Doporučení na koncové monobloky

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od lubin »

Zdravím přátelé,

prosím tímto o doporučení (pokud možno z vlastní zkušenosti) na nákup koncových monobloků pro kamaráda nechodící na forum.
Požadavky jsou následující:

1) monobloky tranzistor
2) vstup XLR
3) třída "A" nebo spíše vzhledem k požadovanému výkonu velmi otevřená "AB"
4) výkon 180W do 8ohm a více
5) mohou být samozřejmě použité, tedy secondhand
6) cenový strop 6000,- euro

Prosím o doporučení s vypsáním zkušenosti či jinak podložený názor.
Rádi bychom docílili mimořádně otevřeného , prostorového zvuku.
Prosím neřešte reprosoustavy, místnost a další věci kolem. Nejsou žádaným předmětem diskuze. Jen zkušenosti s monobloky.
Výsledkem by měla být selekce dvou , tří typů monobloků pro následný nákup. Poté budou rozhodovat také preference vzhledu ap.

Děkuji předem za názory, doufám, že vlákno se může stát užitečné později i pro druhé...

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od BVa »

Bod 3.) nemá žiadny význam..Jediná výhoda A alebo viac otvoreného AB je menšie skreslenie, inak ide Iba o zbytočné teplo.. Takže stačí vyberať podľa požabovaného výkonu a skreslenia.
A ak ide o prácu výlučne do 8ohm, tak stačí na odskúšanie použiť ako monoblok aj nejaký obyčajný stereokoniec zapojený do mostíka, (ak dáva napr.2x200/4 ohm, tak mostíku dá 400W/8ohm). Odskúšať a bude počuť, či ten výkon skutočne potrebuje.

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od lubin »

BVa...ano, máš pravdu, může to být čisté "AB" s velmi malým zkreslením, pokud se poslechově chová jako dobré áčko nebo dobré otevřené AB. Nenapsal si ale žádný konkrétní komponent, takže v podstatě zbytečný příspěvek.
Každému je snad jasné, proč je volena v bodě 3. třída "A", či hodně otevřená "AB". Obecné výhody jsou známy BVa. Navrhni tedy AB o kterém se domníváš, že při velmi malém zkreslení splňuje ostatní požadavky a o kterém z vlastní zkušenosti víš, že je i na poslech výborný.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od BVa »

Napr. toto, https://benchmarkmedia.com/products/ben ... -amplifier , do cenového limitu sa dva ks zmestia a má dva "monobloky" po 380W/8ohm...Alebo dva veľmi dobré stereokonce. A počul som to, hrá to tak, že to "nehrá". Čisté, transparentné bez "príchuti".Len čistý výkon.
Obecné výhody jsou známy BVa...
Žiadne "obecné výhody" neexistujú, je to iba "obecná" povera.. Jediná teoretická "obecná výhoda" je menšie skreslenie, ak je všetko inak "dokonalé". A existuje kvantum koncov v A alebo silne otvorenej AB, ktoré výrazne skresľujú. Vyberať podľa skreslenia, nie podľa príkonu, ak nejde o vykurovacie teleso....


lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od lubin »

Benchmark má vynikající měření a velmi nás láká. Ovšem v testech často píší o jakémsi občasném "nesouladu" s repro. Nevím přesně co tím myslí, ale často se znažím číst mezi řádky a mám trochu obavy...
Audiolab monobloky jsem slyšel a zvuk mi připadal "tmavší" a méně detailní. Nezaujal.
Nějaký názor na Parasound Halo JC1 ?

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Ramones »

Aktivoval jsem Bi Amp se 4 mono koncaky. Zvuk začal byt vice live. Nemuzu si vubec stěžovat. Jestli mate moznost, vyzkoušejte.

hřebík
Příspěvky: 899
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od hřebík »

Benchmark AHB2 bych zvažoval také.

Před pár měsíci jsem pořídil Benchmark HPA4 a naprosté nadšení jako sluchátkáč i předzesilovač. Kdybych teď nemusel investovat jinam, vážně zvážím i AHB2, ať už jako normální zesík či dva jako monobloky. Holt si chvíli počkám.

Nejlevnější cenu na Benchmarky v EU jsem mmch našel tady: https://www.djservice.ee/article/benchmark-ahb2
Poštovné do CZ velmi rozumné. Komunikují v pohodě v angličtině, jiný jazyk jsem ani nezkoušel.

AHB2 nesoulad s repro: Někde jsem zahlédl, že repro nesmí jít tuším pod 2 ohmy? Tento údaj neberte úplně doslova, nejsem si přesným číslem už jistý a nemůžu najít zdroj, kde jsem to četl, ale bylo to něco takového...

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

Stereo loads as low as 1.4 Ohms can be cleanly driven to full output levels.
Zdroj: https://benchmarkmedia.com/products/ben ... -amplifier

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Ramones »

Ramones píše:
29 kvě 2020 20:46
Aktivoval jsem Bi Amp se 4 mono koncaky. Zvuk začal byt vice live. Nemuzu si vubec stěžovat. Jestli mate moznost, vyzkoušejte.
Jen pro predstavu, jedna se cca o 500W do 6ohm na kanál. Autorita ohromná.

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od lubin »

Takže ve výběru zůstává po zvážení všech informací : Benchmark AHP 2 2ks do můstku nové, Moon 400 (asi nové) a Parasound JC1 starší kusy.
S největší pravděpodobností budeme mít AHP a Parasound na zkoušku.
Tak nějak vše ostatní odpadlo buď kvůli obavám z konstrukce (možná lichým) a kvůli vzhledu. Kdyby tak člověk mohl vyzkoušet tucet koncáků a pak se rozhodnout, bylo by to hned jednodušší. Těším se zejména až AHP2 a JC1 zapojím u sebe, protože jen tak mohu podat ucházející recenzi a srovnání.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

Co tak zaradit do vyberu este 1ks SPaudio A400?
- https://www.spaudio.cz/produkty/zesilovace/a400/

Parametrovo vyborny i ohladom skreslenia:
THD <0,001 % (1 – 20 kHz,1 W – 200W, 8 Ohm)
IMD <0,001 % (13+14 kHz/19+20 kHz, 1 W – 200W , 8 Ohm)
Tych 0.001% je -100dB.

A naviac:
První 2,5W výkonu při zátěži 8 Ohmy zesilovač pracuje v čisté třídě A.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

Este k tomu AHB2. Pri porovnavani s inymi zosilnovacmi bude pre tento treba zvysovat hlasitost na predzosilnovaci, pretoze jeho zisk i v najvyssom nastaveni je nizsi, nez maju ine zosilnovace, a teda bez dorovnania bude hrat viac potichu.
Low-Gain = 22 dBu (9.8 Vrms), Gain = 9.2 dB
Mid-Gain = 14.2 dBu (4 Vrms), Gain = 17.0 dB
High-Gain = 8.2 dBu (2 Vrms), Gain = 23 dB
Zdroj: https://benchmarkmedia.com/products/ben ... -amplifier

Napr. SPaudio A400 ma podla prepoctu zisk asi 28.5dB.

A z tych dalsich vo vybere:
- Moon 400 ... 36dB
- Parasound JC1 ... 29dB

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od BVa »

2 Miero
Pre zapojenie v mostíku je zisk o 6dB vyšší, takže 29dB.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

Jaj, pravda. Dakujem za doplnenie :-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host