Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Lad2000 »

Slyšel to již někdo, nebo vyzkoušel, zatím jsem na internetu kromě reklamy nenašel žádné hodnocení ?

mirino_h
Příspěvky: 55
Registrován: 30 říj 2010 16:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od mirino_h »

Recenze zesilovace A70 a SACD PD 50 pehravace je v novem cisle Hifi Choice. Zesilovac dostal vysoke hodnoceni a pet hvezdicek z peti. Ani SACD prehravac neni hodnocen spatne

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Lad2000 »

Mě by zajímala asi hlavně A-30 ty vyšší už jsou v D třídě, a to mě neláká.....


Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od cvrcek69 »

Mezi A10,20,30 je rozdil jen ve vykonu a cene, nebo je 10 horsi nez 30 i kdyz posloucham i Purply s volume max na 9 hodin... ???

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od cvrcek69 »

Tak jsem na základě slušné recenze a "štěstí na poruchy u zesilovačů z druhé ruky koupil nový A30... hraje na tu cenu pěkně, určitě lépe než to co jsem doteď vyzkoušel a objevil nové zvuky na svých cd a i dobře vypadá. Jsou k němu Tannoy mercury m2 košer nebo ho degraduju ? :?: Časem bych přikoupil CD ze stejné řady, teď mám jen Aiwu xc 333.

honza73
Příspěvky: 3
Registrován: 06 led 2014 14:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od honza73 »

Gratuluji, taky jsem po něm pokukoval. V dané cenovce se to podle recenzí jeví asi jako nejlepší volba. Já jsem to zatím vydržel a šetřím na vyšší třídu... :)

Uživatelský avatar
cvrcek69
Příspěvky: 144
Registrován: 10 črc 2014 11:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od cvrcek69 »

Já bych nekupoval ale koupil jsem pár zesilovadel naslepo, protože Akai,Sansui atd přece nemůže hrát blbě :-D ale u všech čtyř byl problém...proto novej...na moje poslouchání je to až až ...

bmwm3
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2014 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od bmwm3 »

Měl jsem doma
A30
A50
A70

A30 je dobrej zesilovač - za tu cenu je to jedno z nejlepšího, co lze koupit

A50 - nechci se dotknout nikoho, kdo jej má, ale já jsem jej vrátil po měsíci, prostě oproti A70 nesnese srovnání - ANI NÁHODOU

A70 - To je to, co doma chceš mít...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

já chtěl A-30ku koupit už v létě, nakonec si ji asi teď naježím.

pro mě dobré peníze, lidi si ho pochvalujou, takže doufám, že to bude OK.
je to klasická sym. konstrukce, nemá toroidní trafo, měl jsem velmi podobný Philips FA-860 (o něco těžší díky bytelnějším chladičům, ale jinak to samé) a ten hrál velice dobře -- udržel dobrou separaci nástrojů a byl na tzv. dlouhodobý poslech.

no a přinejhorším z něj použiju jenom konec a dám před to předek Grundig SXV 6000, ten je tak dobrý, že to v podstatě koncákem nejde zkur..., leda že by byl porouchaný. :)

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

Lad2000 píše:Slyšel to již někdo, nebo vyzkoušel, zatím jsem na internetu kromě reklamy nenašel žádné hodnocení ?
kromě recenze v hifivoice.cz a "A 30 je dobrej zesilovač" od bmwm3 :D , by se našlo i něco v zahraničí, nejlepší asi v polském Audio Video
http://www.pioneer.pl/files/pl/Pioneer_PD-30_i_A-30.pdf

pro zkušeného čtenáře recenzí, který zná jejich zákonitosti, z toho A-30 skutečně vychází jako skvělý zesilovač.

např. to, že se do testů neplánovaně zapojil na doporučení testéra Lackiho (ref. sest. Linn, Naim, Audionet, Equilibrium) i šéfredaktor Kulpa, který se do testování takovýhle cenovek tedy běžně nepouští, vypovídá mnohé................

pro členy nevládnoucí polštinou malý výtah (který se ale dá najít i v jiných recenzích):
--- skvěle kontrolovaný bas a celkový projev vyjádřený slovy rychlost, dynamika a rytmus
--- střední a horní pásmo "hladké" a "dobře vychované"
--- detailnost, rozlišení a separace OK
--- dobrá barva nástrojů (tj. zvládne i klasiku)
((( celkový pocit - Naim v jiném kabátku )))

Kulpa, jehož domácí komponenty cenově nejdou pod šet číslic, při poslechu "téměř" zažíval rozkoš a dlohodobější poslech charakterizoval takto::
zvuk za 1/ nedráždí, 2/ je muzikální, 3/ naprosto detailní, 4/ uvolněný, bez komprese.

No,
v podstatě se dá říct, že v A-30 je zkondenzováno to nejlepší z 80. let a je to v současnosti s přehledem nejlevnější skutečný hi-fi zesilovač na trhu.

Víc postřehů připojím během pár týdnů...................................

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od jirie »

Cholera!
Parádní recenze.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

tak jsem mrkl dovnitř A-30 a naprostá spokojenost -- součástky od renonmovaných firem (Sanken, Nippon...) a hlavně poctivá (čínská) práce - perfektní pájené spoje, všechno drží jak přibité, nic tam neblambelá............ tenhle zesák bude bez problémů hrát 30 let.
to, že jsou součástky propojeny dráty (sic!!!) vypadá efektně -- je to vlastně solid-core zesák. :lol: :lol: :lol:
jedině zadní deska s konektory vypadá lacině, ale pokud člověk unese, že cinche nejsou zlacené, jediný skutečný problém jsou reprosvorky - v podstatě jdou použít pouze banánky.

a jak bylo řečeno, hraje fakt skvěle - čistota, neutralita, přehled a na spodku to šlape a zařezává jako blázen. *palec*

víc vlastně není co říct........

Obrázek

http://www.areadvd.de/hardware/2012/pio ... 2012.shtml
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacn ... o/981-a-30

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Jarda69 »

To je vlastně návrat do doby, kdy plošné spoje vůbec nebyly a pájelo se do hnízd nebo na destičku s dírama + drátky *palec*
Příště možná více dual mono, alespoň by mohl mít každý kanál vlastní napájení (alespoň elyty)

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Zdeny »

A kolipa že to stojí, ten na tý fotce?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host