Pro-Ject Audio Systems

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
agustini
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro-Ject Audio Systems

Příspěvek od agustini »

vidim dobre? Gramec a k tomu iPod v jednej zostave.. pre aku cielovu skupinu "HiFi-stov" je toto urcene?

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic »

Je to pro lidi, kteří mají rádi hudbu *2thumbsup*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

agustini píše:
vidim dobre? Gramec a k tomu iPod v jednej zostave.. pre aku cielovu skupinu "HiFi-stov" je toto urcene?
sostakovic píše:Je to pro lidi, kteří mají rádi hudbu *2thumbsup*
Koukám kolem sebe. Lidé v šalině i na pracovišti, mačkají boltce a sluchovody peckama do telefonů zapojenýma.
Mohou se ustahovat k smrti, kolik je na webu hudby.
Ale když na pracovišti řeknu, že mám 3 gramofony, koukají podobně, jako bych řekl, že mám doma pancerfaust.

Celá devadesátá léta, neměli lidé na děti čas. Vychovával je počítač. Pohled na gramofon přes dominující iPod, je jedinou cestou, jak vrátit lidi a jejich peníze tam, odkud plyne kvalitní zvuk. Už se nikdy nevrátí, zlatý věk poctivého High Fidelity. Elegantní dýhovaná souprava iPod a analog, umožní převedení raritních nahrávek do čísel a taky zvuk analogu má své kvality i na "řídkém" digitálu.
S přibývajícím časem nás ubývá. Je zapotřebí něco pro lidi dělat. Na výstavy chodí stále ti samí lidé. Majitelé studií, by měli vyjít ze svých šerých kanceláří (kde poslouchají přes PC) a chytit jednoho mladého zákazníka denně a seznámit jej s kvalitou analogu a náročného poslechu.
Poté, co se nasytili multikanálových kinových výbuchů, přichází společně se stereem, čas pro nás.

Hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hlava »

Kdosi ze zdejších členů umí zajímavé ceny na Pro-Ject, mám pravdu?
Jen si nevybavuju kdo to je a nedaří se mi to najít, ozvěte se mi na mejl, zajímá mě Wallmount it 3. Díky

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já bych zase rád koupil jejich repro kabel - ale nevím kde. v ketosu ani u ofic. distributora AQ jsem ho nenašel.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

V Praze se na výstavě Highend 2010 Pro-Ject neobjevil.
Analog tam zastoupil nový distributor Ortofon.

Kamarád Dekáč, mi udělal radost upgradem z Tesly NC-470, na Pro-Ject 2Xperience Acryl.
Stejná přenoska Ortofon 2M Red, je na Acrylu mnohem přesvědčivější. *thumbs up*
Lákám Dekáče na Sumiko BP2, jak to má Valda.
A k mému překvapení neodepsal ani původní Ortofon OM5, je výborná.
Jedna věc. Ložisko gramofonu bylo výborně promazáno, na rozdíl od Patmannova kusu, tentokrát čekala chybka v nastavení azimutu ramínka. Gramofon je krásný, zvuk má výborný a bude dělat majiteli radost, nejméně tak dlouho, jako NC-470.

*thumbs up*

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

Radost jsem udělal především sám sobě *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* .Díky Efičáku,Renowme za pomoc a rady.Můj stroj měl opravdu mírně posunutý azimut,ale nastavit jej nebyl žádný problém-jedno povolení imbusu a pak mírné natáčení celého raménka.Podílela se na tom celá rodina,jednalo se hlavně o tu vizuální kontrolu,kdy je třeba zjistit zda odraz přenosky v zrcátku je souběžný.Jistě všichni víte o čem píšu.Horší bylo nastavení null pointu,pomocí šablony od Rowinga a tuhy z pentilky jsem to nakonec zvládl,ale trvalo to dost dlouho.Teď xperience krásně hraje a jsem moc spokojený. *thumbs up*

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Ahoj Dekáči,
přeji ti,aby ti dělal jen potěšení z krásně hrající hudby *thumbs up*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Poslouchám zvuk Ortofon 2M Bronze, ramínka Pro-Ject 9 cc Evolution v příplatkovém provedení s kabely VDH150M.
Můj gramec je speciál, v katalogu není.
Ale zaujal mne nový model v distribuci německé Audiotra.de.
Xperience je důvěrně znám s dosud používaným P-J 9" za 22t. od Patmanna a Dekáče, u něj též v příplatkové verzi s stříbrnými drátky.

Němci uvedli novinku, Xperience SuperPack.
Jak se domnívám z našich členských zkušeností, má asi nejzdařilejší kombinaci k velmi doladěnému zvuku.

Protože úspěšný model P-J RPM9 nám vystoupal v cenách na RPM9.2 na 39t. , bylo nové ramínko Evolution 9cc už nedosažitelné v původní cenové hladině 20-30t..

Pro fajn šmekry, velmi zdařilý gramofon ve čtyřech provedeních, Akryl - Mahagon - Pianolack - Olivová dýha, s nastavenou (tím mladíkem z videa mfr) přenoskou a slušným phono kabelem z materiálu VDH.

Obrázek

U nás k dostání ještě není, cena v Německu je 1175. Euro.
Osobně doporučuji domácí úpravu po vzoru Music Hall či RPM-1.3 Genie.
Odstraněním spodního plastového krytu se motorek umístí na samostatnou základnu a tím šasi dosáhne skoro úplné izolace od vibrací.
Především pak gramofon patří na zeď.
Analog je pravý !

Bunik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bunik »

Odstraněním spodního plastového krytu se motorek umístí na samostatnou základnu a tím šasi dosáhne skoro úplné izolace od vibrací.
Především pak gramofon patří na zeď.
Přesně na tohle jsem taky přišel. Řekl jsem is na co tam ten kryt je? Když jsem nezjistil žádný důvod, odmontoval jsem ho a motorek zatím provizorně podložil. Jednoduchá záležitost, ale výsledek je k nezaplacení!
Jinak polička na zeď je objednaná. Na stůl gramec už v životě nedám.

Milord
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milord »

Pro-Ject RPM 1.3 Genie

Líbí se mi a s přenoskou 2M Red,prostě super. Uvažuji o koupi.
Jen mi jeden nejmenovaný prodejce řekl, že ho nenabízí, protože se údajně trhá řemínek, aspoň u prvních modelů, tak nevím, možná jen chtěl prodat něco jiného.
Majitelé RPM 1.3 vyjádřete se, prosím.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Milord píše:Pro-Ject RPM 1.3 Genie

Líbí se mi a s přenoskou 2M Red,prostě super. Uvažuji o koupi.
Jen mi jeden nejmenovaný prodejce řekl, že ho nenabízí, protože se údajně trhá řemínek, aspoň u prvních modelů, tak nevím, možná jen chtěl prodat něco jiného.
Majitelé RPM 1.3 vyjádřete se, prosím.
Nevím, mohlo se z počátku stát, že spoj gumky opravdu povolil.
Je to už dost let co se rozjel první model RPM1.
Můžu Ti poslat jeden na zkoušku řemínku ...
Jakou chceš barvu ?
:D
Debut III. má široký gumový řemínek na subtalíř.
Dělá se 20 let a je více méně bezporuchový.
Nově v SEV začali dělat Essential.
A to je tentýž řemínek jako v RPM 1.3.
Obrázek

Obrázek

Milord
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milord »

Pro-Ject RPM 1.3 Genie

Barva řemínku, to je vtip? Viděl jsem všude jen bílý.
No, lepší by byla RPM 9.1 Ale nechci dávat 28 tisíc za gramec, raději mám hudbu tak bych to vrazil do nosičů (vinyl LP a CD).
Ještě, viděl jsem na Netu obrázky RPM 1.3 s akrylátovým talířem, dal by se dokoupit?
Vzhledově to vypadá dobře. po zvukové stránce nevím.
To bude asi nejlepší řešit za provozu.

Milord
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milord »

Barva.
Ty máš asi na mysli barvu RPM 1.3.
Copak, Ty jsi prodejce Pro-ject gramců?

Odpovědět