Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

PítrsPraha píše:Ono si stačí pročíst tohle vlákno, aby člověk získal přehled o tom, jak širokou škálu názorů ohledně zvuku jednoho přístroje je schopen dadaft prezentovat. Proto se tomu jeho "nejsou lepší zesilovače" ani nedivím - v kontextu jeho názorového rozsahu ten výrok klidně může znamenat "je to zcela průměrný a nezajímavý zesilovač".

Ale možná křivdím a dadaft ten Grundig opravdu srovnával na zcela referenčních řetězcích s těmi nejlepšími zesilovači typu Soulution a hrálo to stejně... ;-).
Nebuď blázen, když jsem pod A-30 strčil ty podložky, opravdu se to dost zlepšilo - teď hraje jako klasický tranzistor, nízké zkreslení, tak jak jsem čekal.
Bedny šly o 9cm blíž k sobě a trochu jsem pomněnil signální kabeláž a je to dobrý.

Na ty kecy kdo má většího bimbase ti seru...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

zajímavé je,
že pokud nebudeme hovořit o "pleťovosti" a podobných věcech,
a podíváme se na měřitelné parametry,
vychází z toho A-30 líp, než současná dobře hodnocená vlajková loď Pioneeru A-70DA

A-30 http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/def/products/30
Obrázek

A-70AD http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/def/products/70da
Obrázek

při 8ohm zatížení A-30 zkresluje dokonce 10x méně než A-70AD.

a vůbec, hodnoty THD, odstup signálu od šumu a separace kanálů jsou u A-30 opravdu dobré,,,,,,,,,,,,,,,,,, ostatně u Pioneeru ho přiřazují do Hi-Res zařízení a dle měření tam zkrátka patří.
((( pro představu --- o dost lepší než nový 20kKč Rotel RA-12 a srovnatelné s 30kKč Marantz PM8005 )))


a musím říct, že poslechově to odpovídá těm měřením -- prostě klasický tranzistor s velmi nízkým zkreslením, co do něj neleješ, to i vyleješ.
nemám s tím problém, pořád to hraje skvěle.
(jediný nedostatek, že přenáší vibrace do podložky, což může být problém, ale antirezonanční podložky (kusy polystyrénu) opravdu pomohly)

tím bych, bez emocí, uzavřel problematiku A-30.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

nyní se ovšem otevírá problematičtější část operace obměny aparátu.

zbývá přehrávač.

a přehrávač je důležitý (jak potvrdí třeba lachim).

recenzenti z Polska A-30 testovali s SACD PD-50 a líbilo se jim to dosti, nicméně nebudu včerejší -- chci BRD/DVD/SACD/CD v jednom.
a tady se samozřejmě nabízí špičkový multikombajn Pioneer BDP-LX88
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/de ... s/bdp-lx88
http://www.hifi-voice.com/domaci-kino/p ... -lx88.html
hovoří se o něm v superlativech, vyhrál letošní EISA Award, a je to zřejmě nejlepší player za rozumný peníz (Pioneer holt skvělé playery umí) ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, no, za rozumný peníz.
pořád stojí 40kKč, niž už půjde těžko, a to je na mě zkrátka moc.

naštěstí je zde jeho trošku menší dvojče BDP-LX58
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/de ... s/bdp-lx58
nemá sice nekompromisní oddělení napájecí, digitální a analogové části a je chudší ve video sekci,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ale pořád je to 10-ti kilový kousek s vynikající rychlou (to já rád) mechanikou, perfektním antivibračním systémem a v pravdě referenčním DACem.
vypadá opravdu skvěle a cena 20kKč je přece jen snesitelnější...

takže na 99% bude nové dadaftovo železo brd/sacd player Pioneer BDP-LX58 a zesilovač Pioneer A-30.

tož tak. :D

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Leony5 »

*thumbs up* Tak Lx-58 mám v hledáčku taky,nyní mám 51-FD sice nepoužívám int.D/A wolfson ale mám jej také propojen analogově a nevede si vůbec špatně po zvukové stránce ve srovnání se sapphirem.Ty tvoje zkušenosti s A-30 mě docela nutí si ho poslechnout doma a porovnat se starým A-701R.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Lad2000 »

Dinosaurjr píše:Přišlo mi, že když se hrálo v nižších hlasitostech - předpokládám v A, tak to bylo super radost na poslech - jak se píše v recenzích. Ale při normální trochu vyšší hlasitosti, tj. v oblasti AB, začal zkreslovat (A-50 později než 30), a lezl z toho pro mě takový plochý až synteticky zvuk.
A kdy dochází u zesilovače třídy D k přechodu do AB ? *thumbs down*

Zase hrušky s jablkama *headbang*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

Leony5

pochybuji, že bys s A-30 proti A-701R udělal nějaké terno.
A-30 není žádná špička, ale taky to není průser.
stejně je to všechno o bednách, já si s nín trochu pohoršil (rozlišuje nahrávky, na což jsem nebyl tak úplně zvyklý, a u filmů s dabingem o dost míň vystupuje hudební podkes, jinak dobrý),
ale počítám, že s firemním playerem to bude ještě o dost lepší,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a jak říkám - nejdůležitější je reproduktorový systém, ten ovlivňuje zvuk zcela zásadně, ne tyhle mašinky se zkreslením desetiny procenta.

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od LawIAR »

Má tu niekto aj bližšiu skúsenosť s A-50? Pretože okrem tých vyššie prezentovaných žabomyších vojen bol spomenutý len v dvoch príspevkoch, kde v prvom bol "po mesiaci vrátený" bez udania nejakého relevantného vysvetlenia.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Leony5 »

*headbang* i ja neustale cekam na info o tride D od Pioneera to je A 50 nebo 70,tedy ma nekdo doma?v jake kombinaci s repro,jak si vede s konkurenci? :?:

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Lemon »

Zajímavá vintage mašinka Pioneer A -70 .Zajímavé ,že i nový model má stejné označení.
http://elektro.bazos.cz/inzerat/6093462 ... -80let.php
Zajímalo by mne zvukově oproti novému A-70

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od dadaft »

Lemon -- osobně mi příjdou zesilovače ze 70. let zvukově nepřekonatelné. ;)

************
a ještě malá poznámečka -- půjčil jsem si nejlevnější bd přehrávač pioneer bdp-100, jestli bych třeba neošulil matku přírodu a neušetřil 15t,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a neošulím.
hraje na poblití, nekecám (obzvlášť audio).
slušný levný zesík možná sehnat jde, dobrý přehrávač ale za babku neuděláš......
doporučují všem majitelům hi-fi studií -- ve srovnání s bdp-100 jakýkoliv trochu slušný přehrávač vynikne jako totální high-end.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Lemon »

Lemon -- osobně mi příjdou zesilovače ze 70. let zvukově nepřekonatelné. ;)
Taky mám slabost pro starší zesilovače.Např. Pioneer Blue Line apod.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od Leony5 »

Nejvíc mě vadí na LX-58 ta cena u našich prodejců vydřiduchů která je momentálně 18 200Kč,to je nejnižší možná cena jinak normální je 20 000-21 000Kč. *thumbs down* Na zahraničních obchodech začíná na 445eur-600eur. *thumbs up* . Holt Češi se nezapřou a musej co nejvíc nacpat kapsy *headbang* Kdyby ho dali za 500eur už bych KOUPIL ale takhle si ho múžou zarámovat zmetkové.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Nová řada Pioneer A-10 až A-70 ?

Příspěvek od sekal »

Test Pioneeru A-50DA v pol. magazínu Audio.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti