Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Pesi
Příspěvky: 703
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Pesi »

V7000 ? ja si myslim, ze zrovna kabely jsou mu uplne jedno. Basy rozhodne nejsou jeho slaba stranka. ...a zkresleni 0,2% ... no to je hruza ... jenze stejne tam pak pripojis bedny, ktere maji zkresleni v radu procent ...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

Pesi -- kdysi jsem zkoušel 4 mm2 a hrálo to děsně.

Pitrs -- no, to asi skutečně není.
nicméně V7000 u mě přežil několik slavnějších lépe konstruovaných zesáku.

----------------------------------

ještě k A-30:

stručné konstatování bmwm3 "A-30 je dobrej zesilovač", které recenze v odkazech mnohoslovně dosvědčují, to v podstatě celé vystihuje.

neseroucí, bezproblémový, vyrovnaný, průzračný, absolutně nezrnící zvuk.
u Pioneeru staví zesáky už dlouho a prostě ví, jak na to -- měl být levný a dobrý, a to se bezezbytku podařilo:: osvědčená konstrukce a skvělá kvalita výrobního zpracování.
tenhle zesák se nikdy nepřehřeje, nikdy vám nevyrazí repráky z beden, můžete ho hodit ze schodů a bude hrát......

opravdu se velice podobá Philips FA860, který jsem rád poslouchal dlouhá léta (a to včetně uspořádání na čelním panelu)
vylepšení spočívá jen ve vypínání při nečinnosti,
možnosti ovládání svítivosti diod
a v dálkovém ovládání (a i na dálkači je vidět spousta zkušeností -- když ho vyvážíte na prstech, palec bude přesně na ovládání hlasitosti, to je navíc velmi přívětivé, není třeba zaměřovat na čidlo, funguje přesně a střelhbitě namířený kdekoliv do místnosti)

jinými slovy -- kdyby někdo měl řekněme 30t na zesák a bedny, je naprosto zbytečné kupovat 20-ti tácový zesilovač (o kterých se říká, že jsou nejlevnější hrající) a za zbyteček špekulovat o bednách.
tohle Pioneer A-třicítkou změnil.

osobně na zesák nemám 100t a navíc si myslím, že zdroj a hlavně bedny/akustika mají na zvuk mnohem mnohem větší vliv, takže si s tímhle "dobrým zesákem" naprosto v pohodě vystačím.
dokonce bych řekl, že jsem si ho za ten měsíc stihl zamilovat. :x

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Dinosaurjr »

Pioneer A-10-30-50-70 jsou zesilovače za cca 5-7-14-24 tKč. A-30 a A-50 jsem slyšel na výstavě, byly k němu připojeny bedny tuším že Canton asi za 30. A opravdu mě velmi zaujaly, proto jsem se k nim na výstavě ještě vrátil. A-50 hraje lépe, jak to obvykle bývá u silnějšího kusu stejné série. A-30 je vhodnější do menšího prostoru. Hrají sice pěkně, ale jen na první dobrou. Při delším poslechu hraje zesilovač "dopředně", po čase to pro mě bylo trochu seroucí. Přišlo mi, že když se hrálo v nižších hlasitostech - předpokládám v A, tak to bylo super radost na poslech - jak se píše v recenzích. Ale při normální trochu vyšší hlasitosti, tj. v oblasti AB, začal zkreslovat (A-50 později než 30), a lezl z toho pro mě takový plochý až synteticky zvuk. Nepřišlo mi, že se jedná o nějaký zvukový zázrak. Ale zase za ty prachy (7) to je vcelku přijatelné. AD cena - když si odečtu DPH a nějakou marži obchodníka, tak už mnoho prostředků na hodně kvalitní konstrukci nezůstává... A-30 Zkreslení 20 Hz - 20 kHz, 0,1% THD při 4 Ω, 0,05 % THD při 8 Ω
Když jsem přišel z výstavy domu, pustil jsem si svůj starý obyčejný záložní Sony TA-F270 (EI trafo, asi 12.000 uF/channel, asi 3 tranzistors/channel, Frequency response: 7Hz to 100kHz, Total harmonic distortion: 0.008%). Přišlo mi že hrál (sice ne tak dopředně ale) celkově lépe, rozhodně nebarví při vyšší hlasitosti. A-70 jsem neměl možnost si poslechnout, je jasné, že A-70 je díky „digitálu“ jiný, než A-30. Ale v této cenové kat. (24) bych se stejně poohlédl po jiné značce.

Toto je soukromý názor, s kterým se nemusí nikdo ztotožňovat. Taky jsem se neodvážil sem písnout své postřehy, abych tu nezakládal nějaké zbytečné "dohady".

Nezkusíš nějak zhodnotit poslechové rozdíly při vyšší a nižší hlasitosti (alespoň po 60 min raději déle) ?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

Dinosaurjr -- s tou hlasitostí asi nepomůžu, nemám bedny, které by dokázaly hrát opravdu nahlas.

pokud jde o dopřednost či agilitu, je tam, ale nijak fatální -- třeba když se dívám na tenis, tak komentátor jako by seděl přímo mezi bednama, na druhou stranu u symfonií nic dopředného nepozoruji, je to velmi čitelně rozloženo za bednama, tak jak se sluší a patří.
spíš bych to řekl takhle -- je to agilní zesák a nejlíp mu vyhovují ty nejnudnější a nejnevýraznější bedny, na které si člověk vzpomene.

tady v téhle recenzi jsou nějaká měření
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacn ... o/981-a-30
a nevím, co k nim dodat.
ve slyšitelné oblasti rovný průběh, min. -82 dB odstup, zkreslení tak 0,03 - 0,1%, vynikající dílenské zpracování.

za ty prachy superbomba.

robodo
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2016 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od robodo »

Zdravím,
chci se zeptat, jestli někdo tady má domal A-70 a jak se s ním spokojen. Případně měl možnost ho slyšet nebo porovnat s cenově srovnatelnými konkurenty (20-30 tis.).
Díky.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

tak po pár dnech domácího testování na systému, který znám a kterému věřím,
bych to s A-30 shrnul takto:

jediný větší problém, který s ním mám, je, že přece jen rozlišuje nahrávky víc, než je mi milé a než jsem zvyklý.
není to sice nijak zvlášť tragické,
ale přece dost patrné.

za další kaz na kráse by se dalo snad ještě označit, že přímo v blízkosti pravé strany zesilovače je v tichu trochu slyšet hučet trafo.
zesák je sice hezký na pohled a plechařina je parádní, ale přece jen je to levný kousek a plechy jsou tenké........... nicméně člověk při poslechu nemívá zesák vedle ucha, takže to zas tak moc nevadí.
z dobrých technických vlastností je třeba vyzvednout odolnost vůči rušení (ani mobil přímo na zesilovači se neprojeví) a hbitost a bezproblémovost dálkového ovládání.

s velmi dobrým zdrojem signálu (jako CD960) a aspoň dobrou nahrávkou pak platí, co se píše v těch výše zmiňovaných recenzích - A-30 "hraje" dobře, má v sobě slušnou dávku muzikálnosti ("šlape to" jak se říká), nesere, nezrní, člověk se v pohodě zaposlouchá do hudby a nějaký zesilovač přestane vnímat ------- to je velmi dobrá a cenná vlastnost.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Leony5 »

Tu A-70,nebo 50tku tu asi nikdo nemá? Jsou to Déčka za málo peněz a mě by taky zajímalo jak to hraje v porovnání s klasickým Ačkem mebo ABčkem.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

Pioneer A-30
(versus Grundig V7000)

takže závěrečné testování, tentokrát s plnou vážností, soustředěností.
v nočním tichu.

hlavní chod:: Dvořákova Novosvětská (Reiner, Chicago, LIVING STEREO) a Berliozova Fantastická symfonie (Dutoit, Montreal, DECCA)
plus oblíbené kousky od Smetana, Fibich, Mendelssohn-Bartholdy, Beethoven, Weinberger a Prokofjev.


inu,
řekněme si to na rovinu,
Pioneer A-30 dostal od Grundigu V7000 drsnou nakládačku,
tak strašnou,
že se (málem) odplížil do sklepa, zahrabal pod špinavé hadry a tvářil se jako topinkovač........

v prvé řadě barva nástrojů --- plechy a perkuse ještě dejme tomu,
ale cokoliv dřevěného, snad s výjimkou hoboje, špatné...... klarinety i fagoty hrůza, ............. housle, violy a čela - totální synteticko-plastiková katastrofa.
:( :( :(

druhá věc:: rytmus a rozlišení
ve spoustě těch recenzí se píše, že A-30 je rychlý či impulsivní zesilovač, že má krátký kontrolovaný bas - což v podstatě má (a taky záleží na bednách - třeba Infinity Beta s ním hodně pookřály)................. ale něco je divně......................... něco dělá rotyku............ .............. v jeho podání je všechno jakoby buď přehnaně efektní nebo naopak špatné -- většina rockových nebo tanečních věci až neuvěřitelně "šlape" (třeba ty hip-hopové fajnšmekrské kousky ve filmu Olivera Stone Vítězové a poražení, to je s A-30 neskutečná nálož), ale jako by se za to platilo ztrátou nuancí při složitých strukturách, což symfonický orchestr asi je.
projevuje se to jednak tím, že v nahrávce symfonického orchestru A-30 velmi málo od sebe rozliší jednotlivé housle či violy, ale hlavně tím, že se ztrácí jakoby to nejpodstatnější.
třeba druhá věta Berliozovy Fantastické symfonie se jmenuje Un bal, čili Na plese, a je to vír svěžích rozjásaných tanečních melodií, nádherná záležitost.
(totéž třeba božské Scherzo ze Snu noci svatojánské Mendelssohna-Bartholdyho)
s Grundigem V7000 vpluješ na plesový parket s úsměvem od ucha k uchu a tvé boky se rozkoší zavlní.............
Pioneer A-30 tu melodičnost, tu podmanivost, tu strhujícnost někde poztrácí...........

pozná se to i na jiných skladbách -- třeba Weinbergerovy Polky a fugy ze Švandy dudáka, prvotřídní záležitost, která celou operu přežila a zastínila, jsou důkazem --- nejsem hudební teoretik, jen vášnivý posluchač, ale Polky a fugy mně připadají, jako by byly zároveň v dur i moll - plechy drží pochodovou jachtačku, zbytek nástrojů tuhle přímou cestu od někud někam klikatí podivnými přechody........................ no, zkrátka, je to celé velmi strukturované a když se tahle strukturovanost někde ztratí, když není dostatečná separovanost jednotlivých nástrojů ve stereopanoramatu a také chybí mikro-timming, nebo jak to nazvat, tak se ta extrémně působivá skladba-skládačka prostě sesype jako domeček z karet a stane se z ní zmatený chuchvalec zvuku.
A-30 si s ní neporadí, bohužel...................................................
..........................................................................

nu, aspoň vím, že pánové recenzenti, od Březiny z Hifi Voice po Marka Lackiho z AudioVideo.pl, poslouchají spíše progressive než klasiku, protože jinak by nemohli prášit o tom, že s A-30 hraje dobře Vivaldi, nebo že má dobře trefenou "tonalitu" a "je znát snaha o co nejpřirozenější reprodukci".
to ani náhodou.

na druhou stranu pravda je, že V7000 je zesilovač, který dokáže doručit symfonický orchestr až do domu................... je to nejvyšší patro, nejsou žádné "lepší" zesilovače, jen srovnatelné,
takže to měl A-30 těžké.
přesto je ten rozdíl strašidelný.
( ale abych zase nepřeháněl --- poslouchat jen pop, rock, progressive nebo metal (nebo neznat V7000), asi bych problém neměl)
jenže dadaft bez klasiky? - to těžko...
* * * * * * * * * * *

ale ještě to nevzdávám - jako koncák k mému oblíbenému předzesáku Grundig SXV6000 (jak jinak) snad bude OK. 8-)

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Petanek »

Ahoj, jak vidím to Tvé trápení s levným tranzistorem u klasiky, tak mě napadá, jestli nejdeš tou cestou příliš na sílu ... není lepší se ho zbavit a koupit nějaký velmi zachovalý vintage a udělat repasi důležitých částí? Někdo tady prodával krásný Luxman-510 u poláků jsem viděl za hubičku Accu E-305 ... vše okolo 15-20 tisíc. Jinak recenzenti opravdu neposlouchají moc klasiku ... kdyby to tak bylo, tak testy nejsou ani zdaleka tak kladné. :mrgreen:

robodo
Příspěvky: 17
Registrován: 19 led 2016 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od robodo »

Našel jsem na jedné švédské stránce porovnávací test sedmi zesilovačů, kde déčková A-70 jasně předčila ostatní zesilovače klasické koncepce.
Hodil jsem to do překladače, je to srozumitelnější :) http://www.ljudochbild.se/test/7-integr ... re-med-dac

Poláci už zrecenzovali inovovanou verzi A-70DA a rovněž samá chvála:
http://stereoikolorowo.blogspot.cz/2015 ... da_31.html
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacn ... eer-a-70da

Nová verze má podle mne zesilovací část nezměněnou, jen vylepšený DAC a přidány symetrické vstupy.
Hodně lidí, co tady tak čtu, D-éčkovou koncepci moc nemusí nebo se jí bojí, či nevěří. Myslím, že Pioneer má tuto technologii už celkem zmáknutou a doufám, že ji bude dál vylepšovat. Budu mu při tom držet palce. *palec*

Uživatelský avatar
Karel1
Příspěvky: 387
Registrován: 05 led 2015 13:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Karel1 »

dadaft píše: Na druhou stranu pravda je, že V7000 je zesilovač, který dokáže doručit symfonický orchestr až do domu................... je to nejvyšší patro, nejsou žádné "lepší" zesilovače, jen srovnatelné
:shock: :lol:

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dkdkdk »

Ze švédského testu jsem se dozvěděl, že Pioneer se recenzentům z Ljud&Bild líbil na EMP2+System Audio Mantra 50 víc, než ty ostatní testované, a proto mu dali více hvězdiček. Díky *hura*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od PítrsPraha »

V7000 jako top referencni zesilovac.... Ach jo... :-D.

Uživatelský avatar
Karel1
Příspěvky: 387
Registrován: 05 led 2015 13:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Karel1 »

PítrsPraha píše:V7000 jako top referencni zesilovac.... Ach jo... :-D.
U Dadaftů ;)

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

Karel1, PitrsPraha

Kdysi dávno mi jeden nejmenovaný, ale známý brněnský klavírista, hifista a profesor na JAMU doporučil CD přehrávač Philips CD960, protože jako jeden z mála umí dobře zahrát klasické nástroje, "klavír zní jako klavír", říkal.
Když jsem pak hledal k CD960 vhodný silič, poslechl jsem jiného známého klavíristu a hifistu, itala Massima Ambrosiniho.
Ten k CD960 doporučoval mimo několika jiných kousků i Grundig V7000.
http://motxam.interfree.it/indexgb.html
Jelikož to byla vcelku levná záležitost, jeden jsem pořídil.
Výsledek byl, jak řekl - opravdu prvotřídní.

Ovšem že to nedovedete pochopit (pochybuji, že jste tuhle kombinaci v životě viděli, natož slyšeli), mě nepřekvapuje.......

Petanek
Nevím. Ještě se chystám použít jen konec a na předek dát Grundig SXV6000, je zatím v perfektním stavu.
Když to nepůjde, ještě uvidím...........................................
Je to těžké, protože laťka je vysoko.
Na ten Luxman jsem myslel......

S poslechem u recenzentů souhlas -- maximálně si pustí výstřel toho slavného Mussorgského děla, nebo Vivaldiho od DG, který hraje dobře i na iPhonu, ale celkově je to všechno o hovně a ty jejich "recenze" vůbec nejde brát vážně...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti