network receiver YAMAHA R-N500

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

YAMAHA R-N500
tuner/streamer/DAC/zesilovač

recenze k tomuto přístroji jsou jen dvě (pokud vím),
jedna na TNT-Audio
http://www.tnt-audio.com/ampli/yamaha_rn500_e.html
druhá byla na HiFi-Voice, tam už není, ale dochovala se zde
http://www.hifimarket.cz/yamaha-rn500-p2700
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ať se na to díváme jak chceme, jsou výborné.
na hifionline je R-N500 zařazen do kategorie "TOP", což znamená "výrobek, který výrazně převyšuje svou cenovou kategorii" a dole je dokonce velkým modrým písmem důrazné doporučení.
http://www.hifionline.cz/stereo-receive ... ha-r-n500/

přidávám se k těmto hlasům

----- rytmus
jak člověk poslouchá různé zesilovače během let,
nakonec pochopí, že některé věci jsou důležité --- aby muzika jak se říká "šlapala", to po čertech důležité je.
YAMAHA R-N500 je skvěle šlapající zesák, opravdu skvěle.
----- prvotřídní lokalizace v pravo-levém i předozadním prostoru,
----- DAC
žádné šidítko, zrovna poslouchám přes optický kabel a hraje to SKVĚLE.
kdysi jsem měl velkého Marantze s DACem, hodně vysoký model, ale nebylo to nic moc,,,,,,,,,,,,,, R-N500 je v tomhle jinde, žádné strachy.
----- součástky a konstrukce
trafo, čudlíky a zadní deska vypadá kapku levněji, ale součástky jsou kvalitní (Sanken, Nippon, BurrBrown, Zentel ...), výborné je i dílenské zpracování....... celkově vypadá receiver dobře, líp než na obrázcích, a díky 10kg váze působí i takovým solidním dojmem.
skvěle prošel i mým tvrdým zátěžovým testem na 2m dlouhém tenkém prkně, které odhalí jakoukoliv vibraci, kterou přístroj šíří do okolí -- stačí zapnout a přiložit ucho k prknu.
R-N500 je naprosto mrtvý stroj, kus šutru --- v tomto směru absolutní pochvala.
konstrukční řešení slovy toho, kdo do toho vidí:: "přístup a zodpovědnost konstrukce je v této cenové kategorii příkladná - zesílené silové cesty na plošných spojích, hliníkové pasivní chladiče stabilizátorů napětí, indukční blokace elektrilytických kondenzátorů, prostě vše, co je potřeba..."
myslím, že je to slyšet.
----- barva a basy-středy-výšky
měl jsem zesák s lepší barvou nástrojů, ale žádná hrůza, basy a kontrola beden perfektní
středy a výšky jak se říká hladké a kultivované
----- a v neposlední řadě konektivita a síťové možnosti

zkrátka

YAMAHA R-N500 je dobrý zesilovač bez rozdílu vah, bez jakýchkoliv pochyb skutečné hi-fi.

z pohledu ceny -- nějakých 14t Kč -- je to ABSOLUTNÍ BOMBA. *palec*

to podepisuji dadaftovou pravou rudou krví.

Obrázek

časem doplním i poznatky o tuneru, sítových funkcích atd., ale počítám, že to bude podobné jako hodnocení DACu-zesáku.
tohle je hrající stroj za naprosto směšnou cenu.

*2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup*

Obrázek

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od sostakovic »

Ahoj Dadafte,
Ty umis byt vždy tak nadšenej, ze ti to závidím.
Tento zesilovač jsem taky zkoušel.
Ja osobně jsem na něm nenašel nic zajímavého.
Zvukově me vůbec nepřesvědčil.
Stary Marantz PM80 i Pioneer A757 byl úplně jinde.
A přesně o tom to je, každý si musí najit to své...

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od dkdkdk »

Co se stalo s Cambridge "plánem"?


Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

Ony ty dadaftovy nadsene popisy jsou spis popisem jeho momentalni nalady, kdy sestava subjektivne "hraje lip" (zname vsichni).

Tahle Yamaha neni spatny zesilovac ve sve tride. Necim je ve sve kategorii na spici (rozliseni, rytmika, dynamika v ramci moznosti), v necem v ramci sve kategorie prumer (zatah na basech, kontrola repro).

Pri vhodny kombinaci s hutneji hrajicima elektricky jednoduchyma bednama bez vyraznych poklesu impedance nebo rozdilu faze muze byt vysledek v ramci cenovky velmi dobrej.

Srovnani s o tridu lepsima zesilovacema samozrejme neustoji.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od JV »

Pokial niekto nevie - je už aj vyšší model od tohoto recievra: http://europe.yamaha.com/en/products/au ... mode=model
Našiel som aj celkom kladnú recenziu: http://avmania.e15.cz/yamaha-r-n602-vyb ... eiver-test
Moc týmto digitálnym veciam nerozumiem, takže nedokážem posúdiť či má zmysel investovať do toho vyššieho modelu o proti R-N500ke. Trochu ma mrzí že ani jeden nemá DAB tuner. Ktovie kolko ešte bude fungovať analógové rádio. Yamaha síce už má aj reciever s DAB ( http://europe.yamaha.com/en/products/au ... mode=model ), ale je to dosť osekaný model (menej vstupov, absencia phona a pod.).
Osobne čakám či v dohladnej dobe nespáchajú nejakú novú verziu R-S700ky s DAB tunerom a digitálnymi vstupmi. Taký stroj by ma vážne zaujímal. Keby nebolo tej hrozby vypnutia FMka, tak už mám pravdepodobne túto mašinku doma.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od dadaft »

dkdkdk píše:Co se stalo s Cambridge "plánem"?
nó, je pryč.
ono té mojí sestavě pomohl hlavně ten sub (který mám taky nový), protože je pravda, že můžeš mít sebebáječnější regálovky, ale s 10cm středobasáčky muzice marná sláva bude něco chybět.

pokud jde o zesílení, byl bych ochoten za zvuk, který teď mám s R-N500 -- vysoce rytmický a melodický, mírně "light" s perfektní lokalizací a dobrou barvou nástrojů -- dát těch 50-60t Kč, ale proč bych to dělal, když to mám za 14t ???
z toho už jsem vyrostl, abych šahal do dobře hrající sestavy jen proto, že něco není dost košer.

někteří tady tomu nevěří, ale já pokud jde o Yamahu R-N500 stojím za slovy, které v recenzi na TNT-Audio píše holanďan Maarten van Casteren:
"I suspect that for most people, myself included, this receiver would actually be all they would ever need, even in terms of sound quality."
(testováno s OPPO a Magneplanar M1.7)

ano, je to velmi dobrý zesilovač.
a ano, existují i lepší (a taky mnohem dražší) zesilovače.
------------------------------

to mi ovšem uvolňuje ruce v dalším dobudování sestavy -- už objednávám nejvyšší model blu-ray playeru, který teď Yamaha dělá http://europe.yamaha.com/en/products/au ... mode=model (když sestavu, tak v rámci značky)
a naježím si novou TV.

R-N500 měl přinejhorším skončit v dílně jako kulisa, ale teď je můj nový miláček a dílna fakt nehrozí... :D

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

Rozumim tvemu nadseni z nekterych parametru R-N500, ktere z ni V RAMCI KATEGORIE a S VHODNYMI REPRO delaji zajimavy kup a moznost dostat se za par kacek k solidnimu zvuku.

Nicmene v cenovce 50-60 tis. samozrejme najdes kopec novych zesilovacu, ktere tuhle Yamahu spolehlive prehraji presnejsim (mysleno vernejsim), dynamictejsim, mnohem lepe definovanym zvukem. Staci sahnout pro vyssi modely shodne znacky.

Bazar za takove penize pak tuhle Yamahu ne ze prehraje, ale nekompromisne rozdrti.

sands1
Příspěvky: 5
Registrován: 24 úno 2016 09:14
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od sands1 »

Samozrejme pokial ti vykonovo stačí tak žiadne 50-60 tis. nebudeš potrebovať. Je to iba opakovanie audiofilskeho mytu ze iba drahe zosilnovace poskytnu kvalitny stereo zvuk.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

Hehe, Denkez/Sands pronikl z AVmanie i sem...

Jen pro osvetleni vahy nazoru tohodle "hifisty": tvrdosijne zastava nazor, ze vsechny zesilovace v cene 101 - 9999 Eur (cituji "stovek az tisicu Eur") hraji shodne. A take ze neexistuje zadny zvukovy rozdil mezi ruznymi DACy a CD prehravaci (oboje lze dohledat).

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od koudy42 »

Ale Sands1 alias dělostrelec z lomu s AVR v podpaží je zpět! *2thumbsup*

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od JV »

Asi tu budem za sprostého, ale ako vlastne ten "network" funguje? To musíš mať prepojené káblom s počítačom a tým pádom keď chceš počúvať internetové rádiá tak musíš mať zapnutý aj comp? Keď mám počítač na opačnej strane bytu, tak si neviem predstaviť ťahať kvôli tomu desiatky metrov kábla. Alebo je to jednoduchšie?

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od Denkez »

PítrsPraha píše:Hehe, Denkez/Sands pronikl z AVmanie i sem...
Zato Pakuldu alias PítrsPraha vymetli za nevhodné chování z AVmanie, a tak prudí alespoň tady.
R-N500 patří ve své cenové kategorii k velmi dobrým zesilovačům a jeho DAC se síťovými funkcemi z něj dělá přístroj, ke kterému se těžko hledá konkurence. Kdo ho má, ten ví.

brrouk
Příspěvky: 29
Registrován: 29 úno 2016 16:09
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od brrouk »

Pro JV.
Nevím jak R N 500 (ale asi to bude stejné) ale mám od Yamahy AVR 475, kabelem připojené k netu a když si chci pustit jenom muziku/spotifly/net radio, tak přes apku v mobilu (nebo přes NTB)si pustím co chci a televize -ke který to mám připojený se nezapne.
Pro Denkeze a spol.
Nechci se Petuldy nějak zastávat, ale vedle vymetli někoho jiného, co ?
Brrouk

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od JV »

brrouk píše:Pro JV.
Nevím jak R N 500 (ale asi to bude stejné) ale mám od Yamahy AVR 475, kabelem připojené k netu a když si chci pustit jenom muziku/spotifly/net radio, tak přes apku v mobilu (nebo přes NTB)si pustím co chci a televize -ke který to mám připojený se nezapne.
A to ma práve zaujíma - "káblom pripojené k netu". Ten kábel ide z počítača, routera, alebo odkial? Predpokladám že musíš mať nejaký prístroj zapnutý aby do toho kábla išiel nejaký signál. Či sa mýlim?
Ako sa ladia tie rádiá? V počítači si viem naťukať internetovú adresu nejakého rádia a pustiť stream, ale pokial viem, tak na týchto recievroch žiadna klávesnica nie je :) .

Dataft hádam odpustí že sa mu montujem do tohoto (nebyť osobného osočovania, iste zaujímavého) vlákna, ale celkom ma zaujíma ako tieto prístroje fungujú. Skúšal som to aj vygúgliť, ale našiel som iba popisy prístrojov a nie princíp na ktorom to funguje. Budem rád ak by mi to tu niekto popísal, kludne aj cez SS. Ale možno je tu viac ludí čo tomu nerozumejú, len sa hanbia opýtať, tak možno by nebolo zlé sa tu o tom rozpísať.
Dík.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host