cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

Při použití počítače jako audiotransportu se doporučuje odstranit z Windows vše, co je nepotřebné. cMP2 jde ještě dále a instaluje vlastní shell namísto Windows XP shell, označovaný též Explorer. V počítači nám v tom případě sice pojede minimum činností, ale v praktickém používání cMP2 zjistíme jednu obtíž - nutnost restartu.
Jak řekl Noaid
......A jsem tam kde jsme byli před měsíci. Kruh se uzavřel. :(
Přece jen jde o vyloženě ryze účelové software, určené do specializovaného PC, sloužícího pouze jako přehrávač a nic jiného by již dělat neměl. V tomto případě se jej vyplatí použít, z hlediska zvuku je skutečně špičkový. Jeho hlavní plus je totiž někde jinde než v podání basů, středů, výšek. Zde musím souhlasit s hodnocením portugalského HT fóra, že jeho hlavní přednost je právě v minimalizaci dění v PC. V důsledku je poté snížení hluku, smogu, šumu, pozadí, odstupu S/N, či jak to jinak nazvat nebo definovat (elektro-digitálně-akustického komplexu ????????????). Právě tato vlastnost cMP2 z něj dělá něco "navíc".
Jak jsem v jednom svém příspěvku napsal, v PC mi běžně běží 35 činností, většina na pozadí (klikněte)-
Obrázek
Na výše uvedeném HT fóru jsem objevil zmínku o další možné minimalizaci na pozadí spuštěných procesů, původně určenou k vyladění PC při hraní her. Je to (možná známý) IObit Game Booster 1.31 , který je též součástí Advanced SystemCare Free 3.5.0 . Moralisty upozorňuji, že jsou oba free a oba v češtině.
Po jeho použití se zastaví některé funkce a systém je optimalizován pro spuštěnou aplikaci, například Foobar, cPlay a pod.
Výsledky jsou zde (klikněte) Obrázek
Já vím, snížení z 35-ti na 25 procesů se pro mnoho z vás bude zdát málo, ale každý kousek dobrý, jde-li nám o kvalitu. Na počítači přitom můžete dělat vše, co potřebujete (pochopitelně ne to, co je zakázané). Ovládání je jednoduché, minimalizuje se na lištu, takže o něm ani nevíte. Chcete-li se vrátit do původního nastavení, pak jej jednoduše otevřete a jednou kliknete. Nic víc.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

Takže i výrobci základních desek nezapomněli na HiFi. Firma Asus oznámila uvedení nové řady základních desek pro procesory AMD. Nejvyšší modely dokonce umí
Lossless Blu-ray Audio, Supports 192kHz/ 24-bit, ENVY HD Featuring 10-channel, DTS Surround Sensation UltraPC, Hi-Fi Equipment-Emulated Design a ASUS Home Theater Gate
Český překlad je zde
Obrázek

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od noaid »

Alesko, víš jistě, že víš co děláš? Všechny možné tvé "čističe" windows jsou potenciálně velmi nebezpečné programy, které mohou ze systému vymazat či odstavit důležité věci, sám jsem toho byl svědkem a vím moc dobře, jak a co dělají. Jsou to maximálně hračky pro děti s pomalými počítači, kterým nevadí jednou týdně reinstalovat systém a přitom nadávat, jak je ten M$ blbý a neschopný. Řežeš si pod sebou větev a přitom jsi šťastný, jak ti jde práce od ruky. Kolikrát už jsi reinstaloval windows ty?
Člověk, který nechce řešit neustálé problémy, ale své pc používat, by se tomu měl zdaleka vyhnout, pokud si není naprosto jistý tím, co dělá. Což nemůže, protože do těch programů vesměs není vidět. Já si jednou jedním takovým programem zkoušel krokováním zjistit, co dělá, a nestačil jsem koukat. Kdybych to nechal dojet a neuměl udělat rollback všech změn, několik programů by přestalo fungovat a jiné by např. ztratily svá nastavení. Jako odměna by bylo zrychlení čtení registů o 4%, což v běžné práci znamená úspou asi 0.00001% času procesoru. Ovšem jen do té doby, než bych to v těch programech nastavil znovu zpátky. Stojí to na tvém naprosto nevyužitém 4-jádře za to?

Alesko, přepni si pc do toho "vyčíštěného" stavu a pak vypni přívod elektřiny. A pak nám napiš, co se dělo. Možná se nestane nic, možná ano. Jsem zvědav.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

noaid píše:Alesko, víš jistě, že víš co děláš? Všechny možné tvé "čističe" windows jsou potenciálně velmi nebezpečné programy, které mohou ze systému vymazat či odstavit důležité věci, sám jsem toho byl svědkem a vím moc dobře, jak a co dělají. Jsou to maximálně hračky pro děti s pomalými počítači, kterým nevadí jednou týdně reinstalovat systém a přitom nadávat, jak je ten M$ blbý a neschopný. Řežeš si pod sebou větev a přitom jsi šťastný, jak ti jde práce od ruky. Kolikrát už jsi reinstaloval windows ty? ................Alesko, přepni si pc do toho "vyčíštěného" stavu a pak vypni přívod elektřiny. A pak nám napiš, co se dělo. Možná se nestane nic, možná ano. Jsem zvědav.
Jen zkouším, co je na jiných fórech o problému PC audia napsáno a co skutečně funguje.

Ano, reinstaloval jsem OS jednou, a to tehdy, kdy mi odešel zdroj s následkem jednoho vadného sektoru na HD. Nikdy víc. A to mám PC již X let a to jak v práci, tak i doma. Zdroj se vyměnil, HD vyléčil a funguje dodnes.

I to jsem zkusil - byl ve vyčištěném stavu a já jej natvrdo restartoval (ne vypnul). Budeš se divit, opět naběhly normální XP a to bez jakýchkoliv problémů. A kdyby byly problémy, tak to nedoporučím.
Řežeš si pod sebou větev a přitom jsi šťastný, jak ti jde práce od ruky.
Nevím jak ty jsi se stávajícím stavem věcí spokojen, ale já jsem a přesto nehodlám ustrnout. Děkuji bohům, že se tehdy neandrtálci nespokojili s pouhým ohněm od blesku, ale pokusili se vykřesat oheň sami.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od dadaft »

no, spuštěný proces nešumí, nezvyšuje THD apod. - je to zkrátka proces.

pokud jde o registry, tak nejvíc je podle mě zasírá neustálé zkoušení a následné (nedokonalé) odinstalovávaní nejrůznějších programů.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

dadaft píše:no, spuštěný proces nešumí, nezvyšuje THD apod. - je to zkrátka proces......
No, nejsem si tak jist, protože nejlepší proces = žádný proces.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

Na nastavení počítače sloužícího k přehrávání audia můžeme pohlížet z mnoha aspektů. Prakticky existují tři vyhraněné názory, jak by měl počítač pro audio vypadat a to:

a) Speciál, sloužící pouze a výhradně k poslechu audia
b) Víceméně speciál sloužící (třeba z 50%) jako přehrávač a ve zbytku několik málo potřebných programů
c) Uživatelské PC, přecpané všemi možnými programy a pluginy které se dají sehnat, a občas sloužící i jako přehrávač audia.

Nebudu zde rozebírat plusy a mínusy bodů a) - c), protože je to otázka priorit každého posluchače. Protože ale hudba dnes na počítačích vzniká (doufám, že nikdo není přesvědčen, že se stále ještě nahrává na voskový váleček), měly by být počítače pro přehrávání audia nastaveny stejně, jako počítače používané ve studiích.

Nastavení PC sloužícího k nahrávání hudby je pěkně prodiskutováno na českém fóru Audiozone/Electrozone , odkud se dostanete na specializované stránky MusicXP.net , kde se můžeme i nechat zaregistrovat na jejich fóru, nebo využít popsané optimalizace XP Services Configurations.

Jak říkám, je to otázkou priorit každého z nás, závěry a položit otázku Kde je pravda ? si musí každý sám.

dokken
Příspěvky: 36
Registrován: 18 dub 2008 13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od dokken »

Z PC hraju uz dlouho, konkretne z laptopu, ale je to nepohodlny. Moje idea je mit na to tablet, s foobarem s FooAva pluginem, treba tenhle levnej od cinana na atomu za nakejch 350 USD, v podstate v cene low entry CD playeru. To ze s tim muzu delat veci jako na normalnim PC beru v tomhle pripade jako bonus.
http://tablet-news.com/tag/shenzen-p88/
s vymenenym 2.5 HDD za co nejvetsi kapacitu narvanou flacama
kdo chce neco znackovejsiho, koupi si iPad nebo Slate od HP, podle me je to zbytecny, pac cinan to zvladne s prehledem. Vtip je v tom, ze nemusim nikde smatrat mysi, sedat si k monitoru apod.
samozrejme Asio4all, foobar s FooAva pluginem a cover flow od tohodle polaka:
http://dawxxx666.foobar2000.pl/fooava/
USB DAC dle libosti a penezenky, treba tenhle je na headfi hodnocenej velmi dobre:
http://styleaudio.typepad.com/styleaudi ... erald.html
USB dacani jsou v poho, jde jen o jednicky a nuly
vselijaky samostrojky, samodelky a HTPC..dle me naprd, chci si sednout do kresla, vztit tablet do ruky, prohlizet si obaly, listovat si playlistama, sestavovat si je jak chci dle libosti pomoci coverflow, aniz bych musel zvednout zadek a pul hodiny cumel do police s cedama, coze si dneska vlastne pustim, ale i zaroven poslouchat v nejvyssi mozny kvalite.
tady je new coverflow plugin od polaka jmenem Saphire, jeste ho nehodil do placu, ale vypada to dobre, je to sice vopicarna, ale na efekt dobry:
http://www.youtube.com/watch?v=w988JvjasXQ
Timhle se budu ubirat ja, je to podle me z hlediska pohodlicka a ergonomie jedina mozna cesta.
a ted do me... :)


Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od noaid »

To, co je na těch odkazech, přináší u dnešních počítačů přínos nula nula nula cosi malého. Jediný bod z toho přínos má nejen pro přehrávání a zrovna ten tam nastavují špatně ;) A ještě u jednoho bych připustil, že u pomalých počítačů může pomoci, oba body proti lupání v přehrávání.
Někdo někde na net něco napíše, pak to tisíc dalších jen opisuje dál a dál, protože na kritický rozbor nemají znalosti. Já se s tím setkávám hlavně v IT dnes a denně. Tisíce lidí se zabývají tím, jak urychlit čtení z disku o pár mikrosekund, jsou úplně všude. A těch pár ušetřených mikrosekund je činí šťastnými. Pak přijdu k té databázi, příslušný příkaz napíšu jinak a ono to najednou místo 3 hodin jede 10 sekund. A dotyční lidé mne v ten moment začnou nesnášet, tak se na tom nadřeli, celé měsíce na tom pracovali, a na hovno :lol:
Je třeba vědět, co je důležité a co ne, co co ovlivňuje. Bez toho jde jen o pocity, že by něco snad mohlo pomoci, když to říká ten druhý.
Jsou pro mne legrační snahy kupovat pro přehrávání co nejpomalejši PC a pak se všemožně snažit, aby nebylo moc pomalé, apod. Já jdu jinou cestou - vytvořit si takové HW a SW podmínky, abych se nemusel zabývat drobnostmi, které zdržují a odvádějí od podstaty problému.
Možná by nebylo Alesko od věci napsat, jaký vliv měly na výsledný zvuk jednotlivé měněné parametry.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

noaid píše: Možná by nebylo Alesko od věci napsat, jaký vliv měly na výsledný zvuk jednotlivé měněné parametry.
Noaide, klidně, již jsem to jednou psal, tedy obšírně, jde o můj subjektivní pohled:

a) úplně nejhorší zvuk co jsem kdy měl byl tehdy, když jsem své první PC přeplácal ad absurdum vším tím, co bylo možné free stáhnout a nad čím jsem byl v němém obdivu, že to něco umí
b) o poznání lepší zvuk tehdy, kdy jsem vymazal vše, co nebylo zapotřebí k tomu, co od PC očekávám
c) Další skok nastal v okamžiku, kdy jsem stavěl nové PC, čtyřjádro pro matematicko-statistické účely a pořídil do něj skutečně profesionální zvukovku Lynx One, byť uznávám, že dnes je to již Low-End.
d) Další změny nastaly tehdy, když jsem z tohoto PC odstranil všechen ten přebytečný balast, co sebou Windows nosí
.
.
.
z) Pak již výběr toho nejlepšího softwarového přehrávače, ale to zde již bylo omíláno.

*offtopic* A ani zde není moje cesta u konce. Již dnes vím, že existuje (pod XP) ještě lepší přehrávač než cMP2, ale to je otázka nového PC, čili budoucnosti, prozatím to nespěchá.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od noaid »

Já myslel jiné změny než změny hardware - jaký přínos měly změny nastavení ve windows, které jsou uvedeny na odkazech na fóra, které jsi tady naposledy dával.
Třeba vypnutí upozorňování na nepoužívané ikony jednou za 60 dní apod.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Aleska »

Noaide, jsi fantastickej !

Mnohokrát jsem tě upozorňoval, že nečteš a ani dnes to není jiné - z prvních 4 bodů se tři týkají právě software, hardweru se týká pouze bod c). A ty se zeptáš takto:
Já myslel jiné změny než změny hardware - jaký přínos měly změny nastavení ve windows, které jsou uvedeny na odkazech na fóra, které jsi tady naposledy dával.
Podívej se na linky, které jsem v minulých příspěvcích zadával, a zjistíš co všechno se dá ve Windows vypnout, aniž by to činnosti počítače jakkoliv vadilo. A já nikomu nevnucuji, aby to vypnul ! Jestliže někdo nedokáže usnout jen a jen proto, že vypnul například tuto zhovadilost:
Třeba vypnutí upozorňování na nepoužívané ikony jednou za 60 dní apod.
Pak jej upřímně lituji !

*offtopic* Nebo snad očekáváš, že za každou z těch mnoha desítek zbytečných věcí jsem dělal dlouhodobý a náročný test, pokud možno za účasti několika svých přátel ?

Proč ?

Jaký by to mělo smysl ?

K čemu by to mělo sloužit ?

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od noaid »

Nějak si bohužel nerozumíme, je to jeden o voze a druhý o koze, proto se už raději snažím některým netovým diskusím vyhýbat.

Já si zatím ve windows spustil další 2 služby a další sw a momentálně jsem opět o třídu výš. ;) Nechtějte po mně definici třídy. Prostě na mé skromné poměry hodně. Myslím, že je to patrně pro mne minimálně na pár let konečná. Trochu jsem zariskoval a vyplatilo se. To je pro mne důležité. A opět jsem se tím něco dozvěděl a naučil. Ale rozepisovat se o tom se mi nechce, většina diskusí tady bohužel končí nějakou hádkou, jaro je tady, tak si radši už místo toho vyrazím do přírody, kde je to pravé hifi v 3D...zpěv větru za sborového doprovodu ptáků v rytmu vodopádu, s kmitočtovou charakteristikou 1Hz-80kHz při poklesu 0 dB.
*offtopic*
Příští týden bude 1. výročí mého přihlášení na fórum. Před rokem v únoru jsem při pročítání fór nechápal, co to znamená zkratka DAC a všechny ty pojmy, se kterými všichni operovali, k čemu je to vlastně dobré :oops: A jak může mít blbý kus drátu vliv na zvuk, co je to foobar (který jsem po instalaci opět rychle odinstaloval, aby mi tak hloupý program nezabíral místo na disku :lol: ), atd.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC.

Příspěvek od Guliver »

Necital som celu diskusiu, ale napriek tomu by ma zaujimal Vas nazor na specializovane prehravace ako Squeezebox, Transporter, Linn,...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host