom takto, nikam bychom se v životě nedostali.
Samozřejmě jsem pojištěný. Určitě by mi z toho zbylo na slušné živobytí, akorát by třeba nezbylo mnoho pro další generace. A hlavně by mi shořelo hifi a to by byla asi největší škoda. *headbang*
Naposledy upravil(a) fox dne 03 čer 2010 11:58, celkem upraveno 1 x.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Peer píše:Nemám problém živit svými odvody současné důchodce, pokud později mě někdo bude takhle živit. Ale mám velký psychický blok živit rozežrané kravaťáky ve finančních fondech, i když i pro mě nějaké drobky zbudou.
*thumbs up*
Asi jsi mě špatně pochopil. Chci přispívat do systému, protože si myslím, že je to správné, ale taky chci, abych mohl některé věci sám ovlivňovat. :)

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

fox píše:
zero píše:
fox píše:petrl.
Mít hodně peněz ještě neznamená, že ti je všechno kolem šumafuk.
Nemyslím si, že mám hodně peněz. O svůj majetek se musím starat a to stojí nemalé úsilí a finance.
Šumafuk mi to taky není. Chci jenom, abych své finance mohl sám nějakým způsobem ovlivňovat a nemusel spoléhat na almužnu, kterou mi předlužený stát nemusí třeba vůbec vyplácet. Do důchodu nechci odcházet v sedmdesátí letech, protože toho se nemusím taky dožít.
Naši předkové spoléhali na to, že je budou na stáří živit jejich děti. Proto jich měli více, než máme my nyní. Naše generace nemá už o to takový zájem, proto ji nezbývá nic jiného, než se postarat o sebe sama.
Foxi,
to nebylo nic osobního. Je to myšleno samozřejmě v obecné rovině.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

zero.
Já vím. Vždyť jde jenom o diskusi.
Nic není jenom černé nebo bílé.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

No, mě tam zaujali jen ti rozežraní kravaťáci...
To je běs.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Souhlas se všemi,každý má v něčem pravdu. *thumbs up*

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Spousta lidí si myslí, že diskutovat na takováto témata je zbytečné nebo špatné. Ale naopak takto se všechny strany a názory tříbí, každý dostává zpětnou vazbu ze strany, kterou ve svém uvažování opominul, a celkově je to ku prospěchu všem, vytváří to vývoj dopředu místo názorové stagnace. Každý si postupně zvyká na to, že kolem něj existují i lidé s jiným názorem, který taky třeba není úplně mimo, který třeba hned neodsouhlasí, ale může rozšířit jeho obzor. Je to postupná sebevýchova k ideálu demokracie.
Samozřejmě pokud nejde o diskusi ve stylu idnes mezi "modráky a oranžádami", to je humus. Typický pozůstatek toho, že kdysi bylo rudo, což bylo špatně, takže modro bude zákonitě dobře. A ono je to přitom trochu složitější.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Noaid.Popsal jsi přesně co si myslím, a proto tu také funguji. *thumbs up* Předpokládám,že na hifi forum bude spousta lidí,kteří nejsou žádní blbci a od kterých je možno se něco přiučit. :D Měl jsem pravdu.Každý inteligentní člověk by měl své názory pilně promýšlet s ohledem na danou dobu a situaci.Ovšem některé názory mohou být neměnné,

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Ano, souhlasím. Je dobré se na to podívat ze všech stran. Každý máme nějaké svoje zkušenosti.
Když "neteče krev", je to jenom ku prospěchu dobré věci.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Vzpomněl jsem si na aforismy Franze Kafky, které se docela hodí k nedávným volbám.

Klec šla hledat ptáka.

Když je zlo jednou přijato, nepožaduje už, aby se mu věřilo.

Zvíře vykroutí pánovi bič a samo se švihá, aby se stalo pánem, a neví, že jde jen o představu, vyvolanou novým uzlíkem na pánově biči.

Zamčeno