Doporučení na koncové monobloky

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

Pitrsi, ty asi mas orgazmus, zakazdym ked mi polozis otazku, ze kde som co s cim porovnaval...

Neporovnaval, ale to neznamena, ze nebudu vhodne. Alebo mas pocit, ze radim zle? Znacky Vincent i Musical Fidelity mam na osobnom blackliste, mal som ich nejake vyrobky chvilu doma. Benchmark uz doporucoval BV a on sam nevyraba zosilnovac s pozadovanym vykonom. Zosilnovace triedy D od Bruna Putzeys doporucovat nebudem, pretoze s tym zaujemca asi ziadnu navstevu neohuri a navyse to ani nesplna zadanie. 6000 EUR je proste malo na monobloky znacky zvucneho mena, a SPaudio A400 je logicka volba (hoc je to stereo koncak), najma teraz, ked je v inzercii za velmi dobru cenu.

... moje doporucenie je dobrovolne a zdarma. S nikym som neuzavrel zmluvu, za vysledok nicim nerucim a neocakavam ani, ze z toho budem mat nejaky prospech. Ale ty si tu narokujes pravo na podrobne vysvetlenie a zdovodnenie. Zase ti vyhladlo? Alebo vacsinu z toho rozpoctu za slusnu veceru utratis za obstojne vino? :-)

Uživatelský avatar
fb_mirek
Příspěvky: 107
Registrován: 03 čer 2020 02:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od fb_mirek »

Podle Pitrse musíš porovnat několik věci s jinými v různých poslechovkach, s různými bednami a zdrojem signálu atd. Nejlépe když to slyší více lidí, a shodnou se na výsledku. Bez takového procesu nejspíš podle některých nemáš právo napsat svůj názor. Nedejbože když jsi tu věc slyšel pouze jednou na jednom místě, to má potom vypovídající hodnotu nejspíše nula, asi jako v mém případě. Někoho baví hudba, někoho hi-fi, jiného se pořád v něčem sťárat, a někoho psát neustále na fórum a pitvat to co lidi napsali, a s takovými se není radno hádat. Škoda slov to dále rozvádět.

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od BVa »

2 miero
a on sam nevyraba zosilnovac s pozadovanym vykonom.
Prevádzkujem v poloaktíve aj koniec v mostíku ( s 8R basom), výkon cca 400/8, asi 550 do 6ohm..

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od PítrsPraha »

Miero, jen se proste ptam, cim konkretne pri poslechu a srovnani s jakymi jinymi koncaky te A400 presvedcily, ze jsou nejvhodnejsi?

Nic vic, nic min. Ale asi vim, proc te to tak rozcililo....

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

To bol ale len tip na produkt pre dalsi vyber. Mame v CR kvalitneho vyrobcu s ceskymi cenami, a bola by skoda ho nezaradit do vyberu. Mozes mi napriklad vycitat, ze Pavla Stranku osobne poznam, a preto tu doporucujem jeho vyrobky, ale financny prospech z toho ziaden nemam.

Ak by tam nebola vyhrada proti class D tak doporucim ist do DIY stavby s Purifi modulom, SMPS od Hypex a buffer od Neurochrome. A to som dokoca vobec nepocul, ale som presvedceny, ze to bude dobre.

Kludne si to nazyvaj vygugleny nazor, ale je to moj nazor :)

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3074
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od kychtax »

A co Audio GD Master 3/Master 10 (malý zes jsem vlatnil) nebo třeba monobloky Brassany? Neslyšel jsem ale jistě budou výborné! U toho co se navrhuje Mierem a spol. bych byl spíš opatrný - vzhledem k zadání.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

Audio GD Master 10:
- Class A up to 10W at 8 Ohm / Class AB from 10 to 250W at 8 Ohm

Vyska skrine je polovicna oproti SPaudio A400, a ten ma nastavenu triedu A do 2.5W pri 8 Ohm, a ten tiez pekne hreje.

Ocakavam, ze ten Audio GD Master 10 bude pri prevadzke dost horuci, a zaujimala by ma planovana zivotnost suciastok v nom.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od THXKO »

BVa píše:
05 čer 2020 06:57
Prevádzkujem v poloaktíve aj koniec v mostíku ( s 8R basom), výkon cca 400/8, asi 550 do 6ohm..
[/quote]

Rád by som sa opýtal k tomu mostíku. Mali ste to zapojené v mostíku už keď som bol u vás asi pred dvoma týždňami? Videl som len dva konce (bass a stredy výšky) teda ako normál.
To máte nejakú novinku? Som zvedavý keďže mám poloaktiv logicky. Máte to v jednom koncaku? Prečo ste sa rozhodol ísť do mostíka v poloaktive ak to prevádzkujete? Ten výkon nebol dostačujúci? Bude to sériová výroba? Dávnejšie ste mi povedal že poloaktiv čo mám od vás nepotrebuje väčší výkon. Ešte aj Blackberry sa to vás dávnejšie pýtal tuším práve tu niekde na fóre prečo nevyrobite zosilňovač z výkonom aspoň 2x400W. A ešte čo je to s R8 basom?
Prosím o info. Kľudne môžete aj SS ďakujem.

jimmi
Příspěvky: 1171
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od jimmi »

...kychtax asi myslel http://www.audio-gd.com/Master/Master-2 ... r-2HEN.htm ked sa téma týka monoblokov ...

:D
>250W @ 8ohm
>500W @ 4ohm
>1000W @ 2ohm

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od BVa »

THXKO
Napísal som to nezrozumiteľne, neprevádzkujem to tak trvale, pretože nehrám v športovej hale alebo kulturáku a 200W výkonu je viac ako dosť, dvojnásobný výkon nič viac ako 3dB na hlasitosti neprinesie.. Samozrejme je potrebný jeden stereokoniec navyše. Použil som to v mostíku napr. na akcii BP2008 v kinosále , prevádzkuje to tak jeden zákazník v "hale" cca 150m2, dá sa to tak použiť v prípade záujmu.. 8R je impedancia 8ohm. Ale je to tu *offtopic*

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3074
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od kychtax »

To audio gd je cele v hlinikove bedne. Topi to dost. Ale zase cela bedna je jeden heatsink. Je to teple - prislo mi ze rovnomerne, kdyz jsem na to sahal.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 05 čer 2020 10:53, celkem upraveno 1 x.


THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od THXKO »

BVa píše:
05 čer 2020 10:44
THXKO
Napísal som to nezrozumiteľne, neprevádzkujem to tak trvale, pretože nehrám v športovej hale alebo kulturáku a 200W výkonu je viac ako dosť, dvojnásobný výkon nič viac ako 3dB na hlasitosti neprinesie.. Samozrejme je potrebný jeden stereokoniec navyše. Použil som to v mostíku napr. na akcii BP2008 v kinosále , prevádzkuje to tak jeden zákazník v "hale" cca 150m2, dá sa to tak použiť v prípade záujmu.. 8R je impedancia 8ohm. Ale je to tu *offtopic*
No veď práve že výkonu na normálnu posluchovku alebo teda obývačku je do dosť a to mi vŕtal červík že prečo do mostíka ;)

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3074
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od kychtax »

u toho Audio GD je třeba počítat s trochu "medovějším" zvukem.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3074
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od kychtax »

sice to nejsou monobloky, ale je na bazaru fajn dělenec od Marshe, ze známých rukou a po servisu. A ta cena je již libová. Ale to asi je známo každému, kdo bazar sleduje.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host