Genie Mains Power Cable - zkušenosti a přípomínky uživatelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Mirek
Kontaktovat uživatele:

Re: Genie Mains Power Cable - zkušenosti a přípomínky uživatelů

Příspěvek od Mirek » 22 úno 2010 22:29

Mirku, souhlasím s tebou v části, která se týká basů. Jen se to u mne projevuje jinak. U mne jsou oproti Vincentu basy méně zahuhlané a zaduněné, což se může subjektivně jevit jako menší, už naprosto nemám potřebu používat nějakou digitální ekvalizaci na 50 a 60 Hz (mody místnosti - ale možná jsem si zvykl ), někomu se to může jevit jako slabší basy, ale ve skutečnosti je to dle mne větší schopnost ty basy zesilovačem uřídit, alespoň tak si to vysvětluji já. A s větší pevností jdou i níže, pokud to tvé repráky utáhnou. Obzvláště když zvednu hlasitost, mám u něktrých nahrávek větší pocit, že kdybych přidal ještě více, tak mi to začne trhat střeva. Jako by měl zesilovač větší sílu a drajv.Ta dynamika a živost je díky těm "menším" basům větší.
Ono ale hodně záleží taky na nahrávce, musí to tam samozřejmě být. A taky na zdroji a jeho propojení. Kdybych měl třeba DAC připojený RCA, tak ten rozdíl tak možná neuvidím, jako když jej mám přes XLR, u mého DAC je to opravdu velký rozdíl. Takže záleží hodně i na ostatních komponentech.

Ahoj Noide,
myslím si, že v mé sestavě asi problém nebude. S Vincentem to hraje tak jak má ( propojení mám XRL jako ty, zdroj je taky v pořádku, s akustikou problém nemám a basy zaduněné taky nejsou i když jsou dostatečné hluboké a nahrávka je taky v pořádku ) tím nechci samozřejmě říci, že je to nějaký zázračný kabel, ale u VDH je zvuk, jak jsme slyšeli posunut o něco výš s náznakem agresivity, aniž by to přineslo nějaké výsledky v prostoru nebo detailnosti. Ale pro někoho, kdo zápasí s basy / akustikou to může přinést výhodu, protože úbytek basů nechá vyniknout ostatním pásmům.
Teď řeknu na tomto fóru asi kacířskou myšlenku : osobně si myslím, že VDH je zcela normální, ale slušný kabel ( ale velmi pěkně vypadající ) odpovídající zhruba této cenové kategorii, který na některé sestavě zní hůř a na některé lépe, jak už to u kabelů této kategorie často bývá a nechápu, proč je tak opěvován jako by to byla téměř konečná u silových kabelů.
Nebo, že by byznys ? Připomíná mi to totiž, tak trochu reklamní akci.
Trochu od věci – vzpomínám jak před nějakém časem panovalo podobné nekritické nadšení ze značky Audionet a po čase až prvotní nadšení pohaslo, takj se v tichosti přístrojů od této zančky začala většina lidí zbavovat.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 23 úno 2010 07:54

to Mirek:
ty jsi to přesně vystihl... *thumbs up*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 23 úno 2010 09:27

pma

netuším, zda je vdh obyčejný.

Pro mou sestavu je Genie Mains Power C. oproti power Supra nebo Izotek vážně přínosem.
Víš, že netuším proč a nejsem schopen o fyzice diskutovat. Nemám na to kapacitu, IQ.
Pokus srovnám cenu, za jakou jsem pořídil supra a z jakou cenu vdh, tak bych přál všem, kteří hodlají
vyhodit své kč za napájecí kabel, aby alepoň vyzkoušeli!
Já bych třeba ušetřil za Supru, kterých mi teď klubko leží v bedně.
"Krámskou cenu" bych za originál cenu power vdh (cca 9.000??) nikdy nedal.
Renownova cena je už zaplatitelná a hodně cz-hifistů by mohlo tohot vlákna využít.

p.s.: Je tento text reklamní?

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 23 úno 2010 10:02

Já žádný úbytek basů nepozoruju. Zvětšil se dynamický kontrast v celém spektru, zvuk má větší drajv. Agresivitu ne. Reklamní akce to třeba je, přinejmenším podle ceny. Možná Renown časem přijde s kabelem za trojnásobek, který bude dvakrát lepší. Ale upřímně řečeno, já bych ho nekoupil. Jsem spokojený s tímhle a nevím jestli je rozumné na kabelu požadovat ještě větší zlepšení.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 23 úno 2010 14:42

Mam také názor na vystupování tohoto pána, ale již jsem vše napsal před rozdáním banů.
Takže spět k tématu.
Předně bych chtěl uvést, že ani Renown si jistě nemyslel, že ten VDH porazí všechny možné síťové kabely a bude se zamlouvat všem tím jakou změnu přinese. Myslím si, že nikdo opravdu zkušený a soudný v tomto oboru si nemyslí, že jsou jen jedny správné a nejlepší zesilovače, přehrávače, kabely…… Každý kdo se tomu věnuje důkladně a bez zaslepení pouze základy fyziky a naměřenýma parametrama (které se běžně dodnes umí měřit a objevují se v katalozích), došel k tomu, že svůj systém musel chtě nechtě sladit, když ne k objektivní správnosti, tak k obrazu svému. Máme jiné vnímání toho co chceme slyšet, co v hudbě hledáme, co je pro každého jedince důležité a důležitější než ostatní atributy. Proto tu jsou ti co po vyzkoušení jednoho předzesilovače nešetří chválou a jiný ho odpojí ze svého neméně kvalitního systému a s klidným vědomím zůstane u stávajícího či se porozhlíží jinde. Stejné to je a bude s tímto Renownovým kabelem od VDH.
To co tu napsal Mirek je naprosto legitimní, (pokud nevezmu v úvahu možnost, že by chtěl tomu kabelu či jeho prodejci škodit) prostě to tak doma na jeho sestavě vnímá.

K tomu kabelu od Vincenta, bych jen vypíchl postřehy testujících z testu na audiodrom.cz
.
Kabel dle nich odsunoval scénu znatelně dozadu, což je důsledek snížení objemu výšek, či se tam děje něco co sníží vnímání vyšších kmitočtů. Dále popisují plošší podání dynamiky a jeho mocný bas se sklonem k měkkosti. Z toho mi vyplývá, že pokud : „VDH byl oproti Vincentovi celý výše posazený - ubyly basy a výšky se staly agresivnějšími“ jak popisuje Mirek, tak je zvuk VDH podle mě v pořádku.
Protože Mirek neuvedl krom zesilovače další články své sestavy nelze tedy usuzovat proč se mu v ní více hodí projev který přináší kabel Vincent Power.

Na audiodrom.cz netestovali zrovna tento model VDH TheMAINSSTREAM HYBRID, ale nižší model VAN DEN HUL The Mainsserver hybrid, určený spíše pro nevýkonové komponenty, protože má zhruba poloviční průřez vodičů, jinak je konstrukčně shodný, nebo velmi podobný. Zvukově ho pro zajímavost charakterizují jako velmi pěkně podávající střední pásmo a ambientní informace. Hodnotí ho na svou cenu (poloviční než je nominální cena zde probíraného modelu ) velmi vysoko. Píší tam o tom, že to není vyloženě neutrální kabel ve smyslu toho, co jim předvedly ty úplně nejlepší a také několikrát dražší kabely. Z toho mi vyplývá, že přece jenom nemá naprostou transparentnost a tedy těžko u něj mluvit o ostrosti. Při zapojení k zesilovači hodnotí tento tenčí model od VDH jednoznačně výše než Vincent Power. Při připojení k přehrávači se jim naopak více zamlouval Vincent, a ten se na této pozici podle recenzentů vyloženě vyjímal.

Již mi pošta dopravila krabici se stočeným gold snake, takže si udělám svůj závěr na své sestavě, což je to jediné směrodatné pro závěry každého. A pokud si ho nepořídím, tak ne protože by byl nutně špatný, nebo jen horší než ten stávající, ale pravděpodobně protože se jeho zvukový charakter nevhodně doplnil s mou sestavou, a lépe tam zapadá stávající kabel. Ale nechci předbíhat.

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna » 23 úno 2010 15:29

NA *thumbs up*
Kdyby jsme k tomu takto pristupovali vsichni, byla by diskuze na jine urovni. Nic neni jednoznacne a vsude stejne aplikovatelne

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 23 úno 2010 17:28

Ještě se někdo diví, proč někdo nechce psát něco ke kabelům? A to si myslím, že v tomto vlákně ještě ti největší hráči chybí.

Mám také zkušensot s tímto kabelem od Renowna. Musím říct, že kabel je to výborný. Mě se tedy opravdu líbí a to nejen opticky. Opravdu nechápu kecy lidí, že kdyby ten kabel stál dvakrát tolik, tak si to nekoupím. Ale pochopte, že ten kabel tolik opravdu stojí!!! On stojí 11 000Kč lidi. Tak si to proboha uvědomte. Jen díky kontaktům a možnostem Renowna se k tomuto kabelu může někdo dostat a mít ho za cenu, která je prostě normálně nemyslitelná. Jinak po něm neštěkne ani pes. Viz popis oficiálního dovozce...

Když to vezmu kriticky, tak tento kabel není opravdu lepší než Oyaide Tunami. A podle ceny je drahší než Tunami.(Hotové kusy.)

Ale to je v tomto případě zcela jedno. Rozdíl to není nijak závratný. Spíše bych řekl hodně malý. Takže všichni si to od Lubora kupte a už to prostě neřešte. Buďte rádi, že máte tuto možnost a vyserte se laskavě na podobné přiblbé kecy a šťourání se v hovně. Opravdu je to do nebe volající.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 23 úno 2010 21:14

pasul
no jo, ale v té naši české kotlině to takhle normálně chodí. Dostat vše "zadarmo" a ještě se tomu nakonec ušklíbat.
Lidé si nakonec stejně koupí ten "horší" kabel, protože na lepší "nemají". Čekají, hledají a nakoupí až při super-výhodné akci (sleva min 50%) a ani neví co kupují.
Zkrátím to. Srdcařů je tady opravdu málo. Slováci jsou v tomto ohledu úplně někde jinde.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 23 úno 2010 21:18

Dílo Velmistra z hor srdci blízkých jistě docení v polohách nebeských tajemné berylium,
snící jsa a již dnes těžící poklad z hloubek jámy Jan Maria zvící v míře vrchovaté,
nevěřící, že otěže svírá srdcem něžný, leč silou čistou napojen Samuraj zlatý,
klidem a důstojností čišící...

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 23 úno 2010 21:37

Vida jakou jsem svým názorem rozpoutal místy docela emotivní diskusi. Odpovím na několik otázek / příspěvků od několika lidí zaráz.
1). na čem jsem to tedy poslouchal - CD Accuphase DP400, propojené XRL Electrocompaniet se zes. Accuphase E-308, kabely k bednám Kimber 8TC ( biwire ),
repro Canton Karat Reference 6,2, Supra síťový fitr MD06-EU SP, silové kabely Vincent do filtru a z filtru do přístrojů - případným zájemcům o poslech se nebráním a také netvrdím,
že je to dokonalé sestava, ale mně vyhovuje.
2). K neslouhlasu, co se týče Audionetu, někdo píše jak jsem na to přišel - tak tedy takto - A. se oslavoval na jiném fóru a potom ti, co jej tak halasně oslavovali se ho potichu
zbavovali - vím o konkrétních lidech a neřeším ty, co neznám. A také nepíši je-li Audinet dobrý či ne, každý máme právo na svůj názor a každý máme jiný vkus.
3).Znovu opakuji, že jsem nedělal žádný test...jenom jsem VDH vrazil na chvíli do zesilovače a zvuk se mi líbil o něco míň než s Vincentem a to je všechno a kdyby ten kabel tak
všichni nevychvalovali, tak by mě nenapadlo o tom psát, tak jak jsem nepsal o tom, když jsem zkoušel jiné kabely, ale nedalo mi, když jsem četl jenom o superlativech, řekl jsem si
proč by neměl někdo napsat jiný názor - trocha legrace - na druhé straně pánové jenom hifi-masochista si koupí s očekáváním nové kabely a potom bude všude psát, že ty bývalé
byly stejné nebo dokonce lepší ( kdo zná dobře Švejka píše se tam o jistém panu Mestekovi a jeho atrakci )
4).K testu Vincenta - někdo tady uvádí z testu Audiodromu, že má takové a takové negativní vlastnosti, ale už nepíše v porovnání s čím, je to tak trochu vytrženo z kontestu. Ale já
v žádném případě netvrdím, že Vincent je absolutní špička a ani se nechystám tyto kabely prodávat. Jenom říkám, VDH i Vincent jsou celkem slušné kabely a mohou být řešením pro
ty, kdo nechtějí nebo nemohou utrácet desítky tisíc za silové kabely a někde to hraje líp a někde hůř.
Přeji klidný a žádnými oponenty z fóra rušeny poslech. Mirek

tedwine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tedwine » 24 úno 2010 13:25

Káble dnes dorazili, takze večer to testnem a napíšem. Mam technicky dotaz, pretoze som v tom úplný laik: na jednej strane kabla je konektor specifikacie 15 amp a na druhej 10 amp. Prečo to tak musi byt?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 24 úno 2010 13:55

Co se týká konektorů a jejich proudové zatížitelnosti, tady je vysvětlení :

http://en.wikipedia.org/wiki/IEC_connector

tedwine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tedwine » 24 úno 2010 22:09

Tak, kable su zapojene, pocuval som asi 2 hodiny mne notoricky zname PF- Division Bell a Clapton-Rush, bohuzial podmienky mam stazene zacinajucim prechladnutim, takze moje hodnotenia treba brat zatial s rezervou, aj ked zalahnute v usiach zatial nemam :P

Prve dojmy su asi taketo: Scena sa precistila, skludnila, konturnejsie su nastroje. Zda sa mi ze aj bas trochu spevnel.Naopak, v dynamike a priestore zmenu nepocujem, na rozdiel od inych uzivatelov. Treba samozrejme uviest, ze rozdiely su malé, ale predsa počutelne... *palec*

Celkovo zatial velka spokojnost!! Kable urcite ostavaju doma, za takuto cenu ja osobne nemam co riesit.

zapojenie :

siet-VdH-PPP-2 krat VdH (zosilovač aj cd prehravač)

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna » 26 úno 2010 08:35

Vcera me dorazily 3 kabely VDH. I kdyz jsem je mel moznost na me sestave jiz drive slyset, napisu par slov.
Nejdrive jsem si poslechl tri skladby na obyc. kabelech na vsech trech komponentech. Hutny, doznivajici bas, ostrejsi vysky, takove roztrhane. Pote jsem je vymenil za VDH.
Ten okamzity skok je jednoznacny. Zklidneni v celem spektru, zjemneni, detailnejsi, umirnene vysky. Nejvetsi zmenu pocituji na basech, ktere jsou konturovanejsi a pevnejsi. Bavi me to vic poslouchat. Pro moji sestavu jednoznacne dobra volba.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 26 úno 2010 11:10

Poslouchám teď zesilovač i DAC připojené Genie VDH. A zpozoroval jsem, že něco na těch basech, jak psal Mirek, bude. Když jsem měl připojený buď jenom zes. nebo DAC, tak jsem si toho nevšimnul. Ale teď jsem to potvrdil i zvukem z LP, kde je přes VDH připojený jenom zesilovač. Basy jsou trochu slabší, ale zase ne u všech skladeb. Někdy jsou víc prokreslené a temnější, jindy naopak trochu zahuhlané. Na druhou stranu se zvuk ještě mění, takže je tam nějaký vliv zahořování a možná je to "nulová fáze" a basy se později vrátí. Také reproduktory se možná musí rozehrát na novou úroveň. Je také možné, že dřív byly basy víc zkreslené a proto byly víc slyšet. Jinak ale je zlepšení tak velké, že to tak nejspíš nechám, i kdyby basy zůstaly, jak jsou.

Odpovědět