network receiver YAMAHA R-N500

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od dkdkdk »

dadaft píše:Já bych si asi koupil nějaký slušný stereo receiver tak kolem 40t, jenomže - jak se zjistilo - nikdo nic takového nevyrábí.
:?
http://www.rodel-audio.cz/produkty-nad- ... etail-2498
https://www.avcenter.cz/Sitovy-CD-Recei ... -d5564.htm

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

Z dosavadních tipů je tenhle NAD C368 suverénně nejpřesvědčivější.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od S499_1023 »

Dadaft: Ty dělíš zesilovače na elektronové, tranzistorové a digitální? No potěš pámbu...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

No přece D jako "digitální", tos nevěděl :-D...?
Trefná analogie zesilovačů s LED žárovkami to doslova osvětlila vyčerpávajícím způsobem....

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od Lemon »

Měl jsem zálusk na Yamaha R-N602.Zvukově má být na stejné úrovni jako YAMAHA R-N500.Po přečtení diskuze na polském foru cituji
porovnával jsem Yamaha R-N602 se starým Marantzem 2226B .Nejdřív jsem se lekl ,že se Yamaha rozbila,protože nechápal jsem ,jak může být tak velký rozdíl ve zvuku,hlavně ve středních a vysokých tonech.
Zde se platí za tu konektivitu a množství připojení.Zvuk ale pokulhává.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od dkdkdk »

Nepřipadá ti divné odsoudit zesík na základě jedné věty odněkud z netu a pak ještě bez vlastní zkušenosti s mašinkou napsat, že zvuk pokulhává? :|

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od Lemon »

No já mám stejnou zkušenost nový versus vintage zesilovač.A zvukový rozdíl byl velmi velký v neprospěch nového.No ono pokud si tu Yamahu někdo koupí a nemá možnost srovnání s jiným zesilovačem,tak může být spokojený.Výbava je u ní skvělá.

JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od JV »

Lemon píše:Měl jsem zálusk na Yamaha R-N602.Zvukově má být na stejné úrovni jako YAMAHA R-N500.Po přečtení diskuze na polském foru cituji
porovnával jsem Yamaha R-N602 se starým Marantzem 2226B .Nejdřív jsem se lekl ,že se Yamaha rozbila,protože nechápal jsem ,jak může být tak velký rozdíl ve zvuku,hlavně ve středních a vysokých tonech.
Zde se platí za tu konektivitu a množství připojení.Zvuk ale pokulhává.
A nemôže to byť tým že Marantz a Yamaha majú proste inú zvukovú filozofiu a kto si zvykne na zvuk jednej či druhej značky môže mať problém vstrebať ten "druhý" ?
Napríklad mne čo žijem 20 rokov s yamaháckym zvukom, prišiel zvuk Marantzu menej zaujímavý. Priznávam že to bolo málokrát a na krátko čo som som mal tú česť s Marantzom a nerobil som žiadne priame porovnania, takže je to čisto o pocite.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od Denkez »

Lemon píše:...diskuze na polském foru cituji
porovnával jsem Yamaha R-N602 se starým Marantzem 2226B .Nejdřív jsem se lekl ,že se Yamaha rozbila,protože nechápal jsem ,jak může být tak velký rozdíl ve zvuku,hlavně ve středních a vysokých tonech.
Mám jinou zkušenost. Měl jsem možnost velmi pečlivě porovnat R-N500 a Marantz PM6005. Poslouchali jsme je společně s bratrem a shodli jsme se, že rozdíly byly menší než malé, pokud vůbec nějaké.
Jenže oba přístroje byly v režimu direct, nastavené podle Vmetru na shodnou hlasitost, napájené ze stejného zdroje signálu a pochopitelně hrály do stejných beden, kabelů a místnosti.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

Myslím, že v rámci dané cenovky by dalo hodně práce najít rozdílněji hrající zesilovače než je R-N500 a PM6005. Rozdíl je obrovský a zvuková signatura každého jasně zřetelná po několika vteřinách poslechu, a to i klidně při libovolně rozdílně nastavené hlasitosti. Každý jde na druhou stranu na pomyslné škále chladný-neutrální-muzikální zvuk.

Yamaha má suchý analytický zvuk s nápadně menším objemem basů, které jsou ale rychlé a dobře konturované. Vyšší středy a výšky má lehce agresivní, prezentní. Díky jasně analytickému ladění má skvělé rozlišení, ale je to na úkor ladnosti a jemnosti zvuku. Díky vychýlení zvuku do studena a ostrosti, je nutné k němu dobře párovat repro - s Focaly nebo B&W úměrné cenovky by zvuk byl přehnaně ostrý, suchý, studený.

Marantz jde přesně opačnou cestou. Zní hladce, jemně, kulatě, ale není to na vrub rozlišení nebo kontroly. Nejvíc je to slyšet na basech - dobře nasnímaná bas zní z obou zesilovačů jako jiný nástroj. Středy výšky má neagresivní, plynulé, ne tolik informativní a tím pádem smířlivější k neduhům nahrávky nebo řetězce. Stejně jako pro Yamahu i tady platí nutnost párovat se zvukem reprosoustav. Třeba se Sonus Faber by bylo medu a muzikálnosti ažaž.

Tzn. pokud někdo mezi těmahle dvěma zesilovačema slyší minimální až žádný rozdíl, je v řetězci nutně něco hodně špatně. Zde je ale špatně Denkez s jeho názorem o všech zesilovačích (CD přehrávačích a DACech) znějících shodně.
Je to jakoby poloslepý člověk vehementně přispíval na fóru o televizích s názorem, že třeba mezi Samsungy řady 5 a 9 není žádný obrazový rozdíl. Nebo jako by člověk bez řidičáku tvrdil, že v jízdním projevu koncernového 1.8 TSI a 2.0 TDI není žádný poznatelný rozdíl.


Samozřejmě, že obecně v populaci existuje spousta lidí (a asi jich je převážná většina), kteří tyhle rozdíly neslyší, nevidí, nevnímají. Je ale hloupé, když se takový nezasvěcený člověk snaží přesvědčovat ty, kdo se v daném oboru orientují.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od Denkez »

Inu tak to vždy dopadá, když někdo poslouchá jen ušima a někdo naopak spíše "očima", navíc při rozdílné hlasitosti hodnocených přístrojů.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od PítrsPraha »

I v tomhle se mýlíš. Rozdílný charakter těhle zesilovačů (zvlášť na basech) je tak odlišný, že je na známé aparatuře a nahrávce rozeznatelný opravdu při jakékoliv (smysluplné) hlasitosti. Neznalost toho, jaký přístroj z porovnávaných právě hraje, je tak nějak základ jakéhokoliv porovnávání, jinak porovnání ztrácí veškerý smysl.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od Lemon »

Denkez píše:
Lemon píše:...diskuze na polském foru cituji
porovnával jsem Yamaha R-N602 se starým Marantzem 2226B .Nejdřív jsem se lekl ,že se Yamaha rozbila,protože nechápal jsem ,jak může být tak velký rozdíl ve zvuku,hlavně ve středních a vysokých tonech.
Mám jinou zkušenost. Měl jsem možnost velmi pečlivě porovnat R-N500 a Marantz PM6005. Poslouchali jsme je společně s bratrem a shodli jsme se, že rozdíly byly menší než malé, pokud vůbec nějaké.
Jenže oba přístroje byly v režimu direct, nastavené podle Vmetru na shodnou hlasitost, napájené ze stejného zdroje signálu a pochopitelně hrály do stejných beden, kabelů a místnosti.
Já se ale nebavím o marantz PM6005 nýbrž o Marantz 2226B .To je velký rozdíl

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: network receiver YAMAHA R-N500

Příspěvek od Denkez »

Lemon píše:Já se ale nebavím o marantz PM6005 nýbrž o Marantz 2226B .To je velký rozdíl
Ano, mezi zesilovačem Marantzem PM6005 a téměř 40 let starým receiverem 2226 je skutečně velký rozdíl.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host