Lyngdorf

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
macher
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf

Příspěvek od macher »

Ok, jsem sam zvedav. Nicmene tak nejak ocekavam marketingove vymluvy...

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Proč musíš všechno tak pitomě bonmotovat?

Odpověď z Lyngdorfu:
Maybe the better wording is that the TDAI amps are “more than Class D amplifiers” – they are FULLY digital.
If we look at the pure output power stage alone, that is a Class D principle, meaning a so-called switching power amplifier.
But Class D does not mean Digital, it is just the letter “D”.
Therefore the TDAI1120 is more than that.

I hope that clarifies a bit better?
No, tak jak to narychlo napsal, bych se teď i já přiklonil k definici “ne-odpověď”.

Potrápím ho, nedám se :-)

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

No, tak jak to narychlo napsal, bych se teď i já přiklonil k definici “ne-odpověď”. I když tady se spíš chytám za hlavu já, protože až teď jsem si uvědomil, že jsem se nechal zatáhnout do sporu o zesilovač “D” Class, který ale definuje pouze samotnou konstrukci zesilovače. TDAI je integrované komplexní zařízení, které tedy díky funkci pulsního spínání výkonové části patří v kategorii zesilovač do této “D” Class, ale jelikož nikde jinde v integrované části nepracuje se signálem analogově ale pouzedigitálně, není tato definice “komplexní”.

Moje chyba. Jsem vůl. Takhle se nechat napálit :-)

macher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macher »

No, to je to, co se psalo vyse:

Lyngdorf ma svoji digi cast, ktera pak "jde" pres DA prevod (tzn uz mas analog), pak mas zesileni v class D (stale analog) a pak mas vystup na reprosvorky (stale analog). Digitalne mas jenom "prvni" cast nez to "projde" DA od AK4137.

Tak hlavne, ze uz to vis. Next time budes chytrejsi. U Lyngdorfu maji filozofii, ze na vstupech nemaji analog, aby se zbytecne nedelala konverze A-D-A, nicmene jinak je to bezne zarizeni.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Musím souhlasit s Oldearem z vedlejšího vlákna.

Strategie "o co míň vím, o to usilovněji to budu prosazovat", není moc šťastná. Opravdu je takhle na začátku hifi cesty lepší spíš naslouchat a přemýšlet o tom, co zkušenější píší, než být permanentně v opozici s fakticky nesmyslnýma názorama (zdaleka nejen o D class).

Je dobře, že se tu nováčci objevují. Dvojnásob dobře když máš trochu jinou sestavu (all in one zesík + on wall repro).

Držím ti palce.

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček »

Kolega AlienCZ není žádný nováček, je to dlouholetý hifista, viz ještě původní Hifinázory :lol:
A jak tak koukám, technická validita jeho příspěvků je dlouhodobě konstantní...

PS: Ale to není nic proti Lyngdorfu a jeho systému Room Perfect. Díky panu Holcnerovi jsem to opakovaně dlouhodobě poslouchat (i mimo studio) a pro spoustu lidí může být výborným řešením problémů s akustikou a konečnou. No a výše citované, z části i špatně pochopené marketingové romány - to tak nějak k hifibiznysu patří ...

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Dnes mi odepsal Mr Rolland z Lyngdorfu toto, což je přesně to, co jsem já tvrdil od počátku, že DAC je tam pouze kvůli analogovým vstupům a výstupům:

“The TDAI-1120 has analog outputs (for external devices), therefore an DA converter is needed. So it is not used in the ‘amplifier’ signal path.”

Takže co mi na tohlo řekneš teď, “macher” ...?

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Křeček píše:
04 úno 2021 16:49
Kolega AlienCZ není žádný nováček, je to dlouholetý hifista, viz ještě původní Hifinázory :lol:
A jak tak koukám, technická validita jeho příspěvků je dlouhodobě konstantní...

PS: Ale to není nic proti Lyngdorfu a jeho systému Room Perfect. Díky panu Holcnerovi jsem to opakovaně dlouhodobě poslouchat (i mimo studio) a pro spoustu lidí může být výborným řešením problémů s akustikou a konečnou. No a výše citované, z části i špatně pochopené marketingové romány - to tak nějak k hifibiznysu patří ...
Kolega Křeček bude nejspíš místní hodnotitel kdo kam patří na stupnici validity vlastních názorů. Jinak by nám určitě nepřišel sdělit své dojmy o mé maličkosti. To jsou zásadní informace, které nesmí zapadnout.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

? Vis vubec co je to D trida? S digitalem to ma maximalne spolecne pismeno d. Jenom takova napoveda. Pocatky D tridy jsou cca 70 let zpet a prvni komercni produkty cca 60 let zpet. Zesilovaci obvod je stale “analog”.
“Lyngdor uvádí, že zesilovače třídy D nejsou opravdu digitální” - vsak zadny class D amp nemuze byt z principu digitalni, kdyz zesilovaci obvod je analog.
To citované je celé nezmysel..Výkonové prvky pracujú v spínacom režime, sú otvorené alebo zavreté, žiadny lineárny režim,teda žiadny "analog" ale PWM modulácia (zmena šírky impulzov, ale vždy iba dva stavy, 0 alebo 1). A do reproduktorov idú z výstupu zosilňovača skutočne "0 alebo 1", ale idú cez LC člen (so šírkou pásma cca 30kHz), ktorý to integruje a odfiltruje spínací kmitočet, ktorý býva cca 300kHz a vyššie, výsledok na vstupe do boxu je zosilnený užitočný analógový (spojitý) signál.
A či ten zosilňovač (okrem analógových vstupov a ich A/D prevodu do PCM modulácie) až po výstup nie je celý "digitálny, nie je vôbec isté.. Kľudne tam môže byť priamy prevod PCM z digitálnych vstupov priamo na PWM , bez prevodu do analógu. Schému (minimálne blokovú) nikto nevidel. A keď výrobca tvrdí, že je to "full digital" tak asi vie prečo..
The Lyngdorf TDAI amplifiers are digital all the way through – from digital input over the volume control, pre-amp, power-amp, and only at the end right at the speaker outputs there is a filter to smoothen the signal.”
Toto to plne a jasne potvrdzuje, žiadny "medziprevod" do analógu tam nie je.
Lyngdorf ma svoji digi cast, ktera pak "jde" pres DA prevod (tzn uz mas analog), pak mas zesileni v class D (stale analog) a pak mas vystup na reprosvorky (stale analog). Digitalne mas jenom "prvni" cast nez to "projde" DA od AK4137.
Problém je, že AK4137 nie je žiadny DAC, ale "The AK4137EQ is a 2 ch digital sample rate converter (SRC)." prevodník medzi rôznymi digitálnymi formátmi, ;)
A toto asi nebude náhoda
Toto přepínání (výkonového výstupu zosilňovača) mezi oběma stavy se děje velmi rychle s frekvencí 352,8kHz
Čiste "náhodou, 352,8 = 8 x 44,1.. Celočíselný násobok vzorkovacieho kmitočtu CD 8-)
Takže , milý "macher", menej rezolútnosti a viac čítať.. :)
BVaudio, výroba a predaj

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Díky BVa za hlubší vysvětlení.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

Spousta řečí a napadání, dokud nepřijde někdo, kdo opravdu věci rozumí.
Máte nějaké protiargumenty na příspěvek od BVa?

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Volal jsem kolegovi konstruktérovi, ten mi dvacet minut vysvětloval, o co tam jde a už pomalu začínám chápat kudy běží zajíc. Za blbce byl Alien zcela neprávem.

AlienCZ: Lyngdorf i to, jak jsi ho citoval, žádný nesmysl nebyl. Sypu popel na hlavu a omlouvám se.

Velký respekt, pane BVa.
Nadral reprosoustavy

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Díky všem za podporu, nebyly to příjemné chvíle.

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

AlienCZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlienCZ »

Povedená moderní instalace satelitů Lyngdorf + 2x Subwoofer Lyngdorf:
CinemaCompany-instalation.jpg