Hádky ohledně kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hádky ohledně kabelů

Příspěvek od Fidji99 »

Oldear píše:
25 úno 2019 12:03
Tak samozřejmě, že mně to nenapadlo dříve. Chudáci prof. hudebníci, oni v nevědomosti utrácejí takové peníze za hudební nástroje a přitom hrají úplně všechny stejně. Stačily by ty nejlevnější "skřipky", protože na měření jsou stejné, jak ty drahé. Že by marketing a PR těch nenažraných prodejců hudebních nástrojů?

A vo tom je tady celé to zbytečné tlachání. Raději poslouchejte hudbu, pokud máte na čem.
Ale ved rozdiel vo fr........m sp....e [napoveda c.2, Oldear], medzi dvoma huslami sa da zmerat uplne v pohode, len na to treba mat aparat. Neni problem ZMERAT rozdiel medzi stradivarkami a lacnymi huslami.
Problem je husle, ktore hraju rovnako ako stradivarky VYROBIT.

P.S. koho by to zaujimalo a ma nejake zaklady ohladne teorie hudby a akustiky, skvela teoria ->

https://www.pnas.org/content/115/23/5926

Kto sa to v chce hrabat, su tam mraky odkazov na predosle prace a zdroje, vcitane niekolkych vzajomne si odporujucich teorii a merani ;-)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Oldear, bud v klidu. Oba vime, jak to tady je. ;-)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Samozřejmě, to vidí každý kdo trochu čte. BVa uznává, že se barva zvuku skutečně může lišit, protože je tam x dalších atributů, které do toho mohou zasáhnout (např. dřevo ze kterého jsou vyrobeny). To ovšem Oldear to smete ze stolu a vkládá BVa do úst slova, která neřekl (jsou všechny stejné). Tohle ale pánové není diskuse, to je vzteklé prskání jednoho "strašně pohodového" nadutce.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

neboli když nejsou peníze nebo sluch, je potřeba si vystačit toliko s měřáčky a grafy. ;)

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

A najlepšie je vytiahnuť tie peniaze od tých, ktorí vieme oblbnuť nedokazatelnymi bludmi ;-).. Tým radšej meráky nedávať, spoliehať sa na to, čo sa dá oblbnuť v hlavke :)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Oldear píše:
25 úno 2019 12:09
Ježišmarjá, co tady můžu čekat. Už radší jedu do Reichu něco vydělat.
Len choď.. Ale rozum (vedomosti..) za to nekúpiš.. A hudobnú teóriu si evidentne ani neotvoril.. Kontrolná otázka, znie tón "a" rovnako na husliach a napr. trubke? *taktone*
2 kychtax
Zase obvyklá "argumentácia" peniazmi a hluchotou,? Dosť úbohé a primitívne( a úplne mimo..)
Naposledy upravil(a) BVa dne 25 úno 2019 13:33, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

kdo na to má, bere (může) v potaz měření, grafy, ale i svůj sluch a peníze neřešit. Má pak mnohem víc voleb, Jasone.
(Já ten případ nejsem ..aby mi tu někdo nenadával do snobů). :|

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Ja ti do nikoho nadávať nebudem.. Mne je jedno kto čo má a čo za to dal.. Ja mám hodnoty kus inde!!! Vyjadrujem sa len k tomu, ako to v hifi (tu konkrétne u kabloch) funguje.. Za tie roky som si to už vsimol na mnohých, či osobne, alebo na fórach na nete.. No priznám sa, tu sa najde aj prípad, aký som ešte nestretol :D. Maximálne spokojný hifista s potrebou písať SZ s nadávkami za to, že si tu napíšem názor :D.. Zas ale pobaví aj to :)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Jason
Co všechno si o kabelech v HIFI vyčetl nebo si nechal poradit od techniků-teoretiků?
Nebo sis to také vyzkoušel a na tvém aparátu zn. "Nezáleží na tom čo máš, ale čo z toho máš!!:) prostě vliv kabeláže slyšet nebyl?

Hifisti co si to sami na vlastní uši vyzkoušeli v tom mají také jasno. :lol:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Hifisti co si to sami na vlastní uši vyzkoušeli v tom mají také jasno.
No, majú jasno hlavne o kvalite svojich "halucinácií". Ale nič o zvuku. A to bez ohľadu na cenu aparátu, aroganciu a sebavedomie majiteľa.
BVaudio, výroba a predaj

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

hřebík píše:
25 úno 2019 12:41

Děkuji. Teď už je mi to asi jasnější. S měřením a objektivními hodnotami se shodneme. Své dosavadní pochopení dalších závěrů ale přeformuluji do dalších otázek: Ucho tedy v současné době neumí nikdo změřit přímo, jako např. reprák? Tj. (zatím) se nepodařilo převést otázku hranic slyšitelnosti na čistě biologický/fyzikální/chemický problém? Veškeré hodnoty k hranicím různých aspektů slyšitelnosti byly dosud stanoveny pouze sběrem (subjektivních) výpovědí lidí o tom, co (ne)slyšeli, a jejich následným statistickým zpracováním?
No, to bohužiaľ asi možné nie je, jedine že by sme sa dokázali nejako napojiť na sluchový nerv a analyzovať priamo "signál" z ucha spôsobený čisto sluchovým podnetom..Takto sme odkázaní len na objektívny (slepý) test počuteľnosti rozdielov , ktoré skúmame , postupných znižovaním miery toho rozdielu z jasne (štatisticky významne) rozlíšiteľnej až k nerozlíšiteľnej. A dostaneme nejakú hranicu. Je možný nejaký rozptyl okolo takto zistenej hranice, ale určite nie o niekoľko rádov, čo tu niektorí "zlatoušci" tvrdia.
BVaudio, výroba a predaj

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Jiri, vyskúšal som ich niekoľko možno desiatok, a ana niekoľko možno desiatok zostavách. Od lacnejších bežných až po drahé za neskutočne peniaze,. Sám som niekoľko káblov vyrobil, od tenkych, spletenych, krížovych, rôznych hrubok,.. Vychádzal som len zo získaných teorii na nete o kapacita, indukčnosti, odpore a pár poznámok od znamych (elektrotechnikov)... Zmenu zvuku som počul za každým, ako vacsina tých s ktorými som skúšal.. (na lacných aj drahych zostavách).. No keď sa, "zhaslo" nepočul NIKTO NIČ!! dokonca sa hádalo ako zmena zvuku aj ked sa ten istý kábel nevymenil :)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

BVa
Mě je úplně fuk co si o tom myslíš o aroganci a sebevědomí.
Jediné co chci je ať si to každý zájemce o perfektní domácí poslech sám vyzkouší, porovná a udělá si svůj názor místo toho aby slepě věřil tvojí "pravdě" a předával dál.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Ono sa aj tak nikdy nikto nedopracuje k žiadnemu uspokojivemu záveru a nakoniec aj tak zostane, len jednoduchá sedliacka logika a pravdepodobnosť, toho ako sa veci majú.. Čo je teda pravdepodobnejšie?
Počuť niečo, čo sa nedá technicky podložiť a dokonca ani nijak dôveryhodnym dokázať..
alebo to, že na biznis je využívaná ľudská psychika, ego, chcenie,? Nech si každý odpovie sám!

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

No vzdyť většina dnesniho byznysu je na tom založená,ze lidi kupujou,co nepotrebují. Jinak by se prodávalo jenom žrádlo a střecha nad hlavou.

Zamčeno