NAD

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD

Příspěvek od Vyblíz » 12 kvě 2018 18:07

PítrsPraha píše:
12 kvě 2018 18:03
Chce to ubrat na expresivnosti a pridat na pozornosti pri cteni ;-) . AC nepatri mezi prebasovane bedny.
V tom prave spociva ten omyl (neumne maskovany verbalni agresivitou, ktera nikdy nenahradi zretenou absenci realnych znalosti a zkusenosti autora takoveho mylneho vyroku)
Já jsem nikde nic o přebasovanosti AC nepsal. To je termín, který sem vnášíš ty a následně mne za něj kritizuješ. To je skoro na Chocholouška.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 12 kvě 2018 20:37

PitrsPraha ---------- A jak jsi přišel na to, že nemám žádné jiné bedny? Mám doma spoustu beden. Pravda, žádné sloupy, ale mimo jiné dva druhy 30 litrových uzavřených trojpásem, které nějaké ty basy opravdu zahrají,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

O tom jak hrajou moje bi-poláry nevíš zhola nic.

Jak mi to hraje spíš než tvoje nafoukané kecy říkají alba, která tady doporučuji a nakolik odpovídá, co píšu o jejich zvuku, tomu, jak hrají.
------------------------------------------------

Ale souhlasím, že jsou to skvělé zesáky, ty nové hybridy od NAD.
A také, že s dobrýma bednama teprve ukážou, co v nich doopravdy je.

Do recenzí se toho dá napsat hodně a nemusí to znamenat nic.
(Nicméně všechny ty recenze dle mého mínění vlastníka a dlouhodobého posluchače nového NADovského hybridu sedí -- ten zesák má mikroskopické nedostatky, zato velké přednosti na čele se skvělým zvukem.)

Podle mě je nejdůležitější tohle ---- ten zesák má duši, umí vyvolat emoce a skvěle se dlouhodobě poslouchá.
(Konečně jsem v plném smyslu pochopil, co znamená označení "muzikální")

Je to hi-fi, to znamená, že se některým jeho zvuk líbit nebude, ale kdybych kupoval nový zesilovač, rozhodně bych si některý z nových NADovských hybridů půjčil domů ---- může to být zklamání a volba padne na jiný stroj a značku,,,,,,,, ale také můžete potkat srdcovku, zesák, který hraje úžasně i když vypadá divně, zesák, který by byla obrovská škoda minout, nepoznat,,,,

Obzvlášť v případě C 328/338 je poměr cena/kvalita brutální.

(((Varování --- Tento příspěvek psal NADšenec, dokonce by se dalo říct hybridní NADšenec, takže je vysoce pravděpodobné, že je jeho příspěvek tímto NADšením silně kontaminovaný)))

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 12 kvě 2018 21:41

A jak jsi přišel na to, že nemám žádné jiné bedny?
Na to jsem dadafte nepřišel, protože jsem přece nic takového nenapsal. To, co jsem psal, platí o Projectech, které máš, pokud se nemýlím, jako své poslechové bedny (alespoň o tom tak píšeš). O tom, jak hrají, vím. Jakékoliv jejich prostorové uspořádání nijak nezmění jejich limity dané jejich velikostí a kvalitou použitých měničů. To jsou holá fakta, nic negativního či takového, co bys měl takhle brát takhle osobně.

Seznam alb, která sem dáváš, mám v patrnosti a myslím, že už jsem to nejednou kvitoval s povděkem. Seznam poslouchané hudby ani emoce, které to vyvolá ale nic neříká o kvalitě rětězce. Často mívám husinu a perfektní emocionální zážitek i při poslechu v autě, kde to z pohledu hifi hraje naprosto otřesně...

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 13 kvě 2018 09:18

(((Varování --- Tento příspěvek psal NADšenec, dokonce by se dalo říct hybridní NADšenec, takže je vysoce pravděpodobné, že je jeho příspěvek tímto NADšením silně kontaminovaný)))

dadaft *palec*
Je důležité,že se to líbí tobě,vždyť ty to posloucháš a vzhledem k tvým příspěvkům o hudbě posloucháš hodně a často *thumbs up*
A hodně si to užíváš,což je nejdůležitější ;)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 15 kvě 2018 20:16

.
terahera ;)
-----------------------------------------------------------------

Ještě k těm basům.
Největší bedny které mám jsou tyhle dvoje klasické třípásma:
Obrázek
Nemyslím si, že bych musel mít ještě větší, abych to mohl dokázat posoudit.
Ten zesák má vyrovnanou frekvenční charakteristiku, damping factor >200 pro všechny frekvence a pro spoustu z nich mnohem větší, takže dobře kontroluje měniče reprobeden, navíc tenhle typ zesilovačů je schopen dát požadovaný výkon skoro až do nulové zátěže (tj. poradí si i se "složitýma" bednama na rozehrání)............... takže OBJEKTIVNĚ má dobré basy, ne že ne.
Ale je v tom ještě něco víc, vždyť to známe.
Když třeba v No Shelter od Accept basa brutálně, kontrolovaně zařezává (nejlíp je to slyšet od 3:15)
spotify:album:70gEplvmKUXn50LfDh1GIO
říkáš si ano, takhle dobře by zesák s uvedenými parametry basu zvládat měl (resp. repráky samozřejmě).
Jenže je třeba chtít ještě víc.
A tak si poslechnu Livin´On Love od Deborah Coleman:
spotify:album:3xtiu3ck7H5GlqnrZWx0JJ
a ve třetí písni Light Of Day, mezi refrénem a "ú-uhuhuhu-huhů", když sjede basa dolů (to poznáte), tak tohle musí být (((wow))), :lol: Melodicko-basová orgie.
(ale hlavní síla je v akustických nástrojích)

Jak říkám, ty nové hybridy NAD v sobě mají jisté kouzlo.............
----------------------------------------------------------------

Jinak jsem se zeptal jednoho člověka z oboru na ten tolik diskutovaný spínaný zdroj.
Má výhody i nevýhody, což se asi dalo čekat.
Podle něj byly spínané zdroje dlouho limitované kvalitou součástek, ale v současnosti tenhle problém v podstatě zmizel - aspoň pro zdroje s pracovní frekvencí kolem 200kHz, což bude asi případ toho zdroje z nové NADovské edice Classic a což by podle něj pro audio mělo stačit - čím vyšší pracovní frekvence (dnes už i 1MHz), tím vyšší požadavky na kvalitu součástek.
Obrázek
Nejklíčovější částí je to malé vysoko-frekvenční trafo.
Ono se nevine z drátu, ale z vysokofrekvenčního lanka (do rovnice nestačí dosadit jen prostou tloušťku, musíš počítat s povrchem jednotlivých drátků nebo tak něco, jsem laik), a má feritové jádro s nesmírně pečlivě propočítaným materiálovým složením a vlastnostmi........... také třeba ta baterie kondenzátorů dole musí mít přesně spočítané kapacity, protože kdyby bylo málo i kdyby bylo moc, bude to dělat neplechu, musí být akorát atd.
Jinými slovy --- potřebuješ vysokou matematiku i fyziku a spoustu jiných znalostí, abys dokázal postavit dobrý spínaný zdroj. Je jich spousta druhů a je to jasná budoucnost, už svébytný obor elektrotechniky.
Dnes se navrhují spínané zdroje pro každé konkrétní zařízení.
(V DIY se podle něj díky tomu nikdy moc neuchytí.)

Šéfkonstruktér NADu Björn Erik Edvardsen
https://www.fidelity-magazin.de/2016/01 ... glish-nad/
je na trafa machr, NAD je jimi legendární. Jenom teď holt přešel od síťových nízkofrekvenčních toroidů k vysokofrekvenčním malým trafíčkům, které jsou ovšem vymazlené jako šperky..
A samozřejmě nejen to. Edvardsen je vyhlášený konstruktér, který svou třídu mnohokrát prokázal.
Takže ten spínaný zdroj v nové řadě C je mistrovské dílo, stvořené přesně pro tuhle řadu a koncový modul UCD od Hypexu.

Pro hifisty, kteří rádi korunky počítají, z toho plyne jeden jednoduchý, ale velmi příjemný závěr --- spínaný zdroj plus základní deska se vstupy a výstupy a s přichyceným modelem UcD, jsou stejné pro všechny modely nové hybridní řady C. Jediný rozdíl mezi C 328 za 15t a C 388 za 48t, je ve výstupním výkonu. Jinak jsou úplně stejné včetně zvuku. Neboli, NAD se zvuk, který tahle řada má, nebojí prodávat za nějakých 48t.
To je pro kupce C 328 za 15t fakt příjemné zjištění. *2thumbsup*

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 15 kvě 2018 21:13

spotify 320 k ?

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 15 kvě 2018 23:31

Na to abys si posoudil jak hraje bedna basy, ti 320 k v pohodě stačí. Z logiky věci ta komprese je znát hlavně na vysokých frekvencích a zejména na věcech, které neumí predikovat, což je zejména mluvené slovo. Osobně sem si vícekrát zkoušel slepý test a 320 vs FLAC poznám výhradně a jen u akustického zpěvu. U nějaké baskytary si podle mne ani neškrtneš.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 16 kvě 2018 08:29

dadaft píše:
15 kvě 2018 20:16
Jediný rozdíl mezi C 328 za 15t a C 388 za 48t, je ve výstupním výkonu. Jinak jsou úplně stejné včetně zvuku.
Tech rozdilu je vice.
Na jake sestave a za jakych podminek jsi porovnaval jejich zvuk?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 11 čer 2018 13:50

Ještě pár slov ke zkreslení těchle zesilovačů.
(ve skutečnosti jsou to zeslabovače)
Opět podle vyprávění mého známého elektrotechnika. Pokud bych se někde mýlil, klidně mě opravte, jsem laik a byl to jen telefonický rozhovor.

Nová řada zesilovačů Classic od NADu, tzv. Hybrid Digital, jsou vlastně impulzně-analogové amplitudové modulátory s regulovaným výstupem.
Aby měl tento typ přístrojů nízké zkreslení, musí mít kvalitu ve třech klíčových místech.

Nejdřív ale stručně, jak to vůbec funguje:

Podle vstupního signálu ---- v našem případě analogového signálu např. z gramofonu nebo SACD playeru ---- se vyrobí tzv. modulační signál, který má jiný charakter než ten vstupní, ale nese jeho informace. Zní to tajemně a nejasně, ale v našem hi-fi případě je to dost názorné --- spojitý vstupní (analogový) signál se přemění na digitální (impulzní) modulační signál.
Tímto modulačním signálem se pak působí na tzv. nosnou vlnu, která má charakter, který požadujeme na výstupu ---- v našem případě tedy analogový elektrický signál na výstupu reprosvorek ---- A ZÁROVEŇ nese informaci, kterou ji předal modulační signál. Jinými slovy působením modulačního signálu na nosnou vlnu získáme výsledný výstupní signál zvaný signál modulovaný, který má charakter nosné vlny a nese informace původního vstupního signálu.
Snad je to jasné.

A teď ke zkreslení a třem klíčovým místům:

1/ Kvalita modulačního signálu.
Nejméně problémové místo. Původní signál je převedený na hi-res digitální signál 192kHz/24bit, tohle už je po letech dokonale zvládnuté. Modulační hi-res signál zkrátka dokonale kopíruje původní signál a nese všechny jeho informace.

2/ Stabilita modulátoru.
To byl dlouho problém, který se uspokojivě podařilo vyřešit až holandskému Hypexu, který do svých modulů UcD přidal nějakou slabou celkovou zpětnou vazbu nebo co a tím je stabilizoval na únosnou míru zkreslení. Chlubí se tím na svých stránkách, měření to potvrzují a nikdo zatím nevystoupil s nějakým zpochybněním.
Řekněme tedy, že i druhé kritické místo je vyřešeno, a to firmou Hypex.

3/ Kvalita napěťového řízení.
Tady si netroufám zacházet do podrobností, nicméně prý díky tomu, že je modul UcD tak vysoce efektivní (nemá velké tepelné ztráty jako klasická tranzistorová třída A či A/B), je k němu spínaný zdroj velice vhodný. Na stránkách NADu se chlubí, že dosáhli "near perfect regulation of voltage" toho koncáku a je to asi důležité.
https://nadelectronics.com/product/c-33 ... amplifier/
Řekněme tedy, že i třetí a poslední kritické místo je vyřešeno, a to firmou NAD.

Výsledkem je nízkozkreslující zesilovač, který má jako konstrukční bonus skvělou kontrolu beden, která není založena jen na výkonu (nicméně spínaný zdroj je schopen vydat mnohonásobně vyšší okamžitý proud pro špičku signálu, než klasické toroidní trafo), ale i na vysokém DF a výborné kontrole i tzv. složitých beden.
A tak 80W/kanál C 358 působí jako opravdu vysoce výkonný tranzistor...

Podle mě vynikající nízkozkreslující zesilovač.

Obrázek

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek psal NADšenec, dokonce by se dalo říct hybridní NADšenec, takže je vysoce pravděpodobné, že je jeho příspěvek tímto NADšením silně kontaminovaný.

P.S. Taky by už něco mohl písnout merhaut, pokud vím zevrubně testoval či testuje ve studiu NAD C 368.
?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 29 čer 2018 08:20

Tak už se k nové řadě Classic vyjádřili i na Audiodromu

http://www.audiodrom.net/cs/component/e ... -nad-c-368

konkrétně k C 368.
Bohužel bez modulu BluOS, což je velká chyba, protože ten modul C 368 pozvedá.
Na druhou stranu je to zase čistě o zesilovači.
Těch 34% bych se nebál, je to třeba vidět v kontextu, ani výtky v textu bych nepřeceňoval --- je to pochvalná recenze, ne že ne. Ve třídě zesilovačů s pěti-místnými cenovkami je to zkrátka velmi dobrý kup. Charakter zesilovače je v textu vystižen skvěle, jak už to na Audiodromu bývá - tyhle nové NADy nepropadají v žádné kolonce. Ve všech směrech, které tak člověk u zesilovačů posuzuje, od dynamiky, "prostoru", lokalizace...... až po šum či kontrolu beden, mají minimálně slušnou úroveň.
A jsou to hráči na dlouhý poslech,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Osobně za jedinou slabinu nové řady Classic po dlouhodobém poslechu beru, že nejsou vhodné na velmi tichý poslech. Od nižší střední hlasitosti níž se rychle ztrácí rozlišení. Na hodně tichý poslech tohle zkrátka není.

Zajímavé je, že pro evropský trh se nyní NAD spojil s Dynaudiem. Je to teď nějaká móda, Xavian to zase peče s Yamahou...
Ale nic proti, Dynaudia jsou skvělé bedny, asi ví, co dělají, ostatně člen merhaut už tady doporučení na NAD C 368 BluOS a Dynaudia Excite dával, bude to hrát dobře...

Nicméně za sebe bych ještě doporučil do menší místnosti NAD C 368 BluOS + NHT C 3. Třišestosmičku napíchneš LAN kabelem k síti a dohromady je to fakt kopec muziky a dobrého zvuku v podstatě za pakatel..........................
(alternativně pro milovníky britského soundu Wharfedale Jade 3 za stejný peníz)

Tož tak.

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 22 srp 2018 18:16

Tedy nevím, jak žhavá je to novinka, ale na NADovských stránkách se objevil koncák nové řady Classic

NAD C 268
https://nadelectronics.com/product/c-26 ... amplifier/

tj. je to hybridní digitální koncák 2 x 80W (popř. 300W bridge), vlastně taková M22 pro nás méně majetné hifisty.
Cena 20t je fakt brutal.

Jestli by se objevil i levnější klon M12, tj. DAC/preamp s modulárním systémem, který by se dal doplnit o operační systém/streamer BluOS a více analogových vstupů................. to by byla opravdová megašupa, o které by bylo nutno velmi vážně uvažovat.

Obrázek

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 22 srp 2018 18:29

Syn chtěl poradit s koupí zesilovače, hlavní podmínka byla, "že to musí být opravdu malé" :) . Tak jsem mu poradil NAD D 3020 V2
https://nadelectronics.com/product/d-30 ... amplifier/

O víkendu jsem si to byl u něj poslechnout a mile mě to překvapilo, má regálovky 2 pásmo d'Appolito koncepce a ten mrňavý zesilovač se skvělou konektivitou je k nim úplně adekvátní.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 22 srp 2018 19:01

Jj, BEE zase ukázal, že je extratřída, ta nová hybridní řada je skvělá.
Když jsem viděl cenu toho nového koncáku C 268, úplně mě to sejmulo...

Miero

Příspěvek od Miero » 22 srp 2018 19:31

PMA: skusis to niekedy zmerat? by ma zaujimalo, ci to aspon trochu zlepsili...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 04 zář 2018 12:25

.
Další tři recenze NAD C 368, které se tady zatím neobjevily:

https://www.avsforum.com/nad-c-368-ster ... -hands-on/

http://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/657-nad-c368

https://www.soundstagesimplifi.com/inde ... -amplifier
(opravdu luxusní fotografie!)

Shrnuto -- škaredý zesilovač, který ovšem hraje skvěle, skvěle se poslouchá, a který dokáže přenést emoce z hudby do poslechovky.

Nejčastější figura v recenzích -- začal jsem "testovat", ovšem po pár hodinách si uvědomil, že už vlastně nic netestuju, ale poslouchám jedno skvělé album za druhým jen tak pro radost.

Není co dodat.

Odpovědět