Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Renown »

to bohus :
ale tohle jim nevysvětlíš. Hellboy, Ramones apod. mají svou pravdu a nikdo je nemůže přesvědčit. Jakýkoliv argument je nepřijatelný. Divím se, že to lidem jako PMA, Kazzatel a BVa ještě nedošlo a pořád tlačí ten sysifovský kámen.

to PMA :
kolik lidí myslíte, že se na ten Váš odkaz podívalo ? Můj tip je že nikdo. Alespoň z těch plamenně diskutujících - nikdo.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

To je míněno jinak: jsem přesvědčen, že slyšíme všichni skoro stejně, ale nezkušený posluchač si leckterých detailů prostě nevšimne, případně ani netuší, jaké detaily v nahrávce jsou...to se pak projevuje tak, že si jich případně všimne až po několikerém poslechu, přičemž ale samozřejmě tvrdí, že se přístroj ROZEHRÁL, což je samozřejmě kromě zcela nových reprobeden naprostá kravina...znova opakuju, že míra detailnosti je dána kvalitou přenosu nejvyšších kmitočtů, respektive mírou zkreslení v tomto pásmu, neboť nemůžete dostatečně dobře vnímat detaily, který jsou " překryty " zkreslením...Jsem stoprocentně přesvědčen, že bude-li mít kdokoliv ze zdejších plamenných zastánců digitálu možnost porovnat je oproti SKUTEČNĚ KVALITNÍMU klasickýmu zesilovači, bude slyšet naprosto totéž co já...a já ho na ty rozdíly zcela jednoznačně upozorním...a TYA řadu uslyšíš už docela brzy...

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Lubore, mně stačí, když se na poslední odkaz podíváte Vy a několik dalších. Pro mě má význam diskuse s inteligentními lidmi.
Pavel Macura Audio

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Libor Šulc »

Ono bude nejdůležitější,na jaký typ reprosoustav vlastně bude případný Digi zesilovač připojen.
Výsledný dojem dělá vždy celá sestava,na to se tady často zapomíná.

Na dipoĺových statických plackách jsem slyšel pár digi kousků a bylo to výborné.

Na megadetailní a rychlé horny už to ale bude nepoužitelné,stejně jako
většina "zatuhlých"zpětnovazebních AB,páč ty zase maj přechodové zrnění atd. :D :D
Všude je něco :D

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Naprosto nic neříkající odpověď, v podstatě slátaná skládanka názorů vyčtených z marketingových příruček a populárních časopisů. Doba odezvy dnešního slušného výškového reproduktoru je kolem 10 mikrosekund (ne 2 milisekundy). Pokud do reproduktorů přichází ze zesilovače zvuk, který je v nábězích chybně časově, fázově i amplitudově, tak už se to nedá nijak zachránit. Při doběhu (doznívání) je ucho tolerantnější.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Guliver píše:Dovoľte aby som túto tému zhrnul ako ju vidím ja: na fóre sú v podstate štyri skupiny ľudí: predavači, konštruktéri, profíci z hud. brandže a hifi laici. Každá sa k problematike zosilňovačov stavia s rozdielnou motiváciou. Prví chcú predať čo majú na sklade, druhí hľadajú zlatý grál - pričom niektorí si myslia , že ho už našli, profíci v ňom vidia pracovný nástroj a hifi laici túžia po nirváne. Je jasné , že len vo výnimočnej situácii sa môžu všetky štyri skupiny zhodnúť - dokonca mám pochyby či vôbec. Uvediem len jeden malý príklad. Zatiaľ čo konštruktéri a profíci očakávajú od reprodukcie neskreslenú, neprikrášlenu reprodukciu, ktorá odhaluje zlé nahrávky, myslím, že laikom skôr vyhovuje ak doma môžu v kľude počúvať aj tie horšie nahrávky a teda akceptujú nejaké to prikrášlenie a tým nemusia vyhadzovať polovicu diskografie von oknom. Stále si myslím, že jadrom hifi je umelecký zážitok z počutého a nie technická analýza počutého. Takže nechajme konštruktérov a profíkov nech si robia svoju robotu a ich prosíme aby rešpektovali, že máme nárok na svoj vkus a podľa toho si móžeme vyberať čo a načom budeme počúvať.

*thumbs up* *bravo* *bravo* *bravo*

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Libor Šulc »

To není vyčteno ale poctivě odposloucháno každodenním testováním.
Ale zkušenost je nesdělitelná...

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Ramonesi, přemejšlím, kde ses inspiroval u těch tvejch beden...něco mi to připomíná: má to podobnou konfiguraci, jako moderní vodíková bomba v Teller-Ulam konfiguraci....

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Renown píše:to bohus :
ale tohle jim nevysvětlíš. Hellboy, Ramones apod. mají svou pravdu a nikdo je nemůže přesvědčit. Jakýkoliv argument je nepřijatelný. Divím se, že to lidem jako PMA, Kazzatel a BVa ještě nedošlo a pořád tlačí ten sysifovský kámen.

to PMA :
kolik lidí myslíte, že se na ten Váš odkaz podívalo ? Můj tip je že nikdo. Alespoň z těch plamenně diskutujících - nikdo.
Dík za rady, já ho četl ještě dříve, než ty :idea:
Na gramce budeš pravděpodobně znalec, ale opakuji....i ty jsi slyšel zmiňovaný NAD, Nuforce nebo Lingdorf, že hodnotíš "pravdy vlastníků" :?:

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Teď se to tady vážně motá v kruhu a plácají se nesmysle. Netvrďte tady, že lidský sluch, nebo šíření zvuku není nějak prozkoumáno. V tomhle má PMA naprostou pravdu.

Renowne, rád bych věděl jakou já mám svojí pravdu. To bych fakt chtěl vědět, protože já žádnou pravdu o digitálních zesilovačích neznám/nemám. Já se tady ptám a jaksi se mi doposud nedostalo rozumné odpovědi. To co tady lítá vzduchem jsou totiž útržky vytržené z kontextu něčeho, čemu tady většina lidí opravdu nerozumí a většina ani neví, jakých výsledků měření dosahují běžné zesilovače, takže uvádět tady jen "špatná" čísla na digitály, bez porovnání s něčím normálním nikomu moc neřekne. Argumeny BVa i PMA (především teď když nějaké začali psát a neomezují se na tři slova) se dají úplně v klidu akceptovat a nemíním je tady nijak zpochybňovat.

Pan Dudek tady teď opět nakousl, něco na co jsme se ho několikrát ptali (bez výsledku) a co je poměrně důležitá součást odpovědi. Řekl, že jakýkoli skutečně kvalitní klasický zesilovač digitál přehraje. Nás zajíma (mě, bloka, ramonese, palipola, gulivera), co si pan Dudek představuje pod pojmem JAKÝKOLI KVALITNÍ KLASICKÝ ZESILOVAČ. Je to DPA XXX, nějaký bežný zesík od Pioneeru za patnáct tisíc, Vincent za pade, nebo nějaký high end v cenové relaci nad 200, což je podle někoho střední třída? Je to slušně položená otázka, na kterou se podle mě dá normálně odpovědět. Zatím to působí dojmem, že COKOLI přehraje digitál za 70 tisíc.

Jinak já se testu nebráním, pokud se najde někdo kdo by to byl schopen někde Praha a okolí zkusit, tak se rád přidám.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

To nemá s cenou nic společnýho, Pekelníče...

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

kazzatel píše:To je míněno jinak: jsem přesvědčen, že slyšíme všichni skoro stejně, ale nezkušený posluchač si leckterých detailů prostě nevšimne, případně ani netuší, jaké detaily v nahrávce jsou...to se pak projevuje tak, že si jich případně všimne až po několikerém poslechu, přičemž ale samozřejmě tvrdí, že se přístroj ROZEHRÁL, což je samozřejmě kromě zcela nových reprobeden naprostá kravina...znova opakuju, že míra detailnosti je dána kvalitou přenosu nejvyšších kmitočtů, respektive mírou zkreslení v tomto pásmu, neboť nemůžete dostatečně dobře vnímat detaily, který jsou " překryty " zkreslením...Jsem stoprocentně přesvědčen, že bude-li mít kdokoliv ze zdejších plamenných zastánců digitálu možnost porovnat je oproti SKUTEČNĚ KVALITNÍMU klasickýmu zesilovači, bude slyšet naprosto totéž co já...a já ho na ty rozdíly zcela jednoznačně upozorním...a TYA řadu uslyšíš už docela brzy...
so začiatkom úplne súhlasím, mám to overené na okolí čo nevie čo je hifi
že sa prístroj "rozehrál" to netvrdím a je to podľa mňa hovadina
ale pýtam sa, ako zmeriaš počúvaním, že digitál nehrá výšky? že to zmeriaš na prístroji, to je iná kategória
pýtam sa čiste na počúvanie
palipol (napr) digitál má a tvrdí, že tam posluchovo nič nechýba, ako by si to zmeral?

Teším sa na TYA a som veľmi zvedavý...

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Jiri »

kazzatel píše:To nemá s cenou nic společnýho, Pekelníče...
Já jsem se na to ptal už včera a odpověď jsem nedostal tak se zeptám znovu.
Kazzateli, PMA, prosím o nějaký tip na nový komerčně prodávaný zesilovač v cenové kategorii 50tis Kč (20tis ubírám za DAC v LYNGDORFu) vedle kterého Lyngdorf TDA2200 bude totální propadák.
Nebojte se odpovědět, nic za tím není, já bych si to pokub bude možnost rád ověřil při přímém porovnání. Děkuji.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Ale já se neptám na cenu, já se ptám, jaký zesilovač podle vás je KVALITNÍ, jaký zesilovač by jste vy doporučil, že přehraje třeba ten Lyngdorf. Uvěďte nějaký příklad ať víme co podle vás hraje a třeba i nějaký nekvalitní ať víme co podle vás hraje stejně blbě jako digitály. Přesně to na co se ptá Jiří. S cenou to má společného to, že každý se snaží koupit to nejlepší na co cenově dosáhne. Takže všechny pochopitelně zajímá, jestli na podle vás kvalitní klasický zesilovač co přehraje digitál dosáhnou, nebo jestli si budou muset vystačit s tím digitálem, protože je levnější a přehraje klasické zesilovače v podobné cenopvé relaci. Zdá se vám na tomhle něco nepochopitelného? Mě ne, spíš mi přijde nepochopitelné, proč tady nechcete nějaký příklad uvést, protože očividně nechcete a radši se tady budete hádat o rozlišení na výškách, o čemž se s váma nikdo sosudný ani snad hádat nechce, protože máte pravdu.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Jinak, poslechové schopnosti se dají poznat vážně asi jen na slepo. Pokud jste někdo koukal na kuchařské Na nože, tak tam dali těm povětšinou kuchařům profesionálům na slepo ochutnávat různé suroviny, většina z nich měla problém poznat i ananas. Ono to u toho poslechu bude u hodně lidí dost podobné. U sebe musím říct, že když jsem domú donesl stávající zesilovač, tak rozdíl ve zvuku naprosto zásadně poznala i moje přítelkyně, kterou to vůbec nezajímá a bylo to právě díky dost neuvěřitelné změně na výškách a tím pádem i ve stereo lokalizaci a celkovému pročištění a zpřesnění. Já sice pane Dudku nemám stejné zkušenosti jako vy, to určitě ne, ale troufnu si tvrdit, že slyším docela dobře. A ono když na to přijde, tak i slepé testy u Harman Kardon na lidech z davu ukázaly, že lepší bednu pozná každej. Přičemž lepší bedna znamená bedna s lepšímy parametry. V tom, že lidi slyší v zásadě stejně a je to o zkušenosti s vámi souhlasím. Na druhou stranu, profesionální deformace v hledání chyb, tam kde to není potřeba je někdy prokletí. Vám tam můžou chybět vejšky, ale celkový projev toho zesilovače může asi působit i na zkušené posluchače lépe než klasika i kvůli jiným vlastnostem. Protože jak je vidět, tak prostě působí na některé lidi.

Asi jako kdybyste řekl, že nějaká ženská je hnusná, protože má divný vlasy, ale jaksi jste zapomněl, že jinak má mnohem lepší postavu, než drtivá většina ostatních. Vám to budou ty vlasy kazit, ale někomu to dost výnahradí třeba prsa :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host