Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha

Příspěvek od PítrsPraha »

Možná by někoho zajímalo, známý prodává Yamahu A-S 2100.

Za sebe si myslím, že tyhle nejvyšší modely Yamah jsou neprávem trochu mimo pozornost. Možná je na vině pověst světleji a ostřeji hrajících některých modelů s trojciferným označením. To u těch čtyřciferných je zvuk docela jiná káva....

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel »

Nekdo zkusenost s yamahou M-50 ?

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Jestli ti to pomůže, měl jsem CX-830 + M-45, stejný výkon. Zvukově tyhle starý Yamahy jsou super. Potom jsem měl ještě MX-830.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Niekto tu tuším volal po novom delenom zoilovači - zdá že sa dočkal:
C-5000: https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html
M-5000: https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html
Ceny asi budú brutálne, nič pre plebs.
Vracajú sa aj k analógu:
https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html
a "trochu" dospelejší bráško - https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Hm, takový BVa PA-300SSE, akorát za pětkrát tolik :-)

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

No, ceny jsem jeste nikde nezkoumal,ale ten koncak 2x100 do osmi-nif mof.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Už to tu niekde tuším zaznelo, ale pre istotu to zopakujem, možno to niekomu pomôže - dialkové ovládanie súčasných modelov bezproblémovo ovláda staršie prístroje. Moja čarstvá skúsenosť - dialkovým od zosilovača A-S701 v pohode ovládam CD a tuner vyrobené niekedy okolo roku 2000. Iba kazeťák nijak nereaguje.
Možno ešte pár slov pre prípadných záujemcov k samotnej A-S701čke.
Samotnej technike až tak nerozumiem, ale čo som sa rozprával s jedným konštruktérom, tak by tam mali byť celkom kvalitné súčiastky. Konštrukcia vyzerá byť kvalitná, len trochu zamrzí že šetrili na otočných ovládačoch. Keby boli z hliníku tak by to mohlo stáť o 10 eur viac? Dojem z prístroja by bol hneď o triedu vyšší. Ale to je len drobná kozmetická výtka. Viac mrzí že nedali na ovládač hlasitosti nejakú ledku, alebo aspoň nejakú farebnú zanačku polohy. Neviem ako je to na strebornej verzii, ale na čiernej proste nevidím v akej polohe je.
Ďalšia vec čo by som osobne vytkol - absencia spínaných zásuviek na zadnej strane. Som si na tú vymoženosť vcelku zvykol - mal som tam zapnutý tuner a gramec. Takto musím zakaždým tuner zapínať zvlášť.
Pri stand-by môde ostáva svietiť malá oranžová ledka pri hlavnom vypínači, čo je celkom šikovné upozornenie pred dlhším nepoužívaním, aby som ho vypol.
Ďalšia vec čo poteší, je že po zasunutí sluchátiek sa automaticky odpojí repro. O tom som sa doteraz nikde nedočítal. Velké +.
Dialkový ovládač má na môj vkus trochu malé tlačítka, ale dá sa na ne zvyknúť. Pre ludí so slabším zrakom môže byť problém prečítať popisy k tlačítkam. Páči sa mi funkcia mute, ktorá je iba na dialkovom.
Zvuk nejdem nejak rozoberať, u každého to bude hrať podla jeho aparatúry a akustiky. Ja môžem len konštatovať že u mňa som zo zvukom spokojný. Niekto sa v recenzii sťažoval že tieto Yamahy majú slabší "phono" vstup, ale ja som žiadne obmedzenie nepozoroval.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Byla tu řeč o Yamaze MX 10000. Mám jí doma. Hraje fajn :) Trochu mě jen zarazilo, že nemá phono předzesilovač (externí stojí cca 70-100.000) a výstup na sluchátka. A zároveň, že to má digitální signal procesor s výstupem na 6 repro, takže si člověk doma mohl dělat fake surround pomocí 4 dodatkovecj surround repro. Takovej 6.0 systém. Hraje hezky, výkon obří a to v áčku, takže to pekelně topí. Je zajímavý, že hrozně topí i předzesilovač. Po pár hodinách je víc horkej jak koncák. Hraju na BW 801, káble Supra Anniversary (ne že by mě na tom záleželo :o ) a zdroj buď gramec Technics, nebo streamer Rose RS 201. Oproti jinejm tehdejším špičkovejm koncům co mám (Pioneer M90, Sony TA-N77ES, Technics SE-A5) to je objektivně lepší. Zajímalo by mě srovnání s dnešníma high end zesilovačema s podobným a vyšším výkonem. Tohle je očividně to nejlepší co Yamaha kdy vyrobila a srovnání s tímhle kusem z roku 1987 a třeba Mark Levinsonem z dneška by bylo zajímavý. Obrázek

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Na HI-FI Voice sa objavila recenzia delenca C + M 5000:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... 000-m-5000

K dispozícii je aj recenzia toho lacnejšieho gramofónu:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -vinyl-500

Kto vie či urobia aj nejaký normálnejší gramec bez predzosilovača a bluetooth. Ideálne aspoň s koncovým vypínaním ak už nie plný automat. Ale asi nie, trend týmto smerom zjavne nejde.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

nová vintage hračka Yamaha TT400, automat, řemínek, půlpalec, rovné ramínko,
stylová čistota elegance (novou přenosku Ortofon přinese - možná - Ježíšek)
Přílohy
TT 400.jpg

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Všetko funguje ako má? Je to už dosť starý kúsok, tuším sa robili niekedy pred rokom 2000.
Nedávno som po ňom pozeral, bol v ponuke za nejakých 80 eur.
Vtedy bol v predaji aj vyšší model TT 500. To je už Direkt Drive. Za ten, ak si dobre pamätám, pýtali niečo cez 200 eur. Nad tým som aj rozmýšlal, len neboli volné peniaze.
Ale dosť váham pri takýchto starých strojoch. Ja nie som typ človeka čo by sa v tom rýpal a je velký predpoklad, že skôr či neskôr budú takéto mašiny potrebovať nejaký servis. A to nehovorím o dostupnosti súčiastok.
Keď budem kupovať ďalší gramec, tak by som bol rád keby to tu so mnou už dožil.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

vše ok. co se opotřebí ? leda řemínek a hrot přenosky, to je oprava co zvládne každý
excellent model bol PF800 kozmického dizajnu, na hentaký stroj prašuli žial něbolo
https://www.google.com/search?q=yamaha+ ... 25&bih=619

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

PF 800vka je tiež v ponuke: https://elektro.bazos.sk/inzerat/105985 ... PF-800.php
Ale je to už dosť peňazí a ešte je to aj bez prenosky.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

jednou jsem se v tisku dočetl o llikvidaci jisté obchodní firmy a rozprodeji skladových zásob, TT400 za 2500 Kč kdežto TT500 za 3000 Kč přibližně, no to se jen po nich zaprášilo
je to model předrevoluční, z audio katalogu Yamaha hi-fi 1986-87 (internet tenkrát běžně dostupný nebyl)

venoušek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od venoušek »

Tipy pro majitele zesilovačů Yamaha s ,, přepínačem impedance " repro - jde o přepínač symetrického sekundárního napětí ze síťového trafa - ( vyšší napětí pro 8 ohm repro ). Přepínač po změření vykázal sériový odpor několik ohm - výsledek po bypasu - poznatelně lepší basy. Dále jsem vřadil přímo na vstupní svorky síťového trafa odrušovací člen TSK 6415 - výsledek- poznatelně čistší a jasnější zvuk. Tyto dvě úpravy mojí AX 592- s náklady cca 200,- Kč a výsledek - poznatelně lepší zvuk.Zatím vše.
V.

Odpovědět