Doporučení na koncové monobloky

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

O Benchmark AHB2 je teraz velky zaujem a dostupnost moze byt nizsia:
John_Siau píše:The issue has been heatsinks. These have a very long lead time and we underestimated the demand. We have been setting sales records over the last 2 months and we have been aggressively purchasing raw parts since January. We received a large shipment of heatsinks yesterday and we will be shipping many AHB2 amplifiers next week. We should be shipping from stock by June 12, if we don't get overwhelmed with new orders.
Zdroj: https://www.audiosciencereview.com/foru ... ost-422035

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Asi aj vďaka Tebe a iným čo ho stále aj tu aj na iných forach odporučaju a maju za "vzor".
Vidíš čo si spôsobil. :shock:

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Jak to celé dopadlo, pokud dopadlo? AHB2 se podařilo sehnat a porovnat s něčím dalším? Je už AHB2 dostupný v CZ? Docela by mě zajímalo, jestli jde někde v EU levněji než v odkazu, který jsem dával výš. Stále o něm občas uvažuju.

----------------
kychtax píše:
05 čer 2020 11:03
u toho Audio GD je třeba počítat s trochu "medovějším" zvukem.
V jaké sestavě jsi ho slyšel konkrétně? A proti čemu byl medový?

Zde mmch recenze: https://www.hifi-advice.com/blog/review ... lifiers-1/

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Dopadlo to následovně: porovnáno AHB2 versus JC 1 Halo. AHB2 zůstaly u známého, JC1 šly ke mně. U mě bylo ale rozhodnutí unáhlené, nejsem schopen JC1 u mě ve finále "doladit" tak, abych byl 100% spokojený. Mám v plánu je "vyměnit" za něco, s čím si budu moci trochu hrát. Možná je to "ono" , co mi vlastně chybí. Myslím to "hraní si".

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

lubin : Classe uz u tebe nebydli ?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

lubin
nejsem schopen JC1 u mě ve finále "doladit" tak, abych byl 100% spokojený.
Toto doladiť nepôjde
Obrázek
Obrázek
https://www.stereophile.com/content/par ... asurements
Známy si vybral dobre..
Pretože ten JC1 pomerne "zbytočne výrazne" skresľuje aj pri malých výkonoch (cca 0- 10W) aj pri vyšších, maximálny výkon JC1 je na použité boxy s 20cm basom značný (nevyužiteľný) overkil. Ale ak je cesta cieľom..
BVaudio, výroba a predaj

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

V tomto vlákně se asi neobjevily monokonce March Audio p451?

https://www.marchaudio.net.au/product-p ... -amplifier

V Evropě 2 000 liber za pár: https://www.puriteaudio.co.uk/march

Nevypadají špatně. Dostupnost v CZ? Nějaké zkušenosti, recenze, měření, porovnání?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

BVa píše:
15 srp 2020 15:24
lubin
nejsem schopen JC1 u mě ve finále "doladit" tak, abych byl 100% spokojený.
Toto doladiť nepôjde
Obrázek
Obrázek
https://www.stereophile.com/content/par ... asurements
Známy si vybral dobre..
Pretože ten JC1 pomerne "zbytočne výrazne" skresľuje aj pri malých výkonoch (cca 0- 10W) aj pri vyšších, maximálny výkon JC1 je na použité boxy s 20cm basom značný (nevyužiteľný) overkil. Ale ak je cesta cieľom..
ad 1. graf - "Obr.7 Parasound Halo JC 1, zkreslení (%) vs 1kHz výstupní výkon při roztržení na: 16 ohmů (červená stopa), 8 ohmů (černá), 4 ohmy (modrá), 2 ohmy (zelená), 1 ohm (purpurová).

To je vynikající měřený výkon. Halo JC 1 není jen nejlepším zesilovačem, který pochází z Parasound, ale řadí se tam s nejlepšími špičkovými váhami vyšší třídy - John Atkinson"

ad 2. graf - jak asi meri jine zesiky pri 635W/4 Ohm, ze ...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Jen malá poznámkana okraj -- Michael Fremer je pověstný tím, že jako výborné doporučuje zkreslující zesilovače. Čím víc, tím líp. Je to milovník darTZeelů a CH precisionů (u kterého si neomylně vybere více zkreslující variantu jako lepší).
Držel bych se spíš doporučení Johna Atkinsona nebo Herba Reicherta.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

V tom teste sú aj iné veci..
With balanced drive, there were no problems. However, after I'd performed a full set of balanced tests, I hooked up an unbalanced connection and again started to experiment with grounding. With one configuration—understandably, I didn't note which it was—the amplifier went into high-level ultrasonic oscillation. In the short span of time it took me to yank loose the AC cord after seeing the oscilloscope screen go crazy, the room had filled with the smell of toasted components.
Starting up the amplifier again with the grounds properly made gave a tiny, heavily distorted signal. The Halo JC 1's rear-panel AC fuse was intact, but when I lifted the top panel, I found two of the four internal 12A fuses blown. Replacing them—not an easy job for someone with short, stubby fingers like me—seemed to restore the amplifier to full health. The moral: Always begin your setup with the Parasound properly grounded.
Problémy pri nesymetrickom prepojení, až také, že sa zosilňovač divoko rozkmital a odišli vnútri poistky..
jak asi meri jine zesiky pri 635W/4 Ohm, ze ...
Napr. takto.. https://www.stereophile.com/content/measurements
The Classé CA-M600 and CT-M600 offer superb measured performance. It doesn't get any better than this.—John Atkinson
Je ich viac.. Ale ten výkon je v danom prípade úplne zbytočný, o to ide.
Ale sú aj oveľa horšie, za oveľa viac peňazí.. ;)
https://www.stereophile.com/content/dar ... asurements
BVaudio, výroba a predaj

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

az si prectes i to kolem tebe vyriznuteho, mozna pochopis ...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ten test JC1 som si prečítal celý, s porozumením. Aj s " výkonem při roztrźení",, :) . Burst je séria pár periód ( 5-10) sinusového signálu, kým zdroj (kondenzátory) drží napätie skoro ako v stave bez signálu. Je to viac propagačný ako technický údaj.
BVaudio, výroba a predaj

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

opet vedle ... mel jsem na mysli to jak jsi vypichnul nestabilitu pri nesymetrickem zapojeni, ale ty vzdy odpovidas na neco jineho nez cos popletl, tak jen tak dal

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

"Vypíchnul.." Bezpodmienečná stabilita je základná a bezpodmienečne nutná vlastnosť každého zosilňovača. Niečo čo samovoľne kmitá ( aj keď len občas..), je oscillátor, nie zosilňovač.. Načo je výkon, keď bude z 50% "vymyslený" parazitnými kmitmi. Je to (kmitanie) jav, ktorý som sa v testoch Stereophile dočíttal dvakrát. Druhý prípad bol DarTzeel....
BVaudio, výroba a predaj

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

BVa...neumím z grafů vyčíst, zda - li na mé sestavě ten či onen zesík půjde "doladit" (ať už čímkoli v sestavě), nebo ne. Jen vím, že jsem měl v sestavě daleko více zkreslující konce, které, ač grafy musí být šílené, hrály "emotivněji" (lépe to napsat neumím) a více bavily a ohřály se u mě delší dobu. To značně nabourává Tvůj čistě technický náhled na věc (tedy alespoň ve fázi výsledku).
V životě je to tak... krátké přirovnání s mým druhým koníčkem....kdyby mi někdo nabídl, ať se projedu na válečném Harleyi a nebo na nejnovější BMW moto...vyberu si Harleye. Protože ten pocit se mi zaryje navždy do paměti a udělá ve mně hlubokou stopu.
V žádném případě nepíši, že JC1 jsou v mých uších (očích) špatné zesilovače ve smyslu toho, co předvádí. Hrají velmi čistě, se slušným prostorovým zobrazením, suveréně, dynamicky a velmi detailně. Jen se mi úplně prostě netrefily do vkusu s ostatními komponenty jako celek.
Rozhodně si nemyslím, že v jiných sestavách nebudou výborné.

Odpovědět