Audio Video Show Praha 2022

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
rotr
Příspěvky: 69
Registrován: 30 srp 2012 11:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od rotr »

Pokud je řec o těch Magion II, tak obdobnou konstrukci lze nalézt u Troelse a v DIY se dostanete tak na 100k, takže 200 za komercí není nereálné

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Tomáš »

Ptal jsem se u Elftona,je to prý hornová konstrukce,tedy složitější truhlářská práce,mohutnější bas *thumbs up*
To rotr
U Troelse jsem žádné horny neviděl

rotr
Příspěvky: 69
Registrován: 30 srp 2012 11:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od rotr »

Psal jsem obdobnou

http://www.troelsgravesen.dk/JA8008.htm ... plications

Jinak na hornovych bednach navrzenych mabat-em hrají spokojeně přes 10 let

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 747
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od šeďour »

Já jsem byl na výstavě v pátek i v sobotu.Moc se mi tam líbilo, prostory hotelu hezký (teda až na to, že jsem furt bloudil dokola).I prostory v outůaréně byly dobrý, prostorný a bylo tam vystavenejch spousta pěknejch věcí.

Nejsilnější zvuk byl rozhodně v expozici firmy RIHA, skvělej zvuk, skvělej obraz.Je znát, že se živěj profesionálníma instalacema, protože je to u nich vždycky zážitek.
A nejen zvukově obrazovej, ale i chuť si tam přijde na svý, páč jejich sýrovej štrůdl, má famózní chuť.

Výbornej zvuk byl v expozici firmy MAREKA.Představili novou českou firmu vyrábějící stojanový reprosoustavy.Plnej, dynamickej zvuk.A výborně vybíraná muzika.

Nejvíc času jsem strávil poslechem i DIOKA.Skvělej, pohodovej zvuk.Zaujali mě americký třípásmovky KLH.To je můj šálek kávy, jak vzhledově, tak zvukově.Za svojí cenu hrajou až neuvěřitelně dobře.
Docela vážně přemejšlím o jejich koupi.

Největší překvapení na hifi výstavě byly malý reposoustavy od český firmy NADRAL.Neuvěřitelnej zvuk a to doslova.Byl jsem u nich několikrát a vždycky jsem se, po chvíli poslechu radši zeptal, jestli opravdu hrajou ty nejmenší bedýnky.
Taky přístroje v jejich expozici byly hodně zajímavý.Pro mě nová a neznámá česká firma OLDSTEP.Elektronkový zesilovače a předzesilovače.Takhle perfektní zpracování mechanických částí se jen tak nevidí.

A nakonec pro mě jedna příjemná věc.V expozici firmy AQ novej model reprosoustav, který podle mýho názoru nejen dobře vypadaj, ale i skvěle hrajou.A to je poprvé za dlouhý léta, co můžu napsat něco takovýho.A to na hifi výstavy chodím zhruba pětadvacet let.

No a abych pořád jen nechválil.
Obecně, ve spoustě expozic hrála naprosto příšerná hifistická hudba.Buď nudnej šukací jazz, nebo zpěvačka s děsně votravným uječeným hlasem.Extrém bylo sice efektní, ale dlouhodobě neposlouchatelný bubnování, cinkání na předvedení mimořádný dynamiky aparátu.
Fuj.

Další problém některejch expozic byl ten, že jim to nehrálo vejšky.Nebo opačnej extrém, vejšek přehršel.Nepřirozený množství, zabarvující lidskej hlas.

Nepochopitelný ceny sluchátek.Pro koho jsou určený sluchátka na domácí poslech, s cenou 80 000,- ; 100 000,- ; 120 000,- ????

Vyslechl jsem hovor dvou návštěvníků.
Jeden povídá druhýmu...sem si poslech nejdřív ty za osmdesát a pak ty za stodvacet a neslyšel jsem žádnej rozdíl.

Můj názor je, že ani žádnej rozdíl slyšet nemohl, páč tam žádnej jinej, než finanční není.Prostě to ty prodávájící zkoušej, kam až je možný zajít.Tohle je prostě ten pravej high end.

Další podivná věc, kterou jsem na výstavě nečekal, byla expozice ŠROLL.Byl jsem tam opakovaně, jednou to hrálo snesitelně, podruhý to řezalo do uší, ale hlavně jsem nepochopil, co, že to tam autor vlastně předváděl.
Takovej smutnej pohled na to byl.

Jako výrobce kabelů jsem si samozřejmě se zájmem prohlížel vystavený kabely.Někde racionální řešení za slušnou cenu, jinde naleštěnej prd.Síťovej kabel z obyčejně vypadající metráže, s naprosto obyčejně vypadajícíma koncovkama za 7 000,-
Jako vážně ?
Zázrak se ukrývá uvnitř ??

Ale nejvíc překvapili francouzi.Cenou i provedením síťovýho kabelu.Tři zkroucený různobarevný vodiče zabalený v síťce, nic moc koncovky, cena padesát tisíc !
Ještě se mám hodně co učit.Jak o vzhledu kabelu, tak hlavně o cenotvorbě :-)

Těším se na další výstavu.Tahle byla fakt bezva, Březinovi dík !
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 394
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od jirkash »

KLH Repro take souhlas a premyslim o nich.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3069
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od kychtax »

Také mé dojmy. Byl jsem po oba dny.
Amarock (Rockport Vitus). Asi nejlepší zvuk výstavy. Aby ne, s hezky upravenou místností a ak. ošetřeným stropem a cenu sestavy astronomickou. Bohužel testovací repertoár je stále stejný, možnost přehrání doneseného cd = 0.
BW, v bednách určitě potenciál, ale expozice na mne dělala dojem, že to někdo postavil, zapojil a nechť to hraje. Chtělo si to asi víc vyhrát (jako vedle). Sonus Faber jsem asi 4x navštívil, nikdy mne nezaujalo, nic.
Německé bedny Fischer - tentokrát profitovaly z upraveného stropu a asi optimální místnosti. Jejich regálovečka hrála slušně.
6.patro. Tam mne zaujal asi jen Elfton a už se tam i chystám na poslech. Papírově výborná bedna, co do osazení, měl jsem pocit že by chtěla hrát, ale malý pokojík a velmi near filed poslech asi nebyl to pravé. Ten stejný pocit jsem neměl na tom patře už nikde. U Dioka se vždy, když jsem tam byl, diskutovalo při ztlumené hudbě, u Nadralu nevím co si myslet, Sroll měl nepochopitelný zvuk vytažený ze středů divně nahorů, RIHA to opět hulil z velkých beden do malé místnosti, ideálně metalové koncerty. Ty chválené polské regálovky jsem bohužel minul.
O2 aréna. Tam mne zaujaly české regálovky Silent laboratories s Moonem. Už jsem o klucích slyšel i před výstavou, měli pořád plno. Osazené Scanspeaky. Asi ještě o nich uslyšíme.
Jinak už mne asi nic extra nezaujalo. RP audio - Gryphon s Martenem. Kolos zesilovač a zajímavé bedny. Tento zvuk podobný znám, trochu temnější a muzikální, o to se snažím u sebe. Ale kabeláž ansuz mne opět nepřesvědčila, ani Vivid reprobedny, slyšel jsem tam několikrát, nejsou můj šálek. Tam je moje volba blíže plnějšímu zvuku Marten.
ATC 150 jsem slyšel chvíli a moc mne nezaujaly, neměly podmínky, YG neměly podmínky, slyšel jsem vinyl, bylo to moc vysoko posazené. Málo basů. Ale jsou to krásné bedny i byla ta technika kolem.
Xavian, pořád jsem tomu nějak nemohl přijít na chuť. S pány z GMG jsem si příjemně popovídal o jejich technice, stejně i s p.Krautem, p.Ranným a mnoha dalšími. Hodně známých a příjemných setkání.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

Ahoj, Honzo (kychtax), co si máme vzít z toho, že nevíš, co si myslet? Tyhle neutrální reakce nedávají žádnou zpětnou vazbu. V čem se máme zlepšit? Neber tenhle dotaz vůbec ve zlém. Chceme se zlepšovat a zajímá nás, kde začít, fakt jo :)

Reakce na Zero byly veskrze skvělé, nicméně chtěli bychom slyšet i reakce na vyšší řady. Ohlasy byly na místě super, potěšily nás a nakoply na dlouho dopředu. Přesto, zaznamenali jsme i reakce ve stylu "nic nebylo špatně, ale hráli jste potichu, nuda, čekal jsem víc".Z tohohle si nic nevezmeme. My jsme chtěli hrát tiše, to je náš koncept...

Obešli jsme s kamarádem v tempu celé patro a výsledek byl takový, že jsme byli na naše bedny pyšní víc než na začátku. Proto se ptám... Co bylo tedy přesně špatně? Neboj se být konkrétní. Chceme být příště lepší, než jsme byli teď.

Samozřejmě, byly tam lepší expozice, o tom žádná. Třeba u skoro sousedů RD Acoustic jsme se vyloženě bavili, měli to skvělé, ale pak tam byly expozice, kterým jsme nerozuměli, nechápali jsme, že se za ta tyhle peníze nestydí vystavovat.
Naposledy upravil(a) Herrer dne 10 čer 2022 19:07, celkem upraveno 2 x.
Nadral reprosoustavy

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

Kocmeister, Šeďour: Kluci, díky moc ;-)
Nadral reprosoustavy

Yiakubou
Příspěvky: 490
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Yiakubou »

Mohl bych poprosit o vysvetleni toho konceptu hrat tise? To jsem jaksi take nepochopil. Resp. mam za to, ze dobre repro ma hrat dobre jak nahlas, tak tise.

BVa
Příspěvky: 2868
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od BVa »

My jsme chtěli hrát tiše, to je náš koncept... Co bylo tedy přesně špatně?
Ak boxy hrajú " všetko" dobre (vyrovnane) potichu, bez externých " korekcií", tak pri vyššej hlasitosti budú príliš výrazné okraje audiopásma..Fyziológia sluchu nepustí.

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

Yiakubou: Ano, máš pravdu. Koncept je jednoduchý - dobré repro hraje dobře i potichu, což není ani zdaleka samozřejmost. Nahlas hraje slušně leccos.
Nadral reprosoustavy

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

BVa píše:
10 čer 2022 19:25
My jsme chtěli hrát tiše, to je náš koncept... Co bylo tedy přesně špatně?
Ak boxy hrajú " všetko" dobre (vyrovnane) potichu, bez externých " korekcií", tak pri vyššej hlasitosti budú príliš výrazné okraje audiopásma..Fyziológia sluchu nepustí.
Pane Bunto, k tomuhle asi ani nemám co říct. Pokud to máte hozené takhle, není o čem diskutovat.
Nadral reprosoustavy

BVa
Příspěvky: 2868
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od BVa »

Nahlas hraje slušně leccos.
To, čo hrá dobre potichu, môže ( nemusí, závisí od kvality meničov) pri vyššej hlasitosti skreslovať. Ak boxy dobre hrajú nahlas,tak potichu nemôžu mať so skreslením problémy, to bude iba klesať..
Pokud to máte hozené takhle, není o čem diskutovat
Nemám nič " hozené", to je realita.. A že to tak funguje, je 100x overený fakt. Však daj nejaký objektívny argument, prečo to tak nie je .

THresil
Příspěvky: 293
Registrován: 07 srp 2010 11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od THresil »

Herrer píše:
10 čer 2022 18:53
Co bylo tedy přesně špatně? Neboj se být konkrétní. Chceme být příště lepší, než jsme byli teď.
Podíval jsem se na stránky Nadral a u reprosoustav mně pro lepší představu charakteru chybí aspoň definování šířky pásma v rámci poklesu 3 dB a ještě lepší by bylo, kdyby byla k dispozici ke každé soustavě křivka.
Samozřejmě, že každý máme jinou místnost apod., tak se stejná bedna bude chovat jinak u mě a jinak u Franty, ale i tak by to dávalo jakousi vypovídající hodnotu...

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

THresil: Přesně proto nedáváme na web konkrétní parametry. Jestli si z toho někdo vezme to, nebo ono, s tím nic nenadělám. Věříme v poslech a nabízíme putovní sestavu. Nedokážu si představit, co víc posluchači nabídnout. Přesto díky za tuhle zpětnou vazbu, bojuju za to, aby tam ty grafy byly.
Nadral reprosoustavy

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host