Doporučení na koncové monobloky

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Leony5 »

Jak jistě víš, koncové monobloky si musí každý vybrat sám, jelikož je bude poslouchat on a ne já. Zvuk který preferuji já se ne každému musí zamlouvat.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Miero »

Pitrsi, co vybudi tu rezonanciu miestnosti na 25Hz ked reprobedna este na tej frekvencii nehra? Podlozeny kabel? Alebo skvrkanie traviacej sustavy?
Naposledy upravil(a) Miero dne 04 čer 2020 15:56, celkem upraveno 2 x.

svartenatt
Příspěvky: 882
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od svartenatt »

Dohledal jsem místo a osobu, která toto vlákno dostala do žumpy. PítrsPraha, jsi vítěz.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Leony5 »

A ne jen tohle vlákno

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od Bazi 36 »

Jakože celou zem? To jako i ten koronavirus....PítrsPraha?
Naposledy upravil(a) Bazi 36 dne 04 čer 2020 16:05, celkem upraveno 1 x.

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od BVa »

Týmto "podnetným príspevkom"
post215618.html#p215618
vstúpil Hujer do vlákna. Výsledok je známy...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazi 36 píše:
04 čer 2020 16:00
Jako že celou zem? To jako i ten koronavirus....PítrsPraha?
Jj, to jsem já :-D.

Leony5:
...a proto lubin požádal o doporučení. Ne o to, aby členové fóra pro něj monobloky vybrali.

Miero:
To já nevím. To se musíš zeptat toho, kdo napsal, že místnost bude mít vybuzenou rezonanci na 25 Hz přestože je bedna nezahraje.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 04 čer 2020 16:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od pompo »

PitrsiPraho - já vím že tvůj jemnocit ohledně učiva zákl.školy byl hrubě uražen. Já prostý plebejec se hluboce omlouvám a stydím se moc :oops: , jen nevím zda tvá obsedantní potřeba na toto stále poukazovat a přitom opakovaně lhát : že to neděláš je lepší.
Ale co je úplně nej : jsou tyto tvoje úvodní řádky kdy jako laik a spotřebilel ,v podstatě začátečník v HI-FI poučuješ letitého konstruktéra.
Todle si nech vytisknout a zarámovat. Nerad bych aby to někam zapadlo :D :D :D páč toto fakt nemá chybu ,na to můžeš být fakt pyšnej odpusť (pyšný) :arrow:

PítrsPraha píše BVa
Míra neznalostí a neorientace v naprostých základech, které tady za poslední dny předvádíš, jsou po 40 letech praxe zarážející a šokující.

Souvislost, resp. nesouvislost mezi meřenými parametry komponent a jejich zvukem jsem ti vysvětlil včera.


Budiž tato drobná ukázka každému výstrahou - kam až vede zaslepenost ,nevědomost a velikášství nevědomého lidského tvora. trolla :roll: :roll: :roll:

no a ARGUMENTE pokud tam zase najdeš překlepy nebo hrubky ,dovoluji ti na ně upozornit.
Naposledy upravil(a) pompo dne 04 čer 2020 16:12, celkem upraveno 2 x.



lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od lubin »

Teda kluci, nestačím zírat :-) Já věděl že se to zvrhne, ale tři strany za den? :-) Nejvíce mě pobavil Bazi. Měl jsem si založit vlastní vlákno :-) ...nicméně děkuji všem, kteří napsali i soukromou zprávu a kteří se racionálně zůčastnili debaty. BVa - dost dobře nechápu Tvoji (ne) reakci na moji větu o "jediné správné technické cestě".
Celý život se řídím mimo jiné takovým zvláštním pravidlem. Pokud je mi někdo svým jednáním (ne myšlením) na "hony" vzdálen, nikdy si od něj nic nevezmu, ani nekoupím, i kdyby "čert na koze skákal". Pánové, ať Vám to dobře hraje a hlavně pro některé "klíííd kucí".

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od PítrsPraha »

Jestli se k tobě dostanou na vyzkoušení ty JC1, tak pls napiš svoje dojmy. Ne, že by nebyly dostupné jejich recenze, meření, zkušenosti atd., ale výhledově po nich ve snách pokukuju a zajímá mě proto každá blízká reální zkušenost.

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od BVa »

lubin
Tvoje slová
Ano, a psal jsem to tu již několikrát, jediná technicky správná správná cesta je mít všechny komponenty s co nejmenším zkreslením, tedy co nejblíže tomu, aby nevkládaly do signálu svoji "osobnost". To je za techniku. Jenže pak nastupuje celá spousta dalších faktorů, jako celkové sladění sestavy, druh poslouchané muziky, vkus, kvalita sluchu, vnímání hudby...mnohdy věci, které nejdou ani změřit. A pak si s technicky výtečným (dle techniků neutrálním) zesilovačem můžeme jít vytřít p...l.
Reagoval som na to, čo si napísal, aj na tvoje doporučenie, na čo je dobrý neutrálny zosilňovač. A napísal som, na čo je dobré také poňatie neutrality..Neviem, čo je na tom nepochopiteľné. Tá "celá spousta dalších faktorů" nemá absolútne nič spoločné s neutralitou, s technickou kvalitou reprodukcie...Ak sa Ti to nepozdáva, OK, je to tvoje právo. Moje právo je vecne reagovať.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od pompo »

Bazi 36 píše:
04 čer 2020 15:45
A nejhorší na tom všem je, ze se do této zajímavé a jistě i vzrušující bitvy zcela nesmyslně přimotal lubin s ňákejma koncovejma monoblokama. Nechápu, proč si na tyhle blbiny nezaloží vlastní vlákno. :lol:
*palec* *palec* *palec*
Když on mu BVa poradil to nejl. co asi tak šlo :arrow: SPaudio A400

a on chtěl něco neutálnějšího :mrgreen: a pak...

PS. pokud někdo chápe- 2x monoblok - jako čím více krabic tím více háájend , tak sorry.
Naposledy upravil(a) pompo dne 04 čer 2020 16:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od PítrsPraha »

BVa píše:Tá "celá spousta dalších faktorů" nemá absolútne nič spoločné s neutralitou, s technickou kvalitou reprodukcie.
Samozřejmě, že má, protože platí ... :) .
BVa píše:Ak sa Ti to nepozdáva, OK, je to tvoje právo.
Spíš než právo je to pochopení problematiky reprodukce v její celistvosti.


Jinak SP Audio A400 je bezesporu špičkový koncák. Je to ale to "nejlepší, co jde" pro všechny posluchače, bedny, poslechovky a jejich kombinace? Rozhodně ne. Neexistuje "nejlepší zesilovač". To chápe každý s alespoň minimální zkušeností. Ale určitě existuje nejvhodnější zesilovač pro konkrétní sestavu a posluchače.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host