Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Roman2

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Roman2 »

Zappadaddy! *palec*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

a vytáhnout z něho (z CD formátu)maximum
Práve ten digitál to rozhodne nedokáže, naopak, pridá tam ďaľšiu(a zbytočnú!!) syntetičnosť a "glajchšaltovanie". Nemá rozlíšenie, ktoré by to umožnilo. Samozrejme chute sú rôzne, a niekomu to vyhovuje, všetko hrá "znesiteľne", aj výborné, aj podpriemerné nahrávky..A keď si človek zvykne, tak je to etalón.
BVaudio, výroba a predaj

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Láďo, tohle se zdejší komunitě těžko vysvětluje...mají-li na výběr buďto poslouchat uječená cédéčka na transistorech, nebo totéž milosrdně oříznuto " digitálem ", pochopitelně volí to druhé...že to nemá výšky, nevadí, na to si lze rychle zvyknout, za chvíli se to bere jako normál a odtud je jen kousek považovat to za etalon...a ten si nenechají vymluvit...je to marnej boj, bohužel....

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

kazzatel píše:Láďo, tohle se zdejší komunitě těžko vysvětluje...mají-li na výběr buďto poslouchat uječená cédéčka na transistorech, nebo totéž milosrdně oříznuto " digitálem ", pochopitelně volí to druhé...že to nemá výšky, nevadí, na to si lze rychle zvyknout, za chvíli se to bere jako normál a odtud je jen kousek považovat to za etalon...a ten si nenechají vymluvit...je to marnej boj, bohužel....
Zdejší komunitě?Co tím myslíš?Nás všechny nebo některé jedince?Já to chápu tak,že jsi celé toto forum označil za idioty.Nechci se s tebou přít,ale tohle ne. *taktone*

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Jinak, našel jsem ještě docela zajímavou recenzi z českého audiodromu na Lyngdorfa Millenium Mk IV. Tipněte si co se v ní píše :), nebo si ji raději přečtěte.

http://www.audiodrom.cz/Lyngdorf_HighEn ... iodrom.pdf

boxer

Příspěvek od boxer »

Lyngdorf Millenium

Předražený,vysokofrekvenční,digitální šunt,který i z blbýho cd udělá ještě neposlouchanější,a z kvalitního cd udělá blbý.

A recenzent je blb,který neslyší a dostal minimálně pěkně zaplaceno, Peter Lyngdorf vymýšlí digitální píčoviny ,protože v tvorbě "klasických" zesilovačů už je mezi konstruktéry nemožno se vmáčknout,protože to nejlepší je už vymyšleno a vyrobeno a případně ještě došlechtěno v DIY.

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M »

No páni ! To je názor do pranice, zřejmě bude následovat 2 stránkový flame :x ach jo ....

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Hellboy píše:...Nevýhody neznám, neb jsem žádný v praxi neviděl. Překvapilo mě, že přestože se jsou digitály na světě přes deset let a většinou sklízejí veskrze pozitivní recenze, tak se pořád nějak neuchytili....
Toto je v prvom príspevku. To "pořád nějak neuchytili" nesvedčí o niečom?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Lyngdorf Millenium
Předražený,vysokofrekvenční,digitální šunt,který i z blbýho cd udělá ještě neposlouchanější,a z kvalitního cd udělá blbý.
A recenzent je blb,který neslyší a dostal minimálně pěkně zaplaceno, Peter Lyngdorf vymýšlí digitální píčoviny ,protože v tvorbě "klasických" zesilovačů už je mezi konstruktéry nemožno se vmáčknout,protože to nejlepší je už vymyšleno a vyrobeno a případně ještě došlechtěno v DIY.
;) , nebudem s tým polemizovať, ja som to nepovedal. Ale recenzie neberiem príliš vážne, hlavne sluchové schopnosti niektorých recenzentov a ich nezainteresovanosť...Pekný príklad je nadšené zvukové hodnotenie CD Zanden v Stereophile..Najdrahšie CD ( to musí byť dobré, nie?) s najhoršími doteraz nameranými vlastnsoťami, asi ako podpriemerný kazeťák..Atkinson to komentoval dosť rozpačito. Meranie sa dosť blbo obkecáva.
Želám peknú noc s posluchom digitálov.
BVaudio, výroba a predaj

boxer

Příspěvek od boxer »

Pekný príklad je nadšené zvukové hodnotenie CD Zanden v Stereophile.

Vždyť píšu,že dostali pěkně zaplaceno.A jsou zvyklí na zkreslení,tak se jim to líbí a pak když to změří,zjistí,že to neštymuje.

Ale jak ten drahý highend pomluvit,když už prašule jsou v kapse?

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

boxer píše: A recenzent je blb,který neslyší a dostal minimálně pěkně zaplaceno,
Oj boxere, než jsem sem ten odkaz dával, zašel jsem z důvodu případné sebeobrany až tak daleko, že jsem si našel kdo je Martin Justan a jestli náhodou o něm zde nepadla zmínka a jak je zde přijímán, aby náhodou nešlo o nějakého zde nežádoucího zpropadence jako jsem já.

Zmínka o něm padla. Zmínka o něm padla řekl bych docela pozitivní a to hned několikrát.

Autorem té zmínky byl...

...boxer.

To jsi boxere ty (zvětšené písmo jsi použil také ty).
boxer píše:Jsem malinko mimo přesné téma,ale myslím si....
...že stojí za to si to přečíst.

http://www.audiodrom.cz/RoadToHell.html
a dále třeba tady (dobré vlákno mimochodem až na zmínky o hnoji, kterým jistojistě myslíš mě):

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... tin+justan

Tolik k tomu, že autor neslyší a je blb.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Jinak recenze to je jistojistě až nezdravě nadšená, ovšem z různých důvodů z ní mám poměrně dobrý pocit. Mimo jiné proto, že autor o class D něco zřejmě ví, nepoužívá klasický hifi šprách o pevných basech, čistých výškách a úžasném prostoru (a když už, tak jen trochu) a působí na mě dojmem, že je skutečně opravdově nadšený. Kdybych se měl rozhodovat podle sympatií k odpůrcům, nebo zastáncům digitálu, tak zastánci mi přijdou všeobecně jako mnohem kultivovanější, tolerantnější a celkově milejší lidé. Já se ale naštěstí rozhodovat nemusím, protože zesilovač za 100 tisíc se kupovat nechystám.

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Jen jestli ta tolerance a kultivovanost není způsobená tím, že o tom vědí prd.... 8-)

boxer

Příspěvek od boxer »

..........tím, že o tom vědí prd....

To zcela jistě a bezpochyby.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Neměl jsem ani tak na mysli toleranci k třídě D, ale k ostatním lidem.

Odpovědět