Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od jirie »

Zdeny píše:A kolipa že to stojí, ten na tý fotce?

A- 30 Cena 1 350 zł cca 8300.- Kč

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od drfish »

Tahle celá řada Pioneera je dle mého až směšně levná, až se člověku nechce věřit, že se to dá za ty prachy udělat dobře. I ty SACD přehrávače. Ale asi se to prostě udělat dá....

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

no, po prvním pečlivém nočním poslechu musím brzdit své nadšení --- A-30 si na dobrý zvuk dost hraje.
v některých věcech není špatná, ale pasovat ji na nejlevnější hi-fi zesák na trhu, to beru zpět.
vůbec není neutrální, svinsky barví, a každý z recenzentů, který psal něco o věrnosti nástrojů, by se měl postavit před zrdcadlo a dát si pár facek.
syntetika až hrůza.
a srovnání s V7000 je pro A-30 bohužel katastrofa.

nicméně jako konec k SXV6000 to nedopadá tak zle.
pár let vydržím.

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 1003
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od PetrD »

dadaft píše: . . . hraje fakt skvěle - čistota, neutralita, přehled a na spodku to šlape a zařezává jako blázen. *palec*víc vlastně není co říct........
Sestavu Pioneer A-30 + PD-30 jsem slyšel u kolegy z práce, kterému tato "spotřebka" za mrzký peníz dostatečně postačuje. Je to již více než rok, tož si třeba už tolik nepamatuji, jedno mi však utkvělo v mysli . . . i když jsem dlouhou dobu s touto značkou sdílel společné prostory, tento přístroj bych doma mít nechtěl. A zároveň jsem se neodvážil sem písnout své postřehy, abych tu nezakládal nějaké zbytečné "dohady". No a pak to přišlo . . .
dadaft píše: . . . A-30 si na dobrý zvuk dost hraje. V některých věcech není špatná, ale pasovat ji na nejlevnější hi-fi zesák na trhu, to beru zpět.
Vůbec není neutrální, svinsky barví, a každý z recenzentů, který psal něco o věrnosti nástrojů, by se měl postavit před zrdcadlo a dát si pár facek. Syntetika až hrůza . . .
Takže tak nějak došlo na mé dojmy ;) A přitom si to nedovolím srovnávat třeba s tím, co mám doma, neb je to úplně jiná kategorie. Ale věřím, že hodně lidem to může postačovat *thumbs up*

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Zdeny »

Já mám rád firmu Pioneer. Nakonec o ní jsem založil vlákno před dávnými lety:-)
Vlastnil jsem řadu přístrojů, od levných spotřebáků v době totality přes řadu Urushi Elite, když jsem si ji finančně mohl dovolit. Přístroje z té staré doby hrály dle toho, kam mířily. Tedy komerční nijak nevybočovaly z osotaní produkce, Urushi Elite byla na tehdejší dobu fakticky elita. Ale jeden přístroj - protože ostatní jsem dávno prodal (i když té řady Elite tak trochu lituji), mi zůstal doma - stařičká Pioneer A60. Tento zesilovač se právem může nazývat hifi zesilovačem, protože jeho zvuk prostě vyčnívá nad ostatními přístroji podobné třídy. Ale bojím se, že ty řady A z dnešní doby se této staré řadě pravděpoodbně nevyrovná. I když kdo ví, nesylešl jsem ji, ale slyšel jsem několik posledních výrobků této firmy tak porůzně bůhví kde a nikdy mě ani na vteřinu nezaujaly. Stará A60 me zaujímá dodnes.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od sekal »

Otázka je, jestli spíše nebarví ten Dadaftův etalon - Grundig V 7000 (http://www.hifiengine.com/manual_librar ... 7000.shtml).

Pesi
Příspěvky: 703
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Pesi »

.... no tak to je slovo do pranice 8-) ;) ...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

na druhou stranu, teď jsem se díval na Velkou vánoční jízdu a bylo to zvukově super............ (že by zahoření???)

no, jsem přes svátky na baráku, jediný zdroj zvuku je sluchátkový výstup televize a bedny a kabli taky nic moc............... nechám to testování na doma.

možná to až taková hrůza nebude, jen mám furt pocit díry na vyšších basech........ no uvidíme.

pokud jde o Grundig V7000, když dostane co potřebuje, hraje skvěle, ale to ty sekale nemůžeš vědět, to je fakt.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od sekal »

dadaft píše:pokud jde o Grundig V7000, když dostane co potřebuje, hraje skvěle, ale to ty sekale nemůžeš vědět, to je fakt.
To není fakt, ale jen další z tvých četných omylů. Vzhledem k tomu, že mám ve své sbírce model A-9000 a slyšel jsem i A-9009, což byly dva nejlepší stroje, co kdy firma Grundig udělala, vím velmi dobře, o čem mluvím. V7000 byl konstrukčně zcela poplatný době svého vzniku (tj. před ca 32 lety) a tomu odpovídá i jeho zvuk. Aby hrál přijatelně, (tedy ne skvěle, to je nereálné), vyžaduje brutální tuning, který se ale vzhledem ke stáří a koncepci přístroje už dnes nevyplatí. Čili brát tento archaický, (značně zkreslující a také nemálo šumící) zesilovač jako etalon a vyvozovat z toho nějaké kategorické závěry, je holý nesmysl a úlet. To je projev naprostého amatérismu a neznalosti, (což ale u Dadafta není nic nového, že)..

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Woofer »

Zdeny píše: Stará A60 me zaujímá dodnes.
Taky jeden mám.A60 je výkonově někde jinde než ty nové řady.120W/8ohm.Zvukově opravdu dobrý,však si ho Tuzex tehdy cenil dost vysoko

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

ale jo sekale, vykládej si kokotiny jak hrdlo ráčí, nic s tím nenadělám.............

* * * * * * * *

k A-30:
z těch věcí, které zmiňovali recenzenti, se mnohé dají potvrdit.
výrazná je ta "dopřednost", že obzvláště mono nahrávky jsou tlačené až mezi bedny (na druhou stranu symfoňák hraje, jak má)

stereofonie je skvělá, KEFy dokážou s A-30 vykouzlit až neuvěřitelnou separaci, rozlišení a šířku scény - v tom se skutečně velmi podobá Philips FA860.
a stejně tak je absolutně nezrnící, vhodný na dlouhodobý poslech.

taktéž se dá potvrdit dynamika a naprostá "neseroucnost".

trochu pochyby mám o kvalitě basů a hlavně o melodice či rytmice, ve kterých na V7000 zdá se nedosahuje (a kterou když člověk jednou pozná, už nechce jinak) ,,,,,,,,, ale je třeba říct, že to teď testuju jen na klasickém stereu a několika párech různých regálovek --- pozitivní náznaky tam ovšem jsou.
ten zvuk klasického sterea jsem neslyšel víc než rok a zpočátku jsem byl dost vyděšený, jak špatně to hraje, jak hrozně jdou slyšet nedostatky beden, které zvuk zesilovače naprosto překryjí, jak je to celé "zdrclé",,,,,,,,,,, no, už jsem si zvykl, ale konečný verdikt nechám na poslech na svém domácím systému.

ale opravdu se zdá, že máme tu čest s nejlevnějším hi-fi zesákem na trhu. *thumbs up*

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od sekal »

To nejsou kokotiny, ale technicky podložené argumenty. Že to ty, ve své ignoranci a hlouposti, nechápeš (nebo nechceš chápat), je věc jiná. S tím zase nenadělám nic já..

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

nó, V7000 byla věnována celá fóra a byl hodně vybíravý na spolupracující komponenty,
ale nechci se hádat,
stejně je to vzhledem k jeho stáří už uzavřená kapitola.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

P.S. : znám ten zesák jako svoje boty -- s tím šuměním souhlas, jedním z požadavků na bedny byla vysoká citlivost, aby se člověk nedostával při hlasitějším poslechu nad 50% volume........

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Pokud je zesilovač velmi vybíravý na bedny nebo další komponenty, není to vizitka právě nejlepší konstrukce.
A konkrétně tenhle V7000... Nehraje hluboké basy (frekvenční rozsah od 40 Hz) a zkreslení 0.2 %, plus ta závislost na elektrických vlastnostech ostatních komponent (nebo dokonce kabelů......). To svědčí spíš pro velmi specifický zvuk, který se někomu může trefit do vkusu, než pro skvělý zesilovač.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti