Sroll LYRIC

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od PMA »

durgo píše:Ono tá cená "neodráží" vôbec nič. Proste si niekto povedal: bude to stáť 450... Prečo si nepovedal 699? Možno pri MK2.
Opravdu? Máš pro tu spekulaci jakýkoliv podklad??
Pavel Macura Audio

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

tyhle nazory plynou hlavne z toho, ze je u nas vseobecne nedocena prace a hlavne napady

navic stat si bere odzamestancu nehorazne dane, kolem 30-40 %, nekdy az 48% a za socanu to bude jeste horsi. nejde o to, co je za smesna castka na douctovani dani na ruzovem papire, ale co se musi zaplatit statu na ruznych odvodech. vede to pak k tomu, ze jsou u nas mnohem nizsi platy, nez by si lidi zalouzili. aby mohl mit zamestanec 20 litru cisteho, tak se za neho musi dat statu kolem priblizne 15 tacu na odvodech. je to pekne ukryta dan, kterou bude chtit parub urcite jeste zvedat, protoze na normalne pracujicich lidech vyryzuje nejvic. kdyz zacne srat s danema ty co slusne vydelavaji, tak si udelaji spolecnost na kypru a stat dostane kulove. ma to tak treba uz alza. nevim jak je to se zdanenim v americe, ale pochybuju, ze by se takto nechali okradat.

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony »

Myslím, že by to chcelo na tieto debaty založiť nové vlákno, a admin by to tu mal prečistiť...

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Hlavně by se na to pisálkové o cenách měli vys..rat.
Pan XYZ vymyslel a vyrobil zesilovač, který nabízí za XYZ Kč.
Je na každém zda si koupí i skomfortem možné zápůjčky a nebo né.
Číst tady Daliborrovy ptákoviny *thumbs down* o zlodějích mě dost hněte, neboť to tito lidé vedou k tomu,
že zas bude obrovský výběr ze dvou zesilovačů, dvou televizí, jednoho jogurtu a jednoho kečupu. :cry:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

PMA
já tě chlape žeru.

co je tak těžké na tom prostém konstatování, že zesák za 450k je prostě pro bohaté a že u luxusního zboží je část ceny tvořena právě příplatkem za luxus? proč to kurvadrát furt obalovat prioritami nebo kosmickou technologií? já na ten zesák nikdy mít nebudu. no a co? na to se neumírá.
a co s tím mají co společného jogurt a kečup, to už nechápu vůbec.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

dadaft píše:.....a co s tím mají co společného jogurt a kečup, to už nechápu vůbec.
A to zapomněl na vložky bez křidélek a že nebudeme mít Vizír !
Nebo jsi moc mladej, nezkušenej a nepamatuješ tu dobu ! :lol:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

pamatuju, ale tu dobu dávno vzal čert a dneska se hraje s úplně jinýma kartama. ale chápu, že těm, kteří v ní prožili velkou část života, připadá důležitá. tím neříkám, že je třeba zapomenout. to není nikdy.

tady jde o ztrátu proporcí a na tu se na rozdíl od vlastnictví/nevlastnictví luxusního zesilovače umírá.

boxer

Příspěvek od boxer »

Běžte z těma kecama doprdele.

V showroom-u u BMW taky nediskutujete kolik že to chtějí za poslední 7 řadu.

Mark Levinson stereokonec 432 je za cca 200 kolíků,stejně k tomu pre 320 za taky 2OO kolíků a nikdo se nepozastavuje.

Podívejte se na ceny Burmesterů,Passů,Gryphonů,Goldmudů atd.,proti tomu je cena Šrolla srandovní.

Navíc to jsou konce a Šroll je i s předkem a ne jen tak ledajakým. Nebo chcete říct,že není tak dobrej jak ty druhý?

PMA udělal výbornej konec.Součástky nacenil něco kolem 25 kolíků. Kdyby měl tyto kolenodělano výrobky prodávat,napsal 100 kolíků.

Áááááááách,se zbláznil,to je blbost ...mi píší mě neznámí lidé do SZ,páč jsem ho slyšel a "zhodnotil".Kdo z vás si napsal o poslech a napsal,Boxy kecá, nebo je to fakt dobrej výrobek. Nikdo. Závist je silnější než zvědavost,že?

Vaše úvahy o cenách jsou ...no,to je jedno.

Ad luxusní přirážka,ale tu platíte dnes za všechno,co není na pouhé přežití. Od litru PHM až po trochu kvalitnější potraviny.

Buď na to máte a neřešíte to a nebo jen slintáte a házíte špínu. Tak si k-u-r-v-a sedněte,vymyslete špičkovej zesík,udělejte vše kolem výroby,propagace,atd. a prodejte ho nakonec za..... 23 679 Kč.

Sorry,nechal jsem se trochu unést.Hlavně by mne zajímalo,kolik z těch cenobijců ho (Šrolla) opravdu slyšelo.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Nebo se můžeme snadno zeptat, z čeho se odvíjí jejich mzda. Třeba je moc vysoká, a měla by se 4x zmenšit :D
Pavel Macura Audio

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

dadaft píše:PMA
já tě chlape žeru.
Díky za kompliment, já Tebe taky, a už dlouho.
Pavel Macura Audio

durgo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durgo »

PMA píše:
durgo píše:Ono tá cená "neodráží" vôbec nič. Proste si niekto povedal: bude to stáť 450... Prečo si nepovedal 699? Možno pri MK2.
No skúsme :D

Vývoj - materiál 500 000,-
Vývoj mzda (vývoj bude trvať dva roky a som špičkový konštruktér): mesačne 150 000 x 24 = 3 600 000,-
Predaj mzda (nie som taký dobrý obchodník, tak budem skromný a budem počítať s predajom dva roky kým nebude MK2): 100 000 x 24 = 2 400 000,-
................................................................
celkom vývoj: 6 500 000,-

vyrobil som špičkový a drahý zosilovač a tak ich veľa nepredám, povedzme 20ks za dva roky: 6 500 000 / 20 = 325 000,-
Náklady na materiál na 1kus sú povedzme 100 000,-
celkom "náklady" 425 000,-
+ chcem niečo aj zarobiť, nie som trochár, zatiaľ som dostal, len mzdu za svoju prácu na vývoji a z predaja + musím odviesť DPH = 200 000,-
Tak sa po zrelom uvážení a dvoch deci borovičky rozhodnem pre predajnú cenu: 625 000,- Kč

Viem, že to hrá špičkovo no v našich končinách veľa hifistvov s platom managera nenájdem, tak lavírujem medzi 100 000,-Kč až 625 000,-Kč ;)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

A teletník se nám utěšeně rozrůstá...

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Když jsem vymýšlel DPA ( ty do Amára ), trvalo to rok. Mzda 0,- Kč. Žil jsem na dluh, vypůjčil jsem si 100 000, abych nechcípnul hladem. Od Amára jsem posléze dostal 7 000,- honorář...
Když jsem vymýšlel nový DPA, tj. ty pak vyráběný, trvalo to opět rok. Mzda 0,- Kč. Opět jsem si vypůjčil 100 000. Když jsem pak založil firmu, opět jsem dělal půl roku za 0 Kč, vypůjčoval si dál, abych zase nechcípnul hladem. Po půl roce byl plat 10 000 měsíčně, žil jsem z ruky do huby, na vyšší plat nezbejvalo, splácel jsem půjčku...
Takže plat stopadesát měsíčně ? Ani hovno, mládenci....pravda, asi nejsem špičkovej konstruktér....

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

durgo píše:
PMA píše:
No skúsme :D

Vývoj - materiál 500 000,-
Vývoj mzda (vývoj bude trvať dva roky a som špičkový konštruktér): mesačne 150 000 x 24 = 3 600 000,-
Predaj mzda (nie som taký dobrý obchodník, tak budem skromný a budem počítať s predajom dva roky kým nebude MK2): 100 000 x 24 = 2 400 000,-
celkom vývoj: 6 500 000,-

vyrobil som špičkový a drahý zosilovač a tak ich veľa nepredám, povedzme 20ks za dva roky: 6 500 000 / 20 = 325 000,-
Náklady na materiál na 1kus sú povedzme 100 000,-
celkom "náklady" 425 000,-
+ chcem niečo aj zarobiť, nie som trochár, zatiaľ som dostal, len mzdu za svoju prácu na vývoji a z predaja + musím odviesť DPH = 200 000,-
Tak sa po zrelom uvážení a dvoch deci borovičky rozhodnem pre predajnú cenu: 625 000,- Kč

Viem, že to hrá špičkovo no v našich končinách veľa hifistvov s platom managera nenájdem, tak lavírujem medzi 100 000,-Kč až 625 000,-Kč ;)
Kdybych byl v hospodě a měl už pár piv, a někdo by mi řekl vývoj-materiál 500 000kč,tak bych na to řekl "za tyhle prachy by tak maximálně vyvinuli embryo jako jsi ty",ale že jsme na veřejném foru a pár piv jsem neměl tak to neřeknu.Nakonec třeba má ten chlap v hospodě pravdu a tak radši budu držet hubu.

Odpovědět