Lyngdorf TDA 2200

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
boxer

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od boxer »

Za sebe mohu říct,že kvalitní kabel ...ale stíněný....je zvukově slyšet.

Proč je asi jasné.

Ovšem z pohledu připojení "natvrdo" do sítě a nebo přes pračku s filtry či samotné filtry se mi to neosvědčilo.

Přes samostatné oddělovací trafo a stíněnou šňůru k Lyngdorfům všeobecně,je to nejlepší.Jako druhé je to natvdo a stíněný kabel.

POZOR !!!!!
Je to jen můj názor.

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od tomasz70 »

Pračku ani trafo nemá (prozatím) Ale kabelem bych asi začal. Máš s nějakým konkrétním zkušenost? Bude to natvrdo zesilovač -zásuvka.. :)

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od tomasz70 »

Mám ještě jeden dotazeček na majitele Lyngdorfa co se týče úpravy místnosti digitální cestou prostřednictvím sovtware ručním nastavení, které si nechám udělat panem Holznerem neb nemám ani zkušenosti a nechtěl bych dělat něco co i nic neříká. než si nechám místnost změřit a posléze upravit tak jelikož jsem měl místnost až na sedačku koberec a aparaturu, která ještě byla na zemi nic tak jsem nyní zakoupil dvě vysoké police které jsem vyplnil knihami, dále jsem koupil na stranu místnosti, která byla prázdná další dvě knihovny, které pomalu zaplňuji a dále jsem pořídil stolek na komponenty, takže nyní již je to docela zabydlené a až to finálně doplním tak si chci poté přizvat odborníka na změření a úpravu. myslím si , že bude jednodušší i pro program, který bude zpracovávat data získané změřením místnosti lépe a s menším dopadem než v prázdné místnosti ,kde by musel dělat mnohem větší korekce. Nebo se mýlím a je to úplně jedno? máte v tom jistě zkušenosti Vy, kteří digi úpravu podstoupili. a chci se zeptat i když jsem si o tom četl, ale zkušenosti uživatelů jsou jistě přesnější. Chci vědět bez přehánění a upřímně co konkrétně se jim zlepšilo a a v čem naopak vidí nedostatky nebo rezervy. Nebo se nevyplatí tuto proceduru podstoupit? Protože i kvůli tomu jsem tento zesilovač koupil, protože v normálním provozu bych možná koupil za ty peníze lépe hrající stroj.Děkuji za jakoukoliv odpověď na mé otázky..digitálu Zdar *2thumbsup*

boxer

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od boxer »

Lépe hrající stroj ...jak píšeš,koupíš vždy,páč jak psali zdejší bývalí technici,digitál nemůže dobře hrát. :roll:

Nicméně Lyngdorf je hodně dobrej strojek.

Co se týče úpravy.

Je zcela logické,že čím míň se musí úprava dělat,tím lépe. Takže určitě bych "zaplnil" pokoj (pokud to není časově příliš vzdálené) a až pak ho změřil a udělal softwerově úpravu akustiky.

Jen opatrně,ať to nepřetlumíš na výškách. Myslím tím,abys to všechno moc nepřeplácal. Jo a minimalizuj skleněné plochy. Raději vše otevřené.

Ono i to umístění "toho haraburdí" v pokoji by mělo mít nějakej "akustickej" řád.

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od tomasz70 »

Je to jasné. Skleněná je v pokoji jen televize a všechny police e knihovny jsou otevřené jak má být. Prozatím na výškách žádné přetlumení nehrozí. Stačí jednoduchý test tlesknutí. pořád tam ozvěna je. A ještě. Tá digi úprava řeší jen basy nebo i jiné kmitočty, nebo celé spektrum srovná ?

boxer

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od boxer »

Když to není předtím šílené,tak srovná do slušné "čáry" celé.

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od tomasz70 »

dík za odpověď a kdyby ještě někdo měl nějaký postřeh tak rád přivítám :)

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od tomasz70 »

Zdravím po delší odmlce všechny majitele Lyngdorfa a chci se podělit o pár postřehů z měření a poté nastavení filtrů, které proběhlo před pár hodinami panem Holznerem, který si udělal na mne čas a přijel z Brna do mojí krásné Ostravy. Z počátku jsme ustavili repro do pozice , kde jsem si to představoval, poté se vše propojilo nastavil mikrofon do poslechového místa a mohli, vlastně mohl mistr začít. Reprosoustavy Dynaudio 1.4 byly ustaveny od zadní stěny cca 30cm a vzdálenost mezi nimi je cca2.5m a poslechové místo je takřka rovnostranný trojúhelník. Měření probíhalo cca2hodiny, kdy pak byly sestaveny 3 filtry podle potřeby použití u důvodu různé kvality nahrávky. První vycházel z měření místnosti, kdy bylo zjištěno, že je zvýrazněn kmitočet 50hz a pak mírný pokles 4khz. Jinak kupodivu byla charakteristika vyrovnaná. spodních 20hz jsme odřízli úplně z důvodu mých regálových repro, které se tak nízko nikdy nedostanou a v tomto kmitočtu již mnoho detailu není ukryto. Dále nám dělal problémy projíždějící autobusy za domem, které rozvibrovaly tyto kmitočty vždy, když projrly i přes zavřené okna. Dopravní podnik dopravu nechtěl omezit tak jsme je ořízli. Druhý filtr jsme nastavili na nahrávky, které trpí nedostatkem dynamiky a prostě celkově jsou to velmi špatně nahrané alba. Třetí filtr byla moje žádost, aby se vycházelo z filtru číslo jedna, ale byly mírně oříznuty sykavky jelikož některé nahravky zvlášt ženský zpěv popových zpěvaček je až příliš vytažený. K tomu dobře posloužila Celine Dione, kde šlo krásně na křivkách jak to má vytažené , aby vynikl hlas. Toť asi vše. Nedá se vždy použít jedno pro vše. Ono by to šlo, ale páni zvukaři by museli trochu jinak míchat hudbu. Ten první filtr je dobrý na ty bezproblémové nahrávky, kde mu občas dýchá na záda mod Bypas, ale jen co se tyče údernosti basu. Jinak prostorovost se pěkně uvolnila a kolem zpěváka se to pěkně uvolnilo a nebyl tak sevřený v prostoru což jsem si zpočátku myslel, že je lepší neboť byl bodově zapíchnutý na svém místě. Nyní je volnější a působí to jako by měl více prostoru kolem sebe. Je třeba si na to zvyknout. Jsem nyní spokojen a i pan Holzner potvrdil, že to nehraje špatně. Měl sebou pár velice dobrých nahrávek, které opravdu provětraly moje malé budky. Třeba toto bylo skvělé : Renaud Garcia - Fons La Lihea del Sur první skladba. Snad jsem trochu přispěl . *palec*

boxer

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od boxer »

JoJo. Jen víc Holcnerů by to chtělo.

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od tomasz70 »

Je pravda, že tu úpravu užiju jen u opravdu kvalitních nahrávek a kromě toho srovnání na nízkých kmitočtech nevím sám co je správné. někdy raději poslouchám na režim bypas, protože to ma lepší zátah a hlasy jsou lépe zaostřeny v prostoru. je to dilema. Není to vždy jednoznačné,

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od tomasz70 »

Jinak pan Holzner je člověk , který ví co dělá a své práci rozumí. Myslím, že jsme si fajn pokecali a i když jsem od úpravy korekcí čekal výraznější výsledek tak je to fajn. Asi to u mne nebylo tak špatné a čekal jsem víc než bylo možno udělat. podobnou změnu jsem zažil, když byl u mne kamarád a zkoušeli jsme síťový kabel Van den Hull mainstream. tam jsem byl opravdu pozitivně překvapen. Dynamika, zaostření v prostoru i dynamika poskočila o stupínek výše. Toť mé postřehy, ale i tak panu Holznerovi děkuji a kdykoliv bude mít cestu do Ostravy je vítán.. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
wawrik
Příspěvky: 13
Registrován: 25 říj 2010 14:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od wawrik »

Neobjavila sa medzičasom nejaká karta pre TDA2200, ktorá by umožňovala streamovanie po sieti? Trebárs aj od tretích strán...

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od tomasz70 »

No mohl by pan Lyngdorf pro ten digitál ještě něco udělat. Jasné, že k tomu můžeš připojit cokoliv co má digi výstup, ale firemní synergie by neuškodila. Něco jako má NAIM a to nemá NAIM žádný digitální zesilovač a myslí na to. Snad se někdy dočkáme.. :P

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host