Genie Mains Power Cable - zkušenosti a přípomínky uživatelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: Genie Mains Power Cable - zkušenosti a přípomínky uživatelů

Příspěvek od noaid » 26 úno 2010 11:38

Taky mám VDH už i na DAC, nejen zes, a velmi se "ztratily" basy. Ale když tam jsou, tak jsou takové temnější. Vysvětluji si to to tím, že rušení ze sítě předtím nějak maskovalo zvuk a teď se to objevilo "v původním znění". Původně jsem ten druhý kabel měl na něco jiného, ale asi na tom dacu zůstane a asi si objednám ještě jeden.
Chystám se provést akustické měření spektra s různými kabely, jestli něco bude poznat i takto. Sám jsem zvědavý, co z toho vyleze.

elp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elp » 01 bře 2010 20:42

So sieťovými šnúrami som sa posledne bližšie zaoberal asi pred 5-7 rokmi ( ani už presne neviem – kurwa ako ten čas letí).
Musím napísať že som bol dlho zamestnaní v posluchovom štúdiu a cele hodiny a roky sme nerobili nič iné len počúvali muziku a hlavne púšťali prístroje a hľadali rôzne vhodne kombinácie či už zariadení ktoré sme predávali mi ako dovozcovia a hlavne v neposlednej rade aj zariadenia konkurenčných značiek, samozrejme kopec DIY projektov ..... .
X- krát sme testovali aj všetky typy a verzie káblov a podotýkam že môj všeobecne známy názor bol a aj ostane je že pri teste akýchkoľvek komponentov vrátane kabeláže, keďže aj kábel je samostatný komponent platí že zvukový rozdiel musí byt ihneď počuteľní a jasne definovateľný ( proste UŠIVIDNÝ ). Jednoducho pokiaľ sa nedá akákoľvek zmena jasne definovať v podstate ihneď, tak nastáva tendencia že si prípadné rozdiely poslucháči doslova vsugerujú s postupným opakovaným posluchom vymyslia.
Ale späť k sieťovým káblom. Keď som sa teda s touto problematikou zaoberal respektíve si nejaký ten sieťový kábel vyberal pre seba mal som k dispozícii na predajni v tých časoch dostupne značky ako Audioquest, Cardas, Real Cable, Electrocompaniet a na ostatne nech mi odpustia si už ani nepamätám.
Aby so to skrátil: vtedy som si vybral po vypočutí ( s niektorými som požil doma nejaký čas dlhšie a menil postupne ), všetkých dostupných šnúr vybral Audioquest NRG 5. Tato šnúra si ihneď sadla s CD prehrávačom. Pri pripojení všetkých menovaných šnúr k zosilňovaču bol v podstate vždy rozdiel/ prínos / zmena dosť diskutabilný, takže som k zosilňovaču sieťovku nechal až dodnes pôvodnú. No ale aký prínos bol keď som Audioquest osadil k CD prehrávaču?
- Na prvé počutie „mierny úbytok basov“. Samozrejme basy tam ostali a tým miernym úbytkom sa rozumie to že sa kamsi podel ( kde to ma vôbec nezaujima)ten bordel čo ich dovtedy sprevádzal. Keďže sa vyčistili basy tak sa automaticky sprehľadnilo – zaostrilo podanie priestoru, vynikla mikrodynamika nástrojov , vyčistilo sa stredne pásmo, pribudlo kopec farieb a zvukov ….. . Proste jednoznacný a UŠIVIDNÝ prínos, ktorý som vtedy so žiadnym s testovaných káblov na zosilnovači nevedel jasne definovať ( vždy sa zdalo že sa zmenilo len niečo).
Dnes som dostal poštou Renownov VDH Genie Mains Power zahrial aparát, zalial viedenskú kávičku a kábel zapojil k zosilňovaču.
Jednoznačne nastal úkaz ktorý som mal pri CD prehrávači a Audioqueste. Kábel k zosilňovaču sadol ako riť na šerbeľ zmeny vo zvukovom spektre boli jednoznačné e neodškriepiteľné. Ako som spomínal : kábel je zvukový komponent a ja som po čase ten vhodný komponent k svojmu zosilňovaču našiel.

Takže ďakujem Renownovi že mi bolo umožnené tento fantasticky komponent za fantastickú cenu zakúpiť.

Podotýkam že výsledky posluchu platia pre moju zostavu a moje osobne preferencie čo sa zvuku týka.

Nasledovné prosím neriešte

Accuphase DP 55, Accuphase E-21O A , Pro-Ject Perspective , P-J Tube box SE II, P-J Speed Box. Audioquest Anaconda XLR, Audioquest NRG 5.......... . repro Cabasse ..... .

JJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJR » 06 bře 2010 11:23

Nazdar chlapci.
V současné době se chystám také přívodní kabely řešit a tak si čtu toto vlákno a láká mě to, ale mám jeden problém - mám málo místa za přístroji. prosím buďte někdo tak hodný a pokuste se kabel co nejvíc ohnout ( bez poškození ) a změřit jak daleko od stěny musí přístroj být.
Díky Josef
P.s. Nezkoušel jste nikdo VDH The Manssserver ?

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 06 bře 2010 14:25

Tento kabel je dost tuhý a málo poddajný na zkrut, tedy se s ním manipuluje zdaleka nejhůře z kabelů co mam doma. Přesto se dá za konektorem ohnout podobně jako jiné kabely. Počítej min.10cm.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 14 bře 2010 00:19

další zkušenost s genie mains power kabelem:
dnes jsem mohl, díky setkání na výstavě, zapojit tento power kabel ( v.d.h. )
k avr denon v sestavě domácího kina.
nahradil "naposlouchaný" kabel isotek.
tak velký rozdíl ve zvuku jsem ale nečekal.
opět nechápu důvod takového rozdílu.
přínos rozhodně větší než u stereo sestavy.
hraje to jako se silnějším zesilovačem.
klidnější, plnější zvuk s větším drajvem a méně zapatlanými výškami.
opět jsem nucen poděkovat dodavateli za tu možnost....

p.s.: mirku, jsem zvědav, co na to teď řekneš!!

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 14 bře 2010 10:24

No vida - a mně ho L.G. ne a ne zapůjčit ;) :D

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 14 bře 2010 11:50

p.s.: mirku, jsem zvědav, co na to teď řekneš!!

Lachime, dobrá dvojvykřičníková výzva, ale asi tě zklamu, neřeknu na to nic....a to z několika důvodů, domácí kino mě absolutně nezajímá i když shodou okolností mám plasmu Panasonic jako ty ( sport a příroda na ni vypadají líp ), a další shodou okolností mám dokonce stejný Denon jako ty ( to kdybychom se náhodou chtěli podívat na nějaký film na DVD, což se stalo naposled minimálně před rokem ) a kromě toho jako CD hraje tento Denon jako všechny levné " kombajny " vskutku otřesně ( promiň pokud jsem se tě nějak dotkl ), takže jaké pak porovnávání. Mimoto ty jsi ten rozdíl neslyšel u mně, stejně jako já u tebe. Tož tak !
Měj se prima Mirek

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 14 bře 2010 12:24

No vida - a mně ho L.G. ne a ne zapůjčit
Ale ano Pavle, to není žádný problém, zítra Vám jej pošlu !

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 14 bře 2010 13:05

Díky za překousnutý žertík :) .

Ale vážně - bude to zajímavé, do konce měsíce zprovozním zesilovač 2 x 300W, to by měl být dobrý objekt na test ;)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 14 bře 2010 21:31

mirek

ten "výkřik" nebylo psán na tebe. to ale určitě víš.
:-)
nepsal jsem bohužel o stereu, ale o dk.
navíc určitě nemáme ani stejnou plazmu, ani toho denona.
modří vědí...
a už léta jsem si cdéčko na denonu nepustil. vlastně by mě to ani nepadlo.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 26 kvě 2010 11:24

Po nějaké době jsem zesilovač tř. A připojil dřívější šňůrou spletenou ze 3 stíněných 3-žilových kabelů, cca stejné délky jako Genie. Zvuk se okamžitě "posunul" poněkud níže, daleko více basů, výšky ale ne tak čisté. Chtěl jsem nějaký kompromis. Zdá se, že mi pomohla tlumivka zařazená před Genie. Tři závity bifilárně nulákem a fází na toroidním feritu (z nějakého monitoru), zemnění přímo. Basů je víc, zlepšily se i nižší středy, a kupodivu otevřený zvuk Genie na výškách zůstal.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 26 kvě 2010 21:17

Tak včera jsem udělal par kablíků VDH Mainsserver, kabel poměrně slabý , technologie stejná jako u dospěleho bratra, krásně ohebný ve zlaté barvě. Dnes testnuto na LCD TV -- sklidnění obrazu a šumu v pozadí, vřele doporučuji k testu na vaši TV.

Dělal jsem také pro Lachima, k jeho 600 Hz Panakovi, snad napíše jak to vidí on.

Také test proběhl u CD, zde jsem nepostřehl žádný rozdíl vůči konkurenci např. Supra,Vincent, .... Zde plně doporučuji silnější Mainsstream, což je asi nejlepší volba v poměru zvuk / cena.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 26 kvě 2010 23:46

pytel

slabý kabel v.d.h. nám renown dodal vyloženě k tv.
na panakovi asi vidím rozdíl.
po zapauzování obrazu z blue ray je obraz klidnější.
viditelně.

k audiu rozhodně hadici v.d.h.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 31 kvě 2010 08:23

petrL píše:Po nějaké době jsem zesilovač tř. A připojil dřívější šňůrou spletenou ze 3 stíněných 3-žilových kabelů, cca stejné délky jako Genie. Zvuk se okamžitě "posunul" poněkud níže, daleko více basů, výšky ale ne tak čisté. Chtěl jsem nějaký kompromis. Zdá se, že mi pomohla tlumivka zařazená před Genie. Tři závity bifilárně nulákem a fází na toroidním feritu (z nějakého monitoru), zemnění přímo. Basů je víc, zlepšily se i nižší středy, a kupodivu otevřený zvuk Genie na výškách zůstal.
Pokud připojíš stínění na začátku tohoto V.D.Hull kabelu a na konci ho odpojíš budeš tam mít to co chceš - basy i výšky. Při spojení stínění se zelenožlutým pouze na konci kabelu (takto je Genie Mains Power Cable výrobcem zapojen) mam spodek také méně nápadný.
Pokud bude stínění připojené na obou koncích dosáhneš zase jiného výsledku - více basů a méně výšek než u původního zapojení.
Power kabel mi přináší krásné korekce které audiofilní zesilovač neobsahuje :lol:
Takto se to alespoň chová na mém systému kabel zapojen u koncáku s dvojitou izolací, tedy bez zemnění a při dvouvodičovém zásuvkovém rozvodu (v zásuvce zelenožlutý spojený s modrým)

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 31 kvě 2010 08:46

NA, to je zajímavá informace. Podívám se, jestli stínění půjde nějak odpojit a hlavně na druhé straně připojit, ale moc kuchat bych to nechtěl. Nakonec filtr dává věší možnosti. Stínění se obvykle připojuje na straně "zdroje" a zvlášť u síťového kabelu mi to dává smysl (u srovnávacího kabelu to tak mám). Možná se vyjádří Renown, proč to zapojili jinak.

Odpovědět