GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

Měl jsem dvoje regálovky a dvoje sloupy a vždy to mám rád na výškách přidané.I mnoho zesilovačů.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od pompo »

kubas píše:
24 bře 2018 11:53
Asi máš mooc rovné bedny, na houby, pak přidáváš.
Tomuto moc nerozumím, to by jako ( podle tebe ) měly mít bedny na výškách zdvih aby byly dobré ? Někdo další by se taky mohl vytasit s tím že je hluchý, ne?

A co když jsou mu nějaké lineární Hi-Fi dogmata u PR..LE a prostě se mu líbí více výšek ? zrovna tak jak to psal :idea:
Lidi třeba pijí hořký čaj nebo kávu a jiní (taky lidi) si ji sladí a někteří i víc.
Naposledy upravil(a) pompo dne 29 říj 2018 18:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3062
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od kychtax »

Nebo to ma zahucene, zasumene, zatlumene atd. a vysky mu to proto nehraje. Pridam si na eq, srovnam si dle ucha a je to vyreseno. Hihih *sunglases*

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od pompo »

Jirka33 píše:
23 črc 2017 12:49
GRUNDIG V7000 tolik kecu o takovem verglu, a ja to blbec cele precetl, a co jsem si s toho vzal? Ze i hovno dobre hraje kdyz tomu ten dotycny veri. :lol:
Jirko
Tvé jednoduché vnímání nejen hudby , (ale zřejmě všeho kolem) + jadrné a barvité hodnocení zes. GRUNDIG V7000 - toto téma skutečně obohatilo a zřejmě úplně všem do detailu vysvětlilo proč je tento starý a celkem nevýkonný nazi zesilovač tolik oblíbéný a stále žádaný mnoha audiofily nejen v Itálii a u našich cz hifistů stále NIC.

Mě osobně napadlo ,že někde na matičce zemi snad možná bude pár lidí kteří poslouchají převážně vážnou ,nebo třeba jen akustickou hudbu a během let (možná po výměně mnoha i velmi drahých zesilovačů ) dospěli k jednoznačnému závěru a sice že ten GRUNDIG V7000 má výbornou až jedinečnou barvu zvuku ( hudebníci tomu říkají Témbr ), dále i rytmiku ,dozvuky a vůbec mnoho zásadních atributů , které ale zrovna Jirkovi33 zdá se nikdy nebudou nic říkat. Těžko říct čím je toto způsobeno ,i když tím co tu napsal se to možná drobátko vysvětluje.

Nevím proč každý vidí jen výkon ,váhu přístroje ,značku a cenovku . Dal si někdo tu práci aby ten přístroj dokonale zrenovoval a připojil k povedeným 8 Ohm bedničkám s vyšší citlivostí ? Ten atˇ sem pak napíše - tak jak to učinil Dadaft ,o tom bych si tady chtěl přečíst. Ne o hovnech Jirky.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

Pompo přesně jak popisuješ ten Grundig ,tak jsem si zamiloval stařičkého Pioneera A-60.Má ten Témbr ,který se moc hezky poslouchá.Slušné rozlišení a dozvuky nástrojů.Hraje vážně skvěle. Ten Grundig jsem neslyšel ,ale věřím,že bude super .Těžko se shání ,jinak bych ho už měl.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od pompo »

Sehnat by šel venku, možná i u nás - když si počkáš. Obávám se ale že bude obsahovat pár (z dnešního pohledu nestandardních) součástek ,takže by mohl být docela problém - alespoň pro mě to uvést do A1 stavu (a to vidím jako zásadní věc). Jeden z Grund. 7000 řady jsem měl doma a upustil jsem od toho zrovna těch kond. je tam spousta byla by nákladná piplačka s nejistým výsledkem. Páč mám stějně lepší zes tak jsem to vzdal a daroval ho.

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od cvrcek69 »

Koukám že už to tu nežije 😀O víkendu jsem narazil na stříbrnej G V7000 jen za 3000 tak jsem to risknul...Nemám doma ty vidličky tak zatím zkouška jen přes hodně neutrální sluchátka a zdrojem byl přehrávač Fiio X1. I v týhle kombinaci mne zesilovač překvapil, příjemnej zvuk, až moc basů, musel jsem ubrat na korekcích, vydržel jsem dost dlouho střídat styly, od klasiky pres folk po blues... Těším se na víkend až připojím Magnat sonostat asi tak stejně staré... Mimo chybějící nožičku a škrábance na knobu volume a omotaného kabelu izolačního je v pěkným stavu, nic nechrastí, indikátory ukazujou stejnou úroveň na kanálech... Líbí se mi docela, při srovnání s Pioneerem A30 je takovej přirozenější, ne čistější ale je takovej "opravdovější" 😉

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od daliborr »

Co to je , omotaného kabelu izolačního ? Možná je to izolačkou omotaná přívodní šňůra. Tak jestli je to co říkám, tak honem vyměnit kabel. Jinak SV 2000 je dual mono a hraje možná lépe.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6641
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

cvrcek69 - jj, basy dej o půl dílku dolů, pak hraje rovně, viz moxtamova měření z odkazu na začátku vlákna.

a protože výkon není moc velký, chce to vhodné bedny, z mé zkušenosti co jsem zkoušel grundig, philips, project a taky staré maďarské oriony hrály skvěle, infinity nebo kef hrůza...

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od cvrcek69 »

Jo blbě, kabel omotanej izolačkou... Vyměním ten přívod, pán mne chce asi zabít...Hmm a i líp vypadá 😉

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od cvrcek69 »

dadaft píše:
24 led 2019 19:16
cvrcek69 - jj, basy dej o půl dílku dolů, pak hraje rovně, viz moxtamova měření z odkazu na začátku vlákna.

a protože výkon není moc velký, chce to vhodné bedny, z mé zkušenosti co jsem zkoušel grundig, philips, project a taky staré maďarské oriony hrály skvěle, infinity nebo kef hrůza...
Uvidím, zkusím ty Magnáty, jinak mám jen Tannoy M2, ty by se k tomu hodily ještě hůř asi...Basy jsem šoupnul doleva asi do čtvrtiny a paráda...

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od cvrcek69 »

A nebo toto? https://elektro.bazos.cz/inzerat/998713 ... rundig.php ty mám 5 km, by je třeba půjčil na vyzkoušení...😉

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od daliborr »

Tak ty nekupuj, za ty prachy se dají sehnat reprobedny 3 pásmové Grundig.

Pesi
Příspěvky: 675
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Pesi »

Jo, je tam trošku hrb na basech, ale hlavně nevypinej LIN. To je pak brutální loudness. Ten se moc nedá. Bedny zkus Grundig z tý doby. Takové Grundigboxy 660 jsou velmi slušné . A zaplatitelne. Série prof. ( 650, 850 apod.) jsou drahé a trochu risk vzhledem ke stáří. Nicméně ( a tak já to měl ) když mu dáš dvoupásmové sloupky, je to zas něco jinýho. Fantastický vyšší bas.

Pesi
Příspěvky: 675
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Pesi »

Za ty tři tacy..... docela drahý v tom stavu; na druhou stranu : 1500, 2000 nebo 3000. To jsou furt drobný. Je to fakt dobrej zesik. Sám mám dva. Teď odpočívaji. Přemýšlel jsem že jeden třeba prodám... Ale co za něj dostanu? Dva, tři , čtyři ?.... to prostě za tohle nestojí se toho zbavit. Asi tak. Pokud to zvládneš, byl by třeba pravděpodobně nastavit klidový proud koncových tranzistorů. Abys to měl v cajku. Nic slozityho, nicméně součástky ( zde konkrétně malé trimry) jsou staré (ale ne smejdovske) tak bacha. Servisní manuál je lehce k dohledání.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti