Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

...a k těm doznívajícím činelům...něco o nich vím, syn hraje ve Slow Tension a tam mají bicí velmi slušné (i s činely) :) ..občas je máme doma :idea:

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Ale by som povedal, že je trafený úplne presne
Ja by som to trochu skrátil ;) ,
" by som povedal, že je trafený " pretože
"reprodukcia - verné napodobenie originálu alebo predlohy rôznymi technikami "
http://sk.wikipedia.org/wiki/Reprodukcia
Tá preglejková gitara je čo kus, to originál, určite každá iná :) ..
taková šmedská laciná kytara lehce přehraje CD
Kde sa vkladá to CD? :D

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Jiri »

kazzatel píše:OK...dobrejch strojů je povícero...neznám pochopitelně celou stávající světovou produkci, to není možný, je obrovská...ani nelze říct, že ta a ta firma dělá jen výborný kousky, kdežto jiná zase jen samý mršby...ale troufám si tvrdit, že když mi nějakej kousek donesete a já si ho pustím ve srovnání s tím mým posledním, bezpečně tu kvalitu rozeznám...ona je totiž reference potřebná a já mám holt tu svou - bez se totiž nelze dobře rozhodnout, kde se ten neznámý nachází na stupnici kvality... nechci a nebudu tvrdit, že mám nějaký patent na slyšení, ale zkušenosti mám a ty se naprosto kryjí s lidmi, o kterých vím, že slyší dobře, takže to není o nějakém mém vkusu a preferencích...za ty roky jsem slyšel mraky zesilovačů a troufnu si tvrdit, že mnohem víc, než naprostá většina z vás...
Obecně dobře hrají áčkové Ekufejzy, Halcro, ale i některý mnohem starší kousky třeba od ML...a abych potěšil i tebe Pekelníče, tedy věz, že Technics A1 byl mimořádně povedenej kousek, protože obsahoval jedno geniálně vymyšlený zapojení...to bylo ovšem ve svý době hodně drahý a tak ho firma opustila a ty, co přišly po něm, už byly značně ošizený.....ale to vše je na hodně dlohý povídání..
Kazzatel, jasně ale áčkový Accuphase, Halcro nebo ML nejsou kategorie nových komerčních zesilovačů v ceně kolem 50tis Kč. Mě jde o to zda se shodneme na tom, že drtivou většinu kompromisně řešených integrovaných analogových komerčních zesilovačů budete odsuzovat úplně stejně jako digitál ve stejné cenové hladině. To že Lyngdorf Vám nezahraje výšky jak jste zvyklý u svých produktů tak Vám je prostě asi dost těžko zahraje adekvátně i ten analogový integráč za 50tis. Navíc budete nespokojen s čistotou, detailností a dynamikou těchto zesilovačů.
To co tady tvrdíte o limitech technologie PWM zesilovačů je pro mě akceptovatelné a uznávám, že eliminovat tyto limity je i v dnešní době problematicky řešitelné nebo je to velice drahé. Tím si vysvětluji proč se v opravdovém highendu PWM použití objevuje jen velice zřídka a jsou hodně drahé (koncák ML No53, Steinway Lyngdorf) a výrobci sázejí na klasické analogové konstrukce. Řekl bych, že situace v komerční kategorii již naznačuje, že digitální řešení v kategorii kompromisních přístrojů i přes své omezení dokáže konkurovat stejně drahým analogovým konstrukcím které mají také své nedostatky a je jen na zákazníkovi aby si podle svého gusta vybral zesilovač s reprosoustavami které produkují zvuk, kde jevy dané kontrukčními nedostatky zesilovače jsou podle jeho vkusu akceptovatelné a on si vybral právě podle těch pozitivních vlastností, které některé aspekty zvuku hudby přenášejí velmi dobře.

To je vše a už v tomto vláknu končím.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Jinak ještě, pane Dudek, zase jste se z toho vuykroutil a neodpověděl. Halcro je sice fajn firma, ale vzhledem k tomu, že chtějí za zesilovače částky dost astronomické, stejně jako ML a koneckonců většinou i Accuphase, tak je to srovnání s Lyngdorfem za 70 zase dost nevyvážené. Prakticky jste vyjmenoval nejlepší zesilovače světa a ty už z podstaty přehrají všechno, protože jsou nejlepší.

A aby byla pořád legrace, tak Halcro dělá taky class D a dokonce tvrdí, že mají desetkrát menší zkreslení než konkurence a nechali si to patentovat. Navrhoval to zřejmě Bruce Candy, který navrhuje i všechny jejich ostatní zesíky. Tak jsem zvědavý co na to řeknete.

http://www.halcro.com/logic/lyrus.php

Cena jejich power ampu s touhle technologií? 5500 USD.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

To, že něco zahraje líp vejšky, NENÍ věc přímých nákladů do materiálu, z kterýho je to postavený. Je to věc invence a zkušeností konstruktéra, respektive nákladů na vývoj a testování. Obecně řečeno, není důvod k tomu, aby i laciný komerční výrobek neměl hrát slušně. Ovšem chcete tady po mě nemožný - nemohu znát vše, co je momentálně na trhu, abych dal typ...

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

To je věc komerčního tlaku a osobně se tomu divím, neboť Candy se asi zbláznil...viděl jsem naměřený parametry a jak vidno, lezou z toho stejný mršby jako z jakýhokoliv jinýho...jinej komentář k tomu nemám..a nevykrucuju se, viz výše...

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Jiri »

Děkuji za odpověd, samozřejmě to beru.
Tak jinak, uznáte tedy podle vašich poslechových zkušeností, že solidně provedený digitál dokáže zahrát 'slušně' v rámci stejné cenové kategorie komerčních analogových zesilovaču?
Např. pokud by byl test 10 integrovaných zesilovaču v kategorii 50tis. tak ten Lyngdorf by automaticky nebyl nejhorší.
Jasně je to hodně všeobecná úvaha ale myslím, že je to přesně ta odpověd která by ukončila ty dohady na 18strankách.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

To by pravděpodobně nebyl, určitě by byl v první polovině ( při poslechovým hodnocení plénem ), holt někomu zmiňovaný nedostatky nevadí...ale já je slyším... 8-)


Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Jiri »

Kazzatel
Podle vašich zkušeností a vysokých nároku ale budete mít pravděpodobně více méně výhrady (dynamika, čistota, detailnost, ..) i ke všem ostatním přístrojum v této kategorii.
Myslím, že celé toto vlákno se 'zvrtlo' díky takovému nedorozumění.
Samozřejmě uznávám, že vzhledem k tomu jakou kategorii zesilovaču navrhujete je pro Vás PWM cesta absolutně nezajímavá stejně tak jako kompromisní klasické konstrukce (se musím smát když si vzpomenu jak skončilo vlákno o NAIM :lol: ). Prostě to je fakt a všem to teď musí být jasné. Jste uznávanou kapacitou v oboru takže se nedivte, že pokud něco šmahem odsoudíte bez toho abyste bral v potaz cenovou kategorii výrobku tak to muže rozpoutat taková 18stránkové diskuze.
Děkuji a těším se, že aspoň na výstavě bude možnost si poslechnou Váš zesilovač.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Pánové, přeji Vám hezké Vánoce...třeba i digitální :D

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

viděl jsem naměřený parametry a jak vidno, lezou z toho stejný mršby jako z jakýhokoliv jinýho...

Odkaz by nebyl?

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od T-M »

ono je to fakt velkej problém co se dá dneska sehnat v kategorii integráč do 50k (nemluvím o koncáku protože pak by bylo omezení někde do 30k)
letmo zběžný seznam: Marantz15, Denon1500, rotel, primare řady 20, creek , cambridge, arcamy , lyngdorfy, NAD, vincenty - co proboha chcete z tohodle vybírat? Vždyť jsou to samý křápy nebo velmi kompromisní konstrukce stavěné tak, aby zaujaly místo na začátku výrobní řady.
Z tohodle bych si vybral paradoxně možná tu největší komerci typu marantz a denon NAD než ty pseudo HE značky. Osobně bych možná vsadil že koncáky NAD a možná marantz nebo denon přehrajou ten tikitál. podobně zle na tom bude to laciný primare a většina konců za daný peníze od vincka.
S takovýhle rozpočtem na zesilovač - pokud to myslím aspoň trochu vážně není jiná cesta než schrastit něco z druhý ruky. Třeba onen fejz nebo AR.
Naposledy upravil(a) T-M dne 23 pro 2010 15:12, celkem upraveno 1 x.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Myslím si, že to byl nějaký Stereofajl...


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host