Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od PítrsPraha » 21 lis 2018 20:56

Možná by někoho zajímalo, známý prodává Yamahu A-S 2100.

Za sebe si myslím, že tyhle nejvyšší modely Yamah jsou neprávem trochu mimo pozornost. Možná je na vině pověst světleji a ostřeji hrajících některých modelů s trojciferným označením. To u těch čtyřciferných je zvuk docela jiná káva....

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel » 22 lis 2018 00:14

Nekdo zkusenost s yamahou M-50 ?

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 26 lis 2018 00:10

Jestli ti to pomůže, měl jsem CX-830 + M-45, stejný výkon. Zvukově tyhle starý Yamahy jsou super. Potom jsem měl ještě MX-830.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 28 lis 2018 06:41

Niekto tu tuším volal po novom delenom zoilovači - zdá že sa dočkal:
C-5000: https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html
M-5000: https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html
Ceny asi budú brutálne, nič pre plebs.
Vracajú sa aj k analógu:
https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html
a "trochu" dospelejší bráško - https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 28 lis 2018 08:01

Hm, takový BVa PA-300SSE, akorát za pětkrát tolik :-)

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 28 lis 2018 11:44

No, ceny jsem jeste nikde nezkoumal,ale ten koncak 2x100 do osmi-nif mof.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 22 led 2019 08:02

Už to tu niekde tuším zaznelo, ale pre istotu to zopakujem, možno to niekomu pomôže - dialkové ovládanie súčasných modelov bezproblémovo ovláda staršie prístroje. Moja čarstvá skúsenosť - dialkovým od zosilovača A-S701 v pohode ovládam CD a tuner vyrobené niekedy okolo roku 2000. Iba kazeťák nijak nereaguje.
Možno ešte pár slov pre prípadných záujemcov k samotnej A-S701čke.
Samotnej technike až tak nerozumiem, ale čo som sa rozprával s jedným konštruktérom, tak by tam mali byť celkom kvalitné súčiastky. Konštrukcia vyzerá byť kvalitná, len trochu zamrzí že šetrili na otočných ovládačoch. Keby boli z hliníku tak by to mohlo stáť o 10 eur viac? Dojem z prístroja by bol hneď o triedu vyšší. Ale to je len drobná kozmetická výtka. Viac mrzí že nedali na ovládač hlasitosti nejakú ledku, alebo aspoň nejakú farebnú zanačku polohy. Neviem ako je to na strebornej verzii, ale na čiernej proste nevidím v akej polohe je.
Ďalšia vec čo by som osobne vytkol - absencia spínaných zásuviek na zadnej strane. Som si na tú vymoženosť vcelku zvykol - mal som tam zapnutý tuner a gramec. Takto musím zakaždým tuner zapínať zvlášť.
Pri stand-by môde ostáva svietiť malá oranžová ledka pri hlavnom vypínači, čo je celkom šikovné upozornenie pred dlhším nepoužívaním, aby som ho vypol.
Ďalšia vec čo poteší, je že po zasunutí sluchátiek sa automaticky odpojí repro. O tom som sa doteraz nikde nedočítal. Velké +.
Dialkový ovládač má na môj vkus trochu malé tlačítka, ale dá sa na ne zvyknúť. Pre ludí so slabším zrakom môže byť problém prečítať popisy k tlačítkam. Páči sa mi funkcia mute, ktorá je iba na dialkovom.
Zvuk nejdem nejak rozoberať, u každého to bude hrať podla jeho aparatúry a akustiky. Ja môžem len konštatovať že u mňa som zo zvukom spokojný. Niekto sa v recenzii sťažoval že tieto Yamahy majú slabší "phono" vstup, ale ja som žiadne obmedzenie nepozoroval.

Odpovědět