network receiver YAMAHA R-N500

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
sekal
Příspěvky: 1500
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od sekal »

dadaft píše:Atkinson ten odstup změřil a zveřejnuil toto měření pro podobný NAD D 3020 -- jak můžeme vidět na obrázku 12 zde http://www.stereophile.com/content/nad- ... hLXdJhG.97----- a i NAD D 3020 má odstup signál-šum strašný, dokonce ještě horší než ten Denon, -60dB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je skandál!!! Vyhodit a rozšlapat.....
John Atkinson píše:Channel separation was >80dB in both directions below 1kHz, while the unweighted, wideband signal/noise ratio, ref. 1W into 8 ohms and taken with the volume control set to its maximum, but the input shorted and with the AP filter in-circuit, was an excellent 80.2dB; this improved to 91.3dB when A-weighted. Fig.12 shows a spectral analysis of the low-frequency noisefloor.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6656
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od dadaft »

.
sekal

no ano................ ale nechápu, o co ti jde, vždyť se na ten obrázek 12 podívej -- ta nejhorší hodnota -80,2dB je pro 0Hz, což člověka samozřejmě nemusí trápit, ve slyšitelném pásmu je nejhorší ta zmíněná hodnota -91,3dB někde na 50Hz...................... ale drtivá většina frekvencí má odstup víc než sto..................... víš, když říká John Atkinson, že ten zesák má dobré měření, nehádal bych se s ním.
-------------------

Lemon

Napíšu.
-------------------

Pitrs

Mimochodem digitální zesáky jsou imunní vůči vlivu impedančního průběhu beden, jakkoliv "složité" bedny na uřízení uřídí s prstem v nose.
Navíc jsou stabilní až skoro do nulové zátěže,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, takže to tvé povídaní o neuřiditelných Ariích je prostě megablábol. Digitální konec je má naprosto v hrsti.
(ostatně ve všech těch recenzích se to píše, že D 3020 rozehraje jakékoliv škopky)

sekal
Příspěvky: 1500
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od sekal »

Ten zesilovač má dle Atkinsonova měření odstupy S/Š přesně v hodnotách, které jsem ocitoval výše. Tedy úrovně jeho odstupů S/Š nejsou ani 60dB, tím méně "zprůměrovaných" 115dB. Ty tomu měření vůbec nerozumíš.

Předmětem kritiky v tomto vlákně není NAD D3020, ale DENON DRA-100. Ten Denon má nevalné měření (zejména SNR) jak v polském magazínu, tak v německých časopisech. Nevidím tudíž důvod se tady o něm nějak dlouze vybavovat. Pokud má přístroj špatné objektivní parametry, přestává mě zajímat. Za 26000,- Kč se již nabízí jiné zesilovače. Výrazně kvalitnější, než zmíněný Denon a podobné křápy.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft:
To je zase snůška pocitářských plků vyšperkovaná vyloženými výmysly.

Řeč je o Denonu, ty dokládáš vlastnosti a měření NADu... To jsou dva úplně jiné zesilovače. Z vlastností jednoho nijak nelze usuzovat vlastnosti druhého. Nehledě na fakt, že odstup signálu -115 dB je jedině ve tvé fantazii, reálná čísla uvedl sekal.
dadaft píše:stačí rozumět tomu, co se v tom článku říká.
Správně. O odstupu -115 dB tam není ani ťuk, a to jak v textu, tak v grafech.
dadaft píše:celý koncový stupeň, který je normálně obrovský, je v provedení DDFA velký a váží zhruba jako krabička cigaret a je studený jako psí čumák - neuvěřitelné.
Neuvěřitelné možná pro technicky zcela impotentního čtenáře. Logické a plynoucí z podstaty fungování takového zesilovače pro ty ostatní.
dadaft píše:Takže si, milí zlatí myslím, že tady hážete ramena, ale jste úplně mimo.
Z pohledu člověka, který ani neudrží myšlenku, že je řeč o Denonu, a z ničeho nic začne psát a argumentovat úplně jiným zesilovačem, to tak může vypadat.
dadaft píše:kdo má pravdu -- Pítrs nebo Atkinson?
Nevšiml jsem si, že Atkinson někde píše o Denonu opak toho, co já...


Člověče, jsi zmatkař, který neví, kde mu hlava stojí a který těžce podléhá sebeklamu. Jeden den netušíš o existenci Denonu DRA-100, druhý den jsi rozhodlý jej kupovat a tvrdíš o něm, že je to nejlepší zesilovač na světě pro Arie ( *2thumbsup* ) a třetí den jsi zase rozhodlý kupovat úplně jiný zesilovač... :-D. Máváš tady vymyšlenými a ničím nepodloženými čísly... Na tom samotném není nic špatného, dokud svoje vymyšlené teorie nezačneš prosazovat jako pravdivá fakta a přesvědčovat o nich ostatní.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6656
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od dadaft »

Tak už je objednáno. *thumbs up*

Já ti musím Pítrsi upřímně a z celého srdce poděkovat. Fakt, myslím to vážně.
Za to, že jsi mě navedl na ten Denon DRA-100.
Od něj jsem se dostal k tomu NAD D 3020 a už se na něho těším jako blázen.
Takové třeštění jsem nezažil hodně dlouho. *2thumbsup*

Sekal a lubin tady ten zesák obviňují z mizerného odstupu signál/šum. Sekal tady přímo citoval Atkinsonův komentář k měření while the unweighted, wideband signal/noise ratio, ref. 1W into 8 ohms and taken with the volume control set to its maximum, but the input shorted and with the AP filter in-circuit, was an excellent 80.2dB; this improved to 91.3dB when A-weighted.
Takže při tom nejtvrdším měření unweighted, wideband signal/noise ratio, ref. 1W into 8 ohms and taken with the volume control set to its maximum 0Hz - 100kHz je hodnota pro NAD D 3020 80,2dB, při použití A-weighted filtru ta hodnota ještě klesne na 91,3dB.
An excellent 80,2dB?
Sekal a lubin tvrdí, že je to špatné. Ale je to opravdu špatné?

Srovnejme třeba se dvěma Atkinsonem změřenými high-end zesilovači.
Stejné měření pro:
Pass Labs INT-60 -------- 76,5dB; 84,0dB ..... text nad obr.3 zde http://www.stereophile.com/content/pass ... tFDDocp.97
Mark Levinson No585 ----- 72,75dB; 84,7dB ..... text nad obrázkem 19 zde http://www.stereophile.com/content/mark ... ZDG4QfX.97
NAD D 3020 ------------- 80,2dB; 91,3dB

Proto hovoří Atkinson o "excelentních" hodnotách, proto se v prospektech firmy vychloubají extrémně nízkou noisefloor těch digitálních zesáků - protože to prostě je pravda.
Ten Denon nebude o moc jiný, protože je to tentýž druh zesáku............... jestli tam teda Poláci naměřili 69dB, tak se dá říct, že je jen o 3db horší než ML No585, což zas není taková hrůza, ne? ;)

Měření má D 3020 perfektní, říkejte si co chcete.

Navíc má ten zesák asynchronní USB vstup pro PC a to je bomba.
Na stránkách Cambridge Audio jsou takové tutoriály, kde technik vysvětluje jednotlivá řešení. Asynchronní USB tam označuje za jasně nejlepší.
A Atkinson to změřil pro D 3020 a výsledky potvrzují slova CA a jsou prostě perfektní, hodnoty jitteru jsou brutálně lepší než u přenosu optikou nebo koaxem.

Očekávám mimořádný zesák za směšnou cenu, který bude hrát skvěle přes PC.

Vždyť si jen vem, jak se jmenuje --- NAD D 3020.
To je jasný odkaz na NAD 3020, nejprodávanější hi-fi zesilovač všech dob (víc než 1.000.000 prodaných kusů), absolutní legendu legend, kterou má kde jaký high-endista pořád pro jistotu ve skříni.

Myslíte, že by si tak NAD dovolil nazvat nějaký šrot??????????
-------------------------------------------------------------------------------------------

No už se těším velmi a ještě jednou dík Pítrsi.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od S499_1023 »

Ty tomu, dadafte, absolutně nerozumíš, což by nebylo na závadu, jenže ty ještě machruješ a svou neznalost dáváš ostentativně na obdiv - a to už je špatné. O perlách typu "ten NAD a ten Denon jsou to samé, protože jsou to oba digitální zesilovače" ani nemluvě. Tohle nedával ani nebožtík pleťostředový.

slimy

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od slimy »

To dadaft.


Silne mi pripominas Bartoliho. Srovnavat Denon dig amp s PassLab or ML je imho na hlavu padle.
Je videt, ze mas jeste opravdu malo poslechovych zkusenosti.
Nemam nic proti tvemu vyberu, ale jestli si myslis, ze to bude nejaka poslechova nirvana, tak se jdi lecit.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft:

Nesmyslnost tvého textu spočívala především ve třech věcech, na které tě tady správně upozornilo více lidí:

- ve vymyšlených hodnotách odstupu -115 dB
- v přisuzování vlastností jednoho zesilovače úplně jinému zesilovači jiného výrobce.
- v tom, že ostatní psali o Denonu, ke kterému ty jsi argumentoval daty o NADu

Navíc tvá interpretace měření a povaha srovnávání různých zesilovačů v celé nahotě ukazuje, že ani zbla netušíš, o čem píšeš, jak správně podotknul S499_1023.

Jinak D3020 je ve své kategorii vynikající zesilovač, takže palec hore, tady ses ve svém impulsivním a zmateném přístupu k nakupování náhodou trefil.

JV
Příspěvky: 1372
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od JV »

Nejak som sa tu v tom stratil.
Najprv nadšenie z Yamahy, človek nadobudol dojem že nič lepšie v tejto cene neexistuje a zrazu je na ceste podivná škatulka od NADu.
Čo od tej výmeny očakávaš?
Mne osobne moc digitálne zosilovače nesedia. Sú sice silné ako hovado, dynamické a neviem aké ešte, ale na mňa pôsobia nejak sterilne, chladne, bez emócie.

lubin
Příspěvky: 562
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od lubin »

Jejda Dadafte, teď jsem dočetl vlákno a kdybych věděl, že se Tě tak dotkne můj názor, tak bych ho snad ani nepsal :-) Rád čtu Tvoje vlákna a fandím Ti. Ale nemusíš hned tak vyskakovat, když se ti znelíbí názor jinýho (postl jsi moje jméno snad třikrát :-). Každopádně....přeju Ti, ať se Ti výsledný zvuk líbí alespoň více, než z Yamahy. Dceři jsem koupil tu Yamahu do pokojíčku (tedy jen "třístovku"), bedýnky jsem jí udělal. Samozřejmě mě to nedalo a napojil jsem jí na moji velkou sestavu. Za ty peníze fakt dobrý. Jen jeden digitál jsem slyšel hrát tak, že bych s ním po sladění dokázal žít. Další mě neoslovily. Proto ta moje zkušenost. A na ten odstup signál/šum bych ani nereagoval, pokud by se tu ve vlákně neobjevil. Ale podobnej odstup má gramec...průměrnej. Samozřejmě, tato hodnota není veledůležitá, ale nesmí to být málo a rozdíl 3dB? Jsou to tři decibely, ale jinak dvojnásobek vnímaného...nezapomínej.
Ať se daří. A dej pak vědět, jak to dopadlo!!!

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

lubin píše:a rozdíl 3dB? Jsou to tři decibely, ale jinak dvojnásobek vnímaného
Jen krátká faktická. Rozdíl 3 dB je rozdíl dvojnásobného / polovičního výkonu. Ne rozdíl dvojnásobně vnímané hlasitosti. 100 W zesilovač nehraje subjektivně dvojnásobně hlasitěji než 50 W zesilovač.

Denkez
Příspěvky: 144
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od Denkez »

lubin píše:...a rozdíl 3dB? Jsou to tři decibely, ale jinak dvojnásobek vnímaného...nezapomínej.
Dvojnásobek "vnímaného" čehokoliv, ať je ho hlasitost, intenzita světla, sytost barvy, vůně..., je nesmysl.
Obvykle se říká, že rozdíl 3 dB je tak velký rozdíl, který je sluchem už bezpečně nebo právě rozeznatelný.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6656
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od dadaft »

lubin - tak se nezlob, omlouvám se. :)

No ono to celé vzniklo tak, že jsem úplně zapomněl, že nějaké digitální zesáky vůbec existují.
Já bych si asi koupil nějaký slušný stereo receiver tak kolem 40t, jenomže - jak se zjistilo - nikdo nic takového nevyrábí. Nejblíž je tomu ten zmiňovaný Denon DRA-100.
Jak jsem ho tak zkoumal blíž (protože recenze dobré), dostal jsem se přes jeho digitální koncové stupně direct digital amplifier k tomu NADu a měřením Atkinsona....................... proč si vlastně kupovat další tranzistorový AB zesák? Mám jich plnou skříň a všechny na mých bednách hrajou více méně stejně...
Navíc už jsem vzdal přehrávač na hudbu, CD960 prostě nejde nahradit ničím současným, co si můžu dovolit, takže to pojede všechno přes PC, jak jsem říkal, mám monitor, myš a klávesnici přímo u ruky na poslechovém místě a ovládání je tedy pohodlné...............................

No a když jsem viděl ta Atkinsonova měření D 3020 (znovu opakuji, jsou výtečná a obstojí i v tvrdé konkurenci),
zjistil, že měřením potvrdil to asynchronní USB připojení,
přečetl si ty recenze,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a bylo vymalováno.
Mé srdéčko zahořelo láskou.
Tranzistorů mám hromadu, koupím si digitál. *2thumbsup*

((( pokud jde o toho Denona, opravdu myslím, že bude podobný -- je to stejná konstrukce a princip, moc těm polským měřením nevěřím............... ale nebudu se hádat, od teď budu mluvit o D 3020 )))
----------------------------------

JV - uvidíme, uslyšíme. 8-)
Jdu do toho s tím, že D 3020 bude "silný ako hovado, dynamický" a taky co se digitálům běžně připisuje -- tedy rychlý, přirozený a čistý zvuk s perfektními transienty (jak hrálo Flying Mole), ale zároveň taky barevný a plný vášně.
LED žárovky už taky umí jiné než jen mrtvolně studené světlo.
Mejias ho přirovnal ke Croft Acoustic Phono Integrated, což je lampáč jako bič. :lol:

Uvidíme, uslyšíme...................................................

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od LawIAR »

dadaft píše:Já bych si asi koupil nějaký slušný stereo receiver tak kolem 40t, jenomže - jak se zjistilo - nikdo nic takového nevyrábí. Nejblíž je tomu ten zmiňovaný Denon DRA-100.
A čo taký Arcam Solo Movie 2.1?

lubin
Příspěvky: 562
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od lubin »

PítrsPraha píše:
lubin píše:a rozdíl 3dB? Jsou to tři decibely, ale jinak dvojnásobek vnímaného
Jen krátká faktická. Rozdíl 3 dB je rozdíl dvojnásobného / polovičního výkonu. Ne rozdíl dvojnásobně vnímané hlasitosti. 100 W zesilovač nehraje subjektivně dvojnásobně hlasitěji než 50 W zesilovač.
No...hádat se nebudu, já jen vím, že jsem to četl mnohokrát tohle přirovnání, tak jsem ho i použil....i když to možná není úplně přesně.
http://www.itinnitus.cz/clanky/co_je_to_decibel.pdf

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti