Lyngdorf

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Lyngdorf

Příspěvek od AlienCZ »

Oldear píše:
10 úno 2021 22:28
No bylo by dobré, kdybys sklidnil hormón a používal mírnější výrazivo, když už o Hifi nic nevíš a chceš se tady prezentovat.

BTW: o žádných vláknech v kabelech jsem nikdy nepsal, proč si trapně vymýšlíš?
Tak tohle už odmítam. Já se nechci prezentovat. Vůbec jsem nepsal o sobě, narozdíl od tebe. Dovolil jsem si ukázat jednu instalaci Lyngdorf. Posrali jste se jako zákon káže, vy pokorou oplývající mistři světa.

Nevím na co si hraješ na téma “kabely”, jakože ty v tom voodoo nejedeš - viz tvé letité komentáře, ale klidně můžeš postnout na čem jede tvoje hifi.

Já to nevím, tak ukaž.

No, mírnější výrazivo klidně dám, ale pojď mi příkladem. To vy jste sem vtrhli jako velká voda plná vesmírného vědění o hifi. Těžko se zbavit dojmu, že bys už měl o hifi napsat knihu. Kdo o ní ví vic, než ty.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Oldear píše:
10 úno 2021 22:39
AlienCZ

Ty máš jisté problémy sám se sebou, převracíš názory a nepiš tady o nepříčetnosti a etalonech a taky o nesmyslech. Jinak alespoň mně jsi zcela ukradený i Tvoje "novátorské" postupy. Zajdi si někam do studia, kde mají nainstalované skutečné DK a poslechni si jak to má vypadat, když to někdo umí.
Howg.
:-)

Já jsem ti tak ukradený, že mě takřka koordinuješ život a posíláš mě kudy tudy :-) Kam se na tebe hrabe moje manželka :-)

Téma DK vzniklo kde, pane nejchytřejší? Páč tohle mi zcela uniklo.

A jen tak na okraj, Lyngdorf podle vás DK neumí?

Upřímně, ještě jsem tě zde nezachytil u takto masivního blábolení :-)

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Prospero píše:
10 úno 2021 22:36
P.S.: Nejsem tvůj přítel. Své přátele si pečlivě vybírám. 😉
aneb jak se kulantně vyhnou odpovědi, jestli Lyngdorf akustice rozumí, nebo o ní nic neví :-)

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

AlienCZ píše:
10 úno 2021 22:41
Posrali jste se jako zákon káže, vy pokorou oplývající mistři světa.
Jediný, kdo se tady zatím posral, jsi ty! 😁

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

PítrsPraha píše:
10 úno 2021 22:30
AlienCZ píše:
10 úno 2021 22:07
Dílčí informace jak pracuje Lyngdorf s vlastními subwoofery.
Opravdu ta videa ukazuji, ze se basy podle Lyngdorfu siri v rovine nikoli v prostoru a ze dve zvukove vlny, ktere se potkaji, spolu nijak neinterferuji??? To jsou patrne ty "nove postupy mladych"...
Jakože tvrdím, že to, co ta videa ukazují, neexistuje? To jako fakt? *headbang*

Proč bych je tedy postoval?

Nejsme třeba čistě náhodou a zcela jistě mojí vinou, v pozici, že každý píšeme o úplně něčem jiném?

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Prospero píše:
10 úno 2021 22:53
AlienCZ píše:
10 úno 2021 22:41
Posrali jste se jako zákon káže, vy pokorou oplývající mistři světa.
Jediný, kdo se tady zatím posral, jsi ty! 😁
Co? :-)

Vždyť já si pořád stojím za tím co jsem sem vložil a to beze změny :-) Ale ta reakce na to :-)

Koukám, že místní audiofilští bohové mají problém rozpoznat kdo se z čeho posral :-)

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Pánové, ukažte jak jste nad věcí a kabrňáci a umožněte smazat vše, co následovalo po umístění oné fotografie s onou podle vás kontroverzní instalace Lyngdorf.

Je to na vás.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Postupy v akustice jsou stale stejne, protoze zakonitosti akustiky jsou stale stejne. RoomPerfect nedela nic unikatniho nebo novatorskeho. V principu proste zmeri odezvu mistnosti a snazi se ji inverzni krivkou narovnat do "target" krivky. Stejne jako Audissey nebo Dirac.

Bohuzel hloupy marketing vali neznalym konzumentum, ze si kalibrace poradi se vsim a ze je jedno jak a v jake akustice jsou repro nainstalovany. Coz je uplna blbost a nepochopeni zakladu. A vysledkem jsou perly typu "nevadi, ze stredobas hrajici do 800 Hz je v prostoru uplne jinde nez stredovyskac a ze hraje do sedacky, protoze RoomPerfekt si to srovna". Pro lifestyle konzumenty hudby to asi staci. Tohle forum je ale nastesti o necem docela jinem nez o lifestyle konzumu hudby a jeden troll na tom nic nezmeni.

Mazat? Nene, jen at tu zustane tva vizitka vymyslu, ublizenectvi, rozkazovani, neznalosti a hejtu proti vsem...

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

RoomPerfect nedela nic unikatniho nebo novatorskeho. V principu proste zmeri odezvu mistnosti a snazi se ji inverzni krivkou narovnat do "target" krivky. Stejne jako Audissey nebo Dirac.
Ale to jsou právě ty jiné postupy :-) Ty seš fakt mimo a souhlasím tedy s tím, ať to tady zůstane :-) A nebo když dva dělají totéž, nikdy to není totéž .... už jsi to někdy slyšel viz Audissey, Dirac a tvé osobní zkušenosti s těmito napodobeninami?

A inovátosrké to je a také je to jiné. Obzvláště v podání Lyngdorfu, který na tom pracuje už více, než 10 let. Ale proč to nebagatelizovat, že. Co čekat od lidí, kteří to nemají a řeší si akustiku “obvyklými řešeními” jichž je tu plné fórum, od koberců na stěně až po realizace za miliony.

Takže Lyngdorf valí hloupý marketing. Á..ha ... No já myslím, že já i Lyngdorf to přežijeme ...

Ale teď zásadní existenční otázka:

O ČEM JE TOHLE FORUM, ZALOŽENÉ PŘED 15-TI LETY?

Povídej .... Dejte mi noty a mantinely a já slibuji, že z nich ani jednou nevykolejím. To aby bylo jasno, kdo tady doopravdy rozkazuje a nebo se cítí dotčený.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Pánové, vy všichni, co jste chytřejší než pan Lyngdorf:

akustika/

Důkaz místo slibů ....

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Něco peprného pro audiofilská ega:

Obrázek

Lyngdorf krabičky od cigaret a SW proti 800-kám:
(tohle tady pozvedne aktivitu)
Did anyone else from the Forum visit this show?

It’s great being able to show off new toys to thousands of hifi lovers in one place and this seems to be one of the best organised events in the country. Apparently, there were 3,000 – 4,000 over the two days, many of whom looked to have the funds to buy a great system.

The photo shows what The Danish Audio Company were demonstrating. This was to illustrate that full range speakers can give optimal results from a relatively affordable one box amp even with speakers against the walls with RoomPerfect.

Apparently it was one of the busiest rooms at the show with all 12 seats filled most of the time, often by listeners who returned again and again for a reality check.

Many people commented it was one of the best sounding rooms and that it sounded great throughout the room and even in the hallway.

Another thing that was mentioned was that in the rooms where large speakers were used, they were typically placed 6 feet away from rear walls in an effort to stop boominess…. but most still had obviously problems in their low-end performance because of room modes.

Aside from people loving the sound of both systems the biggest problem was people constantly walking up to the B&W speakers because they couldn’t believe it wasn’t these playing and that it was the little MH2 speakers with BW2’s.

If anyone from this Forum visited, it would be great if you could share your feedback here.

This is the only feedback from a Forum member I’m aware of so far

“First time I heard the Lyngdorf equipment was at the weekends show. Have to agree it was best in show by a considerable margin, even against systems there costing hundreds of thousands! (a lot of which sounded terrible).

The ability of the small sub sat system to fill the large room (appx 7m x 6m) was staggering….. sounded great with both the bw 803 and the Lyngdorf sub sat system.
Very tempted, but need to know the best way forward and to how to integrate into my system-need movies and music and have 2 active subs, 5.4.2 system.”

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

Vyhrocená diskuze, ve které se ztrácí podstata.

To že akusticky ošetřená místnost, vhodně umístěné reprobedny a poslechové místo (bohužel jen pro jednoho posluchače) by měly být prvním krokem, o tom žádná.
To že tyto akustické požadavky v obytném prostoru často kolidují s ostatními požadavky na běžné užívání (a často i na estetiku), je ovšem fakt a reálně málokdo může akustické hledisko zcela upřednostnit (pokud tedy nemá samostatnou poslechovou místnost).

To že aktuální verze DRC (RoomPerfect, Dirac, Auddysey, Trinoff) ve spojení s digitálním zdrojem signálu udělaly ohromný pokrok a umí případné nedostatky místnosti a komponentů výrazně eliminovat, je ovšem také neoddiskutovatelné.
Včetně perfektního začlenění subwooferu do sestavy. Popírání pokroku nemá žádný smysl a myslím si, že většina těch, kteří nemají s takovými systémy osobní poslechovou zkušenost, by byla překvapena, jak dobře to hraje ve srovnání s tradičním řešením.

Jediné, co mi přijde už jako přílišný kompromis, je posunutí dělící frekvence mezi subwooferem a hlavními bednami kamkoliv výše, než na 100 Hz. Ne, že by takto nebylo možné vytvořit hladkou frekvenční křivku bez patrných přechodů, ale lokalizace zdroje frekvencí nad 100 Hz už je dost patrná, takže pokud subwoofery nebudou dva a v blízkosti hlavních beden (ideálně přímo pod nimi), tak to asi nebude úplně ideální řešení.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Je to všechno planý teoretizování. Ať to má každý hlavně tak, jak to zní nejlíp jemu samému a ideálně na tom, co si vybral na základě vlastního poslechu a ne marketingových keců nebo recenzí.

Řeči o finálním řešení jsou k pousmání a podobně o ničem jako přísný lpění na teorii. Obojí je jen takovou berličkou a obhajobou vlastního řešení. Iluze se většinou rozsypou při poslechu lepší sestavy ve vhodnějším prostoru. Někdo si to přizná, někdo si chce lhát.

Příručky a teorie jsou fajn pro nějakou základní představu, co vlastně konám, ale vždycky se musí vycházet hlavně z vlastních dojmů a z podmínek, který mám k dispozici. A ty jsou v drtivé většině případů o kompromisech. Proto osobně nemám problém se sestavou, která s těmi kompromisy dopředu počítá. A že je to lifestyle řešení? No a co, proboha?
Nadral reprosoustavy

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Dark side of the moon píše:
11 úno 2021 16:12
Jediné, co mi přijde už jako přílišný kompromis, je posunutí dělící frekvence mezi subwooferem a hlavními bednami kamkoliv výše, než na 100 Hz. Ne, že by takto nebylo možné vytvořit hladkou frekvenční křivku bez patrných přechodů, ale lokalizace zdroje frekvencí nad 100 Hz už je dost patrná, takže pokud subwoofery nebudou dva a v blízkosti hlavních beden (ideálně přímo pod nimi), tak to asi nebude úplně ideální řešení.
Budu se tím letos prakticky zabývat, budu kupovat 2x Lyngdorf BW-2 a hrát si s jejich vestavbou do celého systému, tak pak podrobně popíšu praktické zkušenosti.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

Jj, to bude určitě zajímavé, ty hlavní bedny co máš nejsou žádné minimonitory ani zcela standardní klasické bedny, takže jsem zvědavý, jakou dělící frekvenci Lyngdorf nastaví a jestli ti to tak bude vyhovovat nebo to ještě dle poslechu budeš upravovat.

Odpovědět