SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Odar

Re: SROLL

Příspěvek od Odar » 10 bře 2018 17:10

sonofstars píše:Nikdo (během 2 mnou navštívených prezentací) nerozporoval jasnou změnu k lepšímu
sonofstars píše:Někteří posluchači změny identifikovali.
:shock:

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 10 bře 2018 17:22

Ad 1) Nerozporoval - tedy změny byly jasně slyšitelné. Nebylo o tom pochyb.

Zvolil jsem špatné slovo? :shock:

Ad 2) Někteří posluchači sdělili i vlastní komentář.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 10 bře 2018 17:24

Jiri píše:
10 bře 2018 13:57
petrL píše:
10 bře 2018 13:20
sonofstars píše:
10 bře 2018 08:45
Hezky koudelka 👍 diky
No nevím, zase jenom hifistický brnkání na kytaru. To zahrajou reproduktory za 10 tisíc Kč úplně stejně. Proč nepustí nějaký orchestr, školené zpěváky apod.? Ale chápu že omezeující je už ta místnost.
Poprosil jsem o přehrání několika skladeb z mého USB Flash disku (všechny žánry, cca 25min před koncem v pátek) a tato skladba od Jonny Cash je právě velice dobrá na ověřění přesnosti sestavy protože na málo transparentních sestavách mu není zpěv rozumět.
Zrovna tuhle skladbu bych si vybral, pokud bych chtěl hledat sestavu, co skryje slyšitelné zkreslení (chrčení) v těch hlasitých refrénech (hlavně levý kanál). Skladba jako taková se mi líbí, ale konečnou nahrávku (CD verze) zabili v masteringu (nebo mixingu). Bohužel.
Pokud zrovna tohle používáš k vyhodnocování čehokoliv v audiořetězci, tak *bravo* . Hledal bych jiný song.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 10 bře 2018 17:25

Taky jsem četl nejdříve "nerozpoznal" místo "nerozporoval a chtěl jsem valit oči.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 10 bře 2018 17:29

přidám se k dkdkdk o dva kousek výše

Pouštěli všechny žánry.
Leonard Cohen, Avishai Cohen, Chris Jones, Chesky, Bratři Orfové, Yello, klasiku, ....

Vše se mi moc líbilo.

Klasika mě ohromila. Takové podání jsem slyšel asi jen u lachima, jinak nikde (netvrdím, že jsem byl u všech), u mě doma to takto nezahraje ani náhodou (zřejmě hodně limitující je u mě akustika).

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 10 bře 2018 17:31

NIN, odar

už je mi to jasné, sorry, může to být trošku matoucí

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 10 bře 2018 17:58

Hmm, ja bych si v tom hluku a podminkach vystavy na hodnoceni prehozeni kabelu tedy netroufal, na rovinu priznavam. V patek dopoledne tedy nikdo ze sedicich nehlasil, ze poznal jasne rozdil a jeden pan si byl jisty, ze lip hraje Supra a RG, coz p. Srollovi sdelil :-) Navic Ludek v prubehu testovani omylem zamenil skladby a hybal neidenticky s hlasitosti. Me prisly ty Supry a RG urvanejsi na vyskach a stredech, ale moji blbou hlavu bych na to nevsadil :-)

Nicmene, ta zivost a otevrenost novych repro, to je parada. Ted me doma ty stary JBL nejak nebavej :-) Tesim se na poslech v Nachode.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 10 bře 2018 18:13

Dnes si dával velký pozor na skladbu i na hlasitost (vše raději i nahlas komentoval). Dávám tento kabel a dávám stejnou hlasitost a zapínám stejnou nahrávku. Ze začátku jsem se na to culil, ale teď už to chápu. Jistota je kulomet. *2thumbsup*

Pro jistotu jsem také kontroloval, abych měl co nejpřesnější info do recenze zde.

S tou Suprou a RG a líbivostí pro jednoho pána. Mám pro to pochopení. Ono to nebude vždy možné hodnotit tak, že je to lepší/horší. Spíše líbí se mi tato verze více než ta předchozí. Někomu ten zvuk může vyhovovat více. Někdy to může vylepšit (co se týče zmíněné líbivosti) zvuk aparatury či odstranit neduhy akustiky místnosti. ;)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 bře 2018 18:52

Bude recenze? Prozradis vic? ;-)

Odar

Příspěvek od Odar » 10 bře 2018 19:01

Jo, oci uz nesluzia, ako za mladi :ugeek:

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 10 bře 2018 20:02

Drobná recenze pro ty kdo nebyli na výstavě, případně pár mých informací do veřejné diskuze.
Asi nikdo nečeká, že bych zrovna já napsal, že nejlepší poslech jsem zažil v jiné místnosti než Sroll. :lol:

Jako spokojený majitel sestavy Sroll jsem se samozřejmě těšil nejvíce na prezentaci LŠ a jeho kolegů, kteří pro nás připravili nové repro Soundgarden, prototyp filtrace (lišta Sroll) a zajímavý akustický prvek, který jsem pracovně nazval šachovnice Sroll.

Nicméně jak jsem již několikrát napsal, a i na této výstavě se to potvrdilo, že srdcová sestava je Sonus Faber a McIntosh (komentář a foto viz vlákno AVS2018).

Veliké zklamání přinesla prezentace B&W a jejich novinka 702s2. To bylo opravdu slabé a upištěné. Elfton se mi líbí designově i přednesem. Hezky zahrála i sestava u Roth Audio (poslouchal jsem malé regálové repro). Xavian představila Epica repro za 480tis a u Leonarda Cohena jsem se fakt nudil a přišlo mi to přednesem velice velice slabé. Spravil jsem si chuť na prezentaci DK v ALTEI. Nádherný obraz.

Ale vrátím se k nosnému tématu - Sroll.
Akustika upravena pěnou, kulichozory (difuzory stereokulich) a na míru sestavená šachovnicová akustika Sroll. Místnost tedy byla docela slušně nachystána. Bedny obrovské, pro mne doma nepoužitelné, ale hrály nádherně. Ve všech pásmech jsem byl spokojen. Komu u dvojpásma SG2 chyběly basy, tak tady snad bude spokojen. Hutný a přesný bas bez dunění. Výšek bylo pro někoho moc, ale mě osobně nevadily. Byly přesné a citlivé (na hraně, ale citlivé). Středy přesné. Opravdu jsem byl spokojen a nenapadá mě co vytknout.
Hrálo se na nejsilnějším zesilovači Lyric (pro maximální výkon a co nejlepší prezentaci). Jinak LŠ doporučuje k repro zesilovač Rhythm.
Převodník Epos DAC mkII byl představen už minulý rok. Úžasný, těším se až mi jej LŠ přiveze. Zdrojem byly wav a flac nahrávky na hdd pouštěné přes Intel NUC (SW úprava 2.verze, já u sebe uvádím mkII, ale možná nebývám tímto označením přesný).

Lákadlem je i nový přírůstek - fitrace. Prototyp lišty Sroll. Zatím není dokončena, ale vše hifisticky podstatné už prý v sobě má. Její přínos byl předveden ve spolupráci s kabeláží, tedy nelze blíže popsat. Dle slov LŠ je však lepší než moje PP PT15. *sunglases*

Zvukově pro mě z celé výstavy nejvyrovnanější a nejlíbivější přednes - SROLL.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 10 bře 2018 20:23

sonofstars píše:
10 bře 2018 18:13
Dnes si dával velký pozor na skladbu i na hlasitost (vše raději i nahlas komentoval). Dávám tento kabel a dávám stejnou hlasitost a zapínám stejnou nahrávku. Ze začátku jsem se na to culil, ale teď už to chápu. Jistota je kulomet. *2thumbsup*

Pro jistotu jsem také kontroloval, abych měl co nejpřesnější info do recenze zde.

S tou Suprou a RG a líbivostí pro jednoho pána. Mám pro to pochopení. Ono to nebude vždy možné hodnotit tak, že je to lepší/horší. Spíše líbí se mi tato verze více než ta předchozí. Někomu ten zvuk může vyhovovat více. Někdy to může vylepšit (co se týče zmíněné líbivosti) zvuk aparatury či odstranit neduhy akustiky místnosti. ;)
JJ, ten muj predchozi prispevek berte s jistou rezervou, bohuzel jsem kvuli praci mel sanci se zastavit jen na chvili a tak jsem stihl jen posedet chvili u Srollu, koneckoncu, nic jineho me ani nezajima :-) Ty moje postrehy k testu jsou jen drobnosti, kterych jsem si vsiml v dane konkretni chvili. Sedel jsem u levy bedny v prvni rade, na zadne hodnoceni si kvuli kratkemu casu, poslechovemu mistu a probihajici demonstraci kabelu moc netroufam, osobne bych dal prednost poslechu pred testem kabelaze, ale tak ja kompletni Sroll Kapton mam, takze me to muze byt celkem fuk :-) Chce to slyset v klidu, na coz se velmi tesim.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 10 bře 2018 20:57

WaVe_99 píše:
10 bře 2018 17:58
V patek dopoledne tedy nikdo ze sedicich nehlasil, ze poznal jasne rozdil a jeden pan si byl jisty, ze lip hraje Supra a RG, coz p. Srollovi sdelil :-)
Tak to jsi tam byl semnou a píšeš o mě. Nevím jestli byly bedny nerozehrané a v neděli třeba už hrály lépe, ale zvuk který jsem v této expozici slyšel v sobotu dopoledne mě ničím neoslovoval, a pro sebe jsem si ho označit za tupý a dutý, tyto slova mě při poslechu napadly. Po přehození kabeláže na tu lacinou variantu jsem jasně slyšel rozdíl u té první nahrávky i u té druhé kdy hrála klasika. Vedle mě seděl slovák a před námi jeho přítelkyně. Oba to komentovali shodně s mým vnímáním, pán říkal, že po přehození na obyč kabely teprve vnímal přirozenost a prokreslenost houslí, že tu nahrávku dobře zná. Pro mě to byla skladba neznámá, ale po přehození na lacinou kabeláž mě zvuk teprve začal bavit a bylo to pro mě velmi překvapivé. Jestli laciné kabely přinesly zvuk který vykompenzoval tupost nerozehraných beden, nebo přetlumené místnosti akustickými prvky a množstvím posluchačů je možné. Po přehození zpět na drahou kabeláž přibylo zahuhlání na nižších středech a zmizela brilance vršku pásma.
V hlasování jsem zvolil v kategorii elektronika Sroll, v kategorii beden jsem měl jiné favority.

Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Bery » 10 bře 2018 21:38

sonofstars píše:
10 bře 2018 16:57
Luděk Šroll a Dan Vrána představují vliv kabelů Sroll na výsledný poslech.
Proti nim zapojena běžná kancelářská kabeláž (síťové, USB) a reprokabely Supra, cinch RG62. Dále filtr Sroll vyměněn za běžného psa z elektry.
Takové výměny jsem se účastnil 2x. Nejprve jsem si cca půl hodiny užíval pro mě nejlepšího zvuku výstavy. V tu chvíli, kdy byla odpojena kabeláž Sroll,... bezprostřední auditivní dojem byl strašný!! Popsal bych to, ale to se musí slyšet. Pro mě to znamená jediné - využít potenciál značky - jedině kompletní Srollofon. LŠ to má opravdu vyladěné, klobouk dolů. *klanimse*

Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Bery » 10 bře 2018 21:56

NA píše:
10 bře 2018 20:57
(...) zvuk který jsem v této expozici slyšel v sobotu dopoledne mě ničím neoslovoval, a pro sebe jsem si ho označit za tupý a dutý, (...)
Kdybych si Pavle nebyl jistý, že si děláš legraci, tak bych si řekl, že ten kluk už ztratil sluch. To se ti povedlo ;) *2thumbsup*

Odpovědět