Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Už to napsal, zcela trefně, T-M o něco výše. On měl možnost u sebe slyšet všechny uvedené stroje (tj. Lyngdorf, mé, Dudkovy a svůj).

Já jsem Lyngdorf slyšel na výstavě, kde mě neoslovil. Přímé srovnání mých D2-JFET + PA4 (BB) jsem slyšel s jiným PWM zesilovačem, včetně řady dalších členů fóra, popis dojmů je na slovanetu ve vláknu Hradiště 2010.

Nepotřebuji se v tom víc pitvat, pro mě digitál PWM není cesta, hlavní výhrada je ve "zestejnění" výšek a špatné rozlišení. Důvody jsou ryze technické, a popsali jsme je s BVa.

P.S.: neexistuje přístroj, který by špatně měřil a přitom dobře hrál. Je to jen o "zkreslení", v tomto případě indiuviduálních preferencí.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Jiri »

Kazzateli, PMA,
prosím o nějaký tip na nový komerční zesilovač v cenové kategorii 50tis Kč (20tis ubírám za DAC v LYNGDORFu) vedle kterého Lyngdorf TDA2200 bude totální propadák.
Já jsem porovnával s VINCENT SV238MK (70tis) a LYNGDORF TDA2200 (70tis) mi vyhovoval víc a navíc má integrovaný DAC a DSP. Na Audiodromu se lehce zmínili, že porovnávali LYNGDORF TDA2200 s MARANTZ PM-KI Pearl (80tis) a co se týká detailnosti a čistoty tak byl LYNGDORF prý lepší.

Mě nezajímá porovnání s vašima zesilovačema protože je to kategorie komerčních produktů jako je AUDIONET, BURMESTER, LINDEMAN, ML, SROLL ... které jsou stejně pro drtivou většinu členů na foru nedostupným snem.

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

Páni, pravdepodobne by asi stačilo. Myslím, že sme sa pochopili tak, že sme sa asi nepochopili, aj keď sme na to minuli 16 stránok fóra a 15000 nahliadnutí na vlákno, kde konštruktéri sa nás snažia presvedčiť, že v rámci hifi by sme sa na toto riešenie zabudnúť . O technických detailoch sa s Vami, páni, nikto neprie, len sme chceli čo to naznačiť o zvuku spínaných siličov. Celý čas sa to však len utápa v nevýhodách "digitálu", dozvedáme sa tabuizované veci v zmysle, že ktorýkoľvek klasický silič (predovšetkým Vašej produkcie - ako spomenul T-M) dá ktorémukoľvek "digitálu" kedykoľvek na prdel. Nikto to v takomto konfrontačnom duchu nepodával, ale napriek tomu ste (sme) sa k tomu predsa len dopracovali. Praktickú stránku posluchu a reálne posluchové skúsenosti (samozrejme okrem tých Vašich) s týmito siličmi ste zamietli pod koberec aj s nekompetenciou a hluchotou zmanipulovaného poslucháča. Nech je teda po Vašom. Kľudne môžte povedať, že mi došli argumenty (PMA). Predovšetkým ma prešla chuť.
Keby som to bol vedel ako to celé dopadne ("digitál" = tabu) napíšem hneď na začiatku že "digitál" je síce počúvateľný, ale nikdy nedosiahne tam, kam dosiahla "klasika" - pretože principiálne ju aj tak nikdy tento "smiešny konkurent" neprekoná. A bol by svätý pokoj, možno by sme dostali aj pochvalu za odvahu žiť s týmto strašným zvukovým omylom.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

PMA píše:Už to napsal, zcela trefně, T-M o něco výše. On měl možnost u sebe slyšet všechny uvedené stroje (tj. Lyngdorf, mé, Dudkovy a svůj).

Já jsem Lyngdorf slyšel na výstavě, kde mě neoslovil. Přímé srovnání mých D2-JFET + PA4 (BB) jsem slyšel s jiným PWM zesilovačem, včetně řady dalších členů fóra, popis dojmů je na slovanetu ve vláknu Hradiště 2010.

Nepotřebuji se v tom víc pitvat, pro mě digitál PWM není cesta, hlavní výhrada je ve "zestejnění" výšek a špatné rozlišení. Důvody jsou ryze technické, a popsali jsme je s BVa.

P.S.: neexistuje přístroj, který by špatně měřil a přitom dobře hrál. Je to jen o "zkreslení", v tomto případě indiuviduálních preferencí.
Takže abych to shrnul, váš přístup je asi následující:

1. Digitální zesilovače nemůžou z principu dobře hrát/vyrovnat se zesilovačům klasickým. Psal jsem to už před dvaceti lety.
2. Žádný ze zde probíraných současných zesilovačů jstenikdy neslyšel, ani neměřil, ale platí bod 1.
3. Když dojde řada na srovnávání, budete vždy srovnávat nesrovnatelné. Buď řeknete, že Lyngdord za 70k, je horší než něco za 200k, nebo že jste slyšel nějáký digitál na ozvučování koncertů za dvacet tisíc a ono to nehrálo tak dobře jako hifi.
4. Na základě bodů 1, 2, 3 vynášíte (především pan Dudek) nad vlastníky zesilovačů třídy D, které jste nikdy neslyšeli, že nic neslyší a ničemu nerozumí. Jsou to hlušci.
5. Přímému srovnání probíraného výrobku se vyhýbáte jako kazatel obrácenému kříži, protože vám je jasné, že byste se musel pustit do (vámi) naprosto neprozkoumaných vod a mohlo by se vám to vrátit jako bumerang (až to Atkinson jednou změří a napíše, že je to úplně boží).

Nikdo se vás totiž neptal na to jak hraje maďarský PA zesilovač za dvacet tisíc na zahradní slavnosti (to je to vaše Hradiště 2010, kde navíc byl tento zasilovač docela dost chválen), ani jak hraje high end za dvěstě tisíc, ale jak podle vás hraje Lyngdorf TDA 2200, NAD M2, nebo NuForce ve srovnání s něčím v podobné, nebo nižší cenové relaci. Odpovědi na tuto otázku se od vás nedočkáme, protože ji neznáte a to i přesto, že jste tady tyto zesilovače označili (více či méně přímo) za něco podřadného a principiálně nefunkčního.

Lyngdorf a NAD jsem stejně jako vy slyšel na stejné výstavě jako vy a je docela dobré říct, že oboje bylo naprosto nevhodně umístěné a byly k tomu připojené low end bedny za poloviční ceny než ty zesilovače.

Každý už si asi udělá obrázek sám.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mike »

Vykonstruovanej žblept. Jarda Merhaut promine. Co ti hellboyi brání v tom udělat si na to vlastní názor tím že zajdeš do studia a necháš si tam zapojit lyngdorfa proti nějákým áčkovýmu zesilovači do 70 000Kč třeba Vincent SV 238.
Budeš mít vlastní zkušenost s danou problematikou a nebudeš se tady muset rozepisovat na šestnáct stránek o něčem co má opravdu malou výpovědní hodnotu. Každý má tu možnost... jenže to by (někdo) musel zvednout zadek od klávesnice a jít si něco poslechnout a ověřit si to.... A ještě se chce dohadovat o technických detailech když nemá elektrotechnické vzdělání.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Můžeš mě klidně zabanánovat, pokud máš zájem. Mnozí si oddechnou, jelikož ubyde věcných příspěvků, podložených fakty, zkušenostmi z oboru a měřeními.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Mike: To je krásná teorie, kdyby se tady nevyskytovalo asi deset majitelů těchto zesilovačů, kteří všichni to co navrhuješ udělali a byli označeni stejně za hlušce, někým kdo ty zesilovače ani neslyšel a následně se vyhýbá odpovědi na otázku jak to teda vlastně myslel.

Je to asi stejné, jako by někdo řekl, že sportovní elektromobil Tesla je šunt a následně to obhajoval tím, že vejtřaska na plyn a Prius nesahají Ferrari ani pokolena, přičemž srovnání s Lotusem, které jediné má nějaký smysl, protože na jeho bázi je Tesla postavená, by se vyhýbal.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Hellboy: mám lepší srovnání, v přímé soutěži asi nevyhraje auto s maximální rychlostí 50km/hod (digitální zesilovač, horní mezní kmitočet) nad jiným s max. rychlostí 300km/hod (lineární analogový zesilovač). Principiální omezení to pomalému autu nedovolí :)
Pavel Macura Audio

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

Chlapi klídek, 100 ľudí, 100 chutí. Keby sa každému páčili rovnaké veci bolo by to oničom. Neviem si predstaviť, že na každú návštevu kde prídem bude len "to dokonalé". Takto má každý možnosť si vybrať čo jeho uchu lahodí, na nejakú vernosť tu každý kašle, proste počúvanie musí baviť a to je to najhlavnejšie. Vyhadzovať peniaze za niečo len preto, že domáci konštruktéri tvrdia, že len toto je to pravé, ale doma leží ticho nezapnuté, lebo by ma to nebavilo počúvať, snáď nikto od nás nemôže chcieť.
Tu na našich fórach, je ale dokonalé len to čo sa vyrobí v SR a ČR a aj to len u niektorých konštruktérov, ktorí sa tu dosť angažujú, všetko ostatné, nech je to čokoľvek, tak je sračka. Ludia sú sami o sebe nedokonalí, majú nedokonalé uši, takže hľadať si dokonalý prístroj sa asi ani nedá. Áno je pár jedincov čo majú sluch "dokonalý", tak tí si môžno kúpia a nikdy nepredajú tie dokonalé prístroje. Ale ako vidno aj tie "dokonalé" stroje sa predávajú v bazáre na fórach ako "housky na krámně", ale nikto ich nechce, tak kde je potom pravda?

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

durgo píše:Ale ako vidno aj tie "dokonalé" stroje sa predávajú v bazáre na fórach ako "housky na krámně", ale nikto ich nechce, tak kde je potom pravda?
JJ, tady je příklad:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

PMA: Ono se toho o elektromobilech taky nakecalo spoustu (proč to nejde) a nejčastější využití měly jako vysokozdvižné vozejky ve skladech a ono ehjhle, Tesla má velkou dojezdovou vzdálenost, brutální výkon a zrychlení a všichni jí strašně chtějí.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Donuts »

Hellboy: nelzi

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

PMA píše:
durgo píše:Ale ako vidno aj tie "dokonalé" stroje sa predávajú v bazáre na fórach ako "housky na krámně", ale nikto ich nechce, tak kde je potom pravda?
JJ, tady je příklad:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=
ono nejde o to predať za každú cenu, ale predať pomerne "dobre"
mimochodom už je preč :D

mrkni na tie tvoje "dokonalé" dispre koľko sa ich váľa po fórach...a koľko krát si ich musel "vylepšovať"...

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

....P.S.: neexistuje přístroj, který by špatně měřil a přitom dobře hrál. Je to jen o "zkreslení", v tomto případě indiuviduálních preferencí.

A co gramofonky a elektronky :?: :idea: ...bez chyby, že :?: ;)

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

http://www.lyngdorf.com/images/stories/ ... 202007.pdf
http://www.lyngdorf.com/images/stories/ ... eoplay.pdf
Pozrite si to, hlavne v tom prvom odkaze obrázok pod "Labor bericht", odozva na tranzienty .Nábeh asi 2ms, odozva asi 3ms...
Verné, presné výšky. Stále nič????

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host