darTZeel CTH 8550

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od kazzatel »

Technicistní pohled neznamená to, že bychom tvrdili, že se nikdy nemýlíme, Rukavičko...nicméně mé roky cvičené ucho mi říká, že za signálem reprodukovaným oním vaginálním krasavcem vlaje zkreslení jak chlupy za ohařovým ocasem a nemůžu za to, že jiní to vlání vyhodnocují jako jeho nádherné zviditelnění...oni to vidí tak, já jinak, ale nemám rád, když mi pak tvrdí, že není vůbec viditelný, nýbrž jen majestátně zhmotnělý...má osobní tragédie je ovšem to, že tento pohled převzal i Tomáš T, takže vidím, že se za ty roky moc nenaučil dívat... :shock:

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 821
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od korys »

STUDIO_ESO píše:...

Já ale spíš měl na mysli takové to zde v poslední době rozšířené: "Konstruktér nejsi, naposloucháno nemáš, ale máš bankovky, tak si ten nesmysl kup, když jsi tetřev..." Jenže tyhle (z pohledu našich přítomných techniků "zkreslovadla") si občas kupují i profesionální muzikanti hrající vážnou hudbu a to je na tom to zajímavé...

JS
Byť jsa v této diskuzi zcela neutrální, neb jsem tento zesák zatím propásl, chtěl bych jen upozornit na detail. A to ten, že i většina profesionálních muzikantů je bohužel po jisté době ohrožena nahluchlostí, stejně jako spousta jiných posluchačů, z nadměrné intenzity okolního hluku během své práce. A také ten, že prostě mají jako každý jiný posluchač svůj dlouhodobý vkus, který doma vždy upřednostní bez ohledu na nějakou pravdu.
Proto ani argument, že si to pořizují profíci muzikanti nelze brát za nějaké směřující vodítko. Daleko větší váhu bude mít vždy jen ten osobní vkus a zvyk posluchače jak to slyšet chce, podle toho co je mu libé, než jeho kvalifikace.

Shodou okolností mám také kamaráda muzikanta. Jeho ,,hudební'' sluch je vynikající - hudební nástroje ladí ,,na ucho'' dokonale. A přesto by se většina zdejších fandů i znalců jeho vkusu domácího poslechu asi podivovala - všude mu chybí korekce, tam kde jsou, mu nestačí jejich rozsah a pokud to nesyčí jak hadi a činely neřežou do krve, nemá to pro něj ty správné vejšky, to že tím nějak zbytek reprodukce trpí a pokulhává je mu úplně šumák... :)
Přes řeku do stínu stromů.

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od bubuxin »

Ešte nedávno si napísal toto
pasul píše:To se teprve ukáže. Jedna důležitá věc. Pokud bych chtěl napsat něco více a podrobně pouze k tomuto zesilovači, tak to musím mít doma u mě v systému. Takto půjdem na neznámý přehrávač, zesilovač a bedniska. A do neznámé místnosti. Tedy teď mluvím za sebe.
teraz to už neplatí?

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od davidhighend »

Pasul

Myslim, ze bys ses uz mel trosku nad sebou zamyslet a prestat s tim slovnikem loula apd. Je to nemistne, otravuje to a ma to malo co docineni se slusnosti. Je to docela smutne cist tyhle fekalie.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6653
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od dadaft »

včera nějakých 15km ode mě uhodil blesk. od západu na východ zataženým nebem vysoko nad mou hlavou prosvištěl hrom. bylo to opravdu velkolepé...

hifi bude vždy iluze. vždy se bude více či méně blížit realitě, ale nikdy "to" nebude stejné jako naživo.

měření asi nedopadají nejlíp.
nejsem konstruktér ani inženýr, ale kdybych byl, myslím že bych bral vážně všechny ty ohlasy nadšených posluchačů. nejde si toho přece nevšimnout: NIKDO z těch kdo tenhle darTZeel slyšel neřekl, že hraje špatně.
(pokud vím i Atkinson komentoval měření, k samotnému poslechu se nevyjádřil)

čím by to mohlo být se teď asi nedozvíme.

boxer

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od boxer »

Měl jsem sen,jak konstruktér bijící se v prsa,že jen jeho výrobky nezkreslují a že všechny ostatní výrobky si vymýšlí ( opravte mě,jestli byl za celou dobu na obou fórech jediný výrobek,který by nebyl shozen),stojí na hranici nádherně vykreslených papírových grafů a volá,že neodvolá.

Bez ohledu na Dartcíla,tisíce ,ba miliony lidí jsou spokojeny s tím či jiným výrobkem,často nic moc dle zavedených měření.Všichni jsou blbci a neposlouchají?
Bude si zde zmíněný hudebník kupovat něco,co mu jasně ukáže jiný zvuk nástrojů než zná z práce? Chce se nechat mást?
Dirigent s absoultním sluchem má doma parát,který by zde rozesmál i mladého DYIstu?

Dokonce i slovutní recenzisti kroutí hlavou,že měření tedy nonono,ale ten zvuk?

Jsou přístroje velmi podobné,hrají odlišně a diferenční metoda nám ozřejmí,že jsme všichni tupci?

Ano,vím,už jsem to psal několikrát,hádal se,ale stále si myslím,že nejen zde preferované měření a diferenční metoda

je nedostatečná k tomu ,aby se dle nich dala posoudit opravdu kvalita zvuková.

Je určitým vodítkem,ale nedostatečným.


Možná věta VB z vedlejšího fóra...
...Jsou to samozřejmě jen spekulace - nikdy jsem to nezkoušel, neb na to nejsem zařízen, a ani se do toho nijak nehrnu, poněvadž obecně diferenční metodu nepovažuji za nějak obzvláště výhodnou či preference hodnou, snad až na to, že alespoň teoreticky se dá aplikovat s relativně nenáročným přístrojovým vybavením...
trochu vytržená z kontextu,něco naznačuje.

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od palipol »

Pomaly a isto smerujeme k záveru, že tento silič nestojí za reč. Kritici oslávia víťazstvo, obom stranám sa vráti pôvodbá farba a prídu iné siliče, viac menej rovnako zlé a takto to môže ísť dookola.
Zostane len skvelý posluchový zážitok tých, čo mali to šťastie a boli v Ostrave pri tom. Niečo ako román, čo nestačí len "přečíst", lepšie je ho "prožít"...
Podobné pocity som mal pri prezentácii expozície MBL v Mníchove. Pravdepodobne to bolo tiež skreslené. Hneď si idem vygúgliť, čo na to Atkinson.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Guliver »

BVa píše:
Keď nie je mierou kvality zariadenia pre reprodukciu, čo najmenšia vnesená zmena,ktorá sa dá jednoznačne, objektívne zmerať, tak čo to je?
Mierou kvality je množstvo radosti pri počúvaní a objavovaní hudby, vtedy keď ťa pri počúvaní nič technicky neserie, moment keď ti naskočí husia koža z jedinečného zážitku, alebo ťa hudba dovedie až slzám v očiach... a je úplne jedno na akej aparatúre. Niekomu k tomu stačí rozhlas po drôte, iný potrebuje investovať značnú sumu. Každý sme iný a to je len dobre, konštruktéri a predajcovia si aspoň prídu na svoje. ;)

Uživatelský avatar
STUDIO_ESO
Příspěvky: 256
Registrován: 28 dub 2008 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od STUDIO_ESO »

Safrapráce, tady se to rozjelo…
Korys – Omlouvám se, nedostatečně jsem to specifikoval, myslel jsem muzikanty hrající např. klasiku. Někoho, kdo má v uchu zvuk přirozených akustických nástrojů.

S lidmi od bigbítu i jiných žánrů, kde se zkreslovadla používají k výrobě zvuku, mám podobnou zkušenost - chtějí zvuk „posilnit“, „zprůzračnit“, „udělat čitelnější basovou linku“ a mnohé jiné (často zábavné) požadavky zaznívají. Někdy také podle toho, na jaký nástroj dotyčný hraje. Protože i je nejvíc zajímá jak „to dělá konkurence“.

Kazzzatel – Já nezpochybňuju ani v nejmenším, co jste slyšel a že se Vám to nelíbí. A když na to přijde, respektuji ten názor. Já tam taky slyším něco, co by tam být nemuselo, jenže například u Brystona toho „jedu“ slyším mnohem více a přitom má základní měřitelné parametry fantastické. Jen z Brystonů mám pocit jisté „zatuhlosti“ ve zvuku, jakési topornosti, z VK (=vaginální krasavec, nikoli ten druhý VK) ten pocit nemám a navíc mě to baví poslouchat, a dlouhodobě. Protože Vás nechci vyprovokovat k zapichování špendlíků do voskových figurek (doma po večerech), nepoužívám termín „muzikální“, ale už jsem to slovo málem napsal :-).

Taky mám jednoho Vericha: Dokonalost je znamenitá věc, ale má jednu vadu. Věští konec.


BVA – Já se netočím na celkové zpětné vazbě jako jediném parametru. Pouze jsem zmínil jako zajímavé, že určitá část lidí, kteří měli doma zesilovač s hodně nízkým THD (a to i lidé kteří mohou z důvodu své profese srovnávat s reálným zvukem např. houslí, klavíru či violoncella) se časem propracovali k úplně jinému technickému řešení, třeba Naimu či dokonce lampovým věcem. Odpověď na otázku proč tomu tak je, by mě opravdu moc zajímala. Já to nevím. Ale k Vašemu dotazu (je slušnost odpovědět na otázku), stupeň NFB ve Vašich zesilovačích neznám.

Já si dovolím trochu doplnit ten můj původní příspěvek, aby nevznikl mylný dojem. Nebylo probůh cílem komukoli vyčítat, že je technik. Spíše upozornit na fakt, že zesilovač o němž je toto vlákno, i přes výsledky jeho měření THD, je vnímán jako skvěle znějící (ne všemi samozřejmě, to není ani možné). Může to být důvod k přemýšlení… Nebo nemusí.

JS

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od PMA »

Přátelé, ale odpověď není složitá, THD, zejména nízkými harmonickými, je vnímatelné až od dost vysokých hodnot zkreslení. Dále, a to i podle seriózních výzkumů v oboru psychoakustiky, je korelace THD/IMD s hodnocením "kvality zvuku" mizivá, je to snad vůbec nejhorší možná míra pro hodnocení "kvality" zvuku. Práce si laskavý zájemce vyhledá jistě rád sám, nemám v úmyslu se nechat vtáhnout do jakékoliv jen trochu delší diskuse, mám dost práce a čas je drahý.

Někteří stále nepochopili, že mluvíme o přístrojích, jejichž výstup je určený pro sluchové vnímání, ne pro spektrální analyzátor.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 821
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od korys »

JS
V pohodě. Jsem jen posluchač, ne měřič a nemám vůči tomuto zesilovači žádné předsudky. Já si jen na základě Vašeho příspěvku vzpomněl na mého kamaráda muzikanta a na jistou snahu byrokratů z EU vnutit povinně hráčum v symfonických orchestrech ochranné špunty do uší. Nádherná představa, že... :D
Přes řeku do stínu stromů.

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Libor Šulc »

Poprosím všechny diskutující,počítejte do dvaceti,než sem pošlete příspěvek.
Děkuji *palec*

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od pasul »

Takže celkově jsme zde pobývali bez diferenční metody 16 hodin a 30 minut čistého času. Tak to celkem jde. Čekal jsem to horší.

Byl bych rád, kdyby se zde vymazalo v tomto vlákně vše a to od druhého příspěvku pana Bunty. Nemá to tady co dělat a prosím i Libora Šulce, aby toto požadoval po moderátorech. Všichni kdo mají potřebu řešit zkrelsení a naměřené parametry si můžou založit tread někde jinde. Pokud možno úplně jinde mimo toto fórum.

boxer

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od boxer »

Jsem pro.

Všechna OT přesunout sem
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =10&t=5277
,aby bylo uchováno do budoucna tolik moudrosti.
Třeba se časem ukáže.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od PMA »

Přesun je určitě lepší než mazání.

I tak, když na slovanetu OT přesouvám do OT vláken, to někteří označují jako "cenzuru", a jsou tací, kteří mi spílají do mailu.
Pavel Macura Audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host