Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od S499_1023 »

Mus(s)orgského dělo jsem ještě neslyšel.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

A-30

Tak musím říct, že dnes to zase nabralo poměrně zajímavý obrat.

Bylo mi divné, že na baráku se mi přes Vánoce A-30 zdál docela fajn a doma přišlo dost zklamání.

Taky mi vrtalo hlavou, jak to, že jsem si před tím nevšiml, že zesilovači hučí trafo, jak jsem psal minule.
Tam i tady mám zesák blízko poslechového místa, došáhnu na něho rukou .
Doma ho teď ale mám - na rozdíl od baráku - uprostřed poměrně velké, ne moc hrubé desky -- to není zrovna dobré, ale holt to jinak nejde.
Na A-30 navíc leží desetikilový přehrávač...

Trochu víc jsem zkoumal, co to vlastně hučí............ no a ke svému překvapení jsem zjistil, že vlastně nehučí zesilovač -- hučelo to prkno! :!:
Tiše ale neodbytně rezonovalo na určité ne příliš vysoké frekvenci. V úplném tichu to bylo docela slyšet.

Jediné vysvětlení je, že konstrukce zesilovače není dokonalá, skrze nožičky zesilovač šíří vibrace do podložky, což rozrezonovalo tu větší desku, na které stál.

Podložil jsem nožičky kusy centimetr silného polystyrenu. Hučení zmizelo. Po zpnutí je zesilovač absolutně tichý (nebo spíš - nerezonuje prkno :lol: )

To zajímavější se ovšem odehrálo se zvukem.

Nejdřív jsem si pustil ke čtení dnešní koncert ČF na ČT Art od půl deváté. Byl jsem rád, že zmizelo to tiché hučení, ale rozhodně jsem nečekal žádnou změnu zvuku.
Za chvíli jsem zjistil, že už nečtu, ale poslouchám hudbu a dívám se na koncert.
Po skončení jsem rychle sjel pár CDček,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a prostě musím říct, že s odstraněním vibrací se zvuk podstatně zlepšil.
(nikdy jsem na nějaké kouzelné antivibrační podložky nevěřil, V7000 na úplně stejném prkně nerezonoval.......... ale teď ty blbé polystyreny pod nožičkama A-30 rozhodně pomohly)
Objevily se jednotlivé nástroje v orchestru a zlepšila se barva nástrojů, to jednoznačně.
A zpátky je melodičnost a snadnost poslechu, kterou mám na svém systému obzvlášť rád.
Stará doibrá Devětsetšedesátka hraje jako stará dobrá Devětsetšedesátka.

No,
nakonec přece jen musím mírnit svou kritiku recenzentů -- jak to napsali, tak to v podstatě je = dobrý zesilovač, za ty prachy bomba.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Tenhle tvůj překotný vývoj v poslechové zkušenosti jednoho zesilovače s diametrálně odlišnými výsledky je krásný příklad jevu, ktrerý se nazývá psychoakustika. Známe to všichni - jeden den nám to hraje naprosto skvostně a jiný den, ta samá sestava v tom samém prostoru s tím samým uspořádáním a tou samou nahrávkou je najednou nuda jak Brno.

boxer

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od boxer »

najednou nuda jak Brno

Pozor na ty jména. Jsou na to někteří na východ od Pelhřimova hodně citliví. ;)

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 1003
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od PetrD »

dadaft píše: Ovšem že to nedovedete pochopit (pochybuji, že jste tuhle kombinaci v životě viděli, natož slyšeli), mě nepřekvapuje.......
Dovolím si malou poznámku . . . já tuto kombinaci neslyšel, ale napsat: " Je to nejvyšší patro, nejsou žádné "lepší" zesilovače..." :? bych si nedovolil ani kdybych měl doma např. Pivetta Opera ;)

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od S499_1023 »

Je to nejlepší zesilovač a nejlépe hraje Mussorgského dělo. Já si nemůžu pomoct, mně dadaft připomíná (zde) nebožtíka Efičáka.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Dinosaurjr »

jj je to vývoj (a i umění) v zaposlouchání se.

ADUS46
Příspěvky: 43
Registrován: 29 zář 2011 16:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od ADUS46 »

Dobrý den, pro dadaft - myslím si, že hifisti se Tě snaží zesměšnit.Omluvou pro ně je, že Tebou chválené komponenty fy Grundig neslyšeli, konkrétně zasilovač.Já vlastním od Grundigu, myslím tím starého Grundiga vyraběného v NSR, max. v Portugalsku řadu hifi strojů a myslím si, že konkrétně zesilovače a předzesilovače jsou i v dnešní době špičkové přístroje.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od S499_1023 »

Já vlastním taky řadu Grundigů, jsou to dobré přístroje, ovšem na svou dobu a cenovou kategorii a hlavně ten dadaftem obdivovaný V7000 není nic výjimečného.

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 1003
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od PetrD »

ADUS46 píše:Dobrý den, pro dadaft - myslím si, že hifisti se Tě snaží zesměšnit.
Dobrý den, mohl bys, prosím tě, uvést, kdy kde a kdo Dadafta zesměšňuje? Co jsem si během svého života všiml, tak vždy se nejdokonaleji dokáží lidé zesměšňovat sami. Nemířím ti konkrétně na Dadafta, je to myšleno všeobecně ;) Když budu mluvit za sebe....myslíš si, že když poznamenám, že bych si NIKDY nedovolil vyřknout toto:".... Je to nejvyšší patro, nejsou žádné "lepší" zesilovače..." tak tím někoho zesměšňuji? Chápu tě, jako majitel komponentů od Grundingu se nemůžeš Dadafta nezastat, ale jak se říká . . . všechno má své meze ;)
Takže v poho...každý si užívejme to svoje, mysleme si o tom co chceme a každý, kdo má jiný názor, nám může políbit prdel ;)
PS: Ale já nejsem žádný HIFIsta, takže se mě vlastně tvá poznámka zas až tak netýká :)

ADUS46
Příspěvky: 43
Registrován: 29 zář 2011 16:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od ADUS46 »

Omlouvám se Ti, vypadlo mi slovíčko NE všichni hifisti....Nemyslím to konkrétně na Tebe i když sprosté reaguješ.Ve větě nám políbit,,,,,,kdo je to nám, nemělo tam být mě.Tímto v polemice končím.

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 1003
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od PetrD »

ADUS46 píše: Ve větě nám políbit,,,,,,kdo je to nám, nemělo tam být mě.
Bylo to myšleno přibližně tak jak zmiňuješ ;) Tj. .....je to můj aparát, já to doma poslouchám, mě se to líbí...tak ať mi každej políbí ;) Ale nebudu do světa vytrubovat, že je to to NEJ... co existuje :shock: . . . abych se nezesměšnil (když jsem toho jiného zas tolik neslyšel *fnuk* )
HOWGH ;)

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Ono si stačí pročíst tohle vlákno, aby člověk získal přehled o tom, jak širokou škálu názorů ohledně zvuku jednoho přístroje je schopen dadaft prezentovat. Proto se tomu jeho "nejsou lepší zesilovače" ani nedivím - v kontextu jeho názorového rozsahu ten výrok klidně může znamenat "je to zcela průměrný a nezajímavý zesilovač".

Ale možná křivdím a dadaft ten Grundig opravdu srovnával na zcela referenčních řetězcích s těmi nejlepšími zesilovači typu Soulution a hrálo to stejně... ;-).

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od lubin »

Pokud to Dadaftovi přináší velkou radost z muziky, tak nevidím žádný problém v jeho tvrzení, že je to pro něj top třída, nebo jak to bylo. Hudba je o radosti a tak já třeba Dadaftovi fandím, i když ho neznám a jeho sestavu jsem neslyšel. Dadaft je zhmotněním člověka, který má radost z poslechu. A to je fajn.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Renown »

Já si nemůžu pomoct, mně dadaft připomíná (zde) nebožtíka Efičáka.
mimořádně trefné

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti