Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Tak přijďte s něčím konkrétním, a ne jenom s prázdnými tlachy, milý pane bloku.

PWM zesilovače měří úděsně, a srovnávací test dvou kvalitních zesilovačů ve třídě AB proti zesilovači PWM, který měl několikanásobný výkon, jsme provedli ve venkovních podmínkách, kdy se hrálo velmi nahlas, a přesto PWM neuspěl, nikdo jej nepreferoval. Odkaz je o něco dříve. Zorganizujte test s kvalitním zdrojem signálu a na kvalitních repro. Jako protihráče nedávejte patlající čínský zesilovač Vincent, a uvidíme. Třeba přijmu výzvu, když bude kvalitni systém. Jinak jen plácáte prázdnou slámu.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Aleska »

Ramones píše:...Bylo by dobré, nejdříve znát testované skladby a pak vypouštět podobné "japné" soudy :) ...znalče
Ramonesi, bylo by dobré o problému dynamiky poslouchané hudby přečíst (třeba zde) a podívat se na dynamický rozsah CD české výroby (Dynamický rozsah CD titulů -- databáze naměřených hodnot. Jsou to sice jen české nahrávky a neříkám že výhradně metalové, ale bude to dnes všechno stejné, jde o peníze. Mám totiž pocit, že si pleteš hlasitost s dynamikou.
blok píše:.... ale souhlasím s principem. Analogový zesilovač musí mít typicky velkou výkonovou rezervu, aby suverénně kontroloval reproduktory. K podobnému efektu u digitálu, nejen podle mé zkušenosti, obvykle stačí mnohem menší nominální výkon zesilovače.....
Zajímavé. nechám si to projít hlavou, ale pravděpodobně půjdu vrátit školné, mystifikovali mne !
*offtopic* bloku, v mnohém s tebou souhlasím, ale tohle je úplný obchodní trhák, toho je škoda nevyužít, je zapotřebí bazírovat na tom, že
Digitální watty jsou mnohem silnější, než analogové watty !

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Audio »

Aleska píše:

Ramonesi, bylo by dobré o problému dynamiky poslouchané hudby přečíst (třeba zde) a podívat se na dynamický rozsah CD
české výroby (Dynamický rozsah CD titulů -- databáze naměřených hodnot. Jsou to sice jen české nahrávky a neříkám že výhradně metalové, ale bude to dnes všechno stejné, jde o peníze. Mám totiž pocit, že si pleteš hlasitost s dynamikou.

Další ukázka:
http://www.dr.loudness-war.info/

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 753
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Fidas »

Zatímco si tady povídáte, poslechl jsem si Abbea Road, moc dobře jsem potěšil uši i duši, přes Lyngdorf TDA 2200 ADC-RP, CD přehrané před měsícem na pás, ReVox PR99, rychlost 38 cm/s ... Beatles stáli přede mnou a hráli ostošet. *2thumbsup*
Nemohu si pomoci, mám dojem, že "uležená" nahrávka se poslouchá líp ... i s tím, že je mezi skladbami slyšet prokopírování pásu...

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Fiďasi, co to používáš za šitovej pásek, že se ti na něm už za měsíc projeví prokopírování ? Ale jinak to musí bejt mňamka, bezvejškovej silič + vořezaný vejšky z pásku...supééér... *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Aleska...s prominutím, hňupa dělej z někoho jiného, mě je 50 a mám naposloucháno 35 let denního poslechu hudby od od punku po klasiku a 9 let aktivního hraní, včetně komorního tělesa.
Kromě některých zde, objektivně uvažujících a diskutujících, vy ostatní "odborníci" jen argumentujete zkostnatělými nesmysly, neslyšeli jste, tak nekritizujte.
Udělejte si slepý test a pak uvidíte ;)

...a je dobře vědět, že všichni čr hifisté, kteří dali na své uši, doporučení a reference, mají doma paltlající a jak bylo zdůrazněno "čínské" Vincenty.(která elektronka nepatlá, že????)
...a inženýři, můžete nám tady jmenovat běžně dostupný, sériově vyráběný komponent, ve kterém by nebyla jedna jediná součástka vyrobená v Číně nebo jinde na východě :?: :D

Uživatelský avatar
agustini
Příspěvky: 172
Registrován: 04 čer 2008 13:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od agustini »

kazzatel píše:Augustýne, to jsou strašný bláboly, cos napsal...pleteš pátý přes devátý, rozumíš kulovýmu, sorry vole...
nemam ani 4 ani 40 rokov skusenosti s konstrukciami ani meranim v oblasti audio a ani som ziaden zosilovac nezbastlil, ale mam vlastne usi. Popisal som svoj pohlad na vec na zaklade vlastnych posluchovych skusenosti. Pocul som digitalne zosilovace ktore mali viac detajlov, priestoru, dynamiky a celkovo mi viac pripominali realny zvuk nastrojov ako ktorykolvek analogovy alebo lampovy zosilovac. Ake mali dane pristroje namerane hodnoty, ako sa konstrukter vysporiadal s typickymi negativami samotneho principu spinanych zosilovacov som neskumal a po pravde ma to ani nezaujima. Ked nieco dobre hra, tak sa nebudem vrtat v grafoch a hladat chyby aby som spatne sam seba presvedcil o tom ze to hralo vlastne zle.. to by bolo dost schyzofrenicke, aj ked uz aj take pripady tu na forach boli.. :shock:

Buducnost patri digitalu ci sa to uz niekomu paci alebo nie a niesom sam kto si to mysli.. mojim narokom kvalitne spraveny digital, ktorych som mal moznost pocut viac vyhovuje dostatocne a priciny ma hlbsie nezaujimaju. O teoretickym dovodoch preco by tomu tak nemalo byt a preco by som mal byt hluchy, rozumiet kulovymu a trepat piate cez deviate nech niekto napise trebars knihu, nove skripta, alebo si spravi doktorat..

to: blok
pekne si to napisal. Iba poznamenam ze o tom hrani s digi koncovymi monoblokmi hrajucich z 9V baterii som cital davnejsie na neakych DIY forach a boli k tomu aj neake fotky. Pre objektivnost musim povedat ze realnost konkretneho testu potvrdit nedokazem, ale ak si vezmem rozdiel v spotrebe analogovych a digi zosilovacov, nemalo to az tak daleko od toho co by bolo aj prakticky mozne..

to: PMA
bol som na tom teste a potvrdzujem ze zvuk konkretneho digi zosilovaca nikto zo zucastnenych nepreferoval ako lepsi, ani ja. Pre objektivnost treba vsak poznamenat ze tym ako hral to prekvapilo asi vsetkych ucastnikov. V oblasti dynamiky, priestoru a detajlov to hralo velmi dobre aj ked to bol model urceny pre PA reprosustavy a nie HiFi a teda konstrukter sa s jeho zvukovym charakterom urcite tak nemazlil ako to bolo napriklad u Lyngdorf Millenium alebo uz spominanych nuforce.. Porovnavat tieto dve technologie na zaklade tohto prikladu by nebolo objektivne.. naopak mna dany stroj pozitivne prekvapil prave kvoli tomu ake mal urcenie a aj napriek tomu zahral velmi dobre. Nebol to ziaden prepadak.

Ak chceme robit pokusy a porovnavat co je mozne v ramci danej technologie tak si vezmime bud dvoch reprezentatntov tej istej cenovej kategorie ako napriklad konkretne nuforce a k nim prisluchajuci konkurent, alebo podme na to absolutarne a zozenme Lyngdorf Millenium a porovnajme ho s Bryston alebo niecim podobnym.. Sam sa velmi rad takeho testu zucasnim. Pre tych ktory by chceli vediet kam sa to da s digitalom dotiahnut v oblasti nielen priestoru odporucam vypocut: http://www.audioresolution.eu/sk/produk ... n-concave/ ..kedze sa tu tolko dozadovalo konkretnych prikladov tak tu to mate.. pri odosobneni sa v pripade ceny a dizajnu by to hlavne pre odporcov digi zosilovacov bola dobra lekcia co tato technologia dokaze v tak nenapadnej kosntalacii ako je D'Appolito.. ;)

fuh, ale som sa rozpisal.. uz som tu dlho nebol.. :lol:
Naposledy upravil(a) agustini dne 13 zář 2010 20:12, celkem upraveno 1 x.

blok
Příspěvky: 37
Registrován: 02 bře 2010 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od blok »

PMA: Hmm, myslím, že i na tomto fóru dost lidí zesilovače Vincent řadí mezi ty slušnější... Minimálně tedy s ohledem na jejich cenu. Když už se dva hifisti neshodnou ani v názoru na jednu značku zesilovačů, přičemž dané zesilovače patří do jejich oblíbené třídy, jak se mohou shodnout na zástupcích různých tříd, navíc když někdo z nich už má předem jasno...
Poslechový test bych rád zrealizoval, ale nemám ani vyloženě high-endové reproduktory, ani - a to hlavně - dobrý poslechový prostor. Ten by se měl výrazně zlepšit časem. Tak snad potom...

Aleska: Ale na tvrzení, že Watty ze spínaného zesilovače mohou být silnější než Watty z analogového není nic nesmyslného. Výkon a síla jsou dvě rozdílné veličiny. Myslím, že dobrou analogií jsou spalovací motory aut. Výkon je tam totéž co tady, a silou je tam kroutící moment. Dvě auta (jinak identická), jejichž motory budou mít stejný výkon ale (výrazněji) odlišný kroutící moment (resp. jeho průběh v závislosti na otáčkách), se při provozu budou chovat (velmi) odlišně. A stejně jako u zesilovačů, při běžném provozu oceníme víc ten krouťák (sílu), než maximální výkon.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 753
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Fidas »

kazzatel píše:Fiďasi, co to používáš za šitovej pásek, že se ti na něm už za měsíc projeví prokopírování ? Ale jinak to musí bejt mňamka, bezvejškovej silič + vořezaný vejšky z pásku...supééér... *2thumbsup*
Pásek je RMG LPR35, na archivaci je lepší SM 911, ten je silnější. Pokud bych použil silnější pás, neprokopíruje se. Mně se ten silič bezvejškovej nezdá ... a proč by z pásu měly být vejšky vořezané a to ještě při dobré rychlosti?

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

...

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Fidas píše:
kazzatel píše:Fiďasi, co to používáš za šitovej pásek, že se ti na něm už za měsíc projeví prokopírování ? Ale jinak to musí bejt mňamka, bezvejškovej silič + vořezaný vejšky z pásku...supééér... *2thumbsup*
Pásek je RMG LPR35, na archivaci je lepší SM 911, ten je silnější. Pokud bych použil silnější pás, neprokopíruje se. Mně se ten silič bezvejškovej nezdá ... a proč by z pásu měly být vejšky vořezané a to ještě při dobré rychlosti?
...protože to řekl kazzatel :lol:

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Ramonesi, půlstopej Revox mám od roku 75, něco vo tom vím... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 753
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Fidas »

kazzatel píše:Ramonesi, půlstopej Revox mám od roku 75, něco vo tom vím... :mrgreen:
Tak čím to, že ti ořezává výšky? V té době ještě CD nebyla a pásek byl primární záznam, jen se možná použila rychlost 76. Z toho se dělaly elpíčka a jak dodnes dobře hrají! Nějak mi to má stará hlava nebere ...

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Zajisté, ale musí být precizně nastavený na konkrétní druh pásku...ovšem natočit si na osmarřicítku muziku z cédéčka považuju za vrchol perverznosti, sorry kámo... 8-)

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 753
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Fidas »

kazzatel píše:Zajisté, ale musí být precizně nastavený na konkrétní druh pásku...ovšem natočit si na osmarřicítku muziku z cédéčka považuju za vrchol perverznosti, sorry kámo... 8-)
Loni na podzim nastavený pro použitý pásek odborníky z Mladé Boleslavi, stroj naprosto v pořádku. Pás nahrátý přímo z výstupu přehrávače přes XLR, do zesilovače také přes XLR, bezprostředně po nahrátí je záznam totožný s poslechem přímo z CD, po delší době mi to zní opravdu "analogověji" .. snad je to právě tiím částečným prokopírováním, zřejmě asi dochází k nějaké změně ... ale skutečně, kdy současně pustím z pásu a CD, při přepínání je ten rozdíl slyšet. Podotýkám, že hlavy odmagnetovávám, takže by nemělo docházet ke ztrátě výšek, pásy mám dobře uložené, žádný magnetický vliv.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host