Metal
Re: Metal
acibuk:
Vůbec není důležité, jak je ta muzika složená. DR je na žánru nezávislé. Nízká hodnota DR je závislá technické manipulaci při nahrávacím procesu nebo v dalších krocích.
Právě jmenovaná alba jsou toho důkazem. Ona ostatně později na CD vyšla s brutálně sníženými hodnotami DR, takže i tím se potvrzuje, že DR na stylu a způsobu skládání nezávisí. Všechno je jen lidský faktor, kdy příslušná osoba nahrávku uměle zvukově zprasí.
Vůbec není důležité, jak je ta muzika složená. DR je na žánru nezávislé. Nízká hodnota DR je závislá technické manipulaci při nahrávacím procesu nebo v dalších krocích.
Právě jmenovaná alba jsou toho důkazem. Ona ostatně později na CD vyšla s brutálně sníženými hodnotami DR, takže i tím se potvrzuje, že DR na stylu a způsobu skládání nezávisí. Všechno je jen lidský faktor, kdy příslušná osoba nahrávku uměle zvukově zprasí.
Re: Metal

https://tidal.com/album/346707214/u
OATHBRINGER Tales of Valor (2024)
Druhé album pro mě zatím neznámé srbské party. Ale není to nová vlna, moderní produkce, nicméně dost dobrá muzika. Navíc já mám tyhle dark fantasy kapely rád...
Re: Metal
Antony
100% souhlas, vidím to stejně. Tebou uváděné tituly v prvních vydáních byly zvukově super, to jsem tehdy ještě Metal občas poslouchal. Ty stejné po čase znovu vydané, ale s dnešními parametry, jsou bohužel pro mně již neposlouchatelné. Ještě, že máme ty sbírky z "minula".
100% souhlas, vidím to stejně. Tebou uváděné tituly v prvních vydáních byly zvukově super, to jsem tehdy ještě Metal občas poslouchal. Ty stejné po čase znovu vydané, ale s dnešními parametry, jsou bohužel pro mně již neposlouchatelné. Ještě, že máme ty sbírky z "minula".
Re: Metal
Co znám současné posluchače metalu, tak jsou se zvukem většinou spokojení, staří bardi ne, ale mají svá stará cd, která je uspokojí ............ takže jsme vlastně všichni happy.
To ujde...
To ujde...
Re: Metal
Jen pro zajímavost a bez urážky:
Kolika let by podle Tebe měl člověk dosáhnout aby se o něm dalo říct, že je to starý bard? Ať vím kam se mám řadit
.
A do které skupiny se řadíš Ty sám. Mezi ty staré bardy nebo jsi teprve čekatel?
Kolika let by podle Tebe měl člověk dosáhnout aby se o něm dalo říct, že je to starý bard? Ať vím kam se mám řadit
A do které skupiny se řadíš Ty sám. Mezi ty staré bardy nebo jsi teprve čekatel?
Re: Metal
Dobrá otázka.
Starý bard by asi měl být ten, kdo zažil vzestup heavy metalu na vlastní kůži, takže ten, kdo byl puberťák začátkem 80. let.
Současní posluchači metalu chodí třeba na Metal Forever a podobné weby, kde se spousta současných nahrávek bere jako se skvělým zvukem.
https://metalforever.info/
Takže staří bardi budou tipnu si Oldear a Antony.
Já jsem taky starý bard, ale zároveň současný posluchač a nemám problém si pochvalovat zvuk některých současných nahrávek, protože mi prostě hrajou skvěle na systémku, do kterého jsem zamilovaný a moc rád ho poslouchám...

Starý bard by asi měl být ten, kdo zažil vzestup heavy metalu na vlastní kůži, takže ten, kdo byl puberťák začátkem 80. let.
Současní posluchači metalu chodí třeba na Metal Forever a podobné weby, kde se spousta současných nahrávek bere jako se skvělým zvukem.
https://metalforever.info/
Takže staří bardi budou tipnu si Oldear a Antony.
Já jsem taky starý bard, ale zároveň současný posluchač a nemám problém si pochvalovat zvuk některých současných nahrávek, protože mi prostě hrajou skvěle na systémku, do kterého jsem zamilovaný a moc rád ho poslouchám...
Re: Metal
Takže se asi zařadím mezi ty starší ze starých
. Protože v 80. roce už jsem byl na vojně.
Jo, taky si sem tam něco z těch novot poslechu, ale tím to taky většinou končí. Nemá rád muziku, kde kytaristi závodí, kolikrát za minutu (sekundu) hrábnou do strun nebo kulomety bicích se dvěma šlapákama a ještě zdvojenýma šlapkama. Škatulkáři tomu myslím říkají trash metal, speed metal a podobně. A ty uchrchlaný hrdelní zvuky, který se vydávají za zpěv taky nežeru.
Jo, taky si sem tam něco z těch novot poslechu, ale tím to taky většinou končí. Nemá rád muziku, kde kytaristi závodí, kolikrát za minutu (sekundu) hrábnou do strun nebo kulomety bicích se dvěma šlapákama a ještě zdvojenýma šlapkama. Škatulkáři tomu myslím říkají trash metal, speed metal a podobně. A ty uchrchlaný hrdelní zvuky, který se vydávají za zpěv taky nežeru.
Re: Metal

https://tidal.com/album/477343769/u
RA'S DAWN From the Vile Catacombs (2017)
Na metal-archives.com uvádějí tuhle německou partu jako "progresivní" metal ............. no nevím, občas, třeba v Sorata's Eyes, se cosi progresivního vyskytne, ale jako celek prostě moderní heavy metal občas okořeněný thrashem nebo progresí.
Slušné album.
Re: Metal

https://tidal.com/album/471127927/u
STRANGE OMEN Ice Vortex (2025)
Nové časy, starý dobrý heavy metal.
Druhé album tyrolské NWOTHM party.
Re: Metal
V pár skladbách spevákova technika pripomenie Rolfa Kaspareka z Running Wild, čo je len dobre 

Re: Metal

https://tidal.com/album/487131372/u
AXE DRAGGER Axe Dragger (2026)
Příběh kapely Axe Dragger je vlastně docela typický -- sejde se parta muzikantů, kteří už něco mají za sebou a momentálně jsou bezprizorní nebo nevytížení, zavřou se do zkušebny a pokusí se naskočit na obnovený zájem o tradiční heavy metal.
(sousloví heavy metal se objeví už v prvním verši první písně alba)
Axe Dragger táhne bývalý zpěvák Pantery Terry Glaze s parádním vyzpívaným hlasem a hlavně kytarista Bob Balch, který to kroutí u Fu Manchu nebo zhulenců Slower. A ten si heavíkovou kytaru užívá dosytosti -- nápadité hraní a vedení slok i refrénů, dobré vyhrávky a chytlavá sóla ...............
Moc se mi líbí, jak hraje. Dobré skladby.
Fakt škoda slabšího zvuku, baskytara má sklony k dunivosti, dokonce i na mé sestavě, která se od problémů na basech drží na kilometr...
Re: Metal

https://tidal.com/album/487249945/u
MIDRYASI'S KULT Italian Dark Sound (2026)
Pojďme k něčemu, co se zapíše do letošních metalových dějin.
Tuna reverbu okamžitě řekne, že tady jsme v království jménem DOOM. Ale ne ledasjaký doom. Doom plný zvláštních blackened vyhrávek i vyložené psychedelie .......................... těhotná smrtka
Tohle album mě teď dost válcuje a divil bych se, kdyby se nedostalo mezi nejlepší žánrová alba roku.
Re: Metal

https://tidal.com/album/163259368/u
EVIL SEEDS Theory of Fear (2020)
Vyhoďte šestku No plan B a závěrečnou Lover of Death a máte fantastické současné heavy metalové album nadívané thrashem.
Výtečná kytarová práce a vokály.
Tohle je nářez.
A jakoby se současný svět skutečně řítil do metalových drsných vizí o vládě mocných mužů bez svědomí s rukama od krve...
Všude se válčí a Epsteinovy kauzy nebo lidské safari v Sarajevu ukazují, jak zvrácená je současná "smetánka" bohatých a mocných.
"Killing pawns, to win this game
You are manipulators without any shame"
Re: Metal

https://tidal.com/album/287478844/u
RAPTORE Blackfire (2022)
Jakási temná bytost vystupuje z interdimenzionálního portálu na hřbitov plný lebek ........... ve skutečnosti není tak neradostně jak obal naznačuje --- je to pekelné nadšení a čertovská rychlost...
Parádní argentinský heavy speed NWOTHM.
(((bohužel novější album Renaissance z roku 2024 se rozhodně takhle nepovedlo a dvojka Blackfire zůstává s přehledem jedničkou mezi alby Raptore)))
Mňamka.
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

